Over de wolkenpas en uit het slechte weer
Terug boven de 25 graden en inclusief een sporadisch zonnetje. Hoi An is een klein oud en zeer gezellig stadje waarvan de huizen elk jaar hun volledige benedenverdiepingen onder water zien verdwijnen, maar dat vooral bekend is voor zijn uitstekende kleermakers en boetiekjes.

Voor één van ons twee dus een waar (winkel)paradijs, voor de andere het moment om wat te plenzen in het hotelzwembad en bij te surfen op het internet. De lokale marktjes passeren op het siësta-uur leveren wel nog enkele leuke plaatjes op.

Wanneer de kooplust na twee dagen is gekoeld en onze rugzakken weer wat voller geladen zijn is er nog een dagje over om een huurfietsje richting kust te trappen.
Bijzonder aangename wegjes leiden naar het strand van Hoi An waar de palmbomen ons wuivend verwelkomen
We kiezen ons een leuk strandzeteltje voor een hapje en een drankje en hopen dat de gastvrouw die zonet haar buurvrouw afranselde om een paar toeristen haar kalmte de rest van de dag zal kunnen bewaren.
De lokale vissers trekken onze aandacht door de speciale bootjes waarmee ze de woelige zee trotseren. Het zijn handgevlochten manden van anderhalve meter doorsnede die eens goed in de pek gedompeld werden en alvorens ze zeewaardig verklaard werden. Met veel stuurmanskunst bedwingen deze vissers de branding en wanneer er een kapitein met mand en muis omkiepert snellen er gelukkig enkele collegas ter hulp.

Met weeral veel mooie herinneringen (en kledij) kruipen we wederom op de nachtbus die ons twaalf uur later afzet op een andere strandbestemming: Na Thrang, het Nice van Vietnam. Om geen twee nachtbussen na mekaar te moeten nemen besluiten we hier een nachtje en twee dagen te blijven.
De eerste dag is het weer brommeren geblazen en trekken we naar een weinig toeristisch strandje zon 25 kilometer verder. Schitterende setting onder zelfgemaakte afdaken, maar wel met goeie strandstoeltjes. Wanneer we iets te eten willen bestellen helpt zelfs ons aanwijswoordenboekje niet, maar gelukkig halen ze van ergens in de zee een Amerikaanse Vietnamees met zijn vrienden tevoorschijn zodat we toch niet verhongeren. Finaal laat ik me nog even zandstralen door de metershoge golven van Nha Trang Beach terwijl Isabelle beteuterd moet vaststellen dat ze ten prooi is gevallen aan een soort zandvlooien met beentjes vol jeukende rode stippen tot gevolg.
Onze laatste dag wagen we ons aan het toeristisch uitstapje bij uitstek hier, de partyboat langs de eilandjes. Hoogtepunt van de dag was een optreden van de plaatselijke boyzband. De zanger riep van elke nationaliteit iemand naar voor en zong een liedje in die respectievelijke taal. Indrukwekkend! Als opvolgster van een Russische Ne-ka-ti-Na-bri-ne-ka-toeska zangeres die zichzelf onsterfelijk maakte door letterlijk door het dak van de boot te dansen, doet Isabelle het met kheb de zon zien zakken in de zee ook helemaal niet slecht. De band moest even nadenken bij Belgium dus waren we erg benieuwd wat er ging volgen! De floating-bar die ronddobberende toeristen verleidt tot een alcoholische traktatie kan ik dan weer moeilijk aan mij laten voorbijgaan
. Voetjes omhoog en volschenken maar! Alhoewel veel mensen die we reeds spraken weinig lovend waren over Nha Trang was het voor ons toch een meer dan geslaagde tussenstop!

30-11-2009 om 13:54
geschreven door Raf/Isa 
|