De dag zit er alweer op en ik lig op bed terwijl ik dit schrijf. Het deed deugd om vandaag wat tijd voor mezelf te hebben. Blackie kwam rond 14u op bezoek en we hebben een lange namiddag de tijd gehad om bij te praten. Ondertussen belde hij af en toe met de tussenpersoon die de brief aan de zoon van de slachtoffers zou geven maar die tot dusver de brief nog steeds niet was komen oppikken. Rond vijf uur gingen we nog langs bij James en Daryls broer. Ze waren aan hun vissersboot aan het werken en leken oprecht blij om mij nog een keer te zien. Ik gaf Regi de strips van Daryl. Ik had vorige keer niet de kans gehad om hen te vertellen dat ik een boek had geschreven, maar nu dus wel. Ze waren bijzonder enthousiast en dankbaar en Regi begon al gelijk te fantaseren dat als ik het zou laten vertalen in het Engels het misschien ook verfilmd zou worden. xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Ondertussen belde helaas wel de tussenpersoon om te laten weten dat hij de brief niet zou oppikken. Hij is een goeie vriend van de zoon en was bang voor zijn reactie moest hij hieraan meewerken. Hij beloofde Blackie wel dat hij diezelfde avond de zoon nog zou zien en hem zou vertellen dat Blackie een brief had voor hem. Misschien dat hij hem vooralsnog wil lezen. Ik heb morgen nog een keer afgesproken met Blackie om te bekijken hoe het nu verder moet. Maar veel tijd is er niet meer aangezien ik zaterdag al vertrek. We zullen zien.
Ik nam afscheid van James en Regi en ging nog even langs bij Blackies mama alvorens terug naar de Maryknoll house af te zakken. Ze was weer ontzettend opgezet met de speciaal voor haar meegebrachte melkchocolade met hazelnoten. Om 19u was er een Pax Christi vergadering in mijn appartement en ik had Dave beloofd om er te zijn. De aanwezigen hadden gevraagd of ik op het einde van de vergadering wou vertellen over Daryl wat ik dan ook gedaan heb. Het deed ontzettend deugd om zoveel fijne reacties te krijgen.
Na een heerlijk gesprek met Dave en Peggy boven een dampende kom soep (hoewel het hier nog steeds rond de 33° is) waarin we plannen maakten voor hun komst naar België in oktober voor de promotie van mijn boek, ben ik nu wel weer toe aan een beetje slaap. Ben benieuwd wat morgen brengt
Groetjes vanuit het broeiend hete Houston,
Marjan
|