Inhoud blog
  • De nieuwe brug in Beinti is klaar !
  • Internet van INWI in Beinti is niks waard !
  • Hallo allemaal !
  • Rifgebergte in de sneeuw !
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Nicole_Beinti
    Marokko
    14-02-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Marrakech in de winter!

    Marrakech is in de winter prachtig. het is er nog aangenaam warm, zo tussen de 25° en de 30°C. En door de palmbomen heen zie je de besneeuwde Hoge Atlas. Kan je je voorstellen dat het in Marrakech 30°C is en dat er 74 km verder in Oukaïmeden, een klein skigebied op 2700 meter hoogte, sneeuw ligt? Wel het is ongelooflijk mooi om te zien!
    Er zijn heel mooie parken in Marrakech, die echt de moeite waard zijn om te bezoeken. De Jardin Majorelle, aangelegd door de in Frankrijk geboren schilder Jacques Majorelle (1886 - 1962) is een prachtige tuin met exotische planten, zoals 1800 verschillende soorten cactussen, 400 verschillende palmsoorten, yucca's bamboe, laurier  en andere exotische planten die hij verzamelde op zijn vele reizen doorheen de wereld. Hij liet er in 1931 ook een prachtige artdecostudio bouwen met pergola's en felblauwe muren. Het huis werd later opgekocht door Yves Saint-Laurent, die de studio ombouwde tot een klein museum. Het Museum van Islamitische Kunst ligt achteraan in de tuin en bevat werken van Jacques Majorelle, evenals antieke tapijten, koper- en keramiekhandwerk en houtkunstwerken. Inkom 30 Dh of 3 Euro.
    Het Cyberpark Arset Moulay Abdessalam is ook een prachtig park om in te wandelen en vrij groot met palmbomen, sinaasappelbomen en veel zitbanken en fonteinen. In het park staan ook overal Computers op palen met touchscreen, waarmee je op internet kunt surfen. Hier mag je gratis rondwandelen en de computers gebruiken. Aan de hoofdingang van het park is ook het kantoor van Maroc Telecom en in het park is ook nog een cybercafé.
    De Koutoubia Moskee werd in 1162 gebouwd door de Almohadische sultan Abn el-Moumen en is een van de grootste moskeeën in de westerse moslimwereld. De Minaret die 70m hoog is en in roze Guelizsteen werd gebouwd, door de kleinzoon van Abn el Moumen is een echte blikvanger. Elke kant van de minaret heeft een andere decoratie. En s'avonds is de minaret prachtig verlicht. De gebedsruimte biedt plaats aan 20000 gelovigen, maar spijtig genoeg mocht ik niet binnen in de moskee. Deze moskee is alleen toegankelijk voor moslims. Spijtig van vanuit de toren van de Minaret moet je een ongelooflijk mooi zicht over de stad hebben.
    Het paleis La Bahia is ook de moeite waard om te bezichtigen. Dit is paleis dat op het einde van de 19e eeuw werd gebouwd, bestaat uit 2 delen.
    Het oudste gedeelte werd door Si Moussa, de vizier van de sultan, gebouwd en nieuwere gedeelte door zijn zoon Ba Ahmed. Alle plafonds, muren, bogen, deuren, ramen zijn beschilderd of bewerkt. Het is prachtig. Het heeft ook een prachtige tuin met jasmijnbomen en sinaasappelbomen en fonteintjes en een grote binnenplaats. 10Dh inkom wat ongeveer overeenkomt met 1 euro.
    La Menara, is een koninklijk park van ongeveer 90 ha groot, met vooral heel oude olijfbomen. Er wordt gezegd dat is bomen staan die 700 jaar oud zijn. Midden in het park werd in de 12e eeuw een enorme vijver gegraven, waar het water van de gesmolten sneeuw van de Hoge Atlas in werd opgevangen en waarvan de bomen water krijgen. In de 19e eeuw bouwde moulay Abderrahman er een paviljoen in met een groen pannendak. Het is een sober gebouwtje, maar als je boven op het terras staat het je een mooi uitzicht op Avenue La Menara en de Koutoubia Moskee op de achtergrond. Als je rond de vijver wandelt heb je een wondermooi uitzicht op de besneeuwde toppen van de Hoge Atlas. In het park en rond de vijver kan je gratis wandelen, maar om het paviljoentje te bezichtigen moet je weer 10Dh inkom of 1 euro betalen.
    Er is nog heel veel te zien in Marrakech, zoals het paleis El Badi, het Museum van Marrakech en het Museum Dar El Bacha en Dar Si Saïd, de Saadische graven, de mausoleums Zaouia van Sidi bel Abdés en Zaouia van Sidi Ben Slimane el-Jazouli, de Chrob ou Chouffontein, de Médersa Ben youssef, het park La Palmerai, het is teveel om op te noemen... Dus ik moet zeker nog eens terug gaan.
     De oude stad van Marrakech is ommuurd door een 19 km lange muur die 9m hoog is en 2m dik, met diverse inganspoorten. Je kan de stad verkennen met paard en koets. Voor een rondrit van een uur vragen ze al gauw 15 euro of meer. Maar er staan heel veel koetsen langs het Jemaa-el-Fna plein, dus afbieden en onderhandelen is de boodschap. Als naar een of andere afgelegen plaats wil gaan, kan je beter met een Petit-Taxi gaan, want die zijn goedkoop en hebben een teller in de wagen. En je kan met 2 euro gemakkelijk van het ene uiteinde van de stad naar het andere gaan.
    De beroemde Place Jemaa-el-Fna is echt enorm boeiend. s'Morgens vanaf 10u beginnen de slangenbezweerders al te komen en verzamelen de toeristen rond hem. Ze vragen ook al vlug 5 euro om een foto met een slang te maken. Maar het is wel boeiend om zien hoe ze die slangen laten dansen. Ook vrouwen die henna schilderen op je handen en benen vragen eigenlijk veel te veel, 10 tot 15 euro om één hand te beschilderen. Maar kan kan beter onderhandelen en de prijs op voorhand afspreken, want er wordt echt wel van de toeristen geprofiteerd. Ik heb mijn beide handen en onderbenen laten beschilderen voor 20 euro, en dat is nog te duur betaald, als je weet dat een kilo henna in de soek 2,5 euro kost!!!
    s'Avonds bruist het plein van leven! Als het er dampt van het eten, waar brochettes, schapenkoteletjes, enz gegrild worden. Een kommetje harira kost 0,30 € en couscous en tajines zijn er ook aan spotprijzen te verkrijgen. Er staan heel de dag ook sinaasappelkraampjes waar je lekker sinaasappelsap kan drinken voor 0,30 € per glas. Nergens kan je s' avonds zo goedkoop eten als op het plein. En er is veel te zien: dansen, muziek, fakirs die flesjes en glazen laten bewegen, bokswedstrijden, een fakir die kokend water drinkt, vertellers (spijtig dat ik niet genoeg Arabisch versta om het te kunnen volgen). je kan het gekste niet bedenken of je vindt het daar op het Jemaa-el-Fna plein.
    De soeks die ten noorden van het Jemaa-el-Fnaplein liggen zijn interessant om door te wandelen, maar om er iets te kopen, kennen ze de prijzen wel. Als ik die prijzen vergelijk met wat ze bij ons in Al Hoceima vragen, dan vragen ze hier wel 5 tot 10 keer meer voor hetzelfde product. Dus ofwel moet je zeker minstens de helft afbieden ofwel niks kopen, want alles is er véél te duur. Er wordt nog maar eens veel van de Europese toeristen geprofiteerd.
    Diegenen die graag mijn on-line fotoalbums bekijken sturen mij maar een mailtje en dan stuur ik jullie een uitnodiging om erin te kijken.
    Op 74 km van Marrakech in de Hoge Atlas, (aan het einde van de wereld) ligt een mooi klein skigebied Oukaïmeden, maar daar vertel ik jullie meer over in mijn volgende bericht.

    14-02-2008 om 00:00 geschreven door Nicole Beinti  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (5 Stemmen)

    Archief per week
  • 05/09-11/09 2011
  • 29/08-04/09 2011
  • 08/08-14/08 2011
  • 26/01-01/02 2009
  • 05/01-11/01 2009
  • 29/12-04/01 2009
  • 22/12-28/12 2008
  • 27/10-02/11 2008
  • 25/08-31/08 2008
  • 18/08-24/08 2008
  • 04/08-10/08 2008
  • 28/07-03/08 2008
  • 21/07-27/07 2008
  • 14/07-20/07 2008
  • 07/07-13/07 2008
  • 30/06-06/07 2008
  • 25/02-02/03 2008
  • 18/02-24/02 2008
  • 11/02-17/02 2008
  • 26/11-02/12 2007
  • 22/10-28/10 2007
  • 01/10-07/10 2007
  • 26/09-02/10 2005

    Welkom op mijn blog!
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs