NA de hoogmis stond FEEL DE BOOI op zijnen steen te lezen...in de jaren 50 alle zondagen...plots ziet hij jefke de kater toekomen met de fiets...jefke kwam van lillo waar hij woonde???
geen rem van voor geen rem van achter geen bel...zeg booi schrijft ook mijnen achterste band maar op...de sukkelaar dacht dat de gemeente hem zou helpen(O.C.M W. van I950 ???)
Jef ke de kater kon katers en dieren nadoen...hij kon ook op zijn vingers fluiten...en wat hij vooral goed kon was geld laten verdwijnen liefst frankskes...geen gaatjes...geen knepkes of kwaarten???
wie ook iedere zondag na de mis op 't kerksplein stond was BOER KEE...in feite kwam kee met de triporteur van zonhoven...Kee heette eigenlijk Boeren...hij was een hollander die in zonhoven
woonde...kee had altijd 'n banjo en 'n mandoline bij waarop hij liedjes speelden...Jodelen zoals bob schoepen dat kon hij niet...maar hij zong wel van bob scholte of ZELFGEMAAKTE LIEDJES
als kee met zijn mandolien speelde en zijn zelfgemaakte liedjes DEKLAMEERDE ...dat stonden de moeders met tranen in de ogen te luisteren naar zijn echt gebeurde drama's...
kee zijn vrouw verkocht de zelfgemaakte liedjes ...ze waren gedrukt bij Bongaerts in zonhoven???houthalen kreeg pas later een drukker.???
SMOELENTREKKEN..dat kon kee de straatznger...en liedjes verkopen dat kon betsy zijn vrouw...ook elke zondag op 't kerkplein tot de laatste meezinger vertrok..
in de jaren fijtig was 't dorpsplein de plaats om via de zanger het nieuws van de afgelopen week te vernemen alhoewel de drama's zoals op de bruiloft dood gereden worden toch te erg was ???
Wij gingen liever naar 't schuurke naar de knepkes orgel en de boogschutters van toen(feel de booi was ook boogschutter)...info 3530 heeft afbeeldingen uit die tijd op zijn WEB???








06-05-2016, 18:37
Geschreven door loeky 
Reageren (0)
|