Leuk dat je onze blog een bezoekje brengt!
Kijk even in de linkerkolom en klik op de gewenste categorie, een link,het gastenboek,de inhoud of het archief om de blog te verkennen!
22-05-2014
KL3 schrijfdans:: Dino's
Hoi!
Op het ritme van Afrikaanse muziek, dansten de kinderen als een dino, daarna lieten ze hun plastic dino dansen op de muziek en als slot, tekenden de kinderen met krijtjes een dino nest met krakende eieren en baby dinootjes!
Elke dag was er wel een
geluidenspelletje, geluidentussendoortje of geluidenverhaal, we maakten
geluidjes met ons lichaam
In de klas staat er
zelfs een podium voor onze disco waar we naar hartelust kunnen dansen en
zingen.
We knutselden een
micro en zijn nog volop bezig aan een geluidenboekje. Neen, er zal geen geluid
uitkomen maar alles is gemaakt ahv geluidjes
: trommelen met vuisten in verf, vroem vroem rijden met autos
door verf,
we zongen en dansten
op het lied :
Eén,
twee, drie, ik wil graag dan - sen. Dan - sen is zo fijn.
Eén, twee, drie, wil jij ook dan - sen? Laat
ons vro - lijk zijn.
Eén, twee, drie en hup en hop hop. Dan - sen
is zo fijn.
Eén,
twee, drie en hup en hop hop. Laat ons vro - lijk zijn
We luisterden naar
het verhaal : Jules danst en zingt
Jules
en Marie spelen in de tuin. Ze horen vreemde geluiden. Het lijkt wel muziek!
Uiteindelijk horen ze de buurvrouw zingen en de buurman spelen op een djembé.
Volgende week
vertellen we nog verder over dit héél leuke thema.
Deze week laten we onze oortjes eens extra werken. Jules had tijdens het weekend slecht
geslapen, hij had steeds geluiden gehoord...
Wat zou dat kunnen zijn? Na lang
(en muisstil) zoeken vonden we een radio.
Er was in onze klas een danshoek ingericht en het duurde niet lang of de
eerste zangers en dansers stonden op het podium. Het publiek was heel enthousiast!!!
We horen heel veel verschillende geluiden: het verkeer,
dieren, instrumenten, voorwerpen, ... en
wij kunnen ook veel geluiden maken met ons lichaam. Je stem, je lippen, je neus, je handen,
voeten, vingers, je poep (hihi), ... de
kleuters waren heel creatief!
We hebben met autos gereden, geknipt met een schaar,
getimmerd, ... Kortom het was een hele
leuke en actieve week. Volgende week
werken we verder rond het thema geluiden
maar we beginnen de week met feestgedruis voor Hélène, want ze wordt al 3 jaar
!!! Nu allemaal heel stilletjes gaan
slapen... of snurken we toch een klein
beetje...
Liedje:
Eén, twee, drie, ik wil graag dansen. Dansen is zo fijn.
Eén, twee, drie, wil jij ook dansen? Laat ons vrolijk zijn.
Eén, twee, drie en hup en hop hop. Dansen is zo fijn.
Eén, twee, drie en hup en hop hop. Laat ons vrolijk zijn!!!
Alle kindjes hebben zich vlot omgekleed in de grote kleedcabine. Het was plezant om te spelen in het peuter-en instructiebad! Niemand had watervrees en enkele stoere jongens durven al met hun hoofd onder water te gaan! Ze vonden het een spannend uitstapje!
Een beetje later dan gewoonlijk maar ik heb enkele uurtjes gezocht naar de foto's van de voorbije weken . Waarschijnlijk heb ik iets fout gedaan zodat ik de foto's helaas niet kan ophalen op mijn pc . Ik vind het heel spijtig !!
Aan alle mama's wens ik een fijne dag toe , jullie zijn ontzettend belangrijk voor jullie kindje ! Bedankt voor de goede zorgen !
De afgelopen weken stond in het teken van feest , eerst het schoolfeest en daarna moederdag .
We hebben maskers gemaakt en totempalen geschilderd en natuurlijk geoefend voor het optreden in de kerk . De kleuters deden heel goed hun best en mochten ervaren hoe het voelt om op een 'podium' te staan .
Daarna stond onze mama in de belangstelling; we hoorden de namen van de mama 's , we maakten een brainstorm over mama, we stonden stil bij de gevoelens ,we zochten woorden met de M , we maakten een werkboekje en natuurlijk hadden we het heel druk met ons cadeautje ! We vierden ook 3 verjaardagen van Yana, Jana en Anna nina !
Normaal gezien zou juf Laurence volgende week stage lopen in onze klas maar helaas kan ze niet starten omwille van een blessure . Dus ons thema is niet 'zaaien' maar wel dino's omdat we hetzelfde thema nemen als de andere combi klassen.
Indien jullie iets hebben rond dit thema zou het leuk zijn om te gebruiken in de klas !
Hopelijk vind ik de foto's nog terug en dan plaats ik ze zeker op de blog !
Hier zijn we terug met fotoreeks van de afgelopen 2 weken We werkten rond mama, want zondag is het moederdag. We maakten voor alle mama's een cadeautje en we leerden een liedje.
Kijk eens even mee in de klas via de link.
Aan alle mama's een prettige moederdag !
volgende week werken we rond dino's. Uw kleuter mag gerust materiaal meebrengen van thuis, graag genaamtekend aub.
Deze week
werktenwe verder aan ons geheim project
rond moederdag dus terug geen fotos.
Bij deze
wens ik alle mamas een fantastisch fijne moederdag en hopelijk zijn jullie
blij met de verrassing van jullie kleine deugniet.
Geniet ervan!!!!
Volgende week
start het thema Wat hoor ik daar?
We zullen
het hebben over allerlei geluiden (dieren, voertuigen, muziekinstrumenten, ),
zelf geluiden maken maar vooral luisteren en herkennen van geluiden .
Is het mogelijk om maandag iets mee te geven die geluid maakt? Dit moet zeker geen instrumentje zijn, wees creatief en verras ons maar....
Deze week hebben in de klas geknutseld voor onze superlieve mama!!! De kleuters hebben reeds hun verstopplaats gezegd aan mij, er zitten een paar originele plaatsen bij!!! Wij doen allemaal ons uiterste best om alles geheim te houden... (lastig hoor) !!! En nu uitkijken naar zondag... Proficiat aan alle mama's !!! Geniet van jullie dag en laat u maar eens goed verwennen !!!
Juffrouw Kristien (de kinderverzorgster) en ik hebben deze week onze verjaardag gevierd. Het toeval wil dat we allebei op dezelfde dag jarig zijn! We hebben heerlijke ijsjes gegeten met chocoladesaus, aarbeien, slagroom, ... ! Sommige kleuters kregen er echt niet genoeg van, kijk maar mee naar de fotos !!!
Maandag starten we een nieuw thema: 'Wat hoor ik daar?'. Wij gaan ons wereldtje eens extra goed 'beluisteren'. Wat horen wij allemaal? ... De kleuters mogen allemaal iets meebrengen naar de klas dat een geluid maakt, wees creatief!!! Gelieve alles te naamtekenen. Alvast bedankt en een prettig weekend voor jullie allemaal!
En mama, laat je maar eens heel goed verwennen !!!
We zijn deze week met een 'geheime missie' bezig. Dit is ook de reden waarom we geen foto's nemen! Want volgende week zondag gaan wij feest vieren voor iemand die heeeeeeeeeeeeeel belangrijk is voor ons en onmisbaar !!!
lenteliedje: Zonnestralen op mijn huid Vogels die gaan fluiten Nieuwe blaadjes aan de boom Lekker spelen buiten 't Is lente, 't Is lente Joepiejoepieje 't Is lente, 't Is lente O wat zijn we blij
Ik wil nog iedereen een prettig en zonnig weekend toewensen !!! Groetjes, juf Famke
Deze
week mochten we 2 nieuwe peuters verwelkomen :
Danté
en Léonie.
Danté
had reeds voor de vakantie een voormiddagje komen meespelen en alles verliep
heel vlot. Ook maandag ging hij terug op ontdekking in de klas en speelde
spontaan mee met de andere kleuters.
Helaas
kon Léonie maar op donderdag starten want ze is ziek geweest. Donderdag stapte
ze héééél enthousiast de klas binnen en deed vrolijk met alles mee.
We
wensen hen alle twee heel veel plezier in ons klasje.
Deze
week stond vooral het schoolfeest centraal, we werkten aan nog een paar
kostuums en aan attributen voor op het schoolfeest.
Donderdag
oefenden we een beetje in de speelzaal om dan vandaag algemene repetitie te
houden in de kerk.
Dat
was voor de meeste kindjes terug een hele belevenis.
Alvast
een prettig weekend en tot zondag.
Niet
vergeten :
·
kls om 13.15 h afzetten aan
de klas
·
graag vooraf witte of beige
broek/legging aandoen
·
na optreden aan de klas
komen ophalen, niet in de kerk.
Deze week is heel belangrijk voor Basiel want hij zet zijn eerste stapjes in de grote school! Hij vindt het meteen superleuk en speelt enthousiast mee met zijn klasgenootjes!!!
Het was voor iedereen leuk binnenkomen in de klas, want ... DE PAASHAAS IS GEWEEST JOEPIEIEIEIE !!!
Wij zijn ons volop aan het voorbereiden op het schoolfeest. De peuters maken nu ook een mooie eendjeskroon. Op de speelplaats kwamen ze een podium plaatsen, ... en dat moesten de kapoenen allemaal van heel dichtbij opvolgen !
Beste ouders,
De voorbereidingen voor het schoolfeest van volgende zondag zijn volop aan de gang. We willen hierbij nog graag jullie medewerking vragen. De kleuters mogen om 13.15 uur afgezet worden aan de klasdeur. De kleuters zullen een eendje zijn tijdens het optreden. Ze mogen een witte legging met rode kousjes of een rode kousebroek aanhebben. Daarop dragen ze een groot wit T-shirt van papa. Onder het witte T-shirt van papa mogen ze een een witte T-shirt of een wit hemd met lange mouwen aandoen. Gelieve zelf al voordien die kleren aan te doen, dit is een grote hulp voor ons!!!