Ook dit jaar wil de Heemkring Opwijk-Mazenzele traditiegetrouw ter gelegenheid van de Erfgoeddag een kwalitatief programma uitwerken dat aansluit bij het centrale onderwerp voor Vlaanderen 'Waarde(n) van Erfgoed'.
Papier bestaat in vele vormen. Groot, klein, gebundeld, samengebonden, in losse vellen, bedrukt of beschreven, goed verzorgd of verwaarloosd. Soms krijgt papier echter een extra betekenis en krijgt het waarde. We hebben het dan niet over de huidige financiële waarde in verzamelaarskringen, maar over de waarde van het papier in en voor het dagelijkse leven. In allerlei papieren documenten werden afspraken gemaakt over gronden, over betalingen, over verdelingen,
Op die manier kreeg het papier een waarde voor de bezitter of voor de betrokkene.
In het kader van de Erfgoeddag wil de Heemkring Opwijk-Mazenzele het grote publiek laten kennismaken met de waarde(n) van papier, en dit met een tentoonstelling, een identificatiebijeenkomst en een publicatie.
Meer info: http://www.heemkringopwijk.be/fr/egd-2007.htm.
Met medewerking onder meer van het gemeentelijk Gemeenschapscentrum Opwijk.
Oproep
Wie kan ons nog meer (oude) 'waardepapieren' in bruikleen bezorgen: notariële- en andere akten over mensen en goederen, schuldbrieven, boedelbeschrijvingen, diploma's, betalingsbewijzen, oude spaarboekjes, ..., originelen of kopieën ? Neem a.u.b. contact op met: - Jan Meeussen, Stationsstraat 13, Opwijk - Tel. 052-35 67 90 - Maurice Willocx, Bolstraat 93, Opwijk - Tel. 052-35 50 27 - Jules Van de Velde, Dries 7, Mazenzele - Tel. 052-35 06 99.
Bij voorbaat oprechte dank.
09-03-2007 om 11:37
geschreven door heemkringopwijk 
|