Inhoud blog
  • Het boek 'DE GOUDEN KEURPLOEG'
  • 50 jaar keurploeg
  • Keurploeg Groenendaal in de pers
  • Optreden 2013: speech van Raf
  • De laatste loodjes
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Welkom in de wereld van KEURPLOEG GROENENDAAL!
    KEURPLOEG GROENENDAAL
    Een terugblik
    11-09-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het optreden van 1992

    Ondanks de nodige hindernissen in de zaal werd het optreden toch een succes.
    Voor het eerst werd acrogym één van de hoofdonderdelen waarbij de hele oefening op muziek werd uitgevoerd.
    Dank zij Jeroen, Raf en Wout deden ook de grootste keurturners daar aan mee.
    Veel toeschouwers, veel handgeklap en veel ideëen voor het volgend optreden dat tevens het slot van het
    dertigste keurploegjaar zou worden!

















    11-09-2012 om 19:12 geschreven door Janvers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    07-09-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het optreden van 1991
    Tijdens het tuinfeest van 1991 stond een optreden van de vernieuwde keurploeg op het programma.
    Heel wat twijfels vooraf: het eerste optreden zonder Dré, wie zou de muziek monteren, wat kon deze
    kleinere groep brengen?
    Dank zij de hulp van Patick Janssens was het probleem van die muziek snel van de baan.
    Toen betekende dat: bijna een volledige dag muziek van de platendraaier opnemen met een tape-recorder en dan ieder nummer extra beluisteren om te kunnen knippen (letterlijk) op de juiste tijd. Daarna elk muzieknummer plakken (manueel!) op de juiste plaats.
    Zo stond alle muziek in de juiste volgorde en volgens de gevraagde tijdsduur op band.
    Een tijdrovende activiteit die nu, in het digitale tijdperk, veel sneller én met de nodige in- en outfading via de computer wordt uitgevoerd.
    Alle keurturners (toen nog amper 31) deden hun uiterste best en het optreden werd een echte meevaller.
    Dat was, voor mij, dan ook dé stimulans om er mee voort te blijven gaan.
    Met de steun van oud-keurturners (Dirk en Erik Van Doorselaer, Dirk Lafaille, Raf Tersago en Jeroen Ringers) plus enkele grotere keurturners die zich terug bij de groep voegden, bleef het verhaal van onze keurploeg voortduren.














    07-09-2012 om 00:00 geschreven door Janvers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    06-09-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.1991
    Een volgende mijlpaal in de geschiedenis van onze keurploeg was de paasvakantie van 1991.
    Na heel wat twijfels en waarschijnlijk evenveel spijt, besloot Dré Vanaelst om een punt achter zijn
    druk naschools leven te plaatsen.
    Om enige kans op succes te hebben, werd de keurploeg afgeslankt: één lesgever (Jan Verstrepen)
    en een kleinere groep. Die stond al onmiddellijk voor een grote uitdaging: het optreden tijdens het
    jaarlijkse tuinfeest.
    Gelukkig bleven een aantal oud-keurturners bereid om daarbij (naar goede traditie) een handje toe te steken.
    Eén van deze helpers, Herman Thiers, overleed nog dat zelfde trimester na een spijtig ongeval met zijn
    deltavleugel in Aix-les-Bains (21 mei 1991).
    Op de foto's zie je enkele beelden van de voorbereiding van het optreden in 1991 .
    De laatste foto van dit reeksje is die van Herman: een knappe keurturner die als leerling echt een
    voorbeeld was en die nog jaren na zijn studies kwam turnen én helpen.










    06-09-2012 om 08:59 geschreven door Janvers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    31-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jannemannenfeest 3 in 1990
    In het voorjaar van 1990 trad onze keurploeg op in het derde Jannemannenfeest.
    Het thema, de wereld van de film, bracht onze keurturners in een Star Warsscenario.
    Op de foto's zien wij R2D2, Darth Vater en andere science fictionfiguren in een episch gevecht
    om de heerschappij over de ruimte.
    Heel veel kleur en attributen, zelfs een echt ruimteschip, maakten van dit optreden een succes.
    Daar werkten vooral onze kleine keurturners (die je op de laatste foto ziet) heel hard aan mee.
    Voor het spektakel zorgde dan weer de grote keurploeg met gewaagde sprongen in het duister,
    zowel op de mini-trampolines als op de grote trampoline.


















    31-08-2012 om 19:53 geschreven door Janvers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    24-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zilveren jubileum bis
    Tijdens dat zilveren jaar maakten niet minder dan 35 jongens uit vierde, vijfde en zesde leerjaar deel uit van de kleine keurploeg.
    Enkele foto's van de acrogymoefening (toen een vrij nieuwe tak van het turnen) tonen goed de volledige oppervlakte die werd gebruikt. Ook de sprongen op de grote trampoline maakten steeds een spectaculair deel van het optreden uit.








    24-08-2012 om 21:09 geschreven door Janvers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zilveren jubileum
    Tijdens het volgende schooljaar (1987-88) vierde onze keurploeg zijn 25 jarig bestaan.
    Het tuinfeest bood een uitstekende gelegenheid om dit jubileum met de nodige luister in de bloemetjes te zetten.
    Zoals je op de foto's zal merken, traden wij op met een speciale belichting. De lange mat- en acrogymoefeningen werden gedemonstreerd op een jiu-jutsivloer. Een heel karwei was het om voor elke training die (144) matjes én het groene dekzeil klaar te leggen....
    In het jaarlijks uitgegeven schoolboekje "INFO" werd de geschiedenis van de
    keurploeg
    binnen het college nog eens duidelijk geschetst door Dré Vanaelst met als eindconclusie: 25 jaar keurturnen, geen eindpunt..., integendeel!
    Zoals intussen duidelijk is, kwam deze voorspelling uit.
    Op één van de groepsfoto's van de kleine keurploeg(zwart-wit) zien wij o.m. ook Meester Glenn, de huidige turnmeester van de lagere school.
    Wij zijn nu aan het vijftigste jaar bezig, een gouden jubileum dat op het einde van dit schooljaar op de gepaste manier zal gevierd worden. Alle oud-keurturners zijn daar natuurlijk van harte welkom!




















    24-08-2012 om 20:50 geschreven door Janvers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    06-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jannemannenfeest 2 in 1987
    Drie jaar na het eerste volgde al een tweede Jannemannenfeest waarin onze keurturners op de voorgrond traden.
    Ditmaal niet in de sporthal maar in de muziekacademie van Merksem.
    Enkele schoolkinderen beleefden een wonderlijke reis rond de wereld met een PILOEWIJN (een zelf gefantaseerd toestel waarmee je overal kon komen).
    Zij belandden in Moskou waar zij een optreden van het wereldberoemde circus van Moskou bijwoonden.
    Dat circus bestond uiteraard uit allemaal keurturners die de meest hachelijke nummertjes opvoerden.
    Clowns, fietsacrobaten en uiteraard een heleboel artiesten die het beste van zichzelf gaven op het  (voor onze normen toch) vrij kleine podium.
    Vooral de salto's over de fietsertjes was een adembenemend nummertje waar heel wat studiewerk en oefening wa vooraf gegaan. Dat nummer werd trouwens later nog enkele keren herhaald tijdens één van de jubileumvieringen...
    Geniet mee met het circus van Moskou van onze keurturners op de volgende foto's.
















    06-08-2012 om 20:53 geschreven door Janvers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    24-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jannemannenfeest 1 in 1984
    Met de nieuwe sporthal als decor en ontmoetingsruimte, werden in de lagere school nieuwe initiatieven genomen.
    Eén daarvan was het Jannemannenfeest: een schoolfeest waarbij alle leerlingen en leerkrachten zich inspanden om een avondvullende voorstelling te geven.
    Muziek, zang, dans, toneel en andere artistieke vormen kwamen ruim aan bod met de leerlingen als centrale figuur.
    Onze keurploeg speelde uiteraard mee in dit gebeuren!
    In 1984 trad de kleine keurploeg samen met een aantal leerlingen uit vijfde en zesde leerjaar op om de geschiedenis van de les L.O. in beeld te brengen. In de nieuwe les, met muziek van Michael Jackson, werden diverse sporten getoond die tegenwoordig worden aangeleerd.
    Je ziet op de foto's eerst een klassieke opstelling  in wit-zwarte turnuniformpjes.
    De volgende 2 foto's tonen enkele keurturners (Dirk Thysmans, Yves Peten, Dimitri De Gruyter en Wim Verellen) die hun oefening tonen aan leerlingen die voetbal, basketbal, ritmische gymnastiek en zelfs skiën als sport kozen.
    Een tweede nummer werd door de grote keurploeg gebracht. Je ziet op de foto een keurturner (Bart Poppe) die een zweefrol uitvoert over 6 keurturners in kopstand met gespreide benen.
    Dit eerste Jannemannenfeest was een groot succes op alle gebied en de initiatiefnemers besloten om dit elke drie jaar te herhalen.








    24-07-2012 om 19:26 geschreven door Janvers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    17-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.7 Maart 1981
    Nu de school over een prachtige, ruime sporthal met een prima turn- en dansvloer beschikte, kon een groot optreden niet langer uitblijven. De keurploeg en jazzdansgroep Groenendaal (ook onder leiding van Dre Vanaelst) opteerden voor een demo-avond waarin jazzdans en turnen de link naar elkaar legden onder het motto SIDIS (sport is dans is sport).
    Zaterdag 7 maart 1981 beleefden wij een schitterende avond met mooie dansnummers, spectaculaire turnoefeningen en een combinatie van beiden.
    Voor deze gelegenheid en met het oog op de toekomst werd vanaf nu geopteerd voor het huidige keurploeguniform: een vuurrode broek en een donkerblauw singlet.
    De jongens van de grote keurploeg en de turnleerkrachten droegen het nieuwe kenteken op de borst.
    De beide leraars, Dré en Jan, droegen een lange broek.
    Als gastoptreden kregen wij de Nederlandse nationale trampolineploeg op onze nieuwe vloer, gymnasten die bijna tot tegen de zoldering sprongen. Iedereen keek zijn ogen uit en ongetwijfeld sloegen heel wat keurturners aan het dromen.
    Met ongeveer duizend toeschouwers liep de zaal meer dan vol.
    Voor de allereerste keer werd er met belichting en geluid gewerkt wat het showelement uiteraard bevorderde.
    Een succes over de ganse lijn en tegelijk het inluiden van een nieuwe periode voor de keurploeg van het college: een nieuw kenteken, nieuwe uniformen, nieuwe dromen....














    17-07-2012 om 16:56 geschreven door Janvers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (3 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    10-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.1978: inwijding van Centrum Groenendaal
    De aangroei van leerlingen zorgde voor een gelijklopende toename van het aantal turnlessen en turnleraars.
    Onze turnzaal op de tweede verdieping van de lagere school was niet meer toereikend om de 4 turnleerkrachten op een degelijke manier voor de lessen L.O. te laten zorgen.
    Onder impuls van Dre Vanaelst en de toenmalige directie (E. H. Hugo Janssen en E.H. E. Leclef) werden plannen ontworpen voor een nieuwe, multifunctionele sporthal.
    Na enkele jaren kwam deze hal er uiteindelijk, naast het kasteel, op de plaats waar vroeger een tuin was aangelegd.
    Op 2 december 1978 werd de splinternieuwe sporthal ingehuldigd door de bisschop, mgr. Danneels.
    Bij deze inhuldiging gaf de
    keurploeg
    een demonstratie die dadelijk hoge verwachtingen opriep voor de nabije toekomst.
    Alle toestellen vlakbij, een schitterende en grote ruimte waar plaats genoeg was voor turners én voor toeschouwers: dit was echt een droom die in vervulling ging.
    Onder leiding van Dre Vanaelst, Jan Verstrepen en Luc Verheyen toonden bijna 70 keurturners wat zij in hun mars hadden.
    De foto's die wij hiervan terugvonden tonen de inwijding door de bisschop en enkele momenten uit het optreden.











    10-07-2012 om 19:04 geschreven door Janvers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    04-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De seventies
    In het begin van de jaren zeventig drong een verdere splitsing volgens niveau zich op.
    Hoe langer, hoe meer keurturners van de lagere school maakten niet meer de overstap naar de keurploeg van de humaniora (nog steeds onder leiding van Louis Noels).
    Daardoor werd de groep steeds groter, net als het onderling leeftijdsverschil.
    Dre Vanaelst splitste zijn keurploeg in 2 groepen: de leerlingen uit de voorbereidende afdeling (nu lagere school) trainden voortaan op dinsdag (van 16.00 tot 18.00 uur) en de leerlingen uit de humaniora (nu ASO) die de
    grote keurploeg
    vormden en op vrijdag van 16.15 uur tot 18.00 uur oefenden.
    Het gevolg was dat de bestaande keurploeg humaniora, die al jaren op donderdag oefende, stilaan uitdoofde en overging in wat oorsprokelijk die van de lagere school was.
    Jan Verstrepen, oud-leerling van het college en de nieuwe turnleraar in de lagere school sprong in 1973 mee op de wagen om deze omvangrijke keurploeg in goede banen te leiden.
    In 1978 bestond de keurploeg reeds uit 70 jongens, onze school telde toen meer dan 1400 leerlingen!
    De weinige foto's uit die tijd tonen de verdere opdeling in niveau's: wie in de grote keurploeg kwam, mocht zelf de kleur van singlet kiezen (rood, geel of oranje).
    Wie goed kijkt ziet op één van de foto's ook een hoekje van onze eerste landingsmat. Het toestelturnen nam een enorme vlucht in de jaren zeventig met o.a. mini-trampoline en landingsmat als nieuwe toestellen.









    04-07-2012 om 00:00 geschreven door Janvers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    28-06-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.1969
    Op het einde van de jaren zestig verhuisden onze keurturners voor hun jaarlijks optreden naar de speelplaats van de humaniora. De toestellen werden voor die gelegenheid van de tweede verdieping (waar de turnzaal toen was...) naar beneden gesleurd. Net zoals vroeger op het voetbalveld, lokte een optreden van de keurploeg heel veel toeschouwers.
    Kijk even naar de toestellen, je zal wel merken dat turnen in die tijd iets minder comfortabeler gebeurde dan nu.
    Je krijgt hier een beeld van "de ketting", een snelle opeenvolging van sprongen over de bok, waarbij het uiteraard heel belangrijk was dat niemand haperde. Van mini-trampolines en landingsmatten was toen nog geen sprake al droomden zowel de leraar als de leerlingen van deze nieuwe toestellen.
    De foto's dateren van het tuinfeest van 1969 (toch al een hele tijd geleden...).

    Er werd reeds een onderscheid gemaakt tussen de betere turners en de beginnelingen wat je kan merken aan het kenteken op de borst. Daarop stond een tekening van een keurturner, een 12 en een 6.
    Alvorens het kenteken te verdienen (via testen...) was je eerst in de mini-ploeg. Na een tijdje (afhankelijk van je niveau) stroomde je door naar de maxi. Een nog verdere opsplitsing naar de 12 en uiteindelijk de 6 besten zorgde voor een goed opgebouwde pyramide met een duidelijk doel om door te groeien.








    28-06-2012 om 18:15 geschreven door Janvers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (2)
    27-06-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Afscheid van Julie en Olivier
    Op dinsdag 26 juni namen 2 leden van onze keurploeg afscheid van het college tijdens de proclamatie van de laatste-
    jaarsleerlingen.
    Namens de keurploeg en het college mocht Steve Dilewyns, leerkracht L.O. en samen met Mark Holthof, leider van Keurploeg Groenendaal, een afscheidsgeschenk overhandigen.
    Dit gebeurt elk jaar als er een keurturner afstudeert aan het college, als beloning voor de jaren van inzet en toewijding die geleverd werden voor onze keurploeg.
    Olivier was 8 jaar lid en viel vooral op door zijn inzet, zijn enthousiasme, zijn durf en zijn springkracht.
    Julie was steeds aanwezig, zowel op dinsdag om te helpen als op vrijdag om zelf te turnen. Wij onthouden van haar een grote bereidheid om te helpen, haar mooie acrogymoefeningen, haar vriendelijkheid en haar nooit aflatende inzet.
    Uiteraard nemen wij met  spijt afscheid van beiden maar wij denken ook dankbaar terug aan de vele toffe ontmoetingen en optredens die wij samen hebben beleefd.
    Good luck Julie en Olivier, wij zien mekaar vast terug!

    Jan, Mark en Steve!












    27-06-2012 om 00:00 geschreven door Janvers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (4 Stemmen)
    >> Reageer (1)
    19-06-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Keurturnen in 1966
    Aan de hand van enkele foto's uit 1966, genomen tijdens het optreden, merken wij grote verschillen met de optredens van de laatste jaren.
    Zoals je ziet vond het optreden toen plaats in open lucht, op het voetbalveld.
    De kijkers (en dat waren er toen ook al heel veel) zaten tussen het kasteel en het voetbalveld en hadden dus een heel goed overzicht.
    Van belichting was uiteraard geen sprake maar de muziek klonk even goed uit de boxen.
    De keurploeg telde toen meer dan 50 jongens.
    Wie tijdens het optreden even niet deelnam, stond flink rechtop in een rij en volgde aandachtig het verloop.
    Niks rondlopen of zitten dus!
    Je merkt ook wel dat de toestellen de vergelijking met onze huidige toestellen niet goed doorstaan.
    De reuzegrote springplank, bijvoorbeeld, is de voorloper van de mini-trampoline en van landingsmatten was er geen sprake.
    Allemaal factoren die het turnen toch wel iets riskanter maakten en die ook de moeilijkheidsgraad verhoogden.


















    19-06-2012 om 00:00 geschreven door Janvers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    18-06-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Keurploeg humaniora
    Parallel met de keurploeg van de lagere school was er ook een keurploeg in de humaniora (wat tegenwoordig ASO is in ons college). De lesgever was Louis Noels, de turnleerkracht van die humaniora.
    Leerlingen die de overstap van de lagere school naar het eerste middelbaar maakten, konden van de kleine keurploeg naar de grote overstappen en zo hun hobby blijven beoefenen.
    Later, in het begin van de jaren zeventig, vloeide de ene keurploeg over in de andere zodat er van toen af nog één keurploeg overbleef.
    Sommige oudere leerlingen bleven naar de kleinsten komen om een helpende hand te bieden, een gewoonte die nu, meer dan veertig jaar later nog altijd bestaat.
    Deze manier van werken stelde ons in staat om in kleinere groepjes te werken, volgens niveau, wat een veel groter rendement tot gevolg had. 

    18-06-2012 om 16:31 geschreven door Janvers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    15-06-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De allereerste keurturners
    In 1962 startte Dré Vanaelst met een keurploeg in de lagere school van het Sint-Jan Berchmanscollege te Merksem.
    Allemaal jongens toen, het gemengd onderwijs had nog niet zijn intrede gedaan.
    In die tijd bestond het keurploeguniform uit een witte turnbroek en een wit onderhemdje, zonder mouwen.
    Als er werd opgetreden droegen de keurturners witte turnpantoffels en witte sokken.
    De betere keurturners kregen een rode streep op de zijkant van hun broekje.
    Je kan onze eerste keurturners bewonderen op de twee bijhorende foto's: keurig rechtop in de houding en
    netjes op één rij!




    15-06-2012 om 00:00 geschreven door Janvers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (9 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De start
    Enkele weken na het succesvolle optreden van KEURPLOEG GROENENDAAL starten wij met een blog over deze
    turnvereniging van het Groenendaalcollege.
    Na vijftig jaren van naschools turnen op een meer dan schools niveau brengen wij het verhaal van honderden jongens
    en meisjes die van gymnastiek hun hobby maakten, dit aan de hand van tekst en illustraties.
    Terug in de tijd, terug naar de vorige eeuw waar de basis werd gelegd van een keurploeg die volgend jaar zijn gouden jubileum viert.
    Stap mee in de wereld van
    KEURPLOEG GROENENDAAL!

    15-06-2012 om 00:00 geschreven door Janvers  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (16 Stemmen)
    >> Reageer (0)



    Archief per week
  • 16/02-22/02 2015
  • 10/06-16/06 2013
  • 03/06-09/06 2013
  • 27/05-02/06 2013
  • 20/05-26/05 2013
  • 06/05-12/05 2013
  • 29/04-05/05 2013
  • 15/04-21/04 2013
  • 11/03-17/03 2013
  • 18/02-24/02 2013
  • 11/02-17/02 2013
  • 04/02-10/02 2013
  • 28/01-03/02 2013
  • 21/01-27/01 2013
  • 14/01-20/01 2013
  • 07/01-13/01 2013
  • 31/12-06/01 2013
  • 24/12-30/12 2012
  • 17/12-23/12 2012
  • 10/12-16/12 2012
  • 03/12-09/12 2012
  • 26/11-02/12 2012
  • 19/11-25/11 2012
  • 12/11-18/11 2012
  • 05/11-11/11 2012
  • 29/10-04/11 2012
  • 22/10-28/10 2012
  • 15/10-21/10 2012
  • 08/10-14/10 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 24/09-30/09 2012
  • 17/09-23/09 2012
  • 10/09-16/09 2012
  • 03/09-09/09 2012
  • 27/08-02/09 2012
  • 20/08-26/08 2012
  • 06/08-12/08 2012
  • 23/07-29/07 2012
  • 16/07-22/07 2012
  • 09/07-15/07 2012
  • 02/07-08/07 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 18/06-24/06 2012
  • 11/06-17/06 2012

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog als favoriet !

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs