2002-2003, nu tien jaar geleden... Dat schooljaar vierden wij ons veertigjarig bestaan! Niet minder dan 50 kleine en 39 grote keurturners oefenden een gans jaar om die verjaardag met een mooi optreden te vieren! Elke dinsdag kon je dan ook wel Ruth, Ines, Mark, Yati, Tamara en andere helpers tegen komen. Zij hielpen onze kleintjes waar nodig of oefenden soms zelf voor de verschillende tussennummertjes die alles aan mekaar moesten binden. Een groot projectiescherm, een powerpointpresentatie die in drie delen de geschiedenis van de keurploeg vertelde, aparte coulissen en een aangepaste belichting zorgden voor het feestelijk karakter. Let the show begin!
Na een kopstand met 5 op 1 springkast en acrogym per 2 gingen wij over naar een volgend onderdeel: aanlopen op de turnbanken om zo te springen in de mini-trampoline, een nieuwe techniek om een aantal achterwaartse sprongen (zoals bv de achterwaartse salto) op een veilige manier aan te leren.
Daarna acrogym met onder meer een gastoptreden van Nik De Roeck (daarvoor zelf jaren in onze keurploeg geturnd...) met zijn vaste bovenpartner Amber Van Wijck, 2 toekomstige Belgische kampioenen! Als afsluiter van dit gedeelte bracht Jasper een prachtig circusnummertje met zijn diabolo.
Sprongen op de mini-trampoline met onder meer de criss-cross (een beproefde manier om mekaar te kruisen voor en achter de trampolines) toonden hoe goed onze keurturners hun timing én hun techniek onder de knie hadden. Daarna volgde een adembenemend intermezzo van enkele oud-keurturners die het weer voelden kriebelen toen zij hoorden dat hun keurploeg veertig jaar was.
Na een ludieke afsluiter en een gepast bloemetje ging het razendsnel richting slot en dit via acrogym en enkele adembenemende zweefrollen over keurturners in kopstand.
De apotheose werd eigenlijk tegelijk de voorstelling van onze nieuwste aanwinst:de PEGASES, een turntoestel dat bijna 3000 had gekost! Wij konden het aankopen met de winst van de 2 vorige optredens. Dit gebruiksvriendelijk toestel liet ons toe om een aantal nieuwe sprongen zoals de Yurchenko aan te leren op een veilige en verantwoorde manier.
Een massale acrogymoefening sloot dit jubileumoptreden op een waardige manier af. Juf Kristel had nog een klein dankceremonietje in petto dat door directeur Mortelmans werd gesuperviseerd en dan snel allemaal naar de cafetaria voor een dik verdiend drankje!!!