Om te beginnen; neen nog steeds geen foto's. Ik denk dat ik ze op facebook ga zetten en dan moeten jullie daar maar gaan zien. Voor de niet-facebookers onder jullie... jullie zullen iemand moeten vastgrabbelen en zijn/haar facebook even gebruiken
En dan... zoals de titel van het bericht het al zegt; er is hier een ware huizenjacht aan de gang! Vrijdag was nog een 'rust'dagje. Tom is gewoon gaan werken maar ietsje vroeger gestopt zodat we samen eens naar de meubelwinkel konden gaan. We hebben intussen een zeer goed beeld van wat we willen en wat het ons gaat kosten. Dus dat komt al dik in orde. Ik zie er écht naar uit om ons toekomstig huisje volledig in te richten (ja, de beslissing is intussen gevallen dat we liefst een huis willen maar daarover seffens meer). Vrijdagavond zijn we dan nogmaals naar Zara gaan eten. Opnieuw heel fijn, weer superlekker gegeten en gedronken én ik heb zelfs een T-shirt gewonnen!! Even kort het verhaal... Vorige keer toen we naar Zara gingen had Tom gezegd dat ik lange mouwen moest aandoen want dat ik anders niet binnen mocht. Dus ben ik daar speciaal een nieuw T-shirtje voor gaan kopen. Daar aangekomen bleek ik de enige 'bedekte' vrouw te zijn. Iedereen liep daar in een topje, een mini-mini-mini rokje, ... De 'regel' van de lange mouwen klopte dus niet echt... Raj en Deepti hebben zich doodgelachen! Een blanke vrouw met lange mouwen; het plaatje klopte niet echt! Ik ging mij dus geen twee keer laten vangen en had daarom dit keer een haltertopje aan. Doorheen de avond was er een promotiestunt van Diesel, die een nieuwe winkel hebben geopend in Chennai. Toen bleek dat de volgende T-shirt werd uitgereikt aan de meest blote vrouw in het restaurant, vonden Raj en Deepti het natuurlijk supergrappig om mij aan te wijzen (ik liep er eindelijk 'normaal' bij ) en ja, ik ben op mijn stoel moeten gaan staan en bleek plots de meest naakte vrouw daar. Ik heb er een pyjama bij!! :)
Laat hebben we het niet gemaakt want de volgende morgen om 10u stond de eerste makelaar daar om ons naar enkele huizen/appartementen te brengen. We waren benieuwd... Na 4u30 hadden we een zeer goed beeld op wat Chennai te bieden heeft qua woonsten. We hebben die dag een stuk of 10 verschillende huizen / community houses / appartementen gezien en 2 ervan stonden ons aan. Eén appartement in het midden van de stad en één community house. Het probleem is vooral de badkamer... Kuisen kennen ze hier niet echt. Sprenkel er wat water over en het is proper. De badkamer is dus nooit eens proper afgewassen met product. Je kan je al inbeelden dat de kalk dus echt overal terug te vinden is. Ook een douchegordijn of een glazen deur kennen ze niet. De douche staat eigenlijk vlak naast de wc en de lavabo, zonder iets van afsluiting. Je mag al blij zijn dat de grond een beetje afhelt naar het afvoerputje toe. De badkamer was dus echt het struikelblok bij vele woonsten! Maar we hadden dus al 2 voorkeurwoningen en begonnen meer en meer te beslissen dat het huis ons echt enorm aanstond. Mooie community (zo echt op zijn Amerikaans) met zwembad, fitness, ... En echt een mooi huis met mooie badkamers!
Na onze huizenjacht zijn we dan ook nog eens op autojacht gegaan (het was een druk dagje!) We hebben momenteel twee modellen in gedachte. Eén van de twee gaan we waarschijnlijk morgen (vrijdag) bekijken en het andere zijn we dan die zaterdag gaan bezien. Een jeep... super eigenlijk, precies zo'n echte legerjeep. Maar dan met iets meer luxe dan de soldaatjes gewoon zijn :) Morgen gaan we dan de andere auto bekijken en dan kunnen we dit weekend beslissen é.
Zondagmorgen zijn we dan naar de golf gaan kijken. Het ziet er echt leuk uit!! En niet zo eenvoudig. Alexandra en Olivier (onze nieuwe kameraadjes) stonden echt nat in het zweet. Van zodra we in april gesetteld zijn, gaan we ons waarschijnlijk ook wel inschrijven. Dan worden we echt helemaal de high society van Chennai é! De brunch erna was schitterend! EINDELIJK een lekker slaatje waar we niet ziek van werden! Dat heeft gesmaakt!!! Het was echt een leuk dagje!
Maandag opnieuw werkdag... We hadden ook opnieuw gebeld naar de makelaar met de vraag of we het huis 's avonds nog eens konden gaan bekijken. Hij kon zelf niet maar ging iemand sturen. Ik ben dan te voet naar de meubelwinkel gewandeld (zo'n 4 km doorheen de straten van Chennai) Tom was er niet gerust op toen ik belde aangezien hij op de achtergrond alleen maar getoeter hoorde maar ja, we zijn nu eenmaal in Chennai é! Mijn wandeling is heel vlot verlopen en ik was heel blij dat ik eindelijk geen riksja moest nemen, die mij toch weer zou afzetten... In de winkel alle meubelen nog eens goed bekeken en wat opgemeten, zodat ik voorbereid was voor 's avonds é Tot we natuurlijk telefoon kregen dat de makelaar niemand meer had gevonden om ons rond te leiden... Afspraak verzet naar woensdag...
Dinsdag was het hier dan slecht weer! Het had die nacht serieus geonweerd en het zag er nog heel grijs uit. Tom gaan werken maar ik zag het niet zitten om buiten te komen. Heb dan maar wat binnen gezeten en gewerkt. 's Avonds had Tom "Open House" wat een bijeenkomst is van alle Value Source medewerkers. Er worden dan eerst wat toespraken gegeven en dan buffet (waar die Indiërs zich blijkbaar op storten alsof ze nog nooit eten hebben gezien) Tom was dus pas rond 21u thuis en doodmoe! We lagen gauw in ons bedje.
Woensdag dé dag! We gingen terug naar ons huisje zien! Voor ons was het eigenlijk al beslist. We wilden gewoon wat dingen herbekijken en opmeten. Ik had 's middags om 14u met Alexandra afgesproken om wat te gaan shoppen voor meubeltjes. Zij zijn ook nog maar net verhuisd en kunnen dus ook nog wat gerief gebruiken. We waren nog geen half uur weg of Tom belde met de mededeling dat 'ons' huis de dag ervoor verhuurd was aan iemand anders... Ik moet toegeven dat toen mijn wereld effe instortte... Het was al niet eenvoudig om een huis te vinden plus het feit dat ik het hier op hotel echt wel beu ben, en dan het enige dat wij echt goed vonden, hadden ze achter onze rug gauw verhuurd. En dat terwijl we heel duidelijk hadden gemaakt dat we dat echt wilden... De uitleg was dat de verhuurster de volgende dag naar Dubai vertrok voor 4 maanden en dat het contract zeer snel moest kunnen getekend worden. Mja, dat hadden ze ons de eerste keer ook kunnen zeggen é. Maar niets aan te doen; weg is weg... Dus kunnen we opnieuw beginnen!
Het was gisteren mijn dagje al niet (ze zijn er hier in het hotel in geslaagd een splinternieuw kleedje van mij zo fout te wassen dat het eruit ziet alsof het al 20 jaar oud is en al 100 keer in het wasmachine heeft gestoken) dus ja... En wat doe je dan als vrouw? Gaan shoppen!! Ik ben met Alexandra naar Express Avenue getrokken, eerst iets gedronken en dan naar de zowat enige designerwinkel van Chennai gegaan Mooi gerief!!! En naar onze normen helemaal niet duur! In België zou je het driedubbele betalen voor zo'n mooie kleren! Dus ik heb mij daar een mooi paar sandalen gekocht en een nieuw kleedje. Het kleedje wordt momenteel op maat gemaakt aangezien ze maar één maat meer hadden en dit te groot was. Volgende week mag ik het gaan afhalen en ik moet er niets voor bijbetalen!
Mijn humeur was er dus al iets op verbeterd Aangezien de makelaar tijd had vrijgemaakt voor ons, wilde hij wel nog iets nieuws gaan bekijken met ons. We hadden dus een taxi besteld, die mij om 18u ging oppikken om dan naar Tom zijn werk te rijden om hem daar rond 18u30 op te pikken. Daarna gingen we doorrijden naar de buurt waar de makelaar ons huizen ging tonen. Bedoeling was om daar rond 19u te zijn... De taxichauffeur is er (na ettelijke telefoontjes te hebben laten plegen in het Tamil, want hij verstond geen Engels) doorgekomen om 18u35. Hij wist niet waar MRC Nagar lag (Tom zijn werk) dus heb ik nog iemand moeten zoeken, die dat kon uitleggen. En onderweg is hij volledig fout gereden en heb ik Rajesh moeten bellen om hem te laten uitleggen waar hij juist moest zijn. Uiteindelijk was ik om 19u25 bij Tom, ongeveer een uur te laat. Onmiddellijk naar de makelaar gebeld, die dan aan de taxichauffeur moest uitleggen waar hij nu naartoe moest rijden (wéér een ramp want dat wist hij wéér niet zijn!!) We waren dus uiteindelijk meer dan een uur later dan verwacht op onze bestemming. Welcome to India, zeggen ze hier dan!
We hebben met de makelaar een huis en een appartement gezien. Het huis was ok, maar niet meer dan dat. Het appartement was mooi maar lag jammer genoeg véél te ver. Het was meer dan een uur rijden om tot in het centrum te geraken. We hebben meermaals laten vallen dat het huis, dat onder onze neus is verhuurd, ons echt wel aanstond en dat we zoiets willen. Hij heeft ons nu zo'n huis beloofd en daar gaan we morgenvroeg rond 8u30 naar kijken. We zijn echt benieuwd! En als dit ons aanstaat, nemen we het direct!
Uiteindelijk waren we gisteren om 22u15 terug in het hotel. Gauw iets gegeten (want nu hadden we echt wel reuzehonger) en dan naar de kamer. Nog effe skypen en dan heel vlug ons bedje in want we waren allebei echt kapot!
En zo zijn we weer aangekomen bij een nieuwe donderdag. De week is weer bijna voorbij. Tom neemt normaal morgen een dagje verlof om in de voormiddag naar dat huis te gaan kijken en dan rond 14u vertrekken we naar Bangalore. Hij zal tussendoor waarschijnlijk nog wel even binnenspringen op het werk hoor. Maar om 14u zijn we sowieso weg voor het weekend. Eindelijk eens niet in het hotel slapen!!!
Zo lieve lezertjes, dat was weer een nieuw weekje Chennai. We houden jullie op de hoogte van ons huis en al onze andere verhalen hier!
Een heel dikke kus aan iedereen en voor diegene die alsmaar meer zin krijgen om ons te bezoeken; zéker doen!!! Ons huis/appartement heeft minstens 3 slaapkamers met eigen badkamer (voor minder gaan we niet é : :) dus kom maar af!!