Alweer een week is voorbij gegaan, voor ik het besef zitten we al halverwege!!!! Ik zal hier weer een overzichtje neerschrijven van deze week.
Dinsdag was er wel terug ASP. Er lag nog wel sneeuw, maar aangezien er geen nieuwe was gevallen was het wel school. Als ik mij niet vergis was dit ook de koudste dag die ik hier al meegemaakt heb, de thermometer toonde -10 °C, maar dat is wel zonder de wind gerekend. Gelukkig moest ik niet te veel buiten zijn, enkel om naar en terug van AH te komen/gaan. Er kwamen vandaag ongeveer een zestal kinderen opdagen, we konden dus goed samenwerken. Deze avond had ik ook als alle dinsdagen trouwens night supervision bij de residenten. Er waren er vier daar, maar er zijn geen echte problemen geweest. Ik heb één persoon gesuperviseerd als hij op de computer zat, hij mocht even op een site voor werkzoekende surfen (maar enkel als ik erbij was), maar voor ik het wist had hij al een afspraak gemaakt met een organisatie ... Dat was dus niet de afspraak, bon, ik heb het gemeld, en meer kon ik niet doen. De rest van de avond verliep vrij vlot, we aten samen (en het is bijna altijd lekker, soms wel wat te pikant ). Dan door de bittere kou terug naar huis.
Woensdag weer naar het ASP, hier moest ik wel vroeger weg aangezien er een vergadering was met de staff van het Alternative For Incarceration. Elke maand is er een staff support group, waar alle collega's die met de residenten in aanraking komen frustraties van de afgelopen maand kunnen delen en elkaar advies geven. Vandaag werd er ons ook informatie gegeven over 'distorted thoughts'. Dit gaat over storingen in de gedachtengang die ervoor kunnen zorgen dat er 'verkeerd' gedrag gesteld werd. Veel hiervan had ik op school al gezien, maar het was wel leerrijk om deze modellen samen op bepaalde situaties te kunnen toepassen. De veragdering liep wat uit en we hebben zelf maar een derde van de voorziene tekst behandeld, maar toch vond ik het leerrijk. Deze dag moet ik ook op één of andere manier mijn broek gescheurd hebben, vraag me niet hoe, want ik weet het niet. Van de drie broeken die ik meegebracht had zijn er dus al twee voor de vuilbak. mama had nog een extra broek meegebracht, maar deze bleek een beetje aan de kleine kant te zijn, maar het kan er nog mee door hoor . Ik besloot dus dat het morgen tijd zou zijn om nog eens te gaan shoppen.
Donderdag ochtend op tijd opgestaan om naar macy's te kunnen gaan, de grootste winkel van de wereld. Zeven verdiepingen en een serieuze oppervlakte. Hier heb ik toch twee nieuwe broeken gevonden voor ongeveer 50 dollar, dat viel nog mee he . Ik zocht ook nog naar schoenen maar die dat ik mooi vond waren er niet in mijn maat . Waarom heb ik toch ook zo een grote voeten he. Anyway, tegen de tijd dat ik terug thuis was, was ook Tiphaine daar en gingen we samen nog naar een plaatselijke tweedehandswinkel. Op het eerste zicht lijkt het alsof je in die winkel nooit iets goed gaat vinden, maar als je blijft zoeken zijn er wel leuke dingen (en zelf merkkledij). Ik vond er uiteindelijk geen extra broeken, maar wel een heel leuk kleedje en een bloesje. Het grappige is dat in deze winkel geen kleedkotjes zijn, dus je moet dingen over je andere kledij passen, met het kleedje was dit wel grappig, bij thuiskomst heb ik het nog een keer aangedaan en kben toch blij dat ik het gekocht heb. Terug op mijn appartement bleek het hoogtijd om naar het ASP te vertrekken. Hier was ik tot na halfzeven bezig, er werd ons een nieuwe directeur voorgesteld. Dan terug snel naar huis iets eten want om zeven uur was eer een Taize gebedsdienst in AH waar ik naartoe wilde. Ik was juist op tijd terug om mee te zingen en te bidden. De stiltes duurde mij iets te lang, maar ik denk dat ik volgende keer toch nog eens terug ga hoor . Er was eigenlijk best wel veel volk van de gezinnen en kinderen op afgekomen, dat had ik niet verwacht.
Vrijdag weer mijn vrije dag, maar veel heb ik niet gedaan hoor. Wat gebeld met het thuisfront en naar de winkel geweest.
Zaterdag werk ik ook in AH en vandaag begon er een leuk project met de kinderen. Buiten de catechese lessen gaan we nu ook het lokaal decoreren met taferelen uit de bijbel. Knutselen met de kinderen dus en materialen gebruiken of technieken die ze thuis niet meteen zouden doen. We verfden met koffie en thee, ze mogen uit houten stokjes een tempel bouwen. Verven grote stukken papier als een nacht met sterren of een dag met wolken, deze gaan we aan het pafond bevestigen. Door onvoorziene omstandigheden stond ik vandaag ineens alleen voor een groep van 10 kinderen, die aan drie verschillende opdrachten mochten werken. Ik moest mezelf dus in stukjes hakken, maar het positieve wat hieruit voortkwam was dat de kinderen veel konden experimenteren met de materialen die ze ter beschikking hadden, het negatieve is dat er nog niet veel resultaat was, maar we hebben nog enkele weken om het lokaal af te krijgen dus ... . Het bleek een leuke namiddag voor de kinderen, ook buiten kon ik weer met hen spelen, ze kwamen me vragen om doktertje knoop met hen te spelen en dit lukte veel beter dan de afgelope keer. 's avonds hing ik samen met Tiphaine de sterren omhoog, het effect is zeker al de moeite, ik ben benieuwd wat het lokaal gaat geven als het volledig af is .
Vandaag, zondag voel ik me niet geweldig, ik heb dan ook besloten om de hele dag in pyjama te blijven (en ja ik weet dat ik dat waarschijnlijk verkeerd heb geschreven ) Ik hou me wat rustig en neem de tijd om hier dus een nieuw verslag op te zetten. Maar ik heb zo ongeveer alles verteld wat er deze week gebeurd is .
ah mss nog één ding, een originele zin die ik op straat te horen kreeg als ik met mijn boodschappen naar huis wandelde: Excuse me, You dropt something (ik kijk rond natuurlijk), Me . En dan proberen serieus door te lopen he, en hij dat hij toch origineel was enzo, kmoest echt lachen. Bon op deze noot eindig ik hier mijn bericht tot snel kmis jullie zoen Ellen
Zoals ik voorspeld had, heb ik vorige week weinig tijd gehad om mijn blog bij te houden.
ik zal hier snel overlopen wat er de afgelopen week is gebeurd.
Zaterdag ochtend heb ik voor school gewerkt terwijl anke en mama naar columbia university geweest zijn. net na de middag heb ik hen een korte rondleiding gegeven in AH. Ik moest toen beginnen werken, mama en anke hebben zich ondertussen beziggehouden tot de mis begon. Ze kwamen terug en ontmoette vele mensen in AH, ik vond het ongelooflijk leuk om dit met hen te kunnen delen. Iedereen was benieuwd wie die twee vreemde vrouwen waren . Hoewel iedereen meteen wel wist dat ze familie van mij waren omdat ze vonden dat anke op mij leek.
zaterdagavond (nadat ik mijn verslag geschreven had) vertrokken we naar JFK (luchthaven) waar Gwen (mijn nicht) toekwam. het duurde ongeveer anderhalf uur om daar te raken. We hebben ook niet ongelooflijk lang moeten wachten tot ze daar was, binnen het uur was ze daar.
We namen de taxi terug naar huis, het was ondertussen al negen uur en om dat uur nog met haar koffer met het openbaar vervoer terugkeren zou wel lang duren. zeker omdat het in haar beleving al zes uur later was. Bij het instappen van de taxi vroeg de chauffeur waar we naartoe gingen. We vertelden hem dat we naar The Bronx moesten. Hij vroeg of wij wisten hoe hij moest rijden :s, eigenlijk wilde hij niet naar daar rijden, hij drufde niet goed. Maar omdat hij in een officiele gele taxi reed moest hij ons meenemen en afzetten. Gelukkig kende ik de buurt al een beetje (en mama wist hoe we tot aan de buurt moesten komen) dus raakten we na een veertig minuten thuis. de hele rit vertelde de chauffeur over zijn problemen met de politie enzo (hij had namelijk gevraagd wat ik in The Bronx deed )
Zondag vertrokken we al redelijk vroeg naar Harlem, waar we naar een kerk gingen waar ze gospel zongen. het was hier heel gezellig. Het was wel grappig om de priester altijd over 'us, black people' te horen praten, terwij hij zelf blank was. Hierna gingen we naar central park, spijtig genoeg was het weer niet geweldig (het miezerde wat). We liepen wat rond en bekeken de eekhoorns die helemaal geen schrik hadden van mensen, ze kwamen tot vlak voor je voeten zitten. in de namiddag vertrokken we richting broadway aangezien anke, mama en ik naar The Lion King gingen kijken. De musical was echt geweldig, voor foto's moet je maar eens op internet kijken. de kostuums waren ongelooflijk, met maskers en stelten, ... Ongelooflijk bedankt voor the tickets Alison & Dave !!!!!!! Het is een onvergetelijke belevenis. Zoiets heb ik nog nooit meegemaakt in de stadschouwburg van antwerpen. zeker voor herhaling vatbaar, moest het niet zo duur zijn . na de voorstelling hadden we afgesproken met de ouders van Alison (een vriendin van mij). Zij wilden ons trakteren in een schots restaurant. Mijn God, het eten was er heerlijk. zoveel heb ik zelden al gegeten. Joan en Ron bleven maar bij bestellen. We dronken er ook heerlijke wijn. De moeder van Alison kan nogal praten, die is nog drie keer zo erg als ik .
Maandag ben ik mee geweest naar het vrijheidsbeeld. Het was heel indrukwekkend om dit te zien, maar het was echt ongelooflijk koud. We moesten met een Ferry naar het eiland en we zaten bovenaan (om het beste zicht te hebben), maar dat was dus open en we waren volledig blootgesteld aan de wind. We waren zo goed als bevroren tegen de tijd dat we aankwamen. Het uitzicht over Manhattan was wel ook heel indrukwekkend. We bezochten ook Ellis Island, dit is het eiland waar vele immigranten moesten passeren om de VS binnen te mogen. We volgden er een tour met een gids. Je kan echt niet geloven dat dit kleine eiland zoveel mensen moet hebben gehuisvest (al is het maar voor enkele dagen of uren), maar ook nog zo een grote invloed gehad hebben op hun levens (mogen ze binnen of niet). Toen we hiervan terug waren moest ik al terug vertrekken want ik moest gaan werken, de rest heeft nog enkele ander dingen bezocht.
Dinsdag heb ik het Empire State Building bezocht. Hier was het uitzicht geweldig, helaas was het op de 86ste verdieping als we uit de zon stonden weer heel erg koud. gelukkig niet zoals de dag ervoor, maar toch stond ik nog te bibberen met mijn twee dikke pullen en jas aan. Hier heb ik wel met volle teugen genoten van het uitzicht. Na dit bezoek moest ik ook terug naar huis want ik stond er vandaag alleen voor in het ASP, sister Joan zou er niet zijn en ik moest dus voor de kinderen aankomen. Het was nog steeds moeilijk om alle kinderen de nodige aandacht en structuur te geven. Er waren ook enkele incidenten, gelukkig kon ik hier hulp inroepen van de directrice van het ASP. Deze avond was ook de eerste keer dat ik alleen de nightsupervision moest doen. Hier waren er wel geen incidenten. natuurlijk heeft elke resident zijn moeilijkheden, maar toch verliep de avond vlot. Bij thuiskomst tegen half elf moest ik nog aan mijn verslag van de dag beginnen. Ik ben blij dat ik het toch nog steeds elke dag kon afmaken, want je weet, van uitstel komt afstel.
Woensdag was het ook aswoensdag, de dag dat de vasten begint. We begonnen door Saint Patricks Cathedral te bezoeken. Hier konden we al een assenkruisje krijgen. Het is hier in Amerika wel anders dan in Belgie, iedereen draagt het kruisje hier de hele dag, in vlaanderen wrijf je het meestal meteen van je voorhoofd als je de kerk uitkomt. Hierna bezochten we de openbare bib, die ik ongelooflijk vind, het was de vierde keer dat ik er nu kwam en trots leidde ik mijn familie rond in het marmeren gebouw. Ook dan was het al middag en dus tijd voor mij om terug te keren en stage te gaan lopen. Tegen vijf uur was er mis in AH voor aswoensdag, waar ik dus mijn tweede kruisje kreeg (mama en anke ook btw). Na de viering kregen ze de kans om Sister Joan te ontmoeten. Ze vertelden mij ook dat ze tickets voor een stand up comedy show gekocht hadden .
Donderdagochtend gingen we naar Madame Tusaud. Het was echt wel leuk om hier wat gek te doen. Ik sta op de foto met tientalle beroemdheden (johny depp, Obama, jennifer lopez, einstein, pisasso, ...). Een onderdeel van het museum was een griezeltour. Ik ben hier geen held in, maar mijn zus nog minder. Mama moest dus eers binnen, ik hing vast aan haar mouw gaf een hand aan anke die gwen vast had aan haar andere zijde. ik denk dat we het halve museum bij elkaar gegild hebben. tussen de wassen beelden die hier stonden sprongen regelmatig echt mensen tevoorschijn. ik was blij toen we erdoor waren . Er was in het museum ook een 4D show, wat het in dit museum deed weet ik niet goed, het ging over de natuur , het was toch leuk om te doen. Na een gezellige lunch was het weer tijd voor mij om terug te keren. Na het werk vertrokken we naar het comedy theatre. We kwamen hier goed op tijd aan . een paar minuten voor de show begon kwam er een ober ons vragen om naar de show beneden te gaan, ze moesten heel de tafel leegmaken omdat er een groep van tien aangekomen was. Omdat ik hier niet mee akkoord was vertelde ik hem ook dat wij hier als tweede groep aangekomen waren, dat ze maar mensen die later aangekomen waren naar beneden moesten sturen. Hij had deze tegenspraak precies niet verwacht, maar om een lang verhaal kort te maken, we zijn mogen blijven zitten. gelukkig maar want de show beneden bleek iets anders te zijn en we hebben het boven in elk geval naar onze zin gehad. Ik vond het echt geweldig, kheb goed gelachen.
Vrijdag is mijn vrije dag, dus vandaag moest ik niet 's middags vertrekken . In de voormiddag bezochten we het Guggenheim. We deden er een tour met een gids, wat wel leuk was, want het was interactief. We moesten hem vertellen wat we in bepaalde schilderijen zagen. Het was eigenlijk best wel grappig, de gids fronstte wel enkele keren wanneer Anke of ik onze interpretatie gaven. In de namiddag bezochten we Chinatown en Little Italy. Het was best wel grappig om de hele omgeving op een paar straten te zien veranderen. Buiten enkele italiaanse restaurants viel er niet veel op te merken van Little Italy, Chinatown is helemaal iets anders daarentegen. heel veel chinese winkeltjes of chineesjes die achter je komen staan en in je oor fluisteren 'you want handbag, gucci, chanel'. Een hele ervaring, mama kocht er zelf een grote valies voor 35 dollar. In de winkeltjes daar is het ook de bedoeling dat je afdingt, wanneer we dit niet deden gooide de verkoopster nog enkele extra dingetjes in onze zak . Deze avond was er bij mij thuis een soor van BBQ, mijn bovenburen hebben enkele dagen geleden een 'Smoker' gekocht en we waren uitgenodigd om samen te eten. Het werd een enorm gezellige avond met veel gelach. Na het eten (weer veel te veel en enorm pikkant), gingen we nog naar een bar om een cocktail te drinken. Met we bedoel ik Anke, Gwen, mama, Tiphaine en ik. Ik bestelde een Margherita en deed alsof ik mijn ID niet bijhad, ze deden hier niet moeilijk over en brachten mij mijn drankje .
Zaterdag was de dag waarop iedereen weer vertrok. de ochtend werd dus grotendeels ingenomen door inpakken. We hadden toch nog even de tijd om tot aan de HUB te gaan (wat hier in The Bronx het plaatstelijke centrum is met winkeltjes). Arne had deze ochtend nog een mail gestuurd om te vragen of mama een pet kon meenemen zoals diegene die ik heb. Hier moesten we dus nog naar opzoek. We kochten het grootste model dat we vonden in de winkel want een verstelbaar zoals dat van mij vonden we niet :S, ik weet eigenlijk nog steeds nie of het nu paste of niet. Toen we thuiskwamen was het voor mij ongeveer tijd om te vertrekken naar het werk. Ik had het weer erg moeilijk met afscheid nemen. Zo nog een tweede keer afscheid moeten nemen is toch niet aan te raden. Bij aankomst op het werk denk ik wel dat enkele personen gezien hebben dat mijn ogen wat rood waren, maar ik deed wat ik moest doen en probeerde vrolijk te zijn voor de kinderen.
Zondag heb ik nog wat voor school gewerkt en ben ik in de namiddag met Tiphaine en Phil naar het MoMA geweest. Weer typisch voor mij stond ik aan het verkeerde museum te wachten. Uiteindelijk raakte ik er en konden we de vele schilderijen en andere kunst bewonderen. Ik was wel onder de indruk van de vele Van Gogh's, Picasso's, Matisse's, ...
Vanochtend werd ik wakker met een prachtig sneeuwtapijt buiten. Ik ben naar de apotheek moeten gaan want ik zit met een vervelende hoest. Ze hebben mij daar een goor siroopje gegeven, maar ik zal het maar innemen zeker. Hopelijk kan ik dan beter slapen dan de afgelopen nacht :-s. Ik heb mij ook geammuseerd met het kuisen van de stoep, er licht zo een vijftien centimeter gok ik, maar het kan ook meer zijn. Ik vertrok op tijd naar AH, toen ik aankwam was er nog niemand, wat wel een beetje vreemd was, na een tijdje vroeg ik aan het onthaal of er vandaag geen ASP was, blijkbaar dus niet aangezien het gesneeuwd had. Ik heb er nog wat activiteiten voor de kinderen voorbereid, zodat ik toch niet helemaal voor niks gekomen was.
voila, nu ben ik zo ongeeveer rond denk ik, het is hier koud en van het typen zijn mijn vingers bevroren. Ik ga dus nu afsluiten, foto's kunnen bekeken worden op volgend adres: http://www.facebook.com/album.php?aid=100617&id=506720560&l=22662 en http://www.facebook.com/album.php?aid=106668&id=506720560&l=b8cc5