Deze morgen de trein genomen in Brugge naar Hasselt en daarna naar Tongeren.
Toen we met 10 min vertraging in Hasselt toekwamen zagen we onze trein naar Tongeren voor onze neus vertrekken en zo moesten we nog een uur wachten. In de Starbucks kochten we een veel te dure koffie en we aten onze sandwiches op in de wachtzaal van het station.
Toen we konden vertrekken begon het flink te waaien , het was heel koud en de eerste stofhagel kwam uit de hemel vallen. De weerman had inderdaad polaire lucht voorspeld.
We wandelden een kilometer op de GR 128 door het centrum van Tongeren vooraleer we de stad verlieten. Op een bepaald moment liepen de 128 en de streek-GR Haspengouw over hetzelfde traject en pas na enkele kilometer sloeg de geel-rode streek-GR linksaf en verlieten we de 128. We wandelden door de typische fruitstreek met veel holle wegen en ook enkele best saaie stukken door het licht glooiend landschap terwijl we onze 'kappen' van onze jassen strak toe bonden. De neerslag bleef uit en enkel de felle wind was heel storend. In het dorp Widooie konden we bij een plaatselijke 'neringdoener' een koffie kopen vanuit zijn garage en dat smaakte in deze barre weersomstandigheden.
Nog een zevental km. en we kwamen om 17.30 in onze schitterende B&B Horpola in het dorp Horpmaal.
Na de warme douche werden we uitgenodigd voor het aperitief en daarna een lekkere maaltijd met desert.
Het deed in deze coronatijden ongelooflijk deugd eens terug op 'restaurant' te kunnen gaan en de rode huiswijn smaakte.
Met een rode 'kop' begaven we ons rond 21 u naar onze prachtige kamer om van een welverdiende rust te genieten.
Morgen meer van dat, hopelijk valt het weer een beetje mee voor onze tocht van 21 km.
|