onze klas
Inhoud blog
  • rekenen met de rekentrein: +
  • W.O.: thema de tijd
  • vervolg 2 carnaval
  • vervolg 1 carnaval
  • vervolg balls

    Categorieën

    agenda

    Belangrijke data in mijn agenda


    Zoeken in blog


    Over mijzelf
    Ik ben katleen de cock
    Ik ben een vrouw en woon in merchtem (Belgiƫ) en mijn beroep is leerkracht L1 - turnjuf - redster - huiswerkbegeleiding op zelfstandige basis.
    Ik ben geboren op 03/06/1986 en ben nu dus 38 jaar jong.
    Mijn hobby's zijn: sport-muziek.
    2007: bachelor in de ergotherapie 2009: lerarenopleiding lager onderwijs --- 2009-2010 L1 De Bloeiende Kerselaar

    10-12-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.kerstmarkt
    Deze ochtend zijn twee mama's van de ouderraad in onze klas komen knutselen met de leerlingen.
    Wij hebben iets fantastisch gemaakt. Maar wat is het? VERRASSING!!

    Op de kerstmarkt (komende week vrijdag 17/12) kan u dit prachtige geschenkje van u eigen kind aankopen.
    U kan tevens genieten van een warme hap of drank. Zeer aangenaam bij deze tijd van het jaar.


    Hopelijk tot dan.


    groeten,
    juf Katleen

    10-12-2010, 16:38 geschreven door juf katleen L1  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.kindermuseum
    Dinsdag gaan we naar het kindermuseum.
    Vergeet de boterhammen niet!

    foto's volgen zo spoedig mogelijk erna.

    10-12-2010, 16:36 geschreven door juf katleen L1  


    01-12-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sinterklaas met zijn Pieten op bezoek in de school
    Vandaag, 1 december, hebben we bezoek gehad van Sinterklaas en 2 van zijn pieten. We wisten dit al, dus hadden we onze schoen al klaar gezet. In de brief van Sinterklaas stond ook dat we hen niet mochten vergeten. En er was heel wat voor hen. Maar toen we 's morgens in de klas aankwamen, lag er niets voor ons. We werden al bang dat Sinterklaas misschien vond dat we niet flink genoeg waren geweest aiai.

    Iets over 9 zijn we met L1, L2 en L3 naar de kleuterzaal getrokken om Sinterklaas en zijn Pieten te verwelkomen.
    Elke klas heeft een fantastisch liedje, dansje of gedicht gebracht. De Pieten hadden er plezier in en deden gretig mee.

    De kleuters kregen een zak snoep, maar voor het lager was er blijkbaar niets bij
    Maar Sinterklaas had het leuke nieuws dat hij in de klas nog eens ging langs komen en dat we dan ook ons snoepgoed zouden krijgen.
    En zo gezegd, zo gedaan. Rond 11u kregen we nog eens bezoek in onze klas. Ondertussen hebben we ook speelgoed in de klas gekregen. Terwijl we in de zaal zaten, is er ingebroken in de klas en werd er allerlei speelgoed uitgestald. Oef, toch flink genoeg geweest .
    We zagen ook dat er heel wat opgegeten en gedronken was. Sinterklaas, Zwarte Piet en het paard hadden blijkbaar grote dorst en honger.
    Alles wat er nog over was, hebben we verzameld en zullen we nog houden. Wie weet komt hij nog eens langs op 6 december.
    En hopelijk brengt hij op 6december thuis wel het speelgoed dat ze graag willen. Want in de klas waren er wel enkele teleurstellingen. Maar ze hebben zich toch al goed geamuseerd met het klasspeelgoed. Voornamelijk de plasticine viel in de smaak.

    Hopelijk evenveel plezier thuis op 6december, als we hier in de klas vandaag gehad hebben.

















    01-12-2010, 17:44 geschreven door juf katleen L1  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.een broertje voor Sebastian: Thomas
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Al enkele weken is Sebastian niet meer als enig kind thuis. Hij heeft er een broertje bijgekregen.
    Sebastian is zo fier op zijn kleine broer dat hij de klas wou verrassen. Super fier kwam hij met zijn kleine broer naar binnen.
    In kleine groepjes hebben we Thomas dan wat van dichterbij bekeken.
    Daarna hebben we genoten van een chocoladebol.
    Als bedanking hebben wij dan ieder een kindertekening gemaakt. Die hebben we gebundeld en aan Sebastian gegeven.

    dank u wel voor het bezoek
    en


    proficiat aan de mama, de papa, de grote broer Sebastian en natuurlijk de kleine Thomas.

    01-12-2010, 17:26 geschreven door juf katleen L1  


    03-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.halloweenfeest: smullen maar!










    03-11-2010, 13:59 geschreven door juf katleen L1  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.halloweenfeest: voeldozen




















    03-11-2010, 13:56 geschreven door juf katleen L1  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.halloweenfeest: puree met zwanworst
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    03-11-2010, 13:52 geschreven door juf katleen L1  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.halloweenfeest: toverdrank








    03-11-2010, 13:51 geschreven door juf katleen L1  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.halloweenfeest: magie










    03-11-2010, 13:49 geschreven door juf katleen L1  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.halloweenfeest: heksenpap














    03-11-2010, 13:47 geschreven door juf katleen L1  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.halloweenfeest: voorbereiding












    03-11-2010, 13:31 geschreven door juf katleen L1  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.halloweenfeest

    Donderdag hadden we een halloweenfeest. We zijn 2 weken ervoor gestart met een verhaal: De 3 kleine heksen. Samen met dit verhaal hebben we heel wat activiteiten gedaan rond het verhaal. Zo hebben we bellenblazers gemaakt (het huis moest schoon gemaakt worden voor het feest en er ontstond een heuse schuimkeuken). Er zijn ook heel wat werkblaadjes gemaakt omtrent het verhaal.

    Als afsluiter was er een halloweenfeest. Maar het was geen gewoon feest waar alles al klaar stond en waar we gezellig konden snoepen, drinken en dansen. We moesten zelf nog voor ons eten en drinken zorgen.
    Om ons te helpen, maar ook om hen te bedanken hebben we het 6e leerjaar uitgenodigd. We hadden elk een uitnodiging gemaakt en die aan een leerling van L6 gegeven. Zij hebben ons ook elk een antwoord terug gegeven.

    Het feest was een doorschuifparcours:
              - toverdrank
                 heksenpap
                 puree met zwanworst
             - voeldozen
             - toveren/goochelen/magie

     

    Het was een fantastische namiddag en natuurlijk als afsluiter mochten we onze eigen drankjes en voeding oppeuzelen.

    (sfeer: zie foto's)

    03-11-2010, 13:26 geschreven door juf katleen L1  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.oefensites
    rekenen:
    http://www.kabage.be/ict/e-wis1.html
    http://www.computermeester.be/1steleerjaar.htm
    http://users.telenet.be/ICTG/eerstelj.htm

    taal:
    http://www.veiliglerenlezen.be/ouder_pages/ouders_home.asp
    http://www.kinderpleinen.nl/showPlein.php?plnId=1687
    http://users.telenet.be/ark123/1d/oefen.html
    http://users.telenet.be/ICTG/eerstelj.htm

    03-11-2010, 13:20 geschreven door juf katleen L1  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vakantiewerk: bundels
    Zoals jullie reeds zullen gezien hebben, heb ik een taal- en rekenbundel meegegeven. Dit is geen huiswerk en is dus NIET VERPLICHT.
    Ik wil jullie er wel op duiden dat er niet mag stil gezeten worden in de vakantie. Lezen moet nog steeds elke dag gedaan worden, net zoals doorheen het schooljaar. De letters worden vrij snel aangeleerd, maar zijn ook weer snel verloren.
    Ook voor rekenen moet er wat herhaald worden, voornamelijk op splitsen en optellen en aftrekken tot 5. Na de vakantie gaan we hiermee verder en indien dit helemaal vergeten is, kan dit het werktempo tegen houden.

    Wat je met de bundels doet, kies je dus zelf. Je kan deze als ondersteuning gebruiken, maar je kan ook via de computer oefenen of andere werkboekjes of spelletjes... Er zijn tal van mogelijkheden die benut kunnen worden.
    Wel waakzaam zijn dat er geen leerstof aangeboden wordt die nog niet gezien is!


    Prettige vakantie!

    03-11-2010, 13:12 geschreven door juf katleen L1  


    17-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.hoekenwerk W.O.: Herfst
    Vorige week was de juf van L2 afwezig. Die leerlingen werden dan verdeeld over de 3 klassen die aanwezig waren op school: L1, L5 en L6.
    L1 heeft deze leerlingen nuttig ingezet in een hoekenwerk van W.O.. Dankzij de helpende handen van L2 was er een vlotte doorloop en verliep alles goed.

    Het hoekenwerk waren allerlei activiteiten omtrent de herfst. Ook taal- en rekenopdrachten werden aangeboden, maar dan binnen het herfst-thema (blaadjes tellen, voorwerpen van de herfst...).



















    17-10-2010, 16:30 geschreven door juf katleen L1  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.hoekenwerk L6
    meer foto's zijn te vinden op de website van L6



    17-10-2010, 16:26 geschreven door juf katleen L1  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.mmm, lekker taart -> verjaardag Sebastian
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    17-10-2010, 16:20 geschreven door juf katleen L1  


    15-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.het bos
    Hopelijk is het volgende week goed weer zodat we naar het bos kunnen gaan.
    Het is wel enkel mogelijk op dinsdag of donderdag. Het zal wel pas de dag voordien zijn dat we dit kunnen meedelen.

    15-10-2010, 16:33 geschreven door juf katleen L1  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ploem de pluimstaart
    Dinsdag hebben we een liedje geleerd: Ploem de pluimstaart.
    Na voldoende oefening zijn we ons liedje in 2KB gaan voordragen.
    Iedereen van onze klas vond het een leuke activiteit.

    15-10-2010, 16:31 geschreven door juf katleen L1  


    11-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.herfst: het bos
    Vorige week werd er aan de kinderen verteld dat we morgen naar het bos zouden gaan. Maar door de ziekte van juf Anne (L2) zal dit jammer genoeg niet doorgaan. Maar niet getreurd, uitstel is geen afstel! Wanneer juf Anne terug is, gaan we eens bekijken welk moment nog haalbaar is voor ons beide en dan trekken we toch nog naar het bos waar we enkele opdrachten zullen uitvoeren zoals:
    - een dunne en dikke boom zoeken
    - proberen te meten hoe hoog een boom wel is
    - een doorgzaagde boom zoeken en bekijken hoe oud die boom is
    - afdrukken/sporen proberen te zoeken
    - dieren bekijken
    - paddestoelen bekijken
    - bladeren en vruchten verzamelen

    11-10-2010, 21:55 geschreven door juf katleen L1  


    Archief per week
  • 21/03-27/03 2011
  • 07/03-13/03 2011
  • 14/02-20/02 2011
  • 31/01-06/02 2011
  • 13/12-19/12 2010
  • 06/12-12/12 2010
  • 29/11-05/12 2010
  • 01/11-07/11 2010
  • 11/10-17/10 2010
  • 04/10-10/10 2010
  • 27/09-03/10 2010
  • 20/09-26/09 2010
  • 13/09-19/09 2010
  • 06/09-12/09 2010
  • 30/08-05/09 2010
  • 23/08-29/08 2010

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog als favoriet !



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs