Ik ben katleen de cock
Ik ben een vrouw en woon in merchtem (België) en mijn beroep is leerkracht L1 - turnjuf - redster - huiswerkbegeleiding op zelfstandige basis.
Ik ben geboren op 03/06/1986 en ben nu dus 38 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: sport-muziek.
2007: bachelor in de ergotherapie
2009: lerarenopleiding lager onderwijs
---
2009-2010 L1 De Bloeiende Kerselaar
21-09-2010
rekenen
rekenen omvat niet enkel tellen, maar ook 'meten en metend rekenen' en 'meetkunde' zijn onderdelen van wiskunde. Vandaag hebben we voor de eerste keer gewerkt rond gewichten. Hiervoor wordt een balans gebruikt. Eerst gaan de leerlingen met de hand voelen en schatten wat het ZWAARSTE/LICHTSTE is. Daarna kijken we of dit klopt met de balans.
balans: - het zwaarste valt naar beneden - het lichtste hangt in de lucht -> iets zwaar is moeilijk omhog te krijgen en dat valt wel eens op de grond. Iets licht kunnen we wel eens tot boven ons hoofd houden.
verwoording: - A weegt meer dan B - B weegt minder dan A - A is het zwaarste - B is het lichtste
Bij meetkunde zijn we al enkele lessen bezig rond positionering. Op allerlei speelse manieren werken we rond de begrippen: voor, zij, naast, omhoog, omlaag, zijwaarts, voorwaarts, achteruit.. Zo hebben we vandaag deze les buiten gedaan en aan de hand van spelletjes hebben we toch allerlei zaken bijgeleerd.
We hebben al enkele samenwerkingen achter de rug en die verliepen goed.
Voor L2 wordt de groep verdeeld. Bij mij wordt er dan gewerkt rond muzische vorming. Momenteel zijn we bezig met het thema 'vliegers'. We hebben al zelf vliegers getekend, maar er komen nog andere activiteiten aan bod zoals een liedje en een dramatische activiteit. Bij juf Anne hebben ze al gewerkt rond 'Hennie de heks'.
Het hoekenwerk waar L6 ons bij helpt, verloopt zéér goed. Zowel onze kinderen als die van L6 zijn enorm gemotiveerd. Dit is een extra inoefenmoment/verwerkingsmoment van taal waar een zo goed als individuele begeleiding is. Het moment zal wel verplaatst worden naar dinsdagnamiddag omdat dit beter past in ons beide lessenroosters. Deze vrijdag zal er geen hoekenwerk plaatsvinden, maar wel 'tutorlezen'. de leerlingen krijgen dan een leesopdracht waar bij elke eersteklasser een andere leerling van L6 zit die hen op de voet volgt.
In de loop van volgende weken zullen er wel eens foto's gemaakt worden.
ik merk dat er in het weekend goed geoefend wordt met de werkboeken die mee naar huis gaan. Dit is zeer fijn om te zien.
maar ik zou jullie wel willen vragen niet vooruit te werken. Het is helemaal niet aan te raden om dit te doen. Laat de aanbreng voor in de klas en herhaal zeer veel thuis. Daar heeft u kind veel meer aan, dan al vooruit te leren. Gelieve dus geen werkblaadjes te maken die we nog niet gedaan hebben. Indien iets niet in orde is het boekje, kan u dat zien aan hoekje dat ik omvouw.
Lezen hoeft nog niet vlot te gaan. als u kind elke letter apart zegt en dan het volledige woord herhaalt is dit perfect, meer moet op dit moment nog niet. Dus wees niet ongerust indien u kind het woord nog niet in een opslag kan lezen. Maar bij de aanbrengwoorden zouden ze het wel in een oogopslag moeten kunnen.