|
Verslag van een niet gereden rit.
Om twintig voor zeven haalt de radiowekker mij brutaal uit een nare droom. 'John Hiatt' -'Have a little faith in me'. In een hospitaal raakte ik mijn bed kwijt aan een andere patiƫnt omdat ik twee keer niet op mijn kamer was toen de dokter op visite kwam.
Onder de douche probeer ik mij ter herinneren wat ik van de bakker op de hoek moet meebrengen. Sandwiches, twee bolletjes met rozijnen, een babske en een klein boterkoekje met chocolade ingebakken.
Het is nog donker maar droog. Onder zacht protest van Filou, onze kater, begin ik aan mijn zoveelste kom met muesli en yoghurt. Zijn bakje was nog leeg. Terwijl ik rustig verder ontbijt wens ik Lies een gelukkige verjaardag en zet ik muziek van Johannes Brahms op mijn pagina. Parels voor de zwijnen?
Een blik op de buienradar voorspelt weinig goeds. Er zijn enkele regenbuien op komst en het is koud. Mark in Moerbeke heeft dat ook in de gaten. 'Een wijze beslissing!' zegt Arnold. Teleurstelling omdat hij na een week hard werken niet op de fiets kan!
'Kunt ge niet rijden van het ene schuiloord naar het andere?' Een hint van mijn vrouw die te overwegen valt. Misschien hebben ze daar in Stekene wel oren naar. Tegen beter weten kleed ik mij aan. 'Ge kunt beter vertrekken', zegt mijn vrouw. 'Ge staat hier toch maar van het ene been op het andere te springen'. Ze wordt duidelijk nerveus van mijn getrippel.
Terwijl ik een keuze maak tussen een kakofonie van gesponsorde truien, vallen de eerste druppels die algauw een plensbui vormen. Ze maken een einde aan mijn getwijfel en gepieker.
Fiets terug naar boven zeulen en mij klaarmaken voor een rit op rollen. Iedereen klassiek op de voorgrond. Een blinkend schijfje lang hou ik het vol en na een uurtje knijp ik de remmen dicht.
Op Strava zie ik de eerste meldingen binnenkomen van fiets-kompanen die zich toch lieten verleiden om outdoor te fietsen. Moedige makkers! Na de broodjes kijk ik naar een opname van 'Albert Nobbs' een film met een weergaloze Glenn Close in de hoofdrol. Een natte namiddag heeft zo zijn voordelen.
dc
|