Jij die reist, weet dat er geen weg is, maar door te reizen open je een weg.
Al ziet men huis en toren staan, de reis is daarmee nog niet gedaan.
Hij die alleen reist, reist het snelst.
Als u uw vooroordelen verliezen wilt, moet u reizen . Marlène Dietrich
Als de wereld rond is, hoe kan je dan naar de vier hoeken van de wereld reizen ? Wiet Van Broeckhoven
Ik reis graag, maar ik haat het om aan te komen Albert Einstein
De wereld is een boek. Wie niet reist, leest enkel één bladzijde. Augustinus van Hippo
De kunst van te leven is : thuis te zijn alsof men op reis is. Godfried Bomans
De wijze weet zonder te reizen, heeft inzicht zonder te kijken, bereikt iets zonder te handelen. Lao Tse
Het is beter één mijl te reizen dan om duizend boeken te lezen. Confucius
The time to get home depend on the number of pubs you pass
Save water bath with a friend
Always choose friends least equal to yourself
Reizen is niet meer dan een ingewikkelde manier om er achter te komen dat het nergens zo goed is als thuis. Jan de Jong
Wandelen is even alles laten lopen. Jaap de Ruiter
De ware reiziger heeft geen reden nodig om op reis te gaan. Goethe
Hij die niet reist kent de waarde der mensen niet. Noors spreekwoord
Beter tien keer vragen dan één keer verdwalen. Jiddisch spreekwoord
Niemand is gelukkiger dan iemand die vertrekt, tenzij het iemand is die terug komt. Emile Bergerat
Als je jong bent is reizen een deel van je opvoeding ; als je ouder bent is het een deel van je ervaring. Francis Bacon
Een reis is als een mens op zich ; geen twee zijn hetzelfde. John Steinbeck
De aarde is van iedereen die onderweg even stopt, om zich heen kijkt en dan weer verder gaat. Colette
Een man reist de wereld af op zoek naar wat hij nodig heeft en vindt het bij thuiskomst. J. van Geelen
Voor wie niet weet waar hij naartoe wil, zijn alle wegen goed. Chinees spreekwoord
Wandel niet als een ijlbode maar als een ontdekkingsreiziger. J.-J. Rousseau
Reizen, het is zijn hart losmaken van het anker der kleine vaart om het vlot te laten geraken op de zeeën der wereldkaart. Bertus Aafjes
Wie niet gelukkig is waar hij is, zal het ook niet zijn waar hij heen gaat. Koos van Zomeren
Reizen is geen levensvervulling meer. De moderne reis is juist een onderbreking van het zo met dagelijkse plichten gevulde leven. Bertus Aafjes
Ik ga niet op reis om de wereld te zien, doch om haar enige tijd niet te zien. J. Greshoff
Reizen zit de mens in het bloed. Er zit ongetwijfeld evenveel reislust in zijn bloed als zuurstof. De mens is per definitie een reiziger. Zijn leven is een reis. Van de wieg tot het graf. Waar de mens ook gaat en staat, hij zal nooit kunnen verloochenen dat hij in wezen een nomade is. Waar hij zich ook vestigt en voor hoe lang ook, hij blijft een vreemdeling ter plaatse. Te zijner tijd moet hij vertrekken. Goedschiks of kwaadschiks. En tenslotte : voorgoed.
Bertus Aafjes.
Chrisje op reis
Hartelijk welkom om te komen lezen en mee te genieten ! Over voorbereidingen van onze reizen en ook jullie laten meegenieten van hetgeen we hebben gezien en beleefd.
Mijn andere blog kan je vinden op http://blog.seniorennet.be/chrisje/
13-11-2008
nog wat nagenieten
De zon kan fel schijnen in Tenerife, zo zie je de schittering op het water, ook al zijn er een weinig wolken in de lucht.
Een zonsondergang achter de wolken is er ook eentje, spijtig dat de stralen van de zon niet beter tot hun recht komen.
Van op het terras is het altijd mooi als de zon volop geschenen heeft tijdens de dag, de zonsondergang is dan ook in de volle zon en we hebben er telkens van genoten.
Dat er geen twee dagen dezelfde zonsondergang te zien is bewijst deze foto, als het in de dag maar zonnig is dan is een mens al snel tevreden, we hebben niet mogen klagen.
'k Heb er nog wel enkele in voorraad maar die verschillen niet zo fel van deze hierboven getoond, die hou ik dan ook liever voor mezelf. We vonden het telkens een mooie afsluiter van de dag, meestal zat ik dan op het terras nog wat na te genieten.
10-11-2008
Tenerife 22/10
't Was al vroeg morgen, we hadden een woelige nacht.
Dat koppel in de kamer naast ons was weer ruzie aan het maken en er vielen zelfs klappen. Ivo wou dat ik naar de receptie belde maar ik had geen zin om 's nachts mijn talenknobbel boven te halen. Het ging er bij momenten wel heftig aan toe. Uiteindelijk koelde het zonder blazen en . . . eindelijk konden we nog wat verder slapen.
We vertrokken op tijd naar de luchthaven, toen we met onze koffers aan de ingang kwamen stond de chauffeur ons al op te wachten bij een busje, alles ingeladen en wij waren op weg, meer dan vroeg genoeg.
Onderweg was er op verschillende plaatsen een echte "traffic jam", meer wagens stonden stil dan dat er verder reden . . . is dat niet overal zo tegenwoordig.
In de luchthaven konden we onze valiezen al snel kwijt echter niet zonder bijbetalen voor overgewicht, dat was een opdoffer ! Toen we in Zaventem vertrokken werd ons niks gezegd en nu kregen we de rekening gepresenteerd.
En de tweede tegenslag die volgde al snel : dadelijk werd het vertrek van het vliegtuig uitgesteld tot 12.44u, bijna een uur later dan voorzien.
Ondertussen gaat een mens nog wat spullen aankopen in de luchthaven, dat had ik al wel eerder voorzien, er was nog plaats in de handbagage.
Op tijd kwam het vliegtuig aan in Tenerife, nu was het nog zaak om alles weer zo snel in orde te krijgen dat we ook konden terug vertrekken. Koffers werden uitgeladen en de onze ingeladen, het verliep allemaal zo vlot dat we tegen de voorziene tijd ook werkelijk weer konden vertrekken, een meevaller.
De vlucht zelf verliep heel vlot en rond 19u plaatselijke tijd, waren we weer in onze eigen woning aangekomen, goed en wel.
De morgen van 22/10 zag er in Tenerife veelbelovend uit : zou het een mooie dag worden ?