Inhoud blog
  • Altriman: Epiloog
  • Altriman: verslag van een onvergetelijke ervaring
  • Morituri te salutant
  • 1/2 Tri Bütgenbach
  • Laatste loodjes
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Triathlon Altriman 2012
    Volledige triathlon in de Franse Pyreneeën
    29-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Februari 12
    Ondanks de omstandigheden toch behoorlijk goed getraind deze maand. Eerste 10 dagen van de maand waren echt wel extreem: in Duitsland was ik op een bepaald moment aan het fietsen bij -10°C, en met de schrale, door merg en been snijdende wind erbij was de gevoelst° nog een stuk lager. Gevoelloze vingers, bevroren drank, zelfs niet meer mogelijk te schakelen door ijsvorming in de 'haine' van de versnellingskabel, etc..
    Maar dus toch volgehouden en min of meer de vooropgestelde trainingen kunnen doen.
    3e week van februari dan in China gezeten, en dit was dan een rustweek. Voor zover je met een knoert van een jetlag van een rustweek kan spreken natuurlijk. Had toch nog een volledige extra week nodig om hiervan te bekomen.

    Zwemmen: het enige wat ik in China gedaan heb is 1x gezwommen in het zwembad van het hotel. Dan wel 4000 m (160 lengtes) gezwommen, dus zeer content dat ik die afstand eens gedaan heb.

    Fietsen: Vechten tegen de weerselementen dus, maar de laatste dagen is het toch weer wat menselijker geworden. Lange duurtocht met MTB is intussen verlengd naar 4u30. Intussen ook ingeschreven voor cyclo's Omloop van Vlaanderen in Gent (24/03) en de volledige RVV (31/3). Benieuwd wat het nieuwe parcours zal geven. De MTB en de Cannondale zijn intussen op onderhoud geweest (was hoognodig), en met de Canyon heb ik een afspraak gemaakt om de ideale fietsafstelling te vinden.

    Lopen: Ook in het barkoude weer blijven lopen. Lange duurloop is intussen 2u20. Voorlopige blessurevrij, dus alles ok.

    29-02-2012 om 10:19 geschreven door cderez  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (1 Stemmen)
    28-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Night Rides
    Als je iet of wat van een lange duurtraining wil doen in de winter, kan je bijna niet anders dan in het donker rondpeddelen. Rijden in het donker is veel meer fun met de MTB, en als je een beetje investeert in een goed licht, wordt het echt een fantastische ervaring.
    Mijn licht voor 'every day use' is een Philips, het 'brede' licht op de foto. Brede lichtbundel, en in 'stand 2', best wel ver licht. Probleem is wel de beperkte duur dat de batterij meegaat zonder her op te laden (6u in Stand 1, 2u slechts in Stand 2).
    Als het terrein een beetje meer uitdagend wordt (lees: downhill single tracks) schaf je best iets extra aan als je tenminste niet continue met de remmen (en billen) dichtgeknepen wil afdalen. De Exposure Toro MK3 heb ik onlangs aangeschaft en werkt bijzonder goed. Compact, licht en lange levensduur van de batterij, zelfs op de hoogste stand. Lichtbundel is geconcentreerd en gaat bijzonder ver, in combinatie met de Philips kan je bijzonder hard gaan in de afdalingen! Gisteren nog uitgebreid getest in de heuvels met soms bijzonder tricky afdalingen: fantastisch en verslavend! Check ook de witte markering op de boom (onderstaande foto) waarmee de wandelpaden in Duitsland uitgestippeld zijn: reflecterend en dus uitstekend zichtbaar.




    28-02-2012 om 11:27 geschreven door cderez  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ingeschreven!
    Ja, no way back nu...We zijn ingeschreven voor de Altriman, dus terugkrabbelen kan nu niet meer!

    28-02-2012 om 10:37 geschreven door cderez  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    01-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Januari 12
    1e week: 6à7 beaufort wind; 2e week: regen, regen en nog eens regen; 3e week: enkele dagen vrieskou; 4e week: opnieuw (ijs)regen; eind van de maand: diepvrieskou met schrale noordoostenwind... Om maar te zeggen dat trainen in deze tijd van het jaar altijd wel een gevecht tegen de elementen is.. Maar toch loopt alles min of meer naar wens!

    Zwemmen: 2x per week, telkens 1500 à 2000 m, wordt de komende weken meer werk van gemaakt.

    Fietsen: echt wel een uitdaging met bovenvernoemde omstandigheden! Wekelijkse 'lange' duurtocht is telkens compleet anders:
    - 3u in stormweer, kan moeilijk als een 'rustige' training beschouwd worden
    - 3u MTB in de volstrekte duisternis van de bossen en heuvels in Gladenbach. Zo'n 'night ride', weliswaar met een goed licht, is een fantastische ervaring. Compleet alleen, enkel af en toe een overstekende ree of wegspurtende vos, alle zintuigen op scherp..
    - 3u15 MTB in de streek
    - 4 u met de collega's op een tandem, lastiger dan je zou denken maar bijzonder leuk!
    Intussen, de dagelijkse pendeltocht buiten beschouwing gelaten, ook een 2e, iets pittiger training toegevoegd. Vb 1u30 interval met de MTB (nogmaals: de max in het donker!), of 1 u krachttraining (20' opwarmen, dan 4x4 op zwaarste steek en liefst tegen wind, 20' cool down).

    Lopen: 2 à 3 x per week. Wekelijkse lange duurtraining (2u - 2u15) oa in het ijskoude Göteborg, in de donkere bossen van Gladenbach of in de uitgeregende omgeving van Gent.. afwisseling genoeg dus voorlopig. Net nog 2u in de diepvrieskou gelopen met op het eind wind pal in 't gezicht, nog steeds aan het bekomen...

    Binnen 2 weken moet ik naar China, en die week zal dan een relatieve rustweek zijn. Dan wordt het opbouwen naar enkele cyclo's (L-B-L ?), wordt het zwemmen uitgebreid en zal de lange duurloop naar 2u30 verlengd worden.
    See ya!

    01-02-2012 om 21:26 geschreven door cderez  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)


    Archief per maand
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs