Foto

Beste Bezoeker,

Je bezoek aan de website van Boom één bewijst alvast dat je mee vooruit wil denken over onze gemeente.
Als ook jij gaat voor een beter, socialer en moderner Boom dan ben jij er één voor Boom één.
Zoeken in blog

Politieke partijen
  • sp.a
  • cd&v Boom
  • Groen Boom
  • Vlaams Belang Boom
  • NVA
  • Open VLD
    Overheden en Openbare diensten
  • Federale Overheid
  • Kamer van Volksvertegenwoordigers
  • Senaat
  • Vlaams Parlement
  • Provinciebestuur Antwerpen
  • Gemeentebestuur Boom
  • OCMW Boom
  • VVSG
  • Politiezone Rupel
  • Sociale en Culturele organisaties
  • Sociale kaart
  • ABVV
  • De Socialistische Mutualiteit
  • Curieus
  • WZC Den Beuk
  • Wijkraad Noeveren
  • Wijkraad K3
  • Andere
  • EMABB
  • Manomundo
  • OVV
  • Toerisme Rupelstreek
  • De Schorre
  • De Rupel
  • CC De Steiger
  • Masterplan Boom
  • Nieuws uit Boom GVA
  • Nieuws uit Boom HLN
    Boom één

    05-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Basisovereenkomst De Klamp verstreken door onduidelijk en langdurig vergunningentraject
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Na maanden die gekenmerkt werden door een zeer planmatige aanpak en grondig onderzoek hebben het autonoom gemeentebedrijf Boom Plus en projectontwikkelaar Multi Development in onderling overleg besloten de samenwerkingsovereenkomst te laten verlopen. Reden is dat de timing van het project De Klamp niet op sluitende wijze kan verzekerd omdat de vergunningenprocedure veel langer zal duren dan voorzien.





    Langsheen de A12, op de15 hectaregrote site De Klamp, zou Multi Development een uniek winkelmilieu realiseren met voornamelijk grootschalige detailhandelsvestigingen, aangevuld met heel wat gemeenschapsvoorzieningen en een totaal nieuw park. Het zeer esthetische ontwerp was de garantie voor de ideale mix tussen gezellig winkelen, ontspanning en wonen en vormde de ideale link met het bestaande handelscentrum.
    Zowel gemeentebestuur als Multi Development hielden in de planfase maximaal rekening met alle opmerkingen en op dat moment geldende eisen en de nodige onderzoeken.
    Het moge echter duidelijk zijn dat ondanks alle zorgvuldig bestuur van beide partijen de inmiddels door het bovenlokale niveau gestelde eisen de timing en planning van dit unieke project op ernstige wijze verstoren.
    Hierdoor verliest het gemeentebestuur maar dus vooral de Bomenaar het uitzicht om op realistische termijn dit project te kunnen realiseren. Dit is een streep door de rekening van de Bomenaar want naast het winkelpark was de ontwikkelaar bereid om te investeren in een nieuw jongerenontmoetingscentrum, een nieuwe bibliotheek, een cultuurcentrum, een fietsverbinding tussen Boom Noord en centrum enz.
    Tegelijk wordt de historische kans gemist om de langverwachte rondweg rond Boom te realiseren, alsmede de creatie van circa 400 zeer welkome arbeidsplaatsen in de streek.
    De site waar grootschalige detailhandelsvestigingen zouden komen, zou tevens geïntegreerd worden in zijn natuurlijke groene omgeving waardoor er een groene long in de nabijheid van het centrum van Boom kon komen. Al deze plannen dienen minstens voor een onbekende tijd opgeborgen te worden en omdat de timing van het project dusdanig ver vooruitgeschoven wordt, begrijpen zowel de gemeente als de ontwikkelaar dat dit de tijdspanne van de samenwerkingsovereenkomst substantieel overschrijdt. Hierdoor werd beslist de overeenkomst, die begin 2007 werd afgesloten, te laten verstrijken.
    Toch blijft wat betreft het gemeentebestuur het geloof in de ontwikkeling van het braakliggende gebied De Klamp bijzonder groot.
    "Het is duidelijk dat De Klamp op de lange en moeilijke kalender is geplaatst wat beide partijen betreuren. De Klamp was een echt hefboomproject en het is en blijft een gebied met zeer veel potentieel, bovendien was het zoals gezegd de enige oplossing om de rondweg rond Boom te realiseren", zegt burgemeesterPatrick Marnef. "Die rondweg moet er in elk geval komen willen we het centrum van Boom ontlasten van het zware wegvervoer dat nu door onze kern dendert. Die rondweg is bovendien een onmisbaar stuk van een puzzel, waarvan vele andere projecten in de gemeente deel uitmaken, niet in het minst wat betreft het Masterplan van ons handelscentrum. Alle studies en onderzoeken die we in het kader van dit project lieten uitvoeren, zijn uiteraard niet verloren en zijn richtingaangevend voor verdere plannen rond deze site. We gaan in elk geval verder met de ontwikkeling van het gebied."
    Ook Multi Development betreurt dat het project op de lange baan wordt geschoven. "De ontwikkeling van het plan en project was ver gevorderd gedurende de laatste vier jaren. Het is dus heel spijtig dat de gezamenlijke samenwerking verloopt omwille van de langdurige en onzekere procedures", zegt Marleen De Wolf, directeur Multi Development Belgium. "De samenwerking met de gemeente Boom verliep in een sfeer van win-win waarbij wij er samen in geslaagd waren een uniek project te creëren voor Boom en zijn omgeving. Het is zeer jammer dat Boom zo’n knap project nu dient te missen."


    05-07-2010 om 14:22 geschreven door Luc Zaman  


    >> Reageer (0)
    01-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bebloemingswedstrijd loopt weer deze zomer
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Ook Bloemenbuurten opgestart

    Boom heeft al jaren een hart voor groen en bloemen, parken en pleinen. Met zo’n naam kan dat ook moeilijk anders. De voorbije jaren zetten ook de inwoners, al dan niet met hulp van het gemeentebestuur en de milieudienst, de bloemetjes buiten. Dat is dit jaar niet anders met de acties Bloemen Buurten en de traditionele bebloemingswedstrijd.


    Met de twee acties wil het gemeentebestuur de buurten bebloemen en verfraaien en tegelijk ook voor een versterking en verbetering van het imago van elke wijk of buurt zorgen. “Bewoners die dat initiatief nemen willen we ondersteunen. Anderen willen we aanzetten en sensibiliseren om mee te doen”, zegt schepen voor leefmilieuAnita Ceulemans(Boom één)
    “Daarom hebben we vorig jaar besloten om naast de traditionele bebloemingswedstrijd met ‘Bloemen Buurten’ te starten. De eerste editie was alvast een succes.”


    Bebloemingswedstrijd
    Al meerdere jaren organiseert het gemeentebestuur een bebloemingswedstrijd voor die Bomenaars die op eigen initiatief hun woning bebloemen en verfraaien. Dat leverde de jongste jaren mooie bebloemde plaatjes op en dus wordt verder gegaan op de ingeslagen weg.

    Aan het reglement wijzigt alvast niets. Deze zomer trekt dus opnieuw een jury rond en duidt per wijk een laureaat aan die tijdens een ontvangst op het gemeentehuis een aankoopcheque van 25 euro wint.


    Bloemen Buurten
    Het gemeentebestuur wil echter iedereen aanmoedigen om zijn woning te verfraaien en riep daarom op initiatief van de milieuraad Bloemen Buurten in het leven. Dat gebeurt door het plaatsen van bloembakken op de vensterbanken of door klimplanten tegen de gevel te laten groeien. Aan de bewoners wordt tevens gevraagd het voetpad en goot voor de woning proper te houden en afval en onkruid te verwijderen.

    Het gemeentebestuur stelt hiervoor per woongelegenheid een vensterbloembak en eenjarige plantjes ter beschikking, de groendienst zal de bloembakken inplanten en leveren bij de deelnemende bewoners.

    Aan het project Bloemen Buurten wordt geen wedstrijd gekoppeld, aangezien het gemeentebestuur alles al ter beschikking stelt. Van de deelnemende buurten worden wel foto’s genomen om nadien de projecten te beoordelen.

    Bron:DDS


    Voor meer info:

    Contact:Anita Ceulemans (Boom een) 0477/762.95
    0

    01-07-2010 om 00:00 geschreven door Luc Zaman  


    >> Reageer (0)
    24-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dagmenu voor alle Boomse senioren
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Ook elke donderdag kaartprijskamp in de cafetaria







    "Wat veel mensen nog niet weten, is dat alle Boomse senioren al een tijdje gebruik kunnen maken van een dagmenu in de taverne aan de democratische prijs van 7 euro." weet OCMW voorzitterNourdine Elkaouakibi(Boom één).


    Nieuw is nu dat zij deze maaltijd kunnen bestellen via de websites van het OCMW en het woon- en zorgcentrum Den Beuk (www.ocmwboom.be. of www.wzcdenbeuk.be) of via een touchscreen in de taverne zelf. Eerst moet men zich wel registreren via de website. Daarna krijgt men een gebruikerscode waarmee online of op het touchscreen in de taverne een maaltijd kan besteld worden.

    Voor de senioren die over geen computer beschikken : geen nood, zij kunnen zich inschrijven via de balie van het woon- en zorgcentrum. Daar kan men ook meer info bekomen over het aanvragen van een gebruikerscode om te kunnen bestellen via het touchscreen in de taverne zelf.


    "In januari werd de drankentoog van taverne Den Beuk in het woon- en zorgcentrum in een nieuw kleedje gestoken. Deze werken waren noodzakelijk omdat de werkruimte achter de toog veel te klein was geworden. Deze is nu driemaal groter en de vrijwilligers en het personeel kunnen nu veel gemakkelijker de klanten bedienen." stelt OCMW voorzitterNourdine Elkaouakibi(Boom één).


    Tot slot geven we nog mee dat alle Boomse senioren die graag kaarten, elke donderdagnamiddag terecht kunnen in de taverne (vanaf 13.30u) en dat voor de wekelijkse kaartprijskamp met 15euro vooruit en 1 euro inschrijving.

    Bron:DDS


    Voor meer info:

    Contact:Nourdine Elkaouakibi (Boom een) 0484/668.86
    5

    24-06-2010 om 00:00 geschreven door Luc Zaman  


    >> Reageer (0)
    17-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eenmalige subsidie voor gescheiden rioleringsstelsel
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Gemeente Boom subsidieert deze verplichte aanleg op privé-terrein




    "Volgens de wetgeving van Vlarem-II moeten burgers op hun bouwperceel het hemelwater scheiden van het afvalwater. Dat afvalwater wordt gezuiverd via het zuiveringsstation (Aquafin), het regenwater gaat naar de rivieren en beken", aldus verduidelijkt schepen van Openbare WerkenAnita Ceulemans(Boom één).


    Bouwvergunning
    Voor nieuwbouw en grote renovatiewerken is via de bouwvergunning deze verplichting opgelegd.

    Voor bestaande, vooral oudere woningen moet enkel de regenwaterafvoer van de voorste dakhelft aangesloten worden op de regenwatercollector.

    Voor bestaande, oudere half-open en open bebouwingen geldt dit ook voor de achterste dakhelft. Dit gebeurt op advies van een 'afkoppelingsdeskundige'. Zijn verslaggeving is bindend. "Door de gemeente wordt de helft van de factuur betaald met een maximum van 500 euro", besluit schepen van Openbare WerkenAnita Ceulemans(Boom één).

    Bron:DDS


    Voor meer info:

    Contact:Anita Ceulemans (Boom een) 0477/762.95
    0

    17-06-2010 om 00:00 geschreven door Luc Zaman  


    >> Reageer (0)
    21-04-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.35.000 euro premies voor energiebesparing in 2009
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Uitgekeerde premies stijgen jaar na jaar







    "Aan alle premies tesamen, gaf de gemeente vorig jaar zo'n 35.000 euro uit. Het jaar daarvoor bedroeg dit 25.000 euro", vertelt schepen voor MilieuAnita Ceulemans(Boom één).

    Premies voor allerlei energiebesparende maatregelen en/of het vervangen van toestellen stijgen jaar na jaar. Voornamelijk de plaatsing van condensatieketels, hoogrendementsbeglazing, en fotovoltaische cellen nemen toe.

    "De gemeentelijke premies zijn een aparte aanmoedigingsprijs, om de mensen over de streep te halen om werken van energiebesparende aard te laten uitvoeren." vervolgt schepen voor MilieuAnita Ceulemans(Boom één). Ook de Vlaamse en federale overheden geven heel wat premies voor energiebesparende maatregelen.

    Sinds de invoering van het premiestelsel in 2006 kan je in Boom premies bekomen voor dakisolatie, hoogrendementsbeglazing, condensatieketel, lage temperatuurketel, fotovoltaische cellen en zonneboilers.

    De sterkste stijger het afgelopen jaar is de aanvraag voor fotovoltaïsche cellen. In 2007 was er slechts één aanvraag, tien in 2008 en afgelopen jaar maar liefst 37 aanvragen.

    Voor condensatieketels waren er vorig jaar 46 aanvragen en voor hoogrendemenstbeglazing 57 aanvragen. Zonneboilers zijn nog niet zo bekend. De voorbije twee jaar was er telkens één aanvraag.

    Bron:DDS

    21-04-2010 om 09:58 geschreven door Luc Zaman  


    >> Reageer (0)
    19-04-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Provincie subsidieert de verlichting van het fietspad langs spoorlijn 52
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Hiervoor wordt 11.500 euro voorzien

    "De provincie stimuleert door subsidies de gemeentebesturen om ook een steentje bij te dragen bij de aanleg van het bovenlokaal functioneel fietsroutenetwerk. De financiële input die voor deze projecten noodzakelijk is, is immers niet altijd haalbaar voor de lokale overheid", verduidelijkt gedeputeerdeRöttger Rik(sp.a).


    Het vrij liggend fietspad van drie meter breed, loopt langsheen de spoorlijn Niel-Boom. Het werd aangelegd om in een groene omgeving tussen beide dorpskernen te kunnen fietsen.

    Dankzij de provinciale subsidie bekostigt het gemeentebestuur van Boom de verlichting langs het fietspad vanaf de Potaardestraat tot de Antwerpsestraat (A12 / N177) over een lengte van 1060 meter. Door deze verlichting vinden fietsers ook in dit deel van de Rupelstreek na zonsondergang veilig hun weg.

    Bron:DDS


    Elders op het net
    Contact:Rottger Rik (sp.a) 0486/953.763

    19-04-2010 om 11:55 geschreven door Luc Zaman  


    >> Reageer (0)
    12-04-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen."Waar een smoesje niet hielp, stond de voordeur wel open"
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Politiezone Rupel en Den OOgen Boom in actie tegen inbraken in flatgebouwen

    Midden maart zetten de Politiezone Rupel en het preventieteam "Den OOgen Boom" een actie op poten tegen inbraken in appartementen en flatgebouwen.


    Want het bleek dat het aantal woninginbraken in 2009 in de Rupelstreek duidelijk gestegen was : er waren 189 inbraken. "Uit de cijfers blijkt dat van alle inbraken in Boom er een op zes in een appartement werden gepleegd. Een cijfer dat alleszins indruk op mij heeft gemaakt", stelt de Boomse burgemeesterPatrick Marnef(Boom één).


    preventieve campagne
    In februari werd de eerste -preventieve- fase uitgevoerd : in 550 Boomse flatgebouwen werden affiches opgehangen, en 3.350 folders verdeeld naar de bewoners ervan.

    De affiche en folders wijst iedereen die wil binnenkomen op een aantal regels Een aantal ludieke cartoons illustreren deze tips illustreren. Wanneer alle bewoners op die aandachtspunten letten, wordt het voor een mogelijke inbreker al wat minder aantrekkelijk om het gebouw te betreden.

    met een smoesje zo binnen...
    Om na te gaan of de folders en publicaties in de media hebben geholpen, gingen achttien politiemensen, gemeenschapswachten en preventiewerkers dan midden maart de straat op. Ze bezochten heel wat van de ongeveer 550 appartementsgebouwen in Boom. Daarvan stonden vier deuren (of 5 %) bij aankomst zomaar open.

    Overal werd geprobeerd om binnengeraken. Eerst werd gevoeld aan de centrale inkomdeur of die niet losstond. Was dat niet het geval, werd er beneden gewoon aangebeld. Met een eenvoudige smoes werd geprobeerd om de bewoner ervan te overtuigen de centrale inkomdeur te openen.

    En dat lukte uiteindelijk nog vrij vaak. Het smoesje dat er een zwaar pak moest worden afgeleverd of dat de buurman niet lang genoeg op de knop drukte om de deur te openen, werkte vrij veel.

    Op plaatsen waar de politie kon binnendringen, werd een affiche omhoog gehangen. Om half zes gisteravond waren al 88appartementen bezocht. In liefst 70 procent van de gevallen werd de centrale inkomdeur probleemloos geopend.

    Advies en premies van de gemeente Boom
    Goede sloten op ramen en deuren zijn van groot belang. Het gemeentebestuur betaalt 25% van de kosten terug, met een maximum van 150 euro.

    Deze premie geldt ook voor gemeenschappelijke toegangsdeuren van appartementsgebouwen. Ook via de belastingen wordt 50% terugbetaald, met een maximum van 690 euro.

    Er wordt steeds meer advies gevraagd en de premies in Boom zijn van nog geen 4.000 euro in 2008 gestegen naar ruim 6.000 euro in 2009.

    gratis technopreventief advies
    Via de preventiedienst Den OOgen Boom kan je hulp krijgen om je woning te laten bekijken en het beter te beveiligen. Vaak zijn kleine ingrepen al voldoende.

    Boom heeft de al voorbije vijftien jaar aandacht voor het beveiligen van woningen via de technopreventief adviseur.

    "De afgelopen tien jaar zijn meer dan zeshonderd dossiers afgewerkt, waarvan ruim vierhonderd voor subsidie in aanmerking kwamen. Het gaat vooral over betere sloten om deuren en ramen beter te beveiligen. Sinds 2000 investeerde Boom in samenwerking met Binnenlandse Zaken zo al 37.000 euro aan subsidies", verduidelijkt burgemeesterPatrick Marnef(Boom één), ook voorzitter van de politieraad zone Rupel.

    Bron:DDS


    Contact:Patrick Marnef (Boom een) 0475/467.512

    12-04-2010 om 00:00 geschreven door Luc Zaman  


    >> Reageer (0)
    30-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Boom stimuleert duurzaam en energiezuinig bouwen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Subsidie reglement isolatie buitenmuren werd uitgebreid







    De gemeente Boom geeft al enkele jaren verschillende premies om duurzaam en energiezuinig bouwen te stimuleren. Bomenaars die verbouwingswerken uitvoeren kunnen onder andere voor beglazing en dakisolatie een premieaanvraag indienen.

    Op vraag van gemeenteraadslidAndy Janssens(Boom één)
    en schepen van MilieuAnita Ceulemans(Boom één) werd het reglement uitgebreid met een subsidie voor isolatie van buitenmuren.

    "Er wordt al een serieuze inspanning gedaan door verbouwers om hun woning zo degelijk mogelijk te isoleren. Om optimaal te isoleren is het aan te raden om ook een buitenmuur te voorzien van isolatiemateriaal, zoniet zit je met een koude muur, waarmee je andere inspanningen teniet doet." weet gemeenteraadslidAndy Janssens(Boom één)

    Voor meer info over alle premies kunnen Bomenaars terecht bij de bouwdienst of de premiezoeker op het internet.


    Bouwdienst gemeente Boom
    Email :Bouwdienst
    Antwerpsestraat 44
    2850 Boom
    Tel. +32 3 880 18 50

    Bron:DDS


    30-03-2010 om 19:58 geschreven door Luc Zaman  


    >> Reageer (0)
    21-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Conciërgewoning wordt Milieu Educatief Centrum "Septaria"
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Subsidies dragen bij aan verbouwing van de gewezen conciërgewoning in het gemeentelijk park







    De gewezen conciërgewoning in het Boomse park aan de 's Herenbaan wordt tot een ecohuis omgebouwd. Voor dit project met een kostprijs van meer dan 550.000 euro, heeft de gemeente meer dan 200.000 euro subsidies weten te vangen.

    In maart start de eerste fase met het winddicht maken van het gebouw. Voor het plaatsen van de nutsvoorzieningen in het gebouw zijn er afsprakengemaakt met PTS-Boom. Die klus wordt geklaard door laatstejaarstudenten van de Provinciale Technische School.

    "Op deze manier kunnen ze kennismaken met de nieuwste materialen en leren ze deze professioneel te plaatsen. Een echte win-win situatievoor iedereen", aldus schepen van MilieuAnita Ceulemans(Boom één).

    Het Milieu Educatief Centrum zal de naam "Septaria" krijgen. "Het ecologische deel brengt advies en informatierond duurzaam (ver)bouwen, materiaalkeuze en keuze van groene technieken zoals muren van strobalen", weetAnita Ceulemans(Boom één). “Het dak zal vol zonnepanelen liggen. Vanbinnen kan je op een meter volgen hoeveel energie je binnenhaalt. Zo merk je dat het echt werkt. Nog een voorbeeld van eco-bouwen is de waterput die zorgt voor water om de toiletten door te trekken en je handen te wassen.”

    Ook een sociale functie is voorzien, want er is plaats voor verenigingen die er tevens kunnen vergaderen.

    De educatieve functie wordt ingevuld met neerhofdieren op de kinderboerderij, een kruidentuin, siertuin, moestuin, imkers, een bloemenweide, en dergelijke. Ook het recreatieve element ontbreekt niet omdat het MilieuEducatief Centrum als uitvalsbasis wordt gebruikt voor het organiseren ervan.

    Over twee jaar dient het Ecohuis klaar te zijn, tegen de dag van het park op 30 mei 2011. Dankzij de milieuconvenantheeft Boom alvast de toezegging voor een subsidiëring van minister Hilde Crevits van 135.000 euro, en ook Onroerend Erfgoed draagt 82.000 euro bij.

    Bron:DDS


    Contact:Anita Ceulemans (Boom een) 0477/762.950

    21-03-2010 om 19:03 geschreven door Luc Zaman  


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Run 4 Fun
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Doe mee en leer op een gezonde en verantwoorde manier 5 km lopen




    "Voor wie een slechte conditie heeft of gewoon wat sportiever wil worden, biedt de gemeente Boom een nieuw sportpakket aan", weet schepen voor SportPeter De Ridder(Boom één).

    Gedurende 10 weken kan je werken aan je conditie door 3 keer per week, waarvan 2 maal onder begeleiding op dinsdag en donderdag, gedurende aan half uur afwisselend te wandelen en te lopen.

    Het programma vangt aan op dinsdag 13 april 2010 om 19.30uur en eindigt op donderdag 17 juni 2010. De kostprijs voor deze lessenreeks is slechts 15 euro. Startplaats is het gemeentelijk atletiekterrein aan de Beukenlaan te Boom.

    Alle verdere info kan je verkrijgen op de sportdienst van de gemeente Boom 03/888.56.50 of bijMarleen Naegels ( sportfunctionaris gemeente Boom )

    Bron:DDS


    Contact:Peter De Ridder (Boom een) 0479/639.671

    21-03-2010 om 19:01 geschreven door Luc Zaman  


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sneeuwpret wordt algauw sneeuwlast
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    290 ton zout gestrooid door gemeentediensten





    Witte winter...
    Sinds 20 december 2009 ondergingen we één van de koudste en witste winters sinds lange tijd. Voor onze kinderen was de kerstvakantie echte sneeuwpret, en ook romantische zielen vonden een witte kerst fantastisch.

    Maar algauw bleek dat zoveel winterpret, toch ook gepaard gaat met de nodige problemen. Sneeuw en vrieskou zorgen voor gladde wegen en gladde voetpaden, en ook de dieren vinden moeilijk drinkbaar water.

    Overuren

    Deze weersomstandigheden zorgen ook voor extra drukte en stress bij de gemeentediensten. Zowel 's nachts als overdag moet het gemeentepersoneel klaarstaan om te gaan strooien. We werken met 2 ploegen die de hoofdwegen en de secundaire wegen bestrooien met zout. Ondertussen strooiden we alleen in Boom al 290 ton zout, aan 64 € per ton (btw inclusief) geeft dit een som van 18.500 euro.

    Het is in Boom zowel als in alle andere gemeenten onmogelijk om in alle straten te strooien. Ondertussen werden er al 700 extra sneeuwoveruren gemaakt door het gemeentepersoneel. Omgerekend komt dit overeen met een bedrag van ongeveer 14.000 euro of 700 overuren.

    Tot overmaat van ramp is er ook geen strooizout te krijgen. De recent geplaatste bestelling bleek toen geen 65 euro maar 110 euro per ton te kosten. En ook : de hogere overheden gaan voor, zodat zij de autowegen zoals A12 en N177 veilig berijdbaar kunnen houden.

    Inventaris en herstel wegen
    Het massale strooizout is slecht voor het milieu en de wegen zelf. Na het dooien zal er een inventaris worden opgemaakt van de schade aan het wegdek, evenals een planning voor de herstelling.

    Het gemeentebestuur wenst nog meer aandacht te besteden aan de zwakke weggebruiker, aan de fietser. Daarom wordt er nog dit jaar een nieuwe pekelstrooier aangekocht. Deze zal zal specifiek voor fietspaden, voetpaden en smalle straten aangewend worden.

    IMSIR helpt voetpaden vrij te houden
    Ook de burgers zelf hebben extra werk : volgens de politiecodex moeten zij hun voetpad, aanpalend aan de woning sneeuw en ijsvrij houden.

    Voor bejaarden of gehandicapten is dat een hele klus. Gelukkig zorgt IMSIR hier voor een helpende hand! Zorgbehoevenden en bejaarden kunnen tegen de vergoeding van 2,50 euro hun stoep laten sneeuwvrij maken.Een telefoontje naar bijgaand nummer is voldoende :03.843.33.29.

    Bron:DDS


    Contact:Anita Ceulemans (Boom een) 0477/762.950

    21-03-2010 om 18:59 geschreven door Luc Zaman  


    >> Reageer (0)
    26-02-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Leefmilieu, energie en armoede onder de loep genomen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Energiecafé in Boom  maakt een stand van zaken op sinds de vrijmaking van de energiemarkt





    De vrijmaking van de energiemarkt zou voor de consument enkel voordelen bieden. Zo werd althans gezegd door voorstanders van het liberale model. In de praktijk zien we echter dat de meeste consumenten door de bomen het bos niet meer zien staan. Tijdens het Energiecafé van 8 maartwordt een Boompje opgezet over de veranderde energiemarkt. Vlaams volksvertegenwoordiger Bart Martens, gedeputeerde voor leefmilieu Rik Röttger en schepen voor leefmilieu Anita Ceulemans geven samen Natuurpunt vzw in het Feestpaleis in Boom een antwoord op een aantal praktische vragen en problemen waarmee de energieconsument vandaag geconfronteerd wordt.

    Sinds 2003 werd de energiemarkt vrijgemaakt voor particulieren. Onderlinge concurrentie van de energieleveranciers zou in het voordeel van de consument zijn. Toch is de kans groot dat ute veel betaalt voor uw elektriciteit. Nog te weinig mensen weten dat ze van elektriciteitsleverancier kunnen veranderen. Bovendien blijft het moeilijk kiezen. Welke formules bestaan er allemaal en wat maakt dat u formule A of B het beste bij u past? Naast het financiële speelt ook milieuaspect een steeds grotere rol bij het kiezen.

    Vlaams sp.a- volksvertegenwoordiger Bart Martens legt tijdens het energiecafé haarfijn uit hoe de elektriciteitsmarkt er uitziet. Naast de traditionele energieleveranciers worden ook nieuwkomers als Ecopower onder de loep genomen. Samen met de andere panelleden gaan we na wat zowel op individueel als collectief vlak kan gedaan worden om zo min mogelijk afhankelijk te worden van dure, vervuilende of gevaarlijke energiebronnen.

    Wat kan u zelf doen? Wat kan de overheid doen?

    Waarom bleven de beloofde prijsverlagingen uit in de vrijgemaakte markt? Welk voordeel kan u doen door van leverancier te veranderen? Hoe maakt u hier praktisch werk van? Op welke premies en belastingsvoordelen kan u rekenen als u investeert in een betere isolatie of zuiniger verwarming van uw woning? Hoe kunnen mensen zonder spaarcentjes straks toch hun huis isoleren? En waaraan kunnen we ons de volgende jaren nog verwachten in het sterk wijzigend energielandschap? Op deze en tal van andere veelgestelde vragen zullen Bart Martens, Rik Röttger, Anita Ceulemans en Sven Lambrecht samen een antwoord formuleren. Geïnteresseerd? Kom dan tijdens het energiecafé even langs.

    Praktische info


    wanneer:

    8 maart 2010 / 20 uur

    waar:

    Feestpaleis, Colonel Silvertopstraat, 2850 Boom,wegbeschrijving

    panel:

    Bart Martens, volksvertegenwoordiger Vlaams Parlement

    Rik Röttger, gedeputeerde voor leefmilieu, Provincie Antwerpen

    Anita Ceulemans, schepen voor leefmilieu, Boom

    Sven Lambrecht, Natuurpunt vzw


    moderator: 

    Paul Cornelis


    info:

    Paul Cornelis

    T 03 844 27 84

    G 0498 258 834

    info@hoek76.be


    Gedeputeerde R. Röttger, schepen A. Ceulemans en moderator Paul Cornelis met op de achtergrond de windturbines aan de Rupeltunnel.

    26-02-2010 om 12:46 geschreven door Luc Zaman  


    >> Reageer (0)
    23-02-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gratis Restafvalzakken voor baby's
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    OVAM verbiedt vanaf 1 januari pampers in de GFT-zak, de gemeente Boom heeft daarom enkele maatregelen genomen

    "De Openbare AfvalstoffenMaatschappij (OVAM) verbiedt de gemeenten namelijk vanaf 2010 om luiers te verwerken via de gft-ophaling", stelt schepen voor MilieuAnita Ceulemans(Boom één). "Moderne luiers zijn heel absorberend en comfortabel voor de gebruikers, maar de gebruikte stoffen zijn jammer genoeg niet composteerbaar."


    Vanaf 2010 behoren luiers daardoor bij het restafval. "Maar de verwerking van restafval is ook veel duurder dan die van gft. Zakken voor restafval worden daardoor ook duurder verkocht. Zo kost een gft-zak 80eurocent, terwijl je voor restafval 1,1euro per zak betaalt."


    "De meest duurzame en milieuvriendelijkste oplossing is te kiezen voor herbruikbare luiers. Daarom dat we als gemeente deze werkintensieve methode eenmalig steunen door een subsidie van 75 euro toe te kennen voor de aankoop van een starterspakket luiers per baby", verduidelijkt schepen voor milieuAnita Ceulemans(Boom één).

    Bij gezinnen die kiezen voor wegwerppampers krijgt elke Boomse baby van 0 tot 3 jaar een gratis rol kleine restafvalzakken. Ze krijgen hiervoor een bon die ze kunnen inruilen op het gemeentehuis.

    Voor personen die incontinent zijn, zijn er jaarlijks twee rollen kleine restafvalzakken voorzien. Op bewijs van een dokter of met een aankoopbewijs, kunnen ze deze verkrijgen bij de gemeente.

    Bron:DDS


    Voor meer info:
    Contact:Anita Ceulemans (Boom een) 0477/762.950

    23-02-2010 om 19:30 geschreven door Luc Zaman  


    >> Reageer (0)
    04-02-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gemeentelijke beleidsverklaring 2010
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    College stelt plannen voor

    Het College van Burgemeester en Schepenen blijft haar traditie trouw om naar aanleiding van de bespreking van het begrotingsontwerp de nieuwe beleidsintenties voor te stellen. Deze voorstelling gebeurde op de gemeenteraad van donderdag 17 december.



    De beleidsverklaring voor 2010 gaat dieper in op onderwerpen zoals het autonoom gemeentebedrijf Boom Plus, het Winkelpark "De Klamp", ruimtelijke ordening, mobiliteit, lokale economie, OCMW, de campus "Den Brandt", buurtwerking, woonbeleid, de politiezone Rupel, brandweer, onderwijs en kinderopvang, diversiteit, jeugdwerking, senioren, cultuur en sport.

    Via de link kan je het document downloaden.

    Bron:
    DDS

    Voor meer info:
    Elders op het net
    Contact: Patrick Marnef (Boom een) 0475/467.512


     

    04-02-2010 om 20:02 geschreven door Luc Zaman  


    >> Reageer (0)
    22-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Politiezone Rupel
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Jaarverslag evalueert het jaar 2008

     De politiezone Rupel volgt een open beleid. Hierop hebben niet alleen de medewerkers en partners van de politiezone recht, maar ook de bevolking.






    Transparantie
     
    De Lokale PolitieZone Rupel heeft een charter met haar visie, missie en waarden op papier gezet.

    Daarnaast verbindt de Zone Rupel zich aan een zonaal veiligheidsplan waarin de klemtonen en prioriteiten van haar werking vastliggen. Hier vloeien dan weer de concrete actieplannen uit voort.

    De Lokale PolitieZone Rupel heeft een eigen huisstijl ontwikkeld om haar dynamische en communicatieve rol te helpen vervullen.

    Jaarverslag 2008 
    Om zo transparant mogelijk te zijn, kan iedere geïnteresseerde in het jaarverslag lezen wat de politie het voorbije jaar heeft gerealiseerd.

    Het jaarverslag 2008 vindt je via de onderstaande link.

    Bron: Politiezone Rupel

    Voor meer info:
    Elders op het net

    22-06-2009 om 15:30 geschreven door Luc Zaman  


    >> Reageer (0)
    04-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bobbejaan Schoepen wordt ereburger van Boom
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Gemeenteraad kent eerste ereburgerschap van de gemeente toe

    In het najaar volgen een tentoonstelling en hommage





    "De gemeenteraad van mei kende het eerste ereburgerschap van de gemeente toe aan Modest "Bobbejaan" Schoepen", zegt Schepen voor Feestelijkheden Peter De Ridder (Boom één).

    "Met het instellen van deze titel, dewelke tweejaarlijks zal toegekend worden, wil de gemeente de verdiensten van personen die bijdragen aan de uitstraling van de gemeente benadrukken" vervolgt Peter De Ridder (Boom één).

    Tentoonstelling & Hommage  
    Op 2 oktober opent CC De Steiger oktober het nieuwe cultureel seizoen met een hommage aan Bobbekaan. Onder andere Geike Arnaert (gewezen zangeres van Hooverphonic), Daan en Axelle Red brengen liedjes uit het nieuwe album van Bobbejaan dat vorig jaar uitkwam.
    De gemeente plant in oktober ook een tentoonstelling met als thema ‘De wereld van Bobbejaan Schoepen’. Met exclusieve foto’s, gitaren, hoeden en kostuums van de ontwerpers die ook Elvis Presley en The Beatles kleedden.

    Bron: DDS

    Voor meer info:
    Contact
    : Peter De Ridder (Boom een) 0479/639.671

    04-06-2009 om 20:31 geschreven door Luc Zaman  


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dienst feestelijkheden vernieuwt materiaal
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Gemeente blijft investeren voor het verenigingsleven

    Voor 15.000 euro worden nieuwe podiumstukken aangekocht





    "De podiumstukken die de dienst Feestelijkheden heeft om uit te lenen aan de Boomse verenigingen, waren totaal versleten." weet Schepen van Feestelijkheden Peter De Ridder (Boom één). " Daarom werd op de gemeenteraad van april jl tot vervanging ervan besloten."

    "In de voorbije jaren werden reeds nieuwe tafels en stoelen aangekocht, en ook reeds een deel podiumstukken. Met deze aankoop wordt is het patrimonium van de dienst geheel vernieuwd. De verenigingen kunnen dus werken met degelijk materiaal!" aldus Peter De Ridder (Boom één).

    Deze aankoop behelst 48 podiumstukken van 2 x 1 meter voor 15.000 euro.

    Bron: DDS

    Voor meer info:
    Contact:
    Peter De Ridder (Boom een) 0479/639.671



    04-06-2009 om 20:24 geschreven door Luc Zaman  


    >> Reageer (0)
    24-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Curieus - Invullen Belastingbrieven
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Zoals elk jaar kan je je belastingbrief laten invullen.

    Service 
    Deze service is er voor iedere Boomenaar.

    Je kan je belastingbrief laten invullen op volgende data en plaatsen :

    Kruiskenslei - Clubhuis Pertsgad  
    Woensdag  03 juni van 19 u tot 20 u
    Maandag 15 juni van 19 u tot 20 u


    Kruiskenslei - Mutualiteit De Voorzorg II  
    Maandag namiddag 14 u tot 16 u


    Noeveren - ontspanningslokaal bib 
    Vrijdag 29 mei van 19 u tot 20 u
    Woensdag 17 juni van 19 u tot 20 u


    Bosstraat - ontspanningslokaal jeugd  
    Maandag  8 juni van 19 u tot 20 u


    Boom Noord - Café Nieuw Park  
    Vrijdag 05 juni van 19 u tot 20 u


    Centrum - Mutualiteit De Voorzorg I  
    In het bureel van de Voorzorg Boom, na telefonische afspraak ( 09.888.13.40)


    De aangifte wordt ingevuld en de berekening thuis bezorgd.

    24-05-2009 om 13:05 geschreven door Luc Zaman  


    >> Reageer (0)
    17-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belastingen dalen in Boom
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Sommigen beweren van niet, precies of ze het de mensen niet gunnen, maar in 2009 verlaagt de 'algemene belasting'.

    De sociale kortingen blijven echter evenredig bestaan.




    Milieubelasting
     
    In de jaren '90, toen de sp.a nog geen deel uitmaakte van het beleid in Boom, werd de milieubelasting in het leven geroepen. De naam 'milieubelasting' werd toen door de sp.a ub de gemeenteraad aangevochten. Deze nieuwe belasting was niet ten gunste van het milieu, maar diende toen al als noodzakelijke inkomstenbron om de begroting in evenwicht te brengen.

    Deze belasting onderging verschillende tariefswijzigingen en kreeg zelfs een andere ( eerlijkere ) naam : namelijk de algemene belasting.


    Koopkracht van de Bomenaar vergroten 
    Ondanks de huidige crisis, waarvan ook een gemeentebestuur de weerslag ondervindt, wensen we toch de koopkracht van de Bomenaar te verbeteren door de belasting te verlagen.

    Concreet voor de Bomenaars 
    Een gezin betaalt 90 euro ipv 124 euro

    Een gezin met WIGW-tarief betaalt 70 euro ipv 99 euro

    Een alleenstaande betaalt 65 euro ipv 75,50 euro

    Een alleenstaande met WIGW-tarief betaalt 55 euro ipv 62 euro

    Deze tarieven zijn trouwens dezelfde als de milieubelasting van 1994!

    Bron: Boom een publicatie Rupelkoerier

    Voor meer info:
    Contact: Anita Ceulemans (Boom een) 0477/762.950

    17-05-2009 om 22:59 geschreven door Luc Zaman  


    >> Reageer (0)
    07-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Is de Rupel (net) te breed?
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Op de website van de gemeente Puurs wordt melding gemaakt van twee mileiuvergunningsaanvragen op hun grondgebied, maar wel net aan de overzijde van Noeveren en Boom centrum.






    Puurs is echter wettelijk niet verplicht om de gemeente Boom om advies te vragen.

    Een bedrijf, DD Shipping, zorgt al geruime tijd voor overlast : te vroege begin-uren, lawaai en stof.

    Ann De Maere gemeenteraadslid van Boom één, springt mee in de bres om een uitbreiding (5x) aan te vechten.

    "De firma lapt alle regels aan hun laars, en wil nu exponentieel vergroten. Er komt een shredder-installatie voor hout bij, wat voor nog meer lawaai zal zorgen. Het steenpuin waait nu al op tot Noeveren. Wat gaat dat zijn als ze vijf maal groter zijn? Hier moeten we tegen reageren, stelt Ann De Maere (Boom één)

    dierlijke mest 
    Daarnaast wil er zich een nieuw bedrijf vestigen. Zij zouden 2000m³ dierlijk mest willen opslaan en drogen.

    "Het is zeker niet de bedoeling om dit bedrijf te boycotten, maar er is onduidelijkheid over de opslag en de garantie dat Boom hier geen hinder van zal ondervinden. Boom tracht met het masterplan van de kaai een aantrekkingspool te maken. Maar als er aan de overkant zware industrie komt, en die niet voldoende afgeschermd wordt, zijn alle inspanningen nutteloos. Ik ga bij mijn gemenetebestuur trouwens ook pleiten om een bezwaarschrift op te maken." aldus Ann De Maere (Boom één)



    Contactpersoon : Ann De Maere (Boom een) 0475/532.302


    07-05-2009 om 13:07 geschreven door Luc Zaman  


    >> Reageer (0)


    Foto

    Archief per week
  • 27/02-04/03 2012
  • 20/02-26/02 2012
  • 16/01-22/01 2012
  • 09/01-15/01 2012
  • 02/01-08/01 2012
  • 26/12-01/01 2012
  • 19/12-25/12 2011
  • 12/12-18/12 2011
  • 05/12-11/12 2011
  • 21/11-27/11 2011
  • 14/11-20/11 2011
  • 31/10-06/11 2011
  • 24/10-30/10 2011
  • 10/10-16/10 2011
  • 03/10-09/10 2011
  • 26/09-02/10 2011
  • 19/09-25/09 2011
  • 12/09-18/09 2011
  • 05/09-11/09 2011
  • 29/08-04/09 2011
  • 11/07-17/07 2011
  • 27/06-03/07 2011
  • 20/06-26/06 2011
  • 04/10-10/10 2010
  • 13/09-19/09 2010
  • 05/07-11/07 2010
  • 28/06-04/07 2010
  • 21/06-27/06 2010
  • 14/06-20/06 2010
  • 19/04-25/04 2010
  • 12/04-18/04 2010
  • 29/03-04/04 2010
  • 15/03-21/03 2010
  • 22/02-28/02 2010
  • 01/02-07/02 2010
  • 22/06-28/06 2009
  • 01/06-07/06 2009
  • 18/05-24/05 2009
  • 11/05-17/05 2009
  • 04/05-10/05 2009
  • 27/04-03/05 2009
  • 16/03-22/03 2009
  • 16/02-22/02 2009
  • 02/02-08/02 2009
  • 12/01-18/01 2009
  • 22/12-28/12 2008
  • 08/12-14/12 2008
  • 10/11-16/11 2008
  • 03/11-09/11 2008
  • 20/10-26/10 2008

    E-mail ons

    Druk op onderstaande knop om ons te e-mailen.


    Partijprogramma
  • Programma Boom één
  • Beleidsverklaring 2009
  • Beleidsverklaring 2010
  • Beleidsverklaring 2011
  • Beleidsverklaring 2012



  • Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs