Vanmorgen op facebook bij "Women on Barges" een foto en commentaar van de plaats waar wij legen, was van onze Nieuw Zeelandse buren. Ben even goedendag gaan zeggen en de mensen een paar kaarten van België en Antwerpen gegeven. Dan samen, met drie, vertrokken richting Turnhout. In de jachthaven van Oud-Turnhout was ook nog plaats en daar hebben we nog niet gelegen dus stopten we maar. Morgen zeker naar de andere haven in Turnhout want ons Tina en Jelle komen morgen voor 2 dagen. Zij logeren in een B&B in de buurt.
Om negen uur losgemaakt en terug het mooie kanaal af, rustig varen en we hebben niets wind!!
Aan de grote zwaaikom zagen we een tegenligger op de AIS dus gingen we even wachten aan de mooie kade met grote bolders. Ik geloof dat er een halve meter water stond dus keivast gevaren!! Geen millimeter voor of achteruit
Gelukkig kwam er een jacht aan en die gingen ons helpen om even mee te trekken. Ondertussen moesten we die kempenaar verwittigen dat we aan het manouvreren waren. Juist toen we het wilden opgeven kwam de boot los, gelukkig!!
Wij terug onderweg en door de drie sluizen van Mol en Lommel.
Die zijn goed op elkaar afgesteld en gaan heel vlot. In Retie aan de steiger van de Antwerpse, lag niemand en van de Luc mochten we hier liggen
's Avonds samen nog een spaghetti gegeten en een slaapmutsje gedronken.
Vanmorgen de boot vanbinnen nog maar een beetje gekuisd, nu was het nog een beetje fris. Spijitg genoeg is onze airco kapot gegaan gisterenavond en ze voorspellen nog heel heet weer volgende week!!
In de namiddag kwam er veel wind dus pijn plan om vanavond nog naar de waterkant (Taverne) te fietsen heb ik maar opgeborgen voor de volgende keer. Ik kan Marc niet overhalen om 6 km enkel te fietsen om alleen maar iets te gaan drinken
Hij vindt het op zijn achterdek veel te goed en het was dan ook de eerste alpenrit in de ronde.
Op weg naar Leopoldsburg, met 4 boten tegelijk vertrokken, ik had het gezegd dat het drukker werd!
Mooi kanaal, dat van Berverlo.
Alleen dat bruggetje!! Bel je naar de portier en krijg je iemand aan de lijn die niets weet over een brug over het kanaal, hij sprak amper nederlands, en blaffen deed die man!!! Wat is nu eigenlijk de bedoeling, riep hij!!! Heb ik maar gewoon afgelegd.
Francis had nog een ander telefoonnummer. Ze zouden de brug openen als het paste. Hadden we geluk dat we "maar" een kwartier moesten wachten.
Ondertussen kwamen er twee jachten van de andere kant die ook gebeld hadden. Wij met 2 door de brug en de anderen wilden na ons ook direct door de brug, ging die vlak voor hun neus gewoon naar beneden!!!! Waar is de veiligheid dan?!?!
Mooie plaats gekregen in de jachthaven en direct een croque gaan eten op het terras. Daarna met de fiets naar de winkel en daar was het goed toeven!!! Lekker fris, buiten was het veeeeeeel te warm.
Wat hebben we geluk gehad met het weer tot hiertoe!!!! Hopelijk niet teveel regen voor onze laatste week.
Om 8u20 al losgegooid want wij moeten eerst de afstand tot Tongerlo overbruggen. Op de steiger in Sint Huibrechts-Lille lagen 2 boten en wij konden daar perfect voor, maar er was iemand vlak voor ons daar gaan liggen en dan nog iemand die we goed kennen!!
Dan maar tot Neerpelt en daar was nog een plaats aan de kade. De stekers lagen allemaal vol!! Het wordt drukker
En geen elektriciteit aan de kade, spijtig. Zo wordt de wasmand altijd maar voller.
Hopelijk morgen in Leopoldsburg.
Tegen de avond met Joske naar het klankenbos gewandeld, heel speciaal. Als je dat 's avonds doet zelfs wat beangstigend
Er stond ook een glazen kubus die je langs een tunnel moest betreden, eens je daar in stond was het muisstil. Ik had daar graag wat langer in blijven staan maar volgens mij was dat daar meer dan 45°!!!
In de late avond tegen de mannen nog eens een wedstrijdje petanque, 6-20 voor de vrouwen!! Van een revange gesproken
En dan is het ineens een slechte ondergrond! Volgens mij speelden wij op dezelfde baan
De zomer blijft duren, alleen vanaf dinsdag wordt het minder dus gaan we van deze dagen nog volop genieten!!
Marc heeft lang geslapen vandaag, om 9u40 ben ik hem gaan wakker maken
Vandaag geen sluizen, alleen rustig een eindje varen, niet te ver. Waar plaats was stopten we en dat werd de steiger in Dilsen. En de Rivage ging tot de camping in Neeroeteren. Daar tegen vier uur met de fiets naartoe om samen naar de voetbal te kijken. Proficiat Rode Duivels met jullie derde plaats!!!
Terug naar de boot en de Rivage ging nog wat verder varen, 's avonds een feestje met dj vlak bij hun boot en aan de andere kant een live optreden, was iets teveel van het goede!!!
Zij vonden een plaatsje aan de steiger in Tongerlo, daar hadden wij ook al eens gelegen.
Vanmorgen vroeg opgestaan om mijn strijk maar eens af te werken, we hebben nu elektriciteit. Daarna nog een beetje gekuist en het was al veel te warm!
Terug met Vlaamse muziek, ook tof!
Door 2 sluizen vandaag naar de zuid-willemsvaart tot in Rekem, het mooiste stadje van Vlaanderen. Maar eerst uitgebreid aperitief op ons achterdek, dan moeten we niet meer eten en zijn we ineens klaar om eens op de fiets te stappen. Naar Lanaken via de waterburcht, nu we terug in België zijn kunnen we de fietsknooppunten gebruiken.
Vind ik echt een geweldige uitvinding!! Kom je op plaatsen en weggetjes waar je normaal nooit in zou rijden.
Ik had een kleine toer uitgestippeld van ongeveer 14 km met 2!!!! stops en dan nog recht terug langs het water en Marc vond dit nog teveel!! Hij had zich ingesteld op 8 km in totaal, amai, zaaaagen
's Avonds rustig een biefstukje klaargemaakt met wat sla en koude patatjes, meer moet dat niet zijn. Warme avond op het achterdak, haken en nog wat lezen en dan naar bed.
donderdag 12 juli 2018 - nevel, 24° af en toe zon
Luc en Anita vertrokken al om acht uur naar Maastricht, Francis riep daarna of wij al klaar waren om tegen 8u30 los te gooien. Voor ons nooit een probleem om vroeg te vertrekken!
Alleen hadden we een beetje pech met de 2 sluizen die we moesten nemen, bij de eerste moesten we wachten op een duwvaart en bij de tweede was er al een grote en wij konden er niet meer bij. De Rivage nog wel dus die had een voorsprong opgebouwd.
Maar in de jachthaven van Kanne hebben we elkaar terug gezien, op het terras natuurlijk!!
Daar kwamen nog Luc en Simonne bij van de Vyca, leuk als je steeds mensen begint te kennen in de botenwereld en dit jaar zijn er weer enkele bijgekomen!!
's Avonds een lekkere snitzel gegeten in het clubhuis.
Vanmorgen verder de maas af, om 9u20 vertrokken en om 13u30 in Huy, de eerste jachthaven van Huy. wij wel langs de buitenkant want binnenvaren zit er voor ons niet in. We moesten wel met een laddertje de kant op maar mijn knie werkt goed mee.
Nog een bezoekje aan de stad Huy, gezellig.
En dan met ons zessen op het terras van de jachthaven, die ging om 17u00 open en wij stonden al te wachten!! Er zijn nog veel boten binnengevaren, de haven lag vol met dubbele plaatsen. De eerste keer dat we zoveel boten zien varen
Tegen 19u45 terug de boot op om onze kip op te eten.
Om 10 uur vertrokken richting Namen, kwestie van veel sfeer te hebben met de halve finale van de voetbal. Er heerst een beetje voetbalgekte in Belgie
De twee sluizen en dan een de kant in Namen, de Rivage en de Neptunus liggen naast elkaar aan de andere kant.
Beetje verse ravioli met champignons en spekjes klaargemaakt en dan rustig ons eten laten zakken.
Daarna samen even het centrum van Namen in, terrasje meegepikt en bij onze bekende beenhouwer olijven en een gebraden kip gaan halen.
's Avonds bij de chinees naast het casino loempia met rijst gaan halen, was lekker!
En daarna naar de capitainerie voor de voetbal! halve finale, maar het heeft niet mogen zijn, 1-0 voor Frankrijk, maar de rode duivels hebben goed gespeeld en verdienden het eigenlijk om te winnen. Maar iedereen is toch fier op onze duiveltjes en wij vieren enthousiast en gediciplineerd, tegenover de Fransen??!! Amai, die vernielen alles en hebben dan nog gewonnen!!
Stipt om negen uur van de steiger maar er ging een grote langs de andere kant in de sluis, dus dat werd wachten. Alleen de eerste sluis in Dinant moeten ronddraaien met 6 boten, daarna ging het heel vlot en in Profonville was de kade helemaal vrij.
Er is ook een nieuwe Carrefour-expres open gegaan. De vorige keer was de supermarkt nog dichtgetimmerd, dus een verbetering.
Ik heb de indruk dat er ook meer café's en restaurants zijn bijgekomen.
In de late namiddag op het terras, wat dacht je, van het voormalige clubhuis iets lekker gedronken en 's avonds zelf pizza gemaakt.
Wij hadden iedereen uitgenodigd om 's morgens bij ons te komen ontbijten, met negen aan de tafel is wel het max, maar het was wel gezellig en ik denk dat de mensen ervan genoten hebben.
Daarna langs een ambachtenmarkt waar ik de boterpot gevonden heb waar ik al jaren naar op zoek was! En dan heb ik hem nog cadeaux gekregen van ons pa!!!
Nog een rustige middag aan dek, veel konden we niet doen want ons Magda had iets in haar rug, ze zag af, ocharme!!
Rond 3 uur zijn zij terug naar huis vertrokken en gingen ons papa thuis afzetten.
Ons Magda en Jef waren rond 12 uur in Dinant en de trein ging aankomen om 12u45, perfect!!
Dus stonden de twee zussen hun papa op te wachten bij het station en hij was blij verrast dat we met 2 waren
Wandelingetje naar de boot en een frisse tomaat crevette gegeten, lichte lunch want vanavond gingen we met negen! man naar Chez Bouboule, mosselen eten.
Ons pa was heel tevreden met zijn kamer, wel 112 euro, want de prijs was hetzelfde zowel voor 1 of 2 personen.
En de mosselen vielen ook wel mee maar ik heb er enorm veel zout moeten opdoen omdat ze zo flauw waren.
's Avonds zijn we op het achterdek blijven plakken tot 1u30!!
Om half elf, ja half elf!!! losgemaakt en richting Dinant met de zenuwen in mijn lijf want hier moesten we echt plaats hebben!! Ons papa komt morgen met de trein naar Dinant, blijft in een hotel voor 1 nacht en als surprise komt ons Magda en de Jef ook nog langs
En gelukkig hadden we plaats en nog wel voor het Ibis hotel waar ik direct een kamer ben gaan boeken voor ons pa.
Zoals gezegd was er 's avonds voetbal en zijn we naar een cafe getrokken met scherm, wij, de vrouwen, zijn op het terras gaan zitten en de Belgen hebben nog gewonnen ook!!! Wat was iedereen uitgelaten en een geclaxoneer!! Wel gezellig eigenlijk
Om 10u10 losgegooid en richting de laatste sluis in Frankrijk, vanaf nu zijn ze terug 12 x 100 meter, amai die waren ineens groot!!!!
Ons kastje voor de automatische sluizen terug afgeven en nu altijd terug oproepen via marifoon.
Vandaag hadden we iets minder geluk met de sluizen dan anders, altijd moeten wachten. Ik denk dat we makkelijk 1u30 vroeger hadden kunnen toekomen in Waulsort maar we hadden plaats en zijn nog eens gaan stappen naar Hastiere. Maar 5 km!! Enkel!! Ik wordt een geoefende stapper Gelukkig zijn er in Hastiere ook terrasjes!!
Was blij dat ik terug aan de boot was, iets licht gegeten want het was al laat en een beetje later in mijn bed, bekaf Je ziet, af en toe doen wij eens iets!!
dinsdag 3 juli 2018 - zon, beetje nevelig, lichte bewolking
Vanmorgen iets later doorgevaren want we moesten weer niet ver, 3 sluizen, 12 kilometer, als er plaats was in Vireux-Wallerand.
En ja hoor, weeral de twee laatste plaatsen
Spijtig genoeg straalt dit dorp geen juiste sfeer uit, we weten eigenlijk niet hoe het komt want hier is meer te zien dan in Fumay maar daar is het veel gezelliger liggen.
Ik ben nog wel op ontdekkingstocht geweest met de step. Een hele steile weg richting Romeinse overblijfselen. Ik moest zelfs meetrappen of de step kwam niet boven. Toen kwam ik aan een zandweggetje en ging ik maar te voet verder, ik was nu toch al zo ver!! Dat zou ik nog verschillende keren zeggen vlak na elke bocht in de weg, die trouwens steil omhoog liep met losse stenen (waar ken ik dat nu toch van?)
Maar ik heb het uitzichtpunt bereikt en de overblijfselen gezien! Een stenen muur, dat was alles!!! Gelukkig stond er een bord bij met uitleg
Terug naar beneden, de remmen van de step zijn ondertussen wel wat afgesleten.
En vroeg in de morgen nog geen wind. Gisteren hadden we brood besteld aan een supervriendelijk vrouwtje dat kwam ontvangen voor de ligplaatsen.
Af te halen in het depot de pain, iets anders is hier niet, maar wel makkelijk!
Om negen uur vertrokken richting Fumay, 5 sluizen en 1 tunnel.
Nog ruim plaats voor ons twee, alleen is het achterste stuk van de steiger nogal ondiep en het was ineens gedaan met varen, vast, en zelfs de motor sloeg af. Met vereende krachten ons achterste van de steiger geduwd en aan de touwen los getrokken en meer naar voor. Voila, probleem opgelost, hopelijk geen schade!!
Wind staat hier genoeg, maar de zon geeft voldoende warmte.
's Avonds als echte Belgen, voor de voetbal, een pak fritten gaan eten en in een cafeetje met een enorm scherm voetbal gezien.
En de Belgen wonnen toch zeker!!?! In de laatste 50!!! seconden
De vrouwen hebben zelf voetbal gespeeld, op het sjotterskaske
We zitten in het midden van onze vakantie!!! Ondanks het zakken van onze barometer blijft het mooi weer en de voorspellingen zien er goed uit voor de eerstkomende dagen.
Om negen uur maar weer vertrokken, we kunnen niet eeuwig blijven liggen
Maar ver zijn we niet gekomen, 10 km, 2 sluizen en de kade in Laifour was helemaal vrij. Tegen dat onze koorden helemaal goed lagen was de kade vol
Deze plaats kun je niet laten liggen, rustig en heel proper gazonnetje met bomen om in de schaduw te zitten.
Joske en Francis zijn nog een fietstocht gaan doen, ik heb ze veel plezier gewenst en mijn stoel nog een beetje verder in de schaduw gezet
Ah ja, ik heb voor ons twee nog wel een dame blanch met verse chocoladesaus gemaakt, dat was zowat mijn actie voor vandaag
We blijven nog 1 nacht in Mothermé, er zijn hier vanavond optreden.
De Rivage ligt hier ondertussen ook, zij hebben de volle 5 km vandaag gevaren
In de namiddag stond er een wandeling gepland die aangeraden was door de capitainerie!! En dat hebben we gevoeld, het was maar ongeveer 6 km maar eerst een honderdtal trappen in de blakke zon, dan een enorm steile weg met losse stenen. Vlak voor het uitzichtpunt was er gelukkig een cafe, met terras onder de bomen, dat gelukkig ook nog open was!
Ondertussen liepen we tussen de bomen en dat was wel goed, ik denk dat ik anders in de helft van de berg had moeten opgeven. Maar ik ben goed aangemoedigd!!!
Een tijdje een pad gevolgd bovenop de berg met 2 uitzichtpunten, amai, zaten we zo hoog!!!! Daarom was ik zo moe
Daarboven kwamen we een groep Belgen tegen, met gids, en zij wezen ons een padje naar beneden.
Stijl, en weer met losse stenen, pfff, dat was een belasting voor mijn knie maar wel een goede oefening. Benieuwd naar de stijve spieren morgen.
Terug in het dorp naar het eerste terras gestrompeld voor een goede Leffe!! Dat hadden we verdiend
's Avonds waren er dus die optredens, zijn we maar met de fiets naartoe gegaan.
Het was wel de moeite, De hoofdact was een hommage aan Queen en het was een Italiaanse groep met goede muzikanten en de zanger leefde zich heel goed in zijn rol in.
Maar zoals gewoonlijk ben ik zo'n optredens gauw beu en dan ben ik maar wat beginnen rondkijken, mensen kijken! Eigenlijk lopen hier veel lelijke mensen rond, of mag ik dat niet zeggen!??!