AYRTONS BLOG De sterkste is niet hij die de meeste kracht heeft, maar hij die volhardt!
16-02-2009
Belgische kampioenschappen.
Thainka Huyghebaert behaalde zilver op de Belgische kampioenschappen te Doornik in de categorie -40kg.
15-02-2009
Kampioenschappen.
Zo het weekend is alweer achter de rug en zo is ook een einde gekomen aan de kampioenschappen.Zaterdag kwamen nog drie jongens van onze club in actie waaronder Mano Dekeyser en Jordy Vanderbruggen bij de U17 en Steven Vervaecke bij de U20. Spijtig genoeg verloren allen hun wedstrijd voor de 3de plaats en werden alzo 5de op dit Nationaal kampioenschap te Doornik.Zondag was het de beurt aan Thainka Huyghebaert bij de U17,ze werd aldaar knap tweede.Iedereen zette z'n beste beentje voor .Winst of verlies ligt soms zeer dicht bij elkaar in de judosport alles moet meezitten .Maar we zetten door en dinsdag staat alweer compititietraining geprogrammeerd.Op naar de volgende tornooien zou ik zeggen.Zaterdagavond kon onze thuisploeg Base Oostende de wedstrijd thuis tegen Voo Verviers-Pepinster winnen met mooie 98 tegen 80 cijfers winnen.De match stond in het teken van Valentijn en ging vooraf met een mooi diner in teken van de liefde.
Morgen maandag gaat onze kleinste op busreis met de school naar Technopolis te Mechelen.
Normaal gezien was ik twee weken in recup maar maandag moet ik terug aan het werk.Op het werk wordt het almaar kalmer doordat de automobielsector een afwachtende houding aanneemt qua investeringen.Ons orderboekje staat behoorlijk vol maar alles wordt voorlopig bevroren door de automerken.Voor de afdeling waar ik de leiding heb de lasserij is dit voorlopig nog geen probleem doordat wij naast de end off line machines ook nog inox voedingssorteermachines maken .Dus voor de lasserij nog las en polierwerk.
WB judo Boedapest . WB judo Wenen.
Belgische mannen presteren bleek op WB judo Boedapest . ------------------------------------------------------------
Op de wereldbekermanche judo in Boedapest hebben de Belgische mannen geen rol van betekenis kunnen spelen.
Damien Bomboir (-60 kg) en Fabrice Flamand (-66 kg) wonnen beiden hun openingskamp met wazahari, respectievelijk tegen de Portugees Joao Santana en de Georgiër Gia Gujejiani, maar verloren daarna hun tweede wedstrijd.
De twee werden gevloerd met ippon, Bomboir door de Duitser Robert Kopiske en Flamand door de Fransman David Larose. In dezelfde categorie als Flamand (-66 kg) verloor Jean-Yves Bottieau zijn eerste kamp van de Rus Aleksey Velichko.
Zondag kampt Steven Cnudde in de categorie tot 81 kg.
Belgische judoka's spelen geen rol van betekenis in WB judo Wenen. -----------------------------------------------------------------------
Dalila Sterckx - 6 DAN Trainer B 11 x Belgisch kampioen
Deze avond terug basket.
The Love Buffet
Op 14 februari staat de wedstrijd BCO- Pepinster in het teken van St. Valentijn. Die avond daalt cupido neer en zal hij ons niet alleen de overwinning verzekeren, ook zal hij de hartjes van duizenden bezoekers in vuur en vlam zetten.
Om van de avond ook een lekker eetfestijn te maken worden alle fans uitgenodigd op een liefdevol buffet dat zal opgediend worden in het KVO gebouw.
Vergeet niet dat de competitietraining doorgaat op dinsdagavond 10 februari van 18u30 tot 20u30!!!
Opstandige Nederlandse in beeld als Belgisch bondscoach.
Opstandige Nederlandse in beeld als Belgisch bondscoach.
JUDO Marjolein van Unen is in beeld als topsportcoach judo bij de vrouwen in Vlaanderen. Ze is 47, al twaalf jaar Nederlands bondscoach, won vier WK-medailles en werd drie keer Europees kampioen. 'Ten laatste deze week wil ik beslissen of ik het doe', zegt ze. Ze zou nog zeker drie concurrenten hebben.
De judofederatie wil judoka's zelfstandiger wil maken en tegelijk vermijden dat coaches in het zicht van de camera's scheidsrechtelijke beslissingen aanvallen. Wie het T-shirt tijdens het tornooi droeg, werd bedreigd met verwijdering uit de zaal.
08-02-2009
Onze jongens te kortrijk 07/02/2009.
Let ook op hoe aandachtig onze Thierry is.
Regionale kampioenschappen te Kortrijk.
De regionale kampioenschappen zitten er op.Zaterdag was het de beurt aan onze jongens ,drie gaan door naar het nationaal kampioenschap waaronder Mano Dekeyser,Jordy Vanderbruggen en Steven Vervaecke. Vandaag kwamen de meisjes aan de beurt.We waren reeds vanaf de start van de ochtend aanwezig want Marlein Debby moest als eerste de mat op.Verder kwamen Vanroy Joyka ,Vanroy Shaunny ,Debacker Marlène en Huyghebaert Thainka de mat op. Ondanks de mooie kampen die ze ons brachten kon alleen Thainka onze club een medaille bezorgen.Het was een mooie zaal en een zeer goed georganiseerd tornooi.De organisatie verdient een dikke pluim. Onze club was ook op het vlak van scheidsrechters vertegenwoordigd door onze Val en Thierry.Naast de judokas van onze club konden ook de judokas van onze judovrienden op onze steun rekenen.Ondanks de magere medaille oogst toch een leuke judodag beleefd.Mooie judo gezien,we kijken reeds uit naar volgend weekend.
07-02-2009
Belgische judoka's stellen teleur in Parijs.
Belgische judoka's stellen teleur in Parijs.
Van Tichelt wist maar een partij te winnen.
De drie Belgische judoka's die geselecteerd waren voor het Grand Slam judotoernooi van Parijs hebben vandaag ontgoocheld. Enkel Dirk Van Tichelt (-73 kg) kon een ronde overleven. Hij won in de eerste ronde met ippon van de Japanner Masato Inazawa, maar ging daarna met waza-ari onderuit tegen Yordanis Arencibia. De Cubaan was op de Spelen van Athene en Peking nog goed voor brons in de categorie tot 66 kg. Van Tichelt mocht niet naar de herkansingen.
Damien Bomboir (-60 kg) verloor in de eerste ronde met waza-ari van de Kazach Salamat Utarbayev. Bij de vrouwen kwam Julie Baeyens (-57 kg) omwille van een nog onbekende reden niet in actie tegen de Chinese Sun Rong.
Dirk Van Tichelt: 'Ik ben zeker geen ster'
Dirk Van Tichelt: 'Ik ben zeker geen ster' Europees kampioen Dirk Van Tichelt met pinkblessure op eerste grandslamtornooi ooit
De vraag is wat Van Tichelt in Parijs uit zijn armen en benen kan schudden: tijdens een trainingsgevecht blesseerde hij maandag immers een pink. 'Ik zal de pijn wel verbijten. De zwelling is grotendeels verdwenen en ik kan de pink bijna helemaal plooien' smste hij gisteren.
Je was pas tiende in de verkiezing Belgisch sportman van het jaar...
'En daar was ik zo pissed van. Europees kampioen, vijfde op de Spelen en een medaille nipt gemist, tweede in de Super-A van Hamburg, vijfde in de Super-A van Parijs, derde op de wereldranglijst in zo'n mondiale sport. En dat al op mijn 24. Da's redelijk schitterend toch. Vergeet ook niet dat ik nog altijd studeer. Ten laatste in augustus hoop ik master lichamelijke opvoeding te zijn. Misschien heb ik wat overgereageerd maar ik blijf het niet correct vinden. Ach, die verkiezing blijkt meer een populariteitstest dan wat anders, en als je dan ziet hoe de Franstalige sportjournalisten stemmen... Maar je kent me: ik hoef die aandacht niet, mijn enige doel is presteren.'
Hoe heeft je Europese titel je leven veranderd?
'Excuseer? Niet veel. Ik dacht dat er qua sponsoring wel iets zou loskomen, maar er is nog altijd niks veranderd. Gelukkig heb ik als lid van Team Energy een wagen gekregen, een Nissan. Een kledingsponsor heb ik wel en mijn voedingssupplementen krijg ik ook. Ik kan moeilijk aan ruilhandel doen en mijn T-shirt inruilen bij de bakker.'
'Ze kenden me al langer in het judo. In trainingskampen gooide ik voordien ook al de andere wereldtoppers: zoveel is er niet veranderd. Alleen is er nu meer waardering vanuit de andere gewichtsklassen. Ik ben zeker geen ster, judoka's leiden niet echt een glamoureus leven. Dat is ook niet nodig. In Tbilisi lag ik een paar weken geleden in de Sheraton: wel, dat hoeft niet. Echt niet. Maar het is wel altijd meegenomen.'
Andere Belgen in Parijs: Julie Baeyens (-57kg) en Damien Bomboir (-60kg)
Uitslagen Regionaal Jeugdkampioenschap.
Uitslagen Regionaal Jeugd kampioenschap.
Mano D. Jordy V en Steven V wisten slechts een felbegeerde medaille te behalen op dit Vlaams kampioenschap wat hen tevens recht geeft op het deelnemen aan het nationaal kampioenschap volgend weekend te Doornik.
Bronzen medailles
Mano Dekeyser Jordy Vanderbruggen Steven Vervaecke
5de plaatsen
Nicolas Lazarakis
06-02-2009
Catherine vecht niet in Parijs .
Catherine vecht niet in Parijs .
Catherine vecht dit weekend het supertornooi judo van Parijs niet mee. Ze is onvoldoende hersteld van buikgriep die ze kreeg na het tornooi in Sofia.
Catherine vindt het jammer dat ze haar lievelingstornooi mist, maar ze herinnert zich nog zeer goed de keer dat ze er met een zware bronchitis vocht. "Die ziekte is toen 4 maanden in mijn lijf blijven hangen en dat wil ik niet meer meemaken. Bovendien wil ik mijn goed gevoel van Sofia niet vergooien, daar haalde ik een zilveren medaille." Dankzij die medaille heeft Catherine haar selectie voor het Europees kamioenschap ook al op zak.
"Ik kan me dus beter verzorgen en na Parijs op volle kracht meedoen aan de andere tornooien. Mijn eerstvolgende optreden is gepland op het grandslamtornooi van Hamburg op 22 februari." aldus Catherine.
Zaterdag staat Dirk Van Tichelt in Parijs op de tatami tijdens het eerste grandslamtoernooi in het judo. "Ik kamp altijd om te winnen", zegt de Europese kampioen in Gazet van Antwerpen.
"Maar in mijn categorie is het al moeilijk om een medaille te pakken", tempert Van Tichelt meteen de verwachtingen.
"Ik wil dit jaar enkele medailles veroveren, maar ik kan wel niet voorspellen waar. Als ik super kamp, komt dat wel."
"Maar als mijn pink me niet te veel last berokkent, dan ga ik niet voor een vijfde plaats naar Parijs."
"Op stage in Spa hoorde ik mijn pink kraken, maar ik denk niet dat hij gebroken is", vertelt de judoka.
Dirk Van Tichelt is samen met Catherine Jacques het uithangbord van het judo in België.
"Maar om meer jeugd naar onze sport te lokken, moet ik nog meer in de belangstelling komen", denkt de judoka.
"Niet met mijn kop in Dag Allemaal"
"Eigenlijk straf, maar Ulla Werbrouck is de judoka die het meest op tv komt. Maar ja, ik doe niet aan judo om met mijn kop in Story of Dag Allemaal te staan", zegt Van Tichelt.
Van Tichelt deed wel mee aan de Gouden Stud van Humo. "Dat was plezant, ik vond het een eer. Het was een leuke ervaring en ik was tevreden met het resultaat. Het was puur naturel."
Dirk Van Tichelt: "Het is moeilijk om een medaille te pakken."
05-02-2009
Regionale jeugdkampioenschappen 2009 .
Dit weekend staan de Regionale jeugdkampioenschappen 2009 op de kaart.Ayrton viel naast het podium vorig weekend en kan dus bijgevolg niet deelnemen aan dit tornooi maar toch zullen we naar Kortrijk afzakken om de judokas van onze club die deelnemen aan te moedigen.Bij de jongens die op zaterdag kampen nemen Lazarakis Nicolas , Dekeyser Mano , Asatryan Varazdat , Vanderbruggen Jordy ,Vervaecke Steven , Swinnen Ward , Roba Richard , Asatryan Emmanuel , Suwier Bram en Brouwers Anthony deel.Op zondag bij de meisjes is het Debacker Marlène , Vanroy Joyka , Vanroy Shaunny en Huyghebaert Thainka die het zullen moeten waar maken.Alle informatie over de regionale jeugdkampioenschappen op 7 en 8 februari 2009 te Kortrijk .Download ook het programmaboekje 2009.
04-02-2009
Woensdag..
Dinsdagavond was er voor Ayrton compititietraining in onze club en deze avond is er de gebruikelijke woensdagtraining gepland.Deze avond krijgt Ayrton ook z'n derde graad waarvoor hij maandag z'n exames aflegde.Dus nu ligt de weg open om de blauwe gordel te behalen.Vandaag is onze Chelsea met haar klas naar een fietsenwinkel op studiebezoek geweest.Ze doen verschillende beroepen aan om zo een beter beeld te krijgen over wat er allemaal leeft op de arbeidsmarkt zodat ze op het einde van dit schooljaar een beter beeld hebben over de te volgen studierichting.De leerlingen kregen bij Plum een rondleiding en veel uitleg over verkoop en herstelling.Morgen gaan ze terug op stap met de school naar de cinema met als thema lessen in het donker.
Catherine Jacques kampt niet in Parijs.
Catherine Jacques kampt niet in Parijs.
Komend weekend vindt in Parijs het eerste grandslamtoernooi plaats. Catherine Jacques moet haar kat sturen. De Belgische judoka is ziek.
"Na mijn zilveren medaille in Sofia kreeg ik buikgriep", zegt Jacques in Gazet van Antwerpen.
"Ik ben bijna hersteld, maar ben niet sterk genoeg om in het sterk bezette toernooi van Parijs te presteren."
"Twee jaar geleden heb ik met een bronchitis in Parijs gekampt en die ziekte is toen bijna vier maanden in mijn lijf blijven hangen."
"Bovendien wil ik mijn goed gevoel van Sofia niet kwijt. Ik verloor daar de finale door een klein strafpunt in de extra tijd, maar behaalde wel mijn selectie voor het EK", vertelt Jacques.
"Ik kan me beter verzorgen en na Parijs op volle kracht meedoen aan de volgende toernooien. Dat wordt Hamburg op 22 februari."
Catherine Jacques heeft last van buikgriep.
Provinciale Jeugdkampioenschappen.
Zondag stond dus in het teken van de Provinciale Jeugdkampioenschappen te Ieper.We waren reeds vroeg van de partij om de opwarming van de meisjes mee te volgen alsook hun kampen.Kwestie van de sfeer en de aanmoedigingen er in te brengen.Vorige jaren als er compititie op het menu stond was dit steeds op een andere dag als miniem maar nu is het leuker we zijn met z'n allen samen.Onze club was vertegenwoordigd met 26 judokas en verschillende trainers.Ayrton had nog een klein overgewicht van 400gr om te kunnen aantreden bij de -50 .Dus werd het alle hens aan dek en werd in ploegverband gewerkt om Ayrton af te trainen en naar het ideale gewicht te brengen.Niet evident om dit op een klein half uur tot een goed eind te brengen maar met vereende krachten werd de opdracht volbracht en kon Ayrton aantreden in de -50.Het is een groot verschil want Ayrton is niet van de grootste en hier voelt hij zich beter wat hij ondanks geen podium omzette op de mat.Ayrton bracht mooie judo en vocht zeer goed,werd niet beloond met een podiumplaats maar heeft zich ten volle gegeven en veel bijgeleerd.Na analyse van de filmkes moest het anders verlopen zijn maar er staan nog vele tornooien gepland waar hij zich kan meten.De sfeer was zeer goed tussen de clubleden en er werd over en weer gelopen om op de verschillende matten de judokas aan te moedigen en de coaches renden tussen de matten door om de judokas waar nodig bij te sturen.Na een leuke judodag was de tijd aangebroken om huiswaarts te keren.