Miniemen te Lendelede 15/11 1ste plaats Igor, Ward, Tijs, Nick 2de plaats Ayrton 3de plaats Michel Volgens coach Joyce was de sfeer goed en hebben jullie allen goed gevochten.
Tornooi van St-Truiden
1ste plaats Stacy en Nicolas 2de plaats Varo 3de Plaats Emmanuel Hier was coach Val present.
Proficat aan allen van Jacques en Dalila
Oostende kan ook bij Gent niet winnen.
Oostende kan ook bij Gent niet winnen.
- Oostende blijft wachten op een zege in de competitie. Het verloor ook zijn zesde wedstrijd, in de zaal van het bescheiden Optima Gent. Het werd 72-69.
Bij de rust stonden de bordjes in het Tolhuis nog in evenwicht (37-37). In het derde quarter liep Oostende vijf punten uit tot 53-58.
Maar in het laatste quarter keerde het tij nog. Gent won dat quarter met 19-11 en won uiteindelijk de match met 72-69.
Brandon Freeman was de grote man bij Gent met 29 punten. Bij Oostende deed niemand beter dan Rashid Atkins (13 punten).
Gent had voor vanavond nog nooit gewonnen van Oostende, noch in de competitie, noch in oefenmatchen.
EX-OOSTENDE GEKLEURDE LOTING !
Zonet had de loting voor de EuroChallenge plaats in Munchen. BASE Oostende kwam in Group G terecht, die nogal ex-Oostende gekleurd is !!!
Virtus Bologna (Bologna, ITA) met coach Matteo Boniciolli en Doum Lauwers
Tartu Rock (Tartu, EST) met Gert Kullamäe
CSK-VVS (Samara, RUS) met Eric Hicks en Virgil Stanescu
We Can ..., you Can..., come 2 the EuroChallenge.
Defintieve Data 25/11: Virtus Bologna -BASE Oostende
02/12: BASE Oostende - CSK-VVS 09/12: Tartu Rock - BASE Oostende 16/12: BASE Oostende -Virtus Bologna
06/01: CSK-VVS - BASE Oostende 13/01: BASE Oostende - Tartu Rock
Lendelede.15/11/2008.
Gisteren stond de voorlaatste compititie op West-Vlaamse bodem te Lendelede op de kaart.Nick Hintjes was met ons mee en onderweg kregen we een berichtje dat z'n zus Stacey een eerste plaats veroverd had op het Tornooi van de Fruitstreek te Sint-Truiden.Wij moesten er dan nog aan beginnen.Van onze club waren naast Ayrton ook Nick,Thijs,Igor,Ward en Michel van de partij.De coach van dienst was onze Joyce.De eerste die de mat op moet is Michel,die een beetje compititie ervaring mist en moet kampen tegen Dylan van Sen No Sen ,deze kamp moet hij de duimen leggen maar kan toch een van z'n drie te vechten kampen winnen en wordt zo mooi derde.Nick van zijn kant wint z'n drie kampen en wordt zo mooi terug eerste.Igor en Ward winnen ook hun drie kampen en worden zo ook eerste.Thijs moet twee keer de mat op wat hij mooi afrond met een eerste plaats.Ayrton van zijn kant moet ook drie maal de mat op en toont net zoals te Ronse terug mooie judo tegen toch telkens weer grote judokas.Z'n eerste twee kampen kan hij winnen ,z'n derde kamp wordt tegen alle verwachtingen in aan z'n tegenstander toegewezen.De aandachtig toekijkende toeschouwers begrijpen er niets van (er zitten nochtans scheidsrechters onder hen) maar niet getreurd Ayrton word liever tweede met mooie judo dan dat hij de eerste plaats krijgt door een soort ballet uit te voeren op de mat.We onthouden terug dat Ayrton alles gaf en meer dan z'n best deed en vooral dat we allen samen terug een mooi judo nammidag hadden onder vrienden.T'is zoals onze Peter zegt Kampioenen worden niet in 1 dag gevormd.Na afloop Chelsea ophalen bij haar vriendin Maya die vandaag haar verjaardags feestje gaf.
Lendelede.
Lendelede.
Lendelede.
15-11-2008
Lendelede.
Zo straks gaan we naar de voorlaatste judocompititie op West Vlaamse bodem te Lendelede.Onze club zal weer aanzienlijk vertegenwoordigd zijn want we rijden met verschillende auto's.Nick bleef bij ons slapen na de vrijdagtraining(een training die serieus zwaar was) .Stacey gaat kampen te Sint-Truiden op het Tornooi van de Fruitstreeken zo nemen wij Nick mee zodat hij z'n eerste plaats op de ranking optimaal kan verdedigen.Later meer.....
14-11-2008
Topsportschool succesvol op BK senioren .
Topsportschool succesvol op BK senioren .
Tijdens het BK seniores te Herstal op 8 november lieten de judoka's van de TSS zich niet onbetuigd.
Reeds op het RK hadden twee leerlingen van de Topsportschool VJF een podiumplaats veroverd, zodat ze zich in de kijker konden werken op het BK. Het betrof de juniores Sarah Ghysels (JC Kodokan Merchtem) en Bart Ongena (JC Asahi Kwai Zele)
Zaterdag behaalde Bart Ongena, voor de eerste maal in de geschiedenis van de topsportschool VJF, als laatstejaars junior de Belgische titel bij de seniores -73kg. In de finale klopte hij z'n Waalse concurrent Sylvain Mercier met ippon.
De VJF trok het laken naar zich toe met 9x goud tegenover de FFBJ met 5x goud. Als we alle medaillewinnaars op het podium overlopen, zien we heel wat ex-leerlingen van de topsportschool.
Bij de heren : Stijn Smessaert -laatstejaars junior (JC Lichtervelde) brons -60kg Kenneth Van Gansbeke -tweedejaars junior (JC Koksijde) zilver -66kg Tim Van Glabeke (JC Banzai Nazareth) zilver -90kg Antonino Petricone (JC Beveren) brons -90kg
Bij de dames : Julie Degroote (JC Lokeren) goud -52kg Stefanie Snel (JC Eeklo) brons -52kg Laure Aerts (Judoteam Duffel) zilver -70kg
Twee eveneens ex-leerlingen konden dan weer hun kansen niet verdedigen : Bart Vanrenterghem (JC TOP Judo Antwerpen) was derde op het RK maar kwetste zich voor het BK en Lotte Denoo (JC Kawaishi Ingelmunster) moest kiezen tussen BK en WK en koos uiteraard voor dit laatste.
Hugo Peene.
Topsportschool VJF
13-11-2008
De nieuwe regels.
De nieuwe regels.
1. Er komt een grandslamcircuit waaraan alleen de allerbesten op een ranglijst mogen deelnemen.
2. De kleinste score, koka, verdwijnt. Er blijven drie scores over: yuko, waza-ari en ippon.
3. Defensief vechten wordt strenger aangepakt. Het vastpakken weigeren en blokkeren levert
bijvoorbeeld een bestraffing op. Dat geldt ook voor wie een schijnaanval opzet,
wie de broek pakt van de tegenstander en wie te diep voorover gebogen vecht.
4. De golden score vermindert van vijf naar drie minuten.
wedstrijdoppervlakte raakt met een deel van zijn lichaam.
Het samba-judo komt terug.
Het samba-judo komt terug. Nieuwe regels om sport spectaculairder en begrijpelijker te maken
Vanaf 1 januari gelden regels die de aantrekkelijkheid en verstaanbaarheid van judo moeten verhogen. Gedaan met straatvechten; leve de oeroude verfijnde Japanse techniek. Ref Franky De Moor en judoka Ilse Heylen wikken en wegen le judo nouveau, zeg maar het samba-judo.
Hun lichaam rammelt dikwijls van top tot teen en ze zijn ingetapet als een mummie. Maar judoka's weten waarom: de opponent met een loepzuivere beenveeg plat op de rug krijgen levert een sportief orgasme op waartegen een vrijschop in de winkelhaak knallen voor een voetballer klein bier is. Alleen: zo'n ippon, vergelijkbaar met het sambavoetbal van de Brazilianen, zie je niet in elke kamp.
'Het doel van judo is de tegenstander in volle vaart plat op de rug gooien', legt internetgids Wikipedia uit. 'Ook een gevecht afmaken met een wurging, armklem of houdgreep (een techniek die je 25 seconden moet vasthouden) levert ippon op. Omdat dit heel moeilijk is, zijn er scores voor worpen die niet perfect lukken, of houdgrepen die korter duren dan 25 seconden. Een worp waarbij de tegenstander op de billen landt, levert koka op. Bij een val op de zijkant van het lichaam krijg je yuko. En net niet perfect is waza-ari.'
In de jaren vijftig en zestig duurde een kamp nog tot twintig minuten. Tijdens het wereldkampioenschap in 1970 duurde het gevecht maximaal vijftien minuten en nu moet de zaak geklaard zijn in vijf minuten - lukt dat niet, dan volgt de gouden score. Toeval is dat niet: in zowat elke sport bestaat de tendens om wedstrijden in te korten en door nieuwe regels meer kansen op spectaculaire momenten in te bouwen. Zo lopen judoka's sinds 1974 kans op een straf wegens passief vechten. Tegelijk wordt in veel sporten alsmaar minder op technische kwaliteiten gewonnen en meer op kracht, conditie en tactiek. Judo ontsnapte daar niet aan en dreigde te verzanden in een soort veredeld worstelen. Want hoewel de sport in de jaren 1880 in Japan werd bedacht met als voornaamste eis een perfecte technische beheersing, heerst er de laatste jaren een tendens waardoor de verfijning moet wijken voor een rauwe, fysieke stijl in het voordeel van de krachtige Jerommekes. Die aanpak maakt opgang maakt bij geblokte judoka's uit Oost-Europa en de landen op de grens van Europa en Azië.
'En dat straatvechten wil de internationale judofederatie IJF tegengaan', zegt Franky De Moor. Als eerste Belg jureerde deze scheidsrechter twee keer na elkaar op de Olympische Spelen, in 2004 en 2008. 'De hoofdzaak is dat men wil terugkeren naar het traditionele Japanse judo met zijn technische aanpak en dat men de sport aantrekkelijker en begrijpelijker wil maken. Vooral voor de toeschouwers en de media.' (Lees: men wil judo meer op tv krijgen, daardoor meer geld van sponsors afdwingen en daardoor prijzengeld aan de judoka's kunnen betalen. Vandaar het idee om naar het voorbeeld van het tennis grandslamwedstrijden op te zetten die alleen voorbehouden zijn voor de allerbesten op een ranglijst.)
'Veel Oost-Europeanen vechten voorovergebogen waardoor ze moeilijker vast te grijpen zijn. Vroeger werd dat nog bestraft, maar dat verwaterde. De IJF wil nu dat er geen twijfel over bestaat dat onze sport verschilt van worstelen of sambo, een Russische variant op worstelen. Zo wordt de oorsprong van de sport trouwens beter gevrijwaard.'
Voor de Belgen zouden de reglementsveranderingen een positieve invloed moeten hebben omdat ze bekend staan als technisch goed opgeleid, denk maar aan Catherine Jacques en Europees kampioen Dirk Van Tichelt.
Heylen twijfelt
Alvast Ilse Heylen is evenwel niet onverdeeld gelukkig. De voormalige Europese kampioene en winnares van olympisch brons in 2004 is het eens met de analyse dat haar sport 'te moeilijk en ingewikkeld' lijkt en daarom 'aantrekkelijker' wil worden. 'Maar ik denk niet dat dit het resultaat zal zijn', zegt ze. 'Zo levert de eerste bestraffing, wegens passief vechten bijvoorbeeld, vanaf januari een gratis strafpunt op. Nu telt het namelijk mee als koka, maar in het nieuwe reglement levert pas een tweede straf een punt op. Het eerste strafpunt maakt dus niets uit.'
Heylen meesmuilt ook omdat zij door haar technische beperkingen maar agressieve stijl en topconditie altijd op een kleine score mikt, en het daarna probeert af te maken met grondwerk. 'Ik vecht zodanig dat ik mijn tegenstander een bestraffing aansmeer, maar dat zal nu niet meer gaan omdat die eerste bestraffing geen voordeel oplevert. En de inkorting van de gouden score van vijf tot drie minuten is ook al in mijn nadeel, omdat ik juist over een heel goede conditie beschik en die nu minder zal kunnen uitspelen.'
De reglementen zijn trouwens nog niet helemaal uitgeklaard. Zo blijft de vraag of de winnende technieken die nu nog een koka opleveren in de toekomst goed zullen zijn voor een yuko. Maar dat de judoka's vanaf januari op een andere manier vechten, en dat de kans op meer oogstrelend judo en spektakel toeneemt, staat buiten kijf.
12-11-2008
Oostende niet naar Eurocup.
Oostende niet naar Eurocup. Oostende 83 - Le Havre 88
Na de rust (41-39) lag de productie gedurende zes minuten aan beide zijden heel hoog (9 op 11): 60-60. In die periode sneuvelde een zespunten-voorsprong van Haryasz (58-52). Vroeg in het vierde kwart werd het bij 64-71 voor Oostende benard. Atkins naderde tot 72-75, maar Rimac snelde tot 72-80 weg. Atkins (12 punten in vierde kwart) bracht beide teams op 1'23" van het einde aan 80-80 op gelijke hoogte. Daarna maakte Le Havre de klus af.
Oostende daalt nu af naar de Eurochallenge waarvoor zaterdag de lottrekking plaats heeft. (rpo)
KWARTS: 21-17, 20-22, 23-28, 19-21.
OOSTENDE: (35 op 69 waarvan 2 op 12 driepunters, 11 op 18 vrijworpen, 20 fouten) FAZEKAS 8-6, GREEN 8-4, ATKINS 3-12, PETROVIC 7-5, HARYASZ 4-10, Bellin 0-0, Paunic 2-3, Bosco 2-0, Bauer 7-2.
LE HAVRE: (36 op 68 waarvan 8 op 23 driepunters, 8 op 14 vrijworpen, 20 fouten) CAUSEUR 6-6, MERRIEX 7-7, BOJIC 5-10, THOMPSON 7-12, LAING 7-2, Rimac 2-5, Jomby 3-0, Duport 7-7.
Zo de buit is binnen..
Gisteren stond het interprovinciale miniemen tornooi geprogrameerd te Ronse.Onze club was vertegenwoordigd door Sara,Nick,Igor en Ayrton.Naast David Deleu was ook onze Peter aanwezig om onze west vlaamse judokas de laatste aanwijzingen te geven.Terwijl wij met z'n allen de kampen volgden was onze Axana zich aan het amuseren met Junior( de kleine broer van Nick) en het zusje van Igor.Er werd redelijk wat afgelachen op de tribune met onze vrienden van Sen No Sen .Sara kon een derde plaats bemachtigen.Nick en Igor behaalden een mooie eerste plaats.Ayrton bracht mooie judo .Hij werd derde in z'n poule met sterke tegenstanders ,dit was nog eens echte judo die hier op mat 4 gebracht werd.Ondanks z'n derde plaats was hij zeker niet teleurgesteld want hij had alles gegeven ,ook Peter was na afloop vol lof over de manier waarop dat Ayrton gevochten had.Dan was het grote moment aangebroken waar alle judokas naar uitkeken de uitrijking van de Beker. De eerste plaats voor onze Provincie.Tussendoor eventjes op de foto met Els Dom en Harry van Barneveld.Dit tornooi loopt steeds uit waardoor we direkt na het benutigen van een drankje in de mooie taverne van het sportkompleks te Ronse richting Oostende reden om naar de terugmatch tegen het Franse Le Havre te gaan kijken.Jammer genoeg moesten we de duimen leggen .Ik keek al uit naar de mooie verplaatsingen die we gingen maken met de fanclub van Base Oostende.Nu sluit ik af want deze avond staat alweer judotraining op het menu.
Daarmee werd West-Vlaanderen de beste provincie bij de -13. Vorig jaar was West-Vlaanderen tweede, na Oost-Vlaanderen. De beker werd uitgereikt door de kersverse topsportcoördinator Els Dom.
West Vlaanderen Kampioen!!!!!
De Beker is binnen.......
Ronse op de foto met Els en Harry.
Interprovinciaal Tornooi 11/11 Ronse.
Interprovinciaal Tornooi 11/11 Ronse .
Interprovinciaal Tornooi 11/11 Ronse.
Interprovinciaal tornooi 11/11 Ronse.
Catherine te gast in De Laatste Show .
Catherine te gast in De Laatste Show .
Catherine mag vanavond plaats nemen in de zetel bij Frieda Van Wijck, in De Laatste Show op Een.
Omdat ze de enige topper van formaat was afgelopen weekend op het BK, omdat ze daar haar tegenstandster met een van haar specialiteiten vloerde: een armklem en omdat het eenzaam is daar aan de judo top. Of misschien gewoon omdat ze de Vlaamse Leeuwin van het judo is: althans volgens de makers van De Laatste Show.
Ook tenisster Sabine Appelmans zal er zijn, en quizmaster Tom Lenaerts, dokter Hendrik Cammu en Brits journalist Toby Young. En Frieda Van Wijck, uiteraard.
Vanavond, woensdag 12 november om 22.05 op Een.
Catherine opnieuw Belgisch Kampioene judo.
Catherine opnieuw Belgisch Kampioene judo.
Voor de dertiende keer op rij al haalt Catherine een gouden medaille op het Belgisch Kampioenschap judo.
Dit keer niet in de - 70kg categorie, maar bij de categorie tot 78 kilogram. Waarom? Wel, omdat aftrainen sowieso niet evident is: het kost veel energie en op het einde van een zwaar judo-seizoen koos Catherine ervoor om dat voor een keer te laten.
Maar ook in de iets zwaardere categorie kon ze makkelijk haar mannetje staan. In de finale moest Joke Buysschaert al na 2 minuten de duimen leggen, Catherine had haar in een stevige armklem. En zo werd ze -redelijk makkelijk- opnieuw Belgisch Kampioene Judo.
Proficiat!
10-11-2008
Verlengd weekend..
Zo het verlengd weekend zit er zowaar op want morgen is het de 11 de november.Er staat de interprovinciale ontmoeting U13 te Ronse. Van onze club
zijn naast Ayrton ook Nick,Igor en Sara geselecteerd.Deze wedstrijd telt niet voor de beker van West Vlaanderen maar is een ontmoeting tussen geselecteerden van de vlaamse provincies die het tegen elkaar opnemen.Vorig jaar vond het plaats te Ingelmunster waar onze provincie tweede werd na Oost Vlaanderen.Iedereen zal weer z'n beste beentje voorzetten want het is toch steeds iets anders dan de gewone judocompitie.Op naar morgen te Ronse.Daarna terug richting Oostende voor de basket want er staat de belangrijke terugmatch tegen Stb Le Havre op de kaart ,de laatste voorronde match!We staan 1 puntje voor wat niet veel is.Dus winnen is een must om door te gaan naar de poule waarin Benetton Treviso, Besiktas Cola Turka en alweer BC Khimki ons staan op te wachten om hun Europees seizoen te starten. Maar eerst voorbij STB Le Havre, en zoals het stilaan de gewoonte is geworden, verwachten wij een volle hectische zaal.
Besiktas Cola Turka
BC Khimki
Benetton Basket Tamoil
Kom allen in het WIT en steun je ploeg!
LEEN en ELS Dom moeten het Vlaamse judo redden.
LEEN en ELS Dom moeten het Vlaamse judo redden.
Met de aanstelling van de voltijds werkende zussen Dom als topsport- (Els) en sporttechnisch coördinator (Leen) vindt een stijlbreuk plaats in de Vlaamse Judofederatie. Els Dom vervangt Gella Vandecaveye, tweelingzus Leen vult de plaats van Els in.
Die jonge snaken verwarmden de harten die in Peking nog zo gebroken waren. Want van de Olympische Spelen kwamen de Belgische judoka's voor het eerst sinds 1984 zonder medaille naar huis. Bij de Vlaamse Judofederatie besefte men de ernst van de situatie. Nadat de nieuwe bestuursploeg puin geruimd had, dacht het met de aanstelling voor twee jaar van judomonument Gella Vandecaveye als topsportcoördinator een gouden zet te hebben gedaan.
Vandecaveye opende wel degelijk veel deuren en zette een structuur op poten. Tegelijk kwam er veel kritiek omdat ze niet voltijds wilde werken en werden vragen gesteld bij haar aanpak. Zo waren er aanvaringen met haar voorganger, Danny Belmans, die vindt dat hij als trainer van Van Tichelt en Jacques op een beter (financieel) statuut recht heeft. Dat conflict raakt maar niet ontmijnd, zo bewees de uitsluiting van Van Tichelt voor dit BK omdat hij niet had meegedaan aan het Vlaamse kampioenschap.
Consensusfiguren
Al die elementen samen deden de Vlaamse Judofederatie uitkijken naar consensusfiguren: voltijdse, stille en competente werkers met groeipotentieel. En de juiste diploma's. In die optiek is de keuze voor de zussen Els en Leen Dom onaanvechtbaar, zelfs al zijn ze jong. Els Dom volgt Gella Vandecaveye op als topsportcoördinator judo, tweelingzus Leen (25) vervangt Els als sporttechnisch coördinator. De zussen uit Duffel hebben veel gemeen: een judocarrière die afgebroken is door blessures, een universitair diploma lichamelijke opvoeding en een diploma sportmanagement.
Els Dom heeft een A-diploma van trainer. Voorzitter Jacques Martens. 'We hadden Els al gevraagd voor Vandecaveye in dienst kwam, maar ze voelde er zich nog niet rijp voor.' Els Dom krijgt een contract tot en met de Olympische Spelen van 2012, Leen heeft een contract van onbepaalde duur. Insiders prijzen het duo als bekwaam, maar stellen zich de vraag of ze genoeg persoonlijkheid hebben om indien nodig tegen de federatie in te gaan.
Leen Dom, hier kampend met Ilse Heylen, vervangt haar zus die topsportcoördinator wordt.
Catherine Jacques won net als vorig jaar een Belgische titel
Jacques kampte in een zwaardere klasse dan normaal, maar dat deerde haar niet. Bekijk hier wie nog kampioen werd op het Belgisch kampioenschap in Herstal.
Kampioenen bij de mannen
- 60 kg Yung Gascard - 66 kg Jean-Yves Bottieau - 73 kg Bart Ongena - 81 kg Steven Cnudde - 90 kg Nathan Gielis-Dereck - 100 kg Koenraad De Visscher +100 kg Wesley Stevens