De route ligt in grote lijnen vast. Van Sijsele gaat het door Vlaanderen tot Postel, dan de grens over en op weg naar de Duitse grens rond Kevelaer. Nu door Duitsland via Munster en Bremen naar Hamburg. Maar zo ver ga ik niet. Ik draai af en neem de weg naar het noorden naar het topje van Denemarken om in Frederikshaven de boot te nemen tot in Göteborg. Hier een eind door de natuur tot aan de Noorse grens en dan richting Oslo. Van Oslo is het dan het Olavspad tot in Trondheim.
De eerste honderden kilometers is het wat uitzoeken waar de interessante wegen en plaatsen liggen, maar eenmaal in Duitsland is het de bedoeling om, weliswaar in tegengestelde richting de Sint-Jacobswegen te volgen. In Denemarken zou ik dan op een bewegwijzerd pad(hoop ik) moeten komen, de Haervejen of Ossenweg. Door Zweden is er dan de Bohusleden, gevolgd door het Borg-pad tot Oslo.
Dit zijn de grote lijnen. Hoeveel kilometer weet ik niet, want vele wegen zijn maar gedeeltelijk gedocumenteerd. Maar dit is geen reden om de tocht niet aan te vatten. Het beginpunt ligt vast en het einddoel en tussenin passen we wel aan waar nodig.