Na controle van de motor (olie en diesel) stellen we vast dat de motor geen olie verbruikt (joehoe)en het dieselverbruik is ook goed te noemen. We verstookten op ons tripje ongeveer 20 liter en hebben toch vrij veel gemotord. Motor laten we rond de 1800 toeren draaien (5.5 knoop), als het wat vlotter moet 2200 toeren (iets over 6 knopen). Dus we belasten hem niet echt zwaar en willen hem zeker niet stuk op deze maidentrip.
Er staat een zacht windje als we het Volkerak opvaren. Deze boot heeft een spinakker en dat hebben we nog nooit gevaren, dus dit is de moment. Na wat geklooi met touwen en spi boom, krijgen we alles gezet.
Mooi en we creƫren zelfs wat snelheid. Zelfs het verplaatsen van de boom gaat vlot (draaiing wind). Na de sluis naar de oosterschelde, varen we naast een schip dat ook zijn spi heeft staan en tot onze verbazing blijven we in elkaars buurt. Hij is toch meer ervaren, want de moment dat we de spi strijken (volgens ons slechte koers voor de spi), blijft ie de spi voeren en loopt zo van ons weg.
Dus toch nog wat meer oefenen...............
Rond 17u komen we aan in de haven van WSVW en parkeren we de boot in de box, we sjorren hem goed vast en drinken een biertje op de goede afloop.