Voor de winterberging, sta ik op de wal bij de WSVW. Het roer had wat speling, dus dit moest verholpen worden. Ik had maandag een dagje vrij, dus werken geblazen. Het blok, dat de roerkoning en de helmstok verbind, bood wat weerwerk, maar met een poulietrekker (groot formaat) moest ie zich toch gewonnen geven. Alles goed gereinigd en klaar voor hermontage. Na verwijdering van het roer (weegt wel wat) , kwam er niet één lager, maar vier lagers te voorschijn.
Vandaag even bij Spirit yachts (Boom) binnengesprongen en een nieuwe lager gekocht. Er dient maar één lager te zitten, waarschijnlijk heeft de vorige eigenaar telkens een lager bijgestoken, zonder de vorige te verwijderen.
Daar de schroefas lager ook aan vervanging toe is, ineens maar de schroef gedemonteerd. Wat kruipolie en ie kwam. De schroefas van de koppeling verwijderen, was (is) een andere zaak. Deze zit vast in de koppeling en is gezekerd met een pin (aan een kant met borging). Het clipsje verwijderd en een tik met de hamer, niks beweging........................ Na een uur was enkel de pin wat platter, maar geen beweging in te krijgen. Er zat niets anders op om de pin uit te boren. Door tijdsnood is dit er nog niet van gekomen.
Ook via internet een wierpot van vetus aangeschaft, zodat deze volgende keer ook geplaatst kan worden. Gedaan met het gepruts met koelvloeistof, ook het doorspoelen van het koelsysteem wordt hiermee vereenvoudigd.
De impeller heeft mij ook verrast, lipjes waren afgebroken en andere ingescheurd. Raar dat ie toch nog water rondstuurde om de motor te koelen. Heel het systeem afgelopen, opzoek naar losse stukjes, doch niets gevonden. Natuurlijk komt er een nieuwe impeller (jaarlijks onderhoud, dacht ik zo)