Daar er geen wierpot aanwezig was, is deze ook ineens geinstalleerd.
Ik moet de slangen nog wel voorzien van dubbele spanners en ook het motorcompartiment dient gereinigd te worden.
Nu is het wachten op de nieuwe schroefas (besteld) De flens, die de schroefas aan de keerkoppeling bevestigd, heeft zoveel liefde voor het afgezaagde stuk schroefas dat er geen beweging in te krijgen is. Warmte, bruut geweld,... niets hielp.
Dus vervangen die handel, de keuze is gevallen op een klemkoppeling met schroeven. Dit gaat het monteren en demonteren van de schroefas veel vergemakkelijken.
Het volvo seal dient om de vijf jaar vervangen te worden (zeker niet versleten, maar de verzekering stelt dit, weet u wel), dus de schroefas moet makkelijk los te maken zijn.
Op vrijdag 22 februari een dagje verlof genomen met de intentie de schroefas te verwijderen. De conische stift die de schroefas borgt, heb ik volledig moeten doorboren. Na regelmatig inspuiten met kruipolie kwam er geen beweging in de schroefas. Verwarmen was geen optie (geen plaats om dit veilig te doen, en ik was niet van plan m'n boot op te stoken.
De schroefas was te hoogte van de schroefaslagerhouder al serieus ingesleten en daarom heb ik maar besloten de as door te zagen en ineens een nieuwe te steken. (Zal mijn verjaardagscadeau worden, vrees ik)
De Volvo seal wordt ook ineens vervangen nu toch alles gedemonteerd is. De staat van de huidige is echter nog zeer goed, maar de nieuwe is aangekocht.
Daar het te koud was, ben ik nog niet overgegaan te demontage van de schroefaslager. De zon zal ooit wel eens schijnen, zeker.