Inhoud blog
  • DE NAIS GAZETTE!
  • SUPPORT LEONARD PELTIER!
  • OPENDEUR-WEEKEND BIJ KRISJE VAN TONGEL IN MERKSPLAS
  • COWBOY EN INDIAAN SPELEN IS POPULAIR IN DUITSLAND.
  • PRESIDENT OBAMA ZAL WAARSCHIJNLIJK NOORD DAKOTA INDIAANS RESERVAAT BEZOEKEN IN JUNI
  • VRIJHEID VOOR LEONARD PELTIER EN ALLE POLITIEKE GEVANGENEN IN DE USA
  • MASTERS OF WAR
  • BRAZILIË :”PACIFICATIE” ONTKETENT TERREUR IN DE SLOPPENWIJKEN MET ALS DOEL DE ANTI-KAPITALISTISCHE SOCIALE BEWEGING MONDDOOD TE MAKEN!
  • JOURNEY THROUGH ROSEBUD (1971) FULL MOVIE
  • JIM PAGE – ANNA MAE PICTOU AQUASH
  • KLEE BENALLY IN FRANKRIJK
  • HIHANSUN WAKPA OYATE KAMP VOOR BESCHERMING TEGEN KEYSTONE TEERZANDEN PIJPLEIDING.
  • DE VOORTDURENDE FRAUDULEUZE VERVOLGING VAN LEONARD PELTIER
  • WWF – STAF VIRUNGA MET DOOD BEDREIGD DOOR BRITS OLIEBEDRIJF
  • VIDEO : BLACK MESA INWONER WERD TOEGANG TOT DE VERGADERING VAN PEABODY COAL AANDEELHOUDERS GEWEIGERD!
  • PSA VIDEO VOOR PELTIER
  • BOYCOTT VERKOOP VAN AIM ARTIKELEN OP EBAY !
  • MOHAWK NATION NEWS: CANADA ‘WREEKT’ VERMOORDE EN VERMISTE AFRIKAANSE MEISJES
  • MOHAWK NATION NEWS: NIEUW! GRATIS ‘GREAT LAW’ VIDEO
  • PEABODY COAL IN DE TOP 10 VAN DE GROOTSTE VERVUILERS VAN DE PLANEET !
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    THE NAIS GAZETTE
    INDIGENOUS RESISTANCE - HUMAN RIGHTS - ECO ACTIVISM - FREEDOM FOR LEONARD PELTIER
    INJUSTICE ANYWHERE IS A THREAT TO JUSTICE EVERYWHERE (Martin Luther King)
    23-06-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ZAPATISTAS MARCOS SPREEKT VOOR POLITIEKE GEVANGENEN GOMEZ,PELTIER ,JAMAL, MANNING, ASSANGE EN MEER...

    ZAPATISTAS MARCOS SPREEKT VOOR POLITIEKE GEVANGENEN GOMEZ,PELTIER ,JAMAL, MANNING, ASSANGE EN MEER...

    Onderstaand artikel is voor het eerst in het Spaans verschenen op 19 juni in Censored News  - http://www.bsnorrell.blogspot.be/ dan vertaald in het Duits op http://enlacezapatista.ezln.org.mx/2013/06/21/die-mitschulerinnen-und-mitschueler-ii-es-fehlen-die-politischen-gefangenen/

    En vervolgens uit het Duits vertaald in het Nederlands  door Hakata (NAIS)


    Aan de aanhangers van de Sexta in Mexico en in de rest van de wereld:

    Aan de leerlingen van de kleine Zapatistische school:

    Kameraden,

    Behalve de in de strijd gesneuvelden en de vermisten, zullen politieke gevangenen, die door allerlei juridische trucs in gevangenissen over heel de wereld zijn opgesloten of ergens onder politiek asiel leven, niet – en juist wel – aan deze kleine Zapatistische school deelnemen. Het zijn er duizenden over heel de wereld en onze woorden kunnen niet iedereen bereiken.

    Ondanks het feit dat we onze vrienden van het nationale netwerk tegen onderdrukking en voor solidariteit om hulp hebben gevraagd om zoveel mogelijk van hen te bereiken, zal dit niet voor iedereen lukken.

    Daarom zijn van de vele uitnodigingen die we hebben verstuurd, er ook verzonden aan diegenen, die niet alleen van het absurde van de poging om de Vrijheid op te sluiten getuigen, maar ook van waardig verzet en vastberadenheid, waaraan de cipiers, muren en tralies geen afbreuk kunnen doen.

    Hierbij zijn  onder andere :

    Alberto Patishtán Gómez.: Tot 60 jaar gevangenis veroordeeld, op 19 juni van dit jaar had hij reeds 13 jaar achter tralies verbracht. Zijn misdaad : hij is Mexicaan, uit de provincie Ciapas, autochtoon, leraar en sympathisant van de Zapatisten.  Alhoewel bewezen werd dat hij onterecht is veroordeeld, stelt justitie zijn vrijlating steeds uit.  Een regeringsambtenaar verklaarde : “Patishàn vrijlaten zou voor ons om twee redenen een slechte zaak zijn; we zouden openlijk toegeven dat ons rechtssysteem “shit” is  en we zouden andere gevangenen aanmoedigen om voor hun vrijheid te strijden. Ons zou dit geen voordeel brengen.  Het is beter om af te wachten tot diegenen die hiertegen in opstand komen, het beu worden en opgeven.” Maar wij weten dat het Mexicaanse rechtssysteem stinkt en dat diegenen die voor de vrijheid van politieke gevangenen vechten, niet moe worden, nooit…!

    Leonard Peltier : Sedert 37 jaar in de gevangenis.  Zijn misdaad : hij is lid van de stam van de Sioux Chippewa (Anishinabi Lakota)  en strijder voor de rechten van de oorspronkelijke bewoners van de USA.  Hij werd in 1976 gearresteerd en tot tweemaal levenslang veroordeeld (misschien omdat zijn beulen zeker wilden zijn dat hij nooit meer zou vrijkomen, levend of dood).  Hij werd ervan beschuldigd twee FBI-agenten te hebben vermoord.  Dit gebeurde op Pine Ridge, het sacrale land van de Sioux, in Zuid-Dakota, waar veel uranium en steenkool in de grond zit. Hij werd veroordeeld zonder enige directe bewijzen en ondanks het  feit dat er een akte met meer dan 10.000 bladzijden bestaat met duidelijke bewijzen van zijn onschuld.  De aanklacht van het FBI kan men zo samenvatten : “Iemand moet hiervoor boeten”.  Robert Redford maakte een film over deze zaak, maar die werd nooit in de Amerikaanse bioscoopzalen vertoond. Ondertussen hebben FBI-agenten, die in de film en TV-series steevast de “goeden” zijn, 250 Lakota’s vermoord.  Geen enkele van deze misdaden werd ooit onderzocht.

    Dit alles gebeurt in een land dat is ontstaan door diefstal van de oorspronkelijke bewoners.

    Mumia Abu Jamal : Burger van de Verenigde Staten van Amerika.  Sedert meer dan 30 jaar in de gevangenis.  Zijn misdaad : hij is journalist en activist voor de rechten van allen die vanwege hun huidskleur worden onderdrukt in de VSA.  Aanvankelijk ter dood veroordeeld maar die straf werd omgezet in levenslang.  Hij werd door blanken beschuldigd een blanke te hebben vermoord, blanken brachten hem voor het gerecht, blanken oordeelden over hem, blanken wilden hem terechtstellen en blanken zijn z’n cipiers.

    Dit alles gebeurt in een land dat ontstaan is door de uitbuiting, het zweet en het bloed van Afrikaanse slaven … maar natuurlijk hadden deze slaven geen blanke huid.

    Edward Poindexter en Mondo We Langa : Burgers van de Verenigde Staten van Amerika.  Hun misdaad : strijd voor de rechten van de Afro -Amerikaanse bevolking van de VSA.  Slachtoffers van het spionage -afweerprogramma COINTELPRO van het FBI.  Zij werden ervan beschuldigd in 1970 een politieagent te hebben vermoord door het tot ontploffing brengen van een koffer met dynamiet.  Alhoewel de werkelijke dader ondertussen een bekentenis had afgelegd, heeft het FBI bewijzen tegen deze twee activisten van de Zwarte Panter beweging vervalst en gemanipuleerd,

    Er zijn ontelbare juridische bewijzen van hun onschuld en toch zitten ze noch steeds in de gevangenis; in een land dat trots is op de redelijkheid en onpartijdigheid van zijn rechtssysteem.

    Bradley Manning : Model-soldaat van het Amerikaanse leger.  Zijn misdaad : het openbaar maken van een video die toont hoe Amerikaanse soldaten vanuit een helikopter Iraakse burgers vermoorden.  Twee van de slachtoffers waren journalisten.  Hij wordt er ook van beschuldigd het uitlekken van documenten over Amerikaans mensonwaardig gedrag in Afghanistan en Irak te hebben mogelijk gemaakt.  De hoofdaanklacht tegen Bradley Manning is echter “hulp aan de vijand”, deze kan de doodstraf tot gevolg hebben.  De waarheid aan het licht brengen, is dus hulp aan de vijand! 

    Dit gebeurt in een land dat continu de leugen verspreidt, dat het van alle kanten wordt bedreigd (Moslims, Aziaten, Latino’s, … kortom door de rest van de wereld).  Onlangs heeft een onderzoek van hun geheime dienst (lees spionage) ontdekt dat deze dreiging ook van Noord-Amerikanen uitgaat.

    Antonio Guerrero Rodriguez, Fernando González Llort, Gerardo Hernández Nordelo, Ramón Labañino Salazar en René González Sehwerert. : Deze vijf personen komen uit Cuba, het eerste vrije land van de Amerika’s.  Ze zijn gekend als “de 5 Cubanen”.  Hun misdaad : het doorgeven van informatie over plannen van terroristen die hun basis in Amerika hebben.  In juni 1998 stuurde Cuba aan het FBI het rapport van het onderzoek van de 5 Cubanen.  Dit rapport bevatte honderden bladzijden aan berichten, video- en audio opnames over de activiteiten van terroristen in de VSA.  In plaats van deze terroristische cellen op te doeken, heeft het FBI de 5 Cubanen gearresteerd; zij die het leven van honderden mensen hebben gered, vooral dan van toeristen die het doelwit van de terroristen waren.  Antonio is ingenieur, Fernando diplomaat, Gerardo karikaturist, Ramon econoom en René piloot.  Zij zitten nu voor spionage in de gevangenis, ondanks het feit dat zelfs de openbare aanklager op hun proces verklaarde dat de informatie die zij hadden verzameld, geen gevaar betekende voor de veiligheid van de VSA en dat Cuba geen bedreiging vormde.

    Dit alles gebeurde in het land van diegenen die beweren dat ze tegen internationaal terrorisme vechten.

    Maria Alyójina, Yekaterina Stanislávovna Samutsévich und NadezhdaTolokónnikova :  Russische staatsburgers, leden van de rockgroep Pussy Riot.  Hun misdaad : het aanklagen van de praktijken van Vladimir Putin en de rol van medeplichtigheid van de top van de Russisch Orthodoxe kerk hierbij.  Zij werden gearresteerd en opgesloten omdat zij in een kerk punkmuziek speelden.  In hun lied verzochten zij Moeder Maria om Putin  uit de Russische politiek te verdrijven.

    Dit gebeurt in een land dat er trots op is dat het zichzelf van de communistische tirannie heeft bevrijd.

    Gabriel Pombo da Silva : Anarchist, van overal en van nergens.  Sedert bijna 30 jaar heeft hij in meer dan 20 verschillende gevangenissen in Spanje en Duitsland gezeten.  Zijn misdaad : consequent zijn.  Aan zijn aanklagers zei hij : “Niets is droeviger dan een tevreden slaaf … een individu zonder het vermogen zich te herinneren en zonder waardigheid … het is beter om op het schavot te eindigen dan gedurende 100 jaar te leven in een vrijheid met voorwaarden, bepaald door angsten en leugens waarmee men ons heeft geïndoctrineerd.”   En als politiek gevangene weet hij “Ik weet dat het voor mij (zoals voor vele anderen) onmogelijk is om uit de gevangenis te geraken, waar ik ben door hun wetten … want het erkennen van deze wetten zou voor mij het opgeven van mijn politieke identiteit betekenen.  En wanneer men zijn politieke identiteit verloochent, verraad je niet alleen jezelf, maar ook al degenen door ons zijn voorgegaan in deze lange weg voor waardigheid en vrijheid.  Deze overwegingen hebben niets heldhaftigs en zijn ook niet de woorden van een martelaar (daarmee liggen de kerkhoven vol).  Ik geloof hierin, met heel mijn hart en daarom ben ik bereid het gelag te betalen : daarvoor dat ik coherent ben, met mezelf en met hetgeen ik denk en voel.”

    Waarom spreek ik over deze politieke gevangenen, zo weinig symbolisch en zo verschillend van elkaar?  Omdat voor ons Zapatisten vrijheid geen eigendom is van een ideologie, een politieke strekking of een ras.  In de video’s (*) kunnen jullie zien waarop wij ons baseren en ze zullen jullie helpen te luisteren, want zo leer je te begrijpen.  Het zijn 15 minuten die jullie een blik zullen geven in de vele gezichten van deze wereld.

    Behalve de hierboven genoemde personen, werden nog honderden politieke gevangenen in de kleine Zapatistische school uitgenodigd.  Aan iedereen hebben we een brief geschreven,  We hopen dat zij deze hebben ontvangen, net zoals de boeken, video- en audio opnames waarin wij ons verhaal vertellen.  Wij hopen dat zij de uitnodiging aannemen, niet omdat wij denken dat zij van ons moeten leren, maar omdat we hen duidelijk willen maken wat vrijheid hier betekent.

    (*) Video’s te bekijken op  http://enlacezapatista.ezln.org.mx/2013/06/19/ls-condiscipuls-ii-faltan-ls-ls-press-politics/@



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Archief per week
  • 22/09-28/09 2014
  • 15/09-21/09 2014
  • 16/06-22/06 2014
  • 26/05-01/06 2014
  • 19/05-25/05 2014
  • 12/05-18/05 2014
  • 05/05-11/05 2014
  • 28/04-04/05 2014
  • 21/04-27/04 2014
  • 14/04-20/04 2014
  • 07/04-13/04 2014
  • 31/03-06/04 2014
  • 24/03-30/03 2014
  • 17/03-23/03 2014
  • 10/03-16/03 2014
  • 03/03-09/03 2014
  • 24/02-02/03 2014
  • 17/02-23/02 2014
  • 10/02-16/02 2014
  • 03/02-09/02 2014
  • 27/01-02/02 2014
  • 20/01-26/01 2014
  • 13/01-19/01 2014
  • 06/01-12/01 2014
  • 30/12-05/01 2014
  • 23/12-29/12 2013
  • 16/12-22/12 2013
  • 09/12-15/12 2013
  • 02/12-08/12 2013
  • 25/11-01/12 2013
  • 18/11-24/11 2013
  • 11/11-17/11 2013
  • 04/11-10/11 2013
  • 28/10-03/11 2013
  • 21/10-27/10 2013
  • 14/10-20/10 2013
  • 07/10-13/10 2013
  • 30/09-06/10 2013
  • 23/09-29/09 2013
  • 16/09-22/09 2013
  • 09/09-15/09 2013
  • 02/09-08/09 2013
  • 19/08-25/08 2013
  • 12/08-18/08 2013
  • 05/08-11/08 2013
  • 22/07-28/07 2013
  • 15/07-21/07 2013
  • 08/07-14/07 2013
  • 01/07-07/07 2013
  • 24/06-30/06 2013
  • 17/06-23/06 2013
  • 10/06-16/06 2013
  • 03/06-09/06 2013
  • 27/05-02/06 2013
  • 20/05-26/05 2013
  • 13/05-19/05 2013
  • 06/05-12/05 2013
  • 29/04-05/05 2013
  • 22/04-28/04 2013
  • 15/04-21/04 2013
  • 08/04-14/04 2013
  • 01/04-07/04 2013
  • 25/03-31/03 2013
  • 18/03-24/03 2013
  • 11/03-17/03 2013
  • 04/03-10/03 2013
  • 25/02-03/03 2013
  • 18/02-24/02 2013
  • 11/02-17/02 2013
  • 04/02-10/02 2013
  • 21/01-27/01 2013
  • 14/01-20/01 2013
  • 07/01-13/01 2013
  • 31/12-06/01 2013
  • 24/12-30/12 2012
  • 17/12-23/12 2012
  • 10/12-16/12 2012
  • 03/12-09/12 2012
  • 26/11-02/12 2012
  • 19/11-25/11 2012
  • 12/11-18/11 2012
  • 05/11-11/11 2012
  • 29/10-04/11 2012
  • 22/10-28/10 2012
  • 15/10-21/10 2012
  • 08/10-14/10 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 24/09-30/09 2012
  • 17/09-23/09 2012
  • 10/09-16/09 2012
  • 03/09-09/09 2012
  • 27/08-02/09 2012
  • 20/08-26/08 2012
  • 13/08-19/08 2012
  • 30/07-05/08 2012
  • 23/07-29/07 2012
  • 09/07-15/07 2012
  • 02/07-08/07 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 18/06-24/06 2012
  • 11/06-17/06 2012
  • 04/06-10/06 2012
  • 28/05-03/06 2012
  • 14/05-20/05 2012
  • 07/05-13/05 2012
  • 30/04-06/05 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 09/04-15/04 2012
  • 02/04-08/04 2012
  • 26/03-01/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 12/03-18/03 2012
  • 05/03-11/03 2012
  • 27/02-04/03 2012
  • 20/02-26/02 2012
  • 13/02-19/02 2012
  • 06/02-12/02 2012
  • 30/01-05/02 2012
  • 23/01-29/01 2012
  • 16/01-22/01 2012
  • 09/01-15/01 2012
  • 02/01-08/01 2012
  • 24/12-30/12 2012
  • 19/12-25/12 2011
  • 12/12-18/12 2011
  • 05/12-11/12 2011
  • 28/11-04/12 2011
  • 21/11-27/11 2011
  • 14/11-20/11 2011
  • 07/11-13/11 2011
  • 31/10-06/11 2011
  • 24/10-30/10 2011
  • 17/10-23/10 2011
  • 10/10-16/10 2011
  • 03/10-09/10 2011
  • 26/09-02/10 2011
  • 19/09-25/09 2011
  • 12/09-18/09 2011
  • 05/09-11/09 2011

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!

    Foto


    FREE PELTIER- WHEN INJUSTICE BECOMES LAW,PROTEST BECOMES DUTY - NO JUSTICE ON STOLEN LANDS
    Categorieën


    agenda

    Belangrijke data in mijn agenda




    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs