INDIGENOUS RESISTANCE - HUMAN RIGHTS - ECO ACTIVISM - FREEDOM FOR LEONARD PELTIER INJUSTICE ANYWHERE IS A THREAT TO JUSTICE EVERYWHERE
(Martin Luther King)
10-10-2011
10 OKTOBER COLUMBUS DAY (US) AIM PROTEST
"COLUMBUS DAY PARADE" PROTEST Bron: Transform Columbus Day & Colorado AIM
"Geen parade voor Indianen doders", "Geen volkerenmoord -vieringen"
'Het Verander Columbus Dag verbond' is gebaseerd op wederzijds respect en deelt het perspectief dat Columbus- dag een racistisch statement is van culturele dominantie, vooral gericht tegen de oorspronkelijke bewoners van de Amerika's en Afrika. Columbus pleegde volkerenmoord en was een Afrikaanse slavendrijver. Feestdagen ter ere van Columbus onderstrepen het historisch racisme,diefstal, moord, slavernij en de vernietiging van het milieu. Wij weigeren Columbus te zien als een 'held', en wij verzetten ons tegen feestdagen, vieringen en ander eerbetoon aan Columbus.
Het verbond tekent verzet aan tegen Columbus Day, Columbus vieringen en de Columbus erfenis.
Dit verbond ijvert voor het veranderen van de Columbus feestdag van een hatelijke, racistische feestdag dat veroveringen en dominatie vereerd in een respectvolle viering voor een toekomst voor de Amerika's zonder racisme, uitbuiting of staats - dominantie.
Wij verwerpen het concept van "ontdekking" dat niet enkel een rethorische beschrijving is van Columbus' poging, maar uitgebreid is naar specifieke wettelijke en politieke doctrines die nog steeds gebruikt worden voor de vernietiging van het oorspronkelijke volk. Columbus is de bron van de ontdekkings doctrine en moet verworpen worden .
'Andy' zegt: Native Amerikanen protesteren tegen Columbus dag voor twee belangrijke redenen. Ten eerste: Columbus heeft Amerika niet ontdekt . Hij heeft ook India niet ontdekt ,hij heeft zelfs de West-Indies waar hij geland was niet ontdekt. In de tijd van Columbus waren de West Indies een Spaanse kolonie. Dus kan je stellen dat Columbus eindigde waar hij begonnen was ... in Spanje! Twee: Voor Native Amerikanen is Columbus de man die verkrachting, incest, pest en andere ziekten naar Amerika bracht.