Zoeken in blog

"Allerlei linken"

Google maps

Google nieuws

Google vertalen

Den Bosrand


Routeplanner

fietsen in Oost-Vlaanderen

Vertalen met AltaVista

Vertalen met Google

Bureaublad achtergrond
Archiefkast

Recepten zoekmachine
 
Zandstorm creatief atelier


Verstuur één kaartje

Infolijn
schoolvakantie's

Millenniumschool

Take my hand

Lucky-Birds

ABC gezondheid

Tuinadvies

Kruiden

"Gastronomisch plezier"

 
Degustation

 Dôme

Het gebaar

 Eric Fernez

Kruidenmolen

 In de Wulf

"Kranten"

Nieuwsblad

Het laatste nieuws

Gazet van Antwerpen

De zondag

De standaard
"Vrouwenblad"

Libelle

Flair

Nina

Plusmagazine

Story

Lili
Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003
    Betoverend veelzijdig

    22-05-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kunst
     

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hoe moet u reageren als u een paard met ruiter tegenkomt?

    Vraag het aan Hoofdinspecteur Werner,  het gezicht van Kijk Uit.

    Hoezeer een paard ook vertrouwd is met zijn ruiter en met de openbare weg. het blijft natuurlijk een dier. Andere weggebruikers moeten erop letten dat ze het niet doen schrikken of zenuwachtig maken.

    Doordat de ogen van een paard langs weerszijden van het hoofd staan, heeft het een heel breed gezichtsveld. Het ziet veel meer dan de ruiter kan zien. Het is dan ook mogelijk dat het paard plots reageert op dingen die de ruiter nog niet opgemerkt heeft. Ook lawaai van een claxon, een autoradio, een fietsbel of iemand die roept, kan een paard zenuwachtig maken.

    Angst
    Paarden hebben bovendien de neiging te vluchten als ze denken dat ze in gevaar zijn. Dit zelfbeschermingsinstinct is eigen aan alle dieren. Als het ene paard tekenen van angst vertoont, dan gaan andere dat imiteren. Omdat de ruiters hen beletten te vluchten, worden de paarden nog angstiger en kunnen ze beginnen steigeren of wild om zich heen trappen. In het slechtste geval kunnen de op hol geslagen paarden de ruiter van zich af gooien. Een paard dat panikeert, kan dus heel gevaarlijke situaties opleveren. De andere weggebruikers moeten daar rekening mee houden en hun gedrag aanpassen.

    Ruiters in groep
    Als verschillende paarden de weg oversteken, moeten andere weggebruikers ze allemaal tegelijk laten oversteken. Zij mogen de groep niet doorbreken, ook niet als er maar twee paarden zijn. Groepen van 10 ruiters of meer kunnen een groepsleider aanduiden die toeziet op het goede verloop van de tocht. Hij of zij draagt om de linkerarm een band met de nationale driekleur en in de gele band het woord 'groepsleider'. Op kruis-punten waar het verkeer niet geregeld wordt door verkeerslichten, mag die groepsleider het verkeer stilleggen en de groep voorrang geven.

    Hiervoor gebruikt hij een reflecterend signalisatiebordje C. Andere weggebruikers wachten het best tot alle dieren voor-bij zijn om het kruispunt op te rijden.


    Wat moet u doen?
    • Stop bij elk teken van angst en wees geduldig.

    • Vertraag en hou voldoende afstand bij het kruisen of inhalen van het paard.

    • Vermijd bruuske bewegingen in de buurt van het paard.

    • Claxonneer niet of rinkel niet met de fietsbel.





    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vier de Belgische nationale feestdag in het Ahrdal
    Het Ahrdal is een zijvallei van de Rijn op nauwelijks een paar uur rijden vanuit Brussel. Het is een regio, vooral bekend omwille van zijn wijnen en zijn mediterraan microklimaat.

     

    Nationale feestdag
    Speciaal voor de Belgische gasten biedt de toeristische dienst van het Ahrdal een 4-daags arrangement aan ter gelegenheid van de Belgische nationale feestdag op 21 juli.

    Je kan er trouwens wandeltochten maken door de wijnbergterrassen van dit paradijs van de rode wijn en je geniet er van schitterende vergezichten. Het Ahrdal is een van de bekendste rode wijn streken van Duitsland.







    Arrangement

    Andere blikvangers vormen er de middeleeuwse stadskern van Ahrweiler en de Römervilla, een oude Romeinse villa. Dit arrangement is mogelijk van 18 tot 21 juli en kan vanaf 145 euro per persoon in een middenklasse hotel.

    Het omvat 3 overnachtingen met ontbijt op basis van een tweepersoonskamer met douche/WC, en verder bezoek aan een historische wijnkelder met één glas wijn, 1 x driegangen wijnbouwersmenu, 1 wandelkaart van de Ahrvallei, inkom in de Römervilla of het in het AhrWeinForum en 1 toegang tot het vrijetijdsbad Twin.

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Groenten wel even gezond als vroeger

    Het vitaminegehalte in groenten als bloemkool, andijvie, wortelen is veel minder dan twintig jaar geleden, althans dat beweerden verschillende Nederlandse milieuorganisaties onlangs. Verschillende Nederlandse en Belgische experts reageren nu dat dit onzin is.


    Nederlandse milieu-organisaties beweerden dat het aantal vitaminen en mineralen in onze groenten soms met meer dan 50% gedaald zou zijn, meldt gezondheid.be. En in veel groenten zou zelfs geen vitamine C meer zitten.

    Landbouwgrond
    Deze drastische daling van het vitaminegehalte zou komen door het injecteren van mest in onze landbouwgrond. Sinds vijftien jaar mogen boeren in Nederland geen mest meer bovengronds uitrijden en zijn ze verplicht het rechtstreeks in de grond te injecteren. Hierdoor zou de kwaliteit van de bodem en de gewassen gedaald zijn. Deze milieuverenigingen beweren ook dat dit de oorzaak is van de toename van zwaarlijvige mensen in Nederland.

    Verkeerde interpretatie
    De Nederlandse professor Van Boekel noemt deze beweringen klinkklare onzin. In de teksten van de milieuverenigingen wordt verwezen naar onderzoek van Wageningen Universiteit. Maar volgens Van Boekel interpreteerden de milieuverenigingen het onderzoek verkeerd en plaatsten ze het in een verkeerd perspectief. Er is volgens Van Boekel geen sprake van een dramatische achteruitgang in het vitaminegehalte.

    Obesitas
    Er zijn altijd wel schommelingen in het vitaminegehalte van groenten, maar die hebben onder meer te maken hebben met het seizoen, het klimaat en het ras. En dit heeft volgens Van Boekel zeker niet te maken met de opkomst van obesitas. Van Boekel: "Hiermee verkondigen de organisaties dat het weinig zin heeft om groenten te consumeren, dat is nog het ergste."

    Vijf porties
    Voedingsdeskundige Patrick Mullie van de K.U.Leuven reageert ook verontwaardigd: "Het is onmogelijk om op een wetenschappelijk onderbouwde manier het vitaminegehalte in de groenten van nu te vergelijken met exemplaren van twintig jaar geleden. Daarvoor hebben we net dezelfde bloemkool uit dezelfde wei onder dezelfde weersomstandigheden nodig als twintig jaar geleden. En los daarvan is er bij de huidige Belgische groenten geen enkel probleem. Analyses tonen nog altijd een rijkdom van vitaminen aan. Wie gezond wil leven, doet er nog altijd goed aan dagelijks vijf porties groenten of fruit te eten."

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Overwin je depressie met gezonde voeding

    Geen enkel specifiek dieet helpt bij een depressie, je symptomen gaan er niet door minderen.
    Maar er zijn wel voedingsmiddelen die een indirect effect op je stemming hebben. Om gezond te blijven en je goed te voelen moet je naar een evenwichtig eetpatroon zoeken met de juiste voedingsmiddelen, vitamines, mineralen, vetzuren en vezels.

     Vermijd alcohol. Vermijd cafeïne.

     
     

    Kies een gematigd en verstandig eetpatroon
    Eigenlijk moet je je intuïtie volgen. Let op de calorieën en het aantal vetten dat je opneemt. Eet veel fruit, groenten en granen. Maar je mag jezelf af en toe verwennen met een lekkernij.

    Vermijd extreme diëten
    Volg geen radicale diëten, zo is het bijvoorbeeld een slecht idee om hele voedingsgroepen te schrappen. Het maakt niet uit of dit koolhydraten, vetten of suikers zijn. Ze helpen je wel gewicht te verliezen, maar het is heel moeilijk om ze op lange termijn vol te houden. Als je dieet mislukt, zal je je enkel slechter voelen.

    Maak een eetschema
    Eet elke dag op vaste tijdstippen om je dag voorspelbaar te houden. Je neemt het best drie maaltijden per dag met twee tussendoortjes. Het is ook beter geen maaltijden over te slaan.

    Blijf je doktersadvies volgen
    Je hebt een gezondheidsaandoening, net zoals suikerziekte of een hartaandoening, dat beperkingen in je eetpatroon betekent. En je moet je hieraan houden. Praat met je arts zodat je zeker weet wat je mag en niet mag eten.

    Vermijd alcohol
    Deze kunnen namelijk reageren met je antidepressiva en hun werking verstoren. Verder zijn depressieve patiënten makkelijker vatbaar voor verslavingen. Als je denkt dat je een probleem hebt, moet je hulp zoeken.
    Een verslaving kan je volledige herstel van je depressie in de war brengen.

    Vermijd cafeïne
    Koffie maakt je angstig en houdt je wakker. Drink dus minder koffie, frisdranken en thee en beperk het eten van chocolade.

    Vraag je arts naar omega-3-vetzuren
    Er zijn reeds onderzoeken gedaan naar de invloed van omega 3 op je stemming. Maar er moet wel nog meer onderzoek over het onderwerp komen, want er is nog geen sluitend bewijs. Het kan alvast geen kwaad. Vraag je arts om meer uitleg.

    Luister naar je hongergevoel
    Depressie, of de behandeling ervan, kan invloed hebben op je hongergevoel. Zo kun je er van bijkomen of gewicht door verliezen. Merk je een verandering in je hongergevoel op, vraag dan raad aan je arts. (ep)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hoofdpijn die samengaat met nekpijn blijft raadsel

    Hoofdpijn die gepaard gaat met nekklachten, zogenaamde cervicogene hoofdpijn (CEH), wordt niet veroorzaakt door een gestoord houdings- en bewegingsgevoel van de nek. Dat zeggen onderzoekers van de Vrije Universiteit Brussel.


    Hoofdpijn gaat vaak gepaard met nekklachten zoals pijn en stijfheid. Dat geeft het gevoel dat de hoofdpijn vanuit de nek afkomstig is en dat die verder behandeld moet worden. Mensen met chronische nekklachten hebben regelmatig een verminderd houdings-en bewegingsgevoel van de nek. De onderzoekers gingen na of dit ook gold voor CEH.

    Niet gestoord
    Bij CEH is het moeilijk om de onderliggende oorzaak vast te stellen. Het radiologisch onderzoek door een röntgenfoto of CT-scan geeft vaak niets afwijkend weer. Vervolgens wordt er via klinische tests naar de onderliggende nekoorzaak gezocht.

    De onderzoekers vergeleken het houdings-en bewegingsgevoel van de nek van tien patiënten met zuivere CEH met dat van 23 controlepersonen die geen nek- of hoofdpijnklachten hadden. Uit de resultaten bleek dat het houdings-en bewegingsgevoel bij CEH niet gestoord is.

    Verder onderzoek nodig
    De bevindingen achterhalen dat de oefenprogramma's, die bij deze specifieke klachten aangeraden worden, een remedie zouden bieden. Voor wetenschappers betekent dit dat er verder onderzoek nodig is naar een onderliggende nekoorzaak bij mensen met CEH.

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ontsnapte papegaai verklapt adres

    Een weggevlogen papegaai is dankzij zijn spraakvermogen weer bij zijn eigenaar terechtgekomen.

      De ontsnapte vogel was begin deze maand door een politieagent op straat in de Japanse provincie China gevangen en naar een dierenkliniek overgebracht.

    Daar vertelde de bont gevederde vogel aan de verblufte mensen steeds weer zijn naam Nakamura Yosuke-kun en kraste daarna het volledige adres van zijn eigenaar.

    Gelukkig baasje
    De kliniek nam daarop terug contact op met de politie, die daadwerkelijk de eigenaar van de grijze roodstaartpapegaai terugvond. De man achtte zich gelukkig dat hij de vogel zijn adres had aangeleerd.

    >> Reageer (0)
    21-05-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vlam
     

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De Dahlia en de symboliek ervan
    Een paar jaar geleden stond de Dahlia te boek als een lompe ouderwetse plant.

    De Floragrafie van de Dahlia

    Als je een beetje verfijnde tuinier was, haalde je je neus er voor op.

    Gelukkig is dat niet langer het geval: de Dahlia mag weer!

    De symboliek van een Dahlia is wat minder positief: het staat voor onzekerheid en twijfel.

    De kleuren van Dahlia's zijn dan ook in de negatieve sfeer. 

    Een gele Dahlia (afkeer uw attenties zijn mij onaangenaam).

    Een rode Dahlia (afwijzing, u heeft teveel verondersteld).

    De witte Dahlia houdt botweg een weigering in.

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Reis door de tijd in Aubechies
    Het échte dorp van Asterix ligt niet in Bretagne maar in het Belgische Aubechies, een piepklein plaatsje tussen Doornik en Aat.

    E
    n de dorpshutten van stro en leem zijn hier niet in oorlog met de protserige villa van de Romeinse buurman. Spring in de teletijdmachine en... bereid u voor op een paar forse schokken.

    In de langwerpige hut uit de bronstijd zit een vrouw in kleren van jute en dierenvellen op haar knieën graankorrels fijn te pletten met een stenen werktuig. Ze mengt de korrels met water en vormt van het deeg een plat brood. Naast haar op de grond is een oventje van leem met hout heet gestookt. Ze legt het deeg op een plat stuk bot en schuift het in het oventje. Wanneer het brood weer uit de oven komt, is het nog altijd plat. Het smaakt niet slecht, maar is nogal taai. Begrijpelijk, want onze verre voorouders hadden van gist nog nooit gehoord.

    Het begrip goeie ouwe tijd krijgt in de Archeosite van Aubechies een andere betekenis. Dit openluchtmuseum wil het dagelijkse leven van onze verre voorouders reconstrueren en dat leven was niet altijd een pretje. Concreet gaat het hier over de mensen die tussen 5000 vóór Christus (het late steentijdperk) en 476 na Christus (de val van het Romeinse rijk) in onze streken woonden. Van de prehistorische volkeren over de Kelten tot de Gallo-Romeinen.
     

     


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.belangrijk voor vermageringsdieet
    Welke kazen gebruik ik het best in mijn vermageringsdieet? Verwijst de vermelding 48+ of 30+ op de verpakking naar het vetgehalte?

    Antwoord van de webdiëtiste
    Voedingsspecialisten raden 1 tot 2 sneetjes kaas per dag aan. Kaas is een belangrijke bron van eiwitten, vetten, calcium en vitaminen zoals vitamine A en vitamine D. Calcium is een essentieel mineraal voor de opbouwen het onderhoud van de botten en het gebit. Een sneetje kaas van 20 gram levert ongeveer evenveel calcium als een glas melk. Het vet dat we terugvinden in kaas is vooral van het verzadigde type.

    Vetgehalte
    Afhankelijk van de soort kaas heb je een ander vetgehalte. Verse kazen, zoals platte kaas en cottage-cheese, bevatten het minste vet. Platte kaas is verkrijgbaar onder de magere, halfvolle en volle vorm. De calorieën van platte kaas blijven laag als je kiest voor de magere of halfvolle variant en geen suiker gebruikt. Je kan het wel caloriearm en gezond op smaak brengen met verse kruiden of vers fruit.

    Broodkazen of harde kazen variëren in vetgehalte. Op de verpakking wordt dit aangeduid met een plusteken.

    Bijvoorbeeld: 48+, 30+ of 20+. Dit plusteken heeft betrekking op het vetgehalte van de droge stof. Met de droge stof bedoelen we alle ingre-diënten behalve water. Met andere woorden: wanneer het water van het voedingsmiddel ontrokken is, blijft de droge stof over. Kaas bestaat gemiddeld uit 40 tot 50% water. Wanneer je het cijfer voor het plusteken door twee deelt, bereken je voor de meeste kazen bij benadering de hoeveelheid vet voor 100 gram kaas. Een kaas met de vermelding 48+ heeft een vetgehalte van 28% of ongeveer de helft van 48.

    Portie
    In een vermageringsdieet maak je best gebruik van magere kazen. Hiermee bedoelen we 20+ en 30+ kazen. De hoeveelheid die je ervan gebruikt, is ook belangrijk. Het heeft geen zin dat je magere kaas koopt en daar een dubbele portie van eet. De caloriewinst en het gezondheids-voordeel verlies je op deze manier.

    Tandbescherming
    Kaas eten beschermt de tanden tegen cariës. Zowel de eiwitten als het calcium aanwezig in de kazen zouden hierin een rol spelen. Uiteraard is dit geen reden om extra kaas te gebruiken. Kaas is en blijft een belangrijke vetbron. Gebruik kaas ook niet ter vervanging van het tanden poetsen. Ook na het eten van een blokje kaas, blijft het raadzaam om je tanden te poetsen.

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vlaamse kleuters drinken veel te weinig

    Te weinig drinken en meer dan de helft van de kinderen eet te weinig fruit.

     
    Slechts vijf procent van de Vlaamse kleuters krijgt voldoende vocht binnen. Met de rest van hun eetpatroon is het al niet veel beter: te veel verzadigde vetten en suikers en te weinig fruit en groenten.

    Dat besluit Inge Huybrechts in haar doctoraat aan de UGent. De studie onderzocht de voedingsgewoonten van 696 kleuters in 2002 en 2003. Het meest verontrustende is dat slechte eetgewoonten vaak worden tot doorgezet tot de volwassenheid.

    Te weinig water
    Het onderzoek laat zien dat in totaal minder dan 5 procent van de kinderen aan de minimum aanbeveling van 1 liter vocht (exclusief melkdranken) voor de dagelijkse vochtinname voldoet. Een derde van de kinderen drinkt zelfs minder dan een halve liter vocht per dag.

    Te veel koekjes
    Slechts één op vijf kleuters kreeg voldoende groenten binnen. Voor fruit scoren ze iets beter, maar nog altijd eet ruim de helft er niet genoeg van. Daarnaast eten ze ook te veel koekjes en snacks, waardoor ze te veel verzadigde vetten en toegevoegde suikers binnenkrijgen. Onverzadigde vetten, zoals uit vis, eten de kleuters dan weer nauwelijks. Eén op tien kleuters eet voldoende vezels.


    Vitamientjes slikken
    Qua vitamine-inname scoren de kleuters voldoende. Ze krijgen wel te weinig vitamine D en kalium binnen, en te veel zink en natrium. Eén op drie kleuters krijgt regelmatig multivitamines en mineraalsupplementen te slinken.

    Huybrechts vreest dat de slechte gewoontes gaan doorgezet worden op de volwassenleeftijd. Daarom raadt ze aan een evenwichtig voedingsbeleid uit te tekenen. (edp)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Helft internetters controleert diagnose van dokter online

    De helft van de Belgische surfers controleert de diagnose die zijn of haar arts stelt online. Aan die arts vraagt tien procent van de patiënten een specifiek medicijn, louter op basis van online opgezochte informatie. Dat blijkt uit een onderzoek dat werd uitgevoerd door InSites Consulting bij 300 Belgen.


    Medische informatie
    73 procent van iedereen die in België op het internet surft, zoekt op het internet naar medisch gerelateerde informatie, die daarmee een van de meest opgezochte types informatie op het internet is. Websites over specifieke ziektebeelden en medische portaalsites worden het meest geraadpleegd.

    Toch heeft maar 40 procent van de Belgen vertrouwen in de informatie die gevonden wordt. Het minst vertrouwen hebben mensen in de informatie die ze vinden op websites van farmaceutische bedrijven.

    Na een doktersbezoek, kijkt 50 procent van de Belgische surfers de diagnose van zijn arts na op het net. Die tendens is bij alle leeftijdscategorieën merkbaar, maar iets meer uitgesproken bij mensen ouder dan 55 jaar.

    Medicijnen
    Eén op de tien patiënten vraagt de arts wel eens naar een specifiek medicijn die hij of zij op het internet tegenkwam. "Voor sommige types medicijnen kan de invloed van de patiënt stijgen tot meer dan 30 procent, terwijl voor andere ziektes de patiënt volledig afgaat op de visie van de arts. Het is echter wel duidelijk dat de tijd van de naïeve patiënt en de alwetende huisarts voorgoed voorbij is", besluit Magali Geens van InSites Consulting.

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Trend: verpest je trouwjurk

    Meer en meer bruiden besluiten hun bruidsjurk zónder enig respect te behandelen en hem compleet te verpesten. Ná de grote dag wel te verstaan? Doel van dat alles: natuurlijke of kunstige bruidsfoto's waarbij de jurk vuil, nat of onherkenbaar mag worden.


    Doel is weg
    "Ik was emotioneel niet gehecht aan mijn jurk. Ik heb er een mooie dag in beleefd en hij heeft me veel plezier verschaft. Maar na onze huwelijksdag merkte ik: zijn nut is weg. Waar ik voorheen heel beschermend was en schrik had voor het minste spatje, betekende de jurk nu niets meer voor mij", zo getuigt Yvonne Barrett.

    Toen haar huwelijksfotografe voorstelde om een reeks te doen op de boerderij van haar man, was ze meteen weg van het idee. Haar vriendinnen echter waren gechoqueerd. "Ze leven nog met het idee dat het iets heilig is."

    Gewone bruiden, ongewone plekken
    Een emotie die ook fotograaf John Michael Cooper herkent. Hij begon de 'antibruid'-beweging in 2000. Voor hem was het om de beelden te doen. "Ik wilde ideeën uit mode en film in de huwelijksfotografie krijgen door bruiden op ongewone plekken te fotograferen." Daartoe liet hij ze in water spelen, in modder rollen of werden de jurken gewoon in brand gestoken. Het werd, onverwacht, een gigantisch succes en de foto's gingen de wereld rond.

    Creation, not destruction
    Foto's die vrouwen over heel de wereld raakten. Omdat ze zo'n complexe relatie hebben met hun jurk, die hen een van de mooiste dagen van hun leven heeft bezorgd, maar ook veel angsten en geld heeft gekost. Het succes van de website www.trashthatdress.com bewijst echter dat steeds meer vrouwen hun jurk een werkelijk doel willen geven. "It's about creation, not destruction' (het gaat om creatie, niet vernietiging), is de ondertitel van de website.

    Respectloos
    Traditionalisten zijn het daar niet mee eens. Zij zien in de 'bevuiling' van de bruidsjurk als absoluut respectloos, als het negeren van de gelofte. Velen zien er ook verkwisting in. "Als ze de jurk toch niet meer willen, kunnen ze deze even goed weggeven voor het goede doel."

    Traditionele rol
    "Zever, toch?" zegt Elizabeth Bright. "Die jurk was speciaal voor mij gemaakt, ik wil de enige zijn die hem draagt." Bright ervoer haar fotoshoot als bevrijdend. "Hoe modern je je huwelijk ook aanpakt, uiteindelijk speel je een traditionele rol en worden de 'gewone' foto's genomen. De foto's achteraf zijn veel natuurlijker en tonen mijn persoonlijkheid."

    Hinderlijke jurk
    Galita Walls voegt er aan toe: "Op de dag zelf heb je zo weinig tijd, is alles zo strak gepland¿ je jurk gaat aanvoelen als iets hinderlijk. Iedereen loopt te roepen dat je moet oppassen voor de jurk, dat niemand er op mag gaan staan. Dan is zo'n shoot erg bevrijdend, omdat je gewoon mag leven in de jurk."

    Cooper is zeer tevreden met wat hij in gang heeft gezet. "Tien jaar geleden kon je nog geen bruid zover krijgen als op nat gras te gaan staan. Nu willen ze zelfs in de modder rollen." (edp)

    >> Reageer (0)
    20-05-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Alle gekheid op een stokje
     


    Een aangename dag

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ontknoping nadert


    Welk café is nu het gezelligst?
    Binnenkort weten we welk café de eretitel "het gezelligst cafeetje van West-Vlaanderen" mag dragen.
    We gaan de laatste week in waarin er kan worden gestemd  dit nog tot en met vrijdag 23 mei en iedereen die stemt kan zelfs 500 euro winnen. De 10 genomineerde cafés verschenen op mijn blog, wil je nog even nalezen klik hier zoektocht naar het gezelligste cafeetje 

    De uitbaters en hun reactie,
    't Oud gemeentehuis in Schore: Nooit gedacht dat we bij die 10 zouden zijn.
    De Mythe in Wevelgem: we zijn nog maar drie jaar bezig en in zo'n klein dorp, we waren verrast.
    Het Witte paard in Oostvleteren: we leven voor onze klanten en blijven onszelf.
    't Rohardushof in Beveren-aan-de-Ijzer: we ondervinden dat velen ons ontdekt hebben.
    De Kauwackers in Nieuwkerke: er is hier een open sfeer, iedereen voelt zich direkt thuis.
    De Kakofonie in Moorslede: we zijn al blij dat we er bij zijn.
    De Fagot in Ingelmunster: het is opmerkelijk door die nominatie mensen terug zien van lang geleden.
    't Fortuintje in Brugge: het zijn vooral onze klanten die de gezelligheid uitmaken.
    Den Gouden Appel in Lichtervelde: we doen er niets speciaals voor.
    De Maraille in Outrijve: direkt na de publicatie kwamen mensen van overal zelfs van bachten de kupe.

    Kik hier om uw stem uit te brengen, en maak kans om te winnen.

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.24 mei Internationale Obesitasdag
    Op 24 mei 2008 vindt er in België voor de eerste keer eenNationale Obesitasdag plaats. Na Portugal is België het tweede Europese land om zo'n dag in te voeren.

    Patiëntenvereniging BOLD organiseert de dag vooral om aan te dringen op de erkenning van obesitas als chronische ziekte in België. Deze ziekte werd al erkend als ziekte door de Wereldgezondheidsorganisatie in 1992, maar in Europa is dat enkel het geval in Portugal. De erkenning van obesitas als ziekte zou betekenen dat de patiënten met hun symptomen naar de dokter kunnen en dat de ziekte wordt opge-nomen in de artsen-opleiding. Door vroeger in te grijpen, worden mensenlevens gespaard en hoge behandelingskosten vermeden.

    Hoe overgewicht en zwaarlijvigheid aanpakken?
    Enkele tips

    Doe jij benzine in een auto die op diesel rijdt?

    Ons lichaam heeft nood aan een gezonde voeding en voldoende lichaamsbeweging opdat het goed zou functioneren. Zoniet zal het signalen uitsturen onder de vorm van klachten: diarree, constipatie, winderigheid, hoofdpijn, minder energie, ...

    De actieve voedingsdriehoek stelt de basisregels van een gezonde en evenwichtige levensstijl voor. En misschien toch nog even dit: gezond eten betekent niet dat we afscheid moeten nemen van alle lekkere dingen zoals een lekker gebakje .of een pakje friet met mayonaise. In een even-wichtige voeding kan dit ook, maar met mate.

    Leren gezond leven
    Kiezen voor een gezonde levensstijl is een beslissing waar je al of niet achterstaat. Er werden reeds heel wat wetenschappelijke studies uitgevoerd die het verband tussen voeding, beweging en ziekte duidelijk aantonen. Sla dit niet in de wind. Voorkomen is beter dan genezen!

    Farmacologische en chirurgische behandelingen
    Naast een gezonde levensstijl worden farmacologische en chirurgische behandelingen almaar meer toegepast. Ook bij deze ingrepen blijft een gezonde levensstijl belangrijk.

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Potjesvoeding of verse groenten?

    Over potjesvoeding doen veel wilde verhalen de ronde. Maar we kunnen geruststellen: fabrikanten van babyvoeding worden zeer streng gecontroleerd en de eisen voor potjesvoeding liggen erg hoog. Ook over de kwaliteit moet ze zich geen zorgen maken.
    Op een groenteveiling worden de beste groenten gereserveerd voor de fabrikanten van potjesvoeding. Dat wil dus zeggen dat de groenten die je kind binnenkrijgt uit het potje groentepap, van een nog betere kwaliteit zijn dan de groenten die wij in de winkel kopen.

    Zitten er in potjesvoeding producten die niet op de verpakking vermeld staan?
    Alles wat in het potje terechtkomt, staat vermeld tussen de ingrediënten. Wat wel mogelijk is, is dat in een potje worteltjes met kip' ook aardappelen zitten, maar dan staan de aardappelen wel tussen de lijst met ingrediënten. Wat additieven betreft, is het in België bij wet verboden bewaarmiddelen en kleurstoffen toe te voegen aan babyvoeding, dus ook daarover moet u zich geen zorgen maken.
     
    Hoe zit het dan met de houdbaarheid van de potjes als ze geen bewaarmiddelen bevatten?
    Door de voedingsmiddelen te steriliseren of te pasteuriseren, blijven ze langer houdbaar dan vers gemaakte voeding. Je hoeft dus niet elke dag naar de winkel te lopen. Maar opgelet: restanten babyvoeding uit een opgewarmd potje moet je altijd weggooien.

    Zijn potjes dan beter dan verse groenten uit de tuin?
    Potjesvoeding aan je kindje geven, kan zeker geen kwaad. Dergelijke voeding wordt gehomogeniseerd (door heel kleine gaatjes geperst) en is erg fijn van structuur. Dus makkelijk voor je baby om te slikken, maar erg verschillend van een zelfbereide maaltijd waarin altijd grotere brokken zitten. Een baby die enkel potjesvoeding gewend is, kan gaan protesteren als je hem een zelfbereide maaltijd voorschotelt. Dit kan later het gewoon mee eten met de gezinspot bemoeilijken. Potjesvoeding is zeker een volwaardig alternatief. Maar we raden toch afwisseling. aan met zelfbereide maaltijden.

    AIs ik groenten uit de tuin wil geven, wat kan en wat niet?
    Kies enkel groenten waar je de herkomst van kent en zeker weet dat er geen pesticiden en meststoffen zijn gebruikt. Vanaf vier maanden kan je beginnen met tomaten, worteltjes, erwten, enzovoort. Let op met nitraatrijke groenten (bladgroenten zoals spinazie, sla en kool), deze geef je best niet voor de leeftijd van 6 maanden. Nadien mag je ze 2 keer per week op het menu zetten. Je mag nitraatrijke groenten zeker geen tweede keer opwarmen, want zo wordt het nitraat al in de groentepap omgezet in het schadelijke nitriet. Inge Roggen

     


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cholesterol is hoger tijdens menopauze
    De helft van de vrouwen in de menopauze heeft een verhoogd cholesterolgehalte. Slechts weinig vrouwen weten dit, zelfs artsen zijn hier te vaak niet van op de hoogte.

    Te laat getest
    Slechts 4% van de vrouwen weet dat een hoger cholesterolgehalte een verschijnsel is van de menopauze, meldt nu.nl. Zelfs huisartsen letten er niet genoeg op, waardoor vrouwen vaak te laat getest worden op hun cholesterolgehalte.

    Oestrogeen
    Het vrouwelijke hormoon oestrogeen is de oorzaak van de stijging van het cholesterolgehalte. Ook het lichaamsgewicht gaat hierdoor toenemen en daarmee het risico op hart- en vaatziekten eveneens toe.

    Van nature
    Artsen dachten lange tijd dat vrouwen van nature beschermd waren tegen deze aandoeningen. Dit is dus enkel het geval voor de menopauze. Na deze periode hebben vrouwen er zelfs meer last van dan mannen. (ep)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gerust op vakantie dankzij e-mail naar de politie
    Wie deze zomer met een gerust hart met vakantie wil vertrekken, kan via de computer en Police-on-Web de politie laten weten wanneer er niemand thuis zal zijn.

    De politie houdt de woning van de afwezigen dan automatisch wat scherper in de gaten. In juni zal het proefproject in vijf zones beginnen, een maand later zullen alle 196 politiezones eraan deelnemen. (belga/tdb)

    >> Reageer (0)


     Eigen hoekje

    't Blogkrantje

    Place2beyvette

    Yvi magazine

    Yvi pagina

    Intro

    Medium 4 you


    "Uit Kuurne"

    Centrumschool

     

    Go santiago


    Mordekoi

    Marc van Roosje




    "Vrije tijd"

    Motel-Saint-Michel

    Le CLos domange
    (Igé)


    Het boerderijleven
    voor kinderen

    Warandehof

    Pieterkenshoeve

    Reutelhoeve

    't Klein Gerigt

    Wilgenhof

    Populierenhoeve

    Schraevenacker

    Klein Burkelhof

    Hof de Abeeleboom

    De Bouwhoeve

    Predikerhof
     
    Jos theys boerderij

    Hageland

    Wambashoeve


    Het Weidehof

    "Franse streken"

    Vakantiestreken in frankrijk

    1/Savoie mont blanc maurienne

    2/Aube en champagne

    3/Ardeche

    4/Aubergne

    5/ De Jura

    Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs