| 
											
											   
Als nieuwe voorzitter van het feestcomité verwelkomde "Michel Monbaliu" de talrijke genodigden in het Gemeenschapshuis op de markt. 
  
Michel en het feestcomité beslisten om de Nieuwjaarsreceptie opnieuw te laten doorgaan in Zeebrugge. Er zou ook weer een nieuwe brochure  uitgegeven worden met vermelding van alle activiteiten voor Zeebrugge,  Zwankendamme en Lissewege in een oplage van 5.000 stuks. De voorzitter maakte tevens van de gelegenheid gebruik om 3 kersverse  Brugse Schepen voor te stellen met:"Jos Demarest" voor openbare werken -  "Martine Matthys" voor jeugd en welzijn en "Franky Demon" voor groen,  bevolking en burgerlijke stand.  
  
Verder op deze avond waren er nog de gastsprekers: Burgemeester  Moenaert, Schepen van toerisme Jean-Marie Bogaert en Schepen  Hilde Decleer van locale economie die veelbelovende en lovende  woorden voor Zeebrugge hadden. 
  
Burgemeester Moenaert had het o.a. over de heraanleg van het Sint  Donaaspark die voor 90% klaar is en een prijskaartje heeft van  600.000 euro! Er zijn plannen in de maak om de oude vissershaven  beter te verbinden met de dorpskom, ook zou er binnenkort kunnen  gestart worden met de "Saint-george's day wandeling die 500 meter zou  verlengd worden. De opening zou voor zomer 2012 zijn en die een  prijskaartje heeft van 2.000.000 euro! Ook verklapte de Burgemeester dat hij de legendarische rockgroep  "Bon Jovi" heeft kunnen strikken voor Zeebrugge die tussen de  30.000 en 50.000 fans zou lokken!  Ook was Burgemeester vol lof voor de solidariteit onder de bewoners van Zeebrugge na de zware brand aan het Admiraal Keyesplein. 
  
Schepen Jean-Marie Bogaert deed van zijn kant een opsomming van  realisaties voor 2011 met o.a. de afbraak van het badengebouw  langs de zeedijk waar in 2012 een gloednieuw gebouw zal verrijzen met de nodige infrastructuur die beantwoord aan de huidige normen. Er zal voor dit jaar een tijdelijk alternatief gezorgd worden voor de redders, infokantoor en preventiedienst. Ook wordt de problematiek van de kampeerwagens aangepakt en zal er  naar een nieuwe locatie gezocht worden in samenspraak met de bewoners. 
Ook bedankte de Schepen, oud voorzitter "Alain Verheye" voor zijn  jarenlange voorzitterschap van het feestcomité die de fakkel doorgaf  aan Michel Monbaliu. Tijdens de zomermaanden "juli & augustus" zijn er dagelijks life radio  uitzendingen te horen vanaf de Zeebrugse zeedijk. 
  
Vervolgens had Schepen Hilde Decleer veel lof voor de werking van het Zeebrugs feestcomité en zijn vrijwilligers die zich gratis en belangeloos  inzetten bij de verschillende festiviteiten.  Er zou ook een premie gegeven worden ter ondersteuning van de locale  horeca. De centrale inkomsthal van het Gemeenschapshuis zou  winddicht gemaakt worden. Na de bemoedigende woorden van Schepen  Decleer werdt het glas gehoffen op een vruchtbaar 2011......santé 
  
Mijn cameralens ontdekte ook enkele Lissewegenaars tussen de gasten! Enkele momentopnames bekijken.....KLIK HIER!  
											22-01-2011, 23:52 geschreven door tlissewegenartje   
											 |