Foto

Welkom op mijn blog!
 
Sinds 2000 ben ik 'Vlaams Beweger'. Ondertussen heb ik al heel wat watertjes doorzwommen.
In december 2007 werd ik verkozen tot provinciaal N-VA-voorzitter van Vlaams-Brabant en Brussel. In die hoedanigheid zetel ik ook in het nationale N-VA-partijbestuur.

Hier lees je mijn mening over de actualiteit en kom je meer te weten over mijn politiek en maatschappelijk engagement.

En uiteraard is elke reactie meer dan welkom!

Gedreven groeten,

Theo Francken

    

CONTACTGEGEVENS
Theo Francken
theo.francken@n-va.be

Een schalkse ruiter voor Vlaamse onafhankelijkheid


21-09-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Extra aandacht voor Lubbeeks erfgoed

Er verschenen de afgelopen dagen enkele krantenartikels over onze vraag naar extra aandacht voor het rijke Lubbeekse erfgoed.


N-VA wil oude foto's in straatbeeld

LUBBEEK N-VA vraagt extra aandacht voor het rijke Lubbeekse onroerend erfgoed. Voorzitter Theo Francken stelt voor om verdwenen dorpsgezichten weer in het straatbeeld te plaatsen. De verschillende heemkundige experten beschikken volgens Francken over een uitgebreide fotoverzameling en bijzonder waardevolle archieven. Door het plaatsen van dergelijk oud beeldmateriaal krijgt het verleden een gezicht. Daarbij verwijst hij naar de kerken, kapelletjes, kastelen, dorpspleinen en gemeentehuis. Ook zou het wenselijk zijn om gedenkborden en -platen aan de gevels aan te brengen. De volgende Erfgoeddag heeft plaats op 13 april 2008. (fg)



N-VA vraagt meer aandacht voor erfgoed

Lubbeek

N-VA Lubbeek vraagt extra aandacht voor het onroerend erfgoed in de gemeente. Dat wordt volgens de partij te weinig in de kijker gezet. «Een goed gemeentelijk erfgoedbeleid verhoogt de betrokkenheid van en de gebondenheid tussen de Lubbekenaren. Het geeft de gemeente bovendien een flinke toeristische meerwaarde», zegt Theo Francken van N-VA.

Volgens Francken heeft Lubbeek heel wat heemkundige troeven en expertise om de oude dorpsgezichten terug in het straatbeeld te plaatsen. «Onze heemkundige experts beschikken over een heel uitgebreide fotoverzameling en waardevolle archieven. Door dat oude beeldmateriaal over belangrijke gebouwen zoals kerken, kapelletjes, kastelen of dorpspleinen in de straat te plaatsen, krijgt ons verleden opnieuw een gezicht. Het zou ook goed zijn om gedenkborden en -platen op gevels aan te brengen», zegt Francken, die zich afvraagt of dit zou lukken tegen 13 april 2008, wanneer Erfgoeddag plaatsvindt.

Schepen van Cultuur Martine Vanbever (sp.a) ziet wel iets in het voorstel van N-VA. «Erfgoed moeten we koesteren. Dat kan vooral door er op een praktische manier over te communiceren. Op lange termijn is het uitwerken van een soort 'erfgoedlleerpad' zeker een optie. Op korte termijn hebben we een soort 'geoplan' in gedachten, dat zowel het toeristisch-recreatieve aspect als ons cultureel erfgoed in kaart brengt. We bekijken nu hoe dat uitgewerkt kan worden.»

(BVH)

© 2007 De Persgroep Publishing



De mooie Hagelandse gemeente Lubbeek: enkele sfeerbeelden


Eerste Schepen - Martine Vanbever Martine Vanbever: doet ze het of doet ze het niet?



Geef hier uw reactie door
Uw naam *
Uw e-mail *
URL
Titel *
Reactie *
  Persoonlijke gegevens onthouden?
(* = verplicht!)
Reacties op bericht (0)





bekijk statistieken

tu'ren (tuurde; heeft getuurd): met inspanning zien, scherp kijken naar.

Link van de week
  • Theo tuurt 'nieuwe stijl'


  • Politica/politicus van de week
  • Theo tuurt 'nieuwe stijl'


  • Theo's WWW's
  • De partij
  • Vlaanderen's mooiste
  • De énige club
  • Cultuur met grote 'C'
  • Jong N-VA, Ronduit Vlaams en Republikeins
  • Voor Vlaanderen...
  • Leive...
  • 't groen...
  • en de mensenrechten!


    De WWW's van mijn vrienden
  • Funky housemusic by Mr Crochet
  • Kris Kras
  • Politiek toptalent uit Aalst!
  • Paintball in Leuven, de amusementsfirma van David
  • Mijn collega-maatje
  • DJ Pierre de la Rivière - Moodclub is in da house
  • Berrie en Dennis hebben nu ook een bedrijfje!
  • vzw 't Lampeke, een prachtig sociaal initiatief uit Leuven
  • Ded's it David!


    WWW's van mijn vrienden
  • Guy Uyttersprot
  • De blogger der bloggers
  • Johan Sanctorum: vrank en vrij
  • Peter Dedecker, veruit de populairste bloggende N-VA'er
  • De weg naar onafhankelijkheid!
  • Raffa schenkt heerlijke, zoete koffie
  • Kurt Himpe: ijverige, sympathieke West-Vlaming
  • Red de Maagdentoren!
  • Sint-Martinusvrienden in actie


  • Archief per maand
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 09-2005


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs