Maandag begonnen we met een waarneming van allerlei spullen: haardroger, scheermachine, haarborstel, weegschaal,... de kleuters hadden al snel door dat het gerief uit de badkamer kwam. Heel wat spullen kenden de kleuters wel maar ze wisten niet het juiste woord, velen gaven dan ook een vreemde naam aan het gerief vb. droogmachine i.p.v de haardroger. Aan de knutseltafel vielen we aan met verschillende borstels en verf. Het was leuk experimenteren met de tandenborstel, scheerborstel, de rugborstel, de wasspons en de toiletborstel. Er zaten echte kunstwerken tussen. Donderdag mochten de kleuters zich eens scheren met een speelgoedscheermesje bij juf Stefanie, enkele kleuters deden dit als een echte papa. Vrijdag mocht Jules dan in bad. De kleuters hadden dolle pret! Jules wassen met echt water. Met de kleuters van het eerste kleuter deden we een teloefening met de badeendjes. Eentje bijdoen, eentje wegnemen... het was erg leuk!
Zo maakten we lekkere chocoladekoekjes: Opgepast, uw keukenpiet weet ook het het moet. 1) water laten koken 2) chocoalde laten smelten au bain Marie 3) Rice krispies toevoegen en mengen met de chocolade 4) rice krispies uitscheppen met een lepen en leggen in een cupcake papiertje 5) de koekjes een nachtje laten rusten in de koelkast. SMAKELIJK!
Zoals je op de foto's zult zien, stond deze week alles in het teken van Pasen. We speelden met eieren, verstopten mandjes hoog en laag op de ladder, versierden een paastak in de zaal tijdens de turnles met juf Lisa, speelden met een pluimpje, proefden van chocolade, maakten lekkere chocoladekoekjes,... Kortom het was weer een hele leuke week in onze klas. PRETTIGE VAKANTIE ALLEMAAL, TOT 15 APRIL!
Dinsdagnamiddag maakten we verse chocolademelk klaar in de klas. Dit naar aanleiding van het verhaal 'Anna en de paashaas'. Daarin maakte de mama van Anna ook chocomelk voor Anna en broertje Lars met stukjes chocolade paashaas die Anna had laten vallen. Toen we ons tasje kregen, moesten we héél goed blazen, want de chocomelk was warm!
Woensdag konden de kleuters tijdens het hoekenwerk kiezen om te puzzelen. Al heel snel bleek dat we plaats tekort hadden aan de puzzeltafel, iedereen wou plots een puzzel maken. Er hing dan ook een gezellige puzzelsfeer in de klas. Dikke duim voor al de puzzelaars!
Deze week werkten we verder onze paasmandjes af. Dank aan juf Stefanie om alles aan elkaar te bevestigen! Woensdag maakte het eerste kleuter wortelsoep klaar. De peuters konden na het peuterturnen een lekker tasje proeven. In de hoeken werden ook al spelletjes aangeboden met paaseieren: paaseieren met een magneet opvissen, knippen in stro uit de strotafel, eieren sorteren,...
Vrijdag kwamen leerlingen van het zesde jaar verzorging uit Stella Maris een activiteit geven aan onze kleuters. Alles stond in het teken van de smurfen. En of de kleuters zich amuseerden? De foto's spreken voor zich, ze vonden het super leuk!
Maandag werden alle ouders op school uitgenodigd voor het toonmoment van ons kunstproject. Enkele weken geleden kwam meester Ruben van de kunstacademie met onze kleuters beeldend werken. Juf Fabienne kwam leuke muzieklesjes geven en met meester Jan werkten we rond woord. Alles stond in het teken van de 4 natuurelementen: water, vuur, lucht en aarde. En dit alles werd maandag eens getoond aan de ouders. Grote dank je wel aan alle ouders die zich vrijmaakten om dit toonmoment bij te wonen.
Donderdag verwelkomden we een nieuw vriendje in onze klas. Juf Lisa had haar konijn mee, hij verblijft een paar weken in onze klas. De verblijfplaats werd in tip top in orde gebracht door de kleuters: schaverlingen, drinkfles, eetpotje. We kozen ook zelf een naam voor onze nieuwe vriend, we vonden WITJE wel een passende en mooie naam voor ons wit konijn. We begonnen aan ons paasmandje. Die er dan ook zal uitzien als... (je raadt het misschien al) Juist ja, een konijn! In de kring zaten we helemaal niet stil, we legden konijnen van klein naar groot en zochten daarbij ook de juiste wortel. Van onze 2 wijsvinger en middenvinger maakten we ook 2 konijnenvriendjes: Flip en Flap en speelden met dit vrolijk speelversje:
(handen achter de rug verstoppen, 1 hand komt tevoorschijn) FLIP FLIP FLIP DIT IS KONIJNTJE FLIP (andere hand komt tevoorschijn) FLAP FLAP FLAP DIT IS KONIJNTJE FLAP (eerste hand beweegt) KONIJNTJE FLIP (andere hand beweegt) KONIJNTJE FLAP (beide handen bewegen) ZIJN ALLEBEI EVEN KNAP (hand 1 verdwijnt achter de rug) FLIP FLIP FLIP (andere hand verdwijnt achter de rug) FLAP FLAP FLAP.
Zoals werd aangekondigd, gaan we vanaf nu tweewekelijks met de peuters uit de chreche 't Pinkeltje en de peuters uit de klas op woensdagvoormiddag turnen in de grote zaal. De eerste keer was direct een groot succes. De peuters maakten kennis met Nellie en Cezar. Zij houden er van om met leuke spullen gekke dingen te doen. De peuters konden rollen met kartonnen rolletjes, gooien en rollen met de ballen, en springen in de hoepels.
De laatste weken vechtten we met z'n allen tegen de ziektekiemen. Helaas had Jules het ook te pakken. het was zelfs zo erg dat we er dokter Inge bij haalden. Zij kwam Jules van kop tot teen controleren, want hij had overal rode vlekken. Gelukkig werd Jules in de watten gelegd door onze kleuters en is hij nu aan de beter hand toe.