Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek. Heb je een vraagje ? Mail het me rechtstreeks en ik zorg in de kortste tijd voor antwoord.
vandendriessche.guy@telenet.be
De avonturen van 'De Izegemse Snor' Dit is een 'blog' van, over en voor alle 'moustachen' in Vlaanderen, Nederland en verre omstreken.
De laatste nieuwtjes staan steeds vanboven. Voor vroegere berichten moet je terugscrollen of het archief induiken. Er is ook een zoekprogramma ter uwer beschikking.
Je kunt er mijn persoonlijke, maar ook evenementen en avonturen van andere 'snorren', al dan niet in clubverband, meebeleven en nalezen.
SNORREND !
30-06-2008
Moustache Records van Marijn 'Boma' Devalck
MOUSTACHE RECORDS
Marijn Devalck heeft dit label opgericht om muziek voor volwassenen op te nemen. Het is zeer merkwaardig dat zowel publiek en platenmaatschappijen blijk geven van enkel nog interesse te hebben voor muziek voor kinderen en/of bekende covers. De uitzonderingen niet te na gesproken. Maar als men niet tot deze uitzonderingen behoort, is er nog één weg, en dat is zelf een platenlabel oprichten. Op die manier kan je nog originele muziek op de markt brengen waar je zelf achter staat.
MOUSTACHE MUSIC
Is de uitgeverij die de muziek uitgeeft die onder het label Moustache Records verschijnt.
De Meir heeft beslist om een vierdaagse braderie te houden vlak voor de solden. Daartegen organiseert Unizo de 'Zomerse Zotte dagen', dit is een koopjesperiode voor de Antwerpse winkelstraten waar er nog geen braderie is.
Het resultaat van dit alles is dat de solden dit jaar in zowat heel de stad Antwerpen vier dagen vroeger starten. De koopjesperiode gaat dus van start op 27 juni 2008 in plaats van 1 juli 2008. De Meir organiseert ook een koopzondag op 29 juni 2008. De shoppers kunnen zich verwachten aan knalprijzen tot 70 procent tijdens de braderie.
Op vraag van de organisators van de 'Braderie van de Meir' heeft de E.S.A. (een beperkte afvaardiging, want de verlofperiode is begonnen) mede gezorgd voor de nodige animatie samen met de Dreamband, een ongelooflijk goeie Dixieland Band.
Terwijl hun vrouwtjes aan het inkopen waren, zorgden de mannen van de Europese Snorrenclub Antwerpen er voor de nodige animatie en konden de promotie-meisjes van PALM genoeg warm maken voor een fotoshoot.
Er werd gedanst (Fred 'Roland' Astaire), er werd gezongen (beetje vals), er werd verbroederd (met Snorren én mooie dames).
Bepaald moment de jonge dames van de Chiro van Schelle mee op sleeptouw genomen. Optocht aangepast : Willy (choreograaf) als de "Rattenvanger van Hamelen", daarna de dansende Chiro, de nimmer aflatende Dixie, de Snorren van de E.S.A. en een boel enthousiaste Antwerpenaars ...
... en buitenlanders !
Een driedaagse in hartje Antwerpen waarmee we weer getoond hebben dat wij van markten thuis zijn.
Met onze dank aan Mevr. Cloots van de organisatie Meir en Roland Pauwels van Citymarketing.
Clark's Trading Post's Beard and Mustache Challenge 2008
Clark's Trading Post's beard and mustache challenge New Hampshire Union Leader 28 june, 2008
The 'Wolfman' beard is one of the categories.
Murray Clark grew a beard in 1964 for the last beard and mustache contest.
Gentlemen, if getting rid of the winter's growth of beard and/or mustache is on that list, the folks at Clark's Trading Post respectfully ask you to reconsider. As part of the attraction's 80th anniversary on June 28, the Clarks plan a beard and mustache contest in several categories.
Dansen op muziek uit Rusland en de Balkan, dat is wat er gebeurt op Nasdrovja! op vrijdag 27 juni aanstaande in Poppodium Atak. Onder bevlogen leiding van Perestroika Sound System, DJ Janai Shiboleth en een nog aan te kondigen special guest zal de laatste editie van Nasdrovja! aan de Noorderhagen de beste Balkan Beats en Russendisko te horen zijn en zal het pand nog eenmaal feestelijk worden aangekleed. De afterparty van Osdorp Posse belooft daarmee een heel bijzondere te worden.
Snorren special Onder de leus Dat zit wel snor! worden snordragers vanavond positief gediscrimineerd: met snor gratis entree !
Voor wie op deze termijn geen snor meer kan laten staan bieden nepsnorren (te vinden op de achterkant van de flyer) uitkomst.
Kijk daarom de komende weekends in de binnenstad van Enschede uit naar het Atak promoteam met de speciale Atak snorfiets, die de binnenstad gaan voorzien van flyers om iedereen op deze actie te wijzen.
Balkan Balkon In Atak worden tijdens Nasdrovja! Verder de nodige activiteiten verzorgd. Er gaan geruchten over waarzegsters, snor-drukkers, een speciaal ingericht Balkan balkon, volksdansen en er zullen filmpjes vertoond worden in het thema van de avond. Momenteel wordt er hard gewerkt aan de voorbereidingen, om deze avond onvergetelijk te maken!
Prijzen pakken Op de speciale Nasdrovja! hyve ( nasdrovja.hyves.nl ) worden hyvers uitgenodigd om een ludieke foto van een snor op een originele plek te uploaden op de site. Dit alles onder de noemer Druk je snor. De beste foto wordt beloond met 2 vrijkaarten en een speciaal Balkan prijzenpakket. Tijdens de avond zelf zal er ook nog wat te winnen zijn: Atak looft een prijzenpakket uit voor de beste snor van de avond.
Goed uitgerust na de zware wandeling in Veurne ter gelegenheid van de aanstelling van belleman Joris Goens als 'Snor van stad Veurne 2008' (zie elders in dit blog), waren de ESA-snorren daags nadien weeral paraat op de braderie te Schoten, alwaar ze op uitnodiging van de lokale Snorrenclub de tapinstallatie mochten 'inwijden'. En waar er 'gerstennap' loopt, is er leute.
Een goed idee van die snorren van Schoten... brengt euro's in het bakske.
De zon scheen, er was onnoemelijk veel volk, met de Ritmo Polo en Tits in de massa, pinten pakken : kortom goede reclame en de samenwerking Schoten/ESA wordt er alleen maar hechter door.
Enkelen van hen waren net terug van een kort verlof in Benidorm, waar ze Georges ontmoetten, één van de grondleggers van de toekomstige "Moestasjeclub Brussel".
Samen met ons hadden ze die Georges leren kennen tijdens de kiezing van Marcel als de "Moestasje van de Marollen" aan het Vossenplein (zie elders op dit blog).
'Mijn snor trekt vrouwen aan !' Bellenman Joris Goens krijgt eretitel 'Snor van de Stad'
VEURNE - De Europese Snorrenclub Antwerpen (ESA) heeft bellenman Joris Goens de eretitel Snor van de Stad (Veurne) toegekend. 'Een snor heeft niets dan voordelen. Veel vrouwen vallen ervoor', aldus de bellenman die van de gestileerde krul onder zijn neus zijn handelsmerk maakte.
De ESA scheurde zich vijf jaar geleden af van de Snorrenclub Antwerpen. 'Wij tellen nu 27 leden', zegt voorzitter Willy Dupon. 'We zijn niet alleen actief in Antwerpen maar ook in de rest van België en Europa. Onze bedoeling is op een leuke manier de Antwerpse snorrenbeweging in de kijker te zetten.'
Joris Goens bevindt zich alvast in illuster gezelschap. Tot de andere ESA-ereleden behoren o.a.ereburgemeester van Antwerpen Bob Cools, Marijn-Boma-Devalck, Toots Thielemans, Jean-Pierre Coopman en Julien Vrebos. 'Elk jaar willen we een bellenman met snor tot 'Snor van zijn stad' maken. Joris Goens is de derde na zijn collega's Guy Vandendriessche van Izegem en Gerard Vercauteren uit Temse. Maar van de elf bellenmannen in Vlaanderen hebben er maar vier een snor', aldus Dupon. 'Eigenlijk is de enige voorwaarde om bij onze ESA-club te horen, dat je gelukkig bent met je snor, hem verzorgt en laat gedijen.'
'En of ik gelukkig ben met mijn snor', zegt Joris Goens, de man die het presteerde om voor de derde keer op rij Belgisch Kampioen Bellenman te worden. 'Ik heb al een snor van rond mijn 20ste. Zo'n 10 jaar geleden heb ik hem volop laten groeien toen ik koning Herodes begon te spelen in de Boetprocessie. Herodes heeft een grote baard en daar past een grote snor bij. Anders hadden ze me gewoon een valse snor opgeplakt.'
'Of zo'n snor veel verzorging eist ? Ik moet er elke ochtend een beetje gel in smeren om hem in de krul te houden, maar anders biedt een snor niets dan voordelen : hij geeft je uitstraling, je zelfvertrouwen wordt opgekrikt en je trekt er vrouwelijk schoon mee aan. Veel vrouwen willen er wel eens aankomen, vooral wanneer ik als bellenman optreed. Je hebt ook veel langer deugd van een pint bier doordat je het schuim kan aflikken dat in je snor blijft hangen.'
'En tot slot, een snor bezorgt je een grotere weerstand. Ik spreek uit ervaring: vroeger had ik veel verkoudheden, sinds ik een grote snor heb, gebeurt dat haast nooit meer. Die haartjes houden alle ziektekiemen tegen. En geef toe, een snor hoort gewoon bij een bellenman.'
In het kader van de benoeming van een aantal Vlaamse Bellemannen met snor als 'Snor van hun gemeente of stad' zijn we met een delegatie van de Europese Snorrenclub Antwerpen op 21 juni 2008 in Veurne belandt.
Derde op rij ( na ikzelf in 2006 en Gerard, de belleman van Temse in 2007 ) is belleman Joris Goens van Veurne geworden.
Deze feestelijke aanstelling viel samen met het Internationale draaiorgelfestival dat daar dit weekend plaatsvond.
En we werden daar al meteen geconfronteerd met de 'Victory' : het grootste transportabel orgel ter wereld. Is als multifunctioneel pijporgel volledig chromatisch met 24 registers, waardoor een uiterst gevarieerd repertoire kan worden opgebouwd.
Het orgel speelt traditioneel op geperforeerde boeken, maar ook op MIDI-techniek.
We waren even de ESA-voorzitter kwijt...
Plots weerklonk belgerinkel vanaf de kansel van het stadhuis... Aandacht, aandacht, aandacht ! En stadsomroeper Joris deed zijn speech.
Belleman Gerard vol bewondering voor 'de beste stadsomroeper van het land'.
Even later vonden we onze voorzitter terug aan de dans met een bewonderaarster...
We werden er ontvangen door de stadsomroeper zelf en na het aangeven van het 'Snorrenlied' dat speciaal voor de gelegenheid door orgeldraaier Kurt De Jonghe uit Meulebeke werd gecomponeerd voor straatorgel.
Dit 'Albian'-draaiorgeltje uit de jaren '50 heeft 40 toetsen met een bezetting van 8 bassen,11 accompagnementen en 21 zang. Het orgel was lange tijd in het bezit van de Brusselse straatmuzikant 'Albian de St.Moulent'... vandaar de naam...
Daarna leidde de Schepen van Feestelijkeheden van de Stad Veurne ons naar de Raadszaal van het Stadhuis, waar de officiële aanstelling van 'de snor van stad Veurne' zou doorgaan.
Er waren de gebruikelijke speeches en uitwisseling van de kadootjes en Joris had het ludieke idee opgevat om iedereen die geen bovenlipbegroeiïng had, toch maar te voorzien van een 'moustachke'.
Zelfs de kleinste van de groep werd niet vergeten !
Er werd dan tijdens een korte receptie een heerlijk wijntje geschonken.
... snorren Wim en Willy en belleman Joris ...
... rechts Schepen Goens ...
...Temse belleman Gerard en snor Patrick ...
... snorren Roland en Mark ...
... snorren Tony en Eddy ...
... ikke ...
Het was al een eind over de middag en er was gereserveerd in een gezellig restaurant op de Grote Markt voor het middagmaal.
En het was nog lekker op de koop toe : iedereen kreeg de vrije keuze van de kaart en de verschillende schotels werden smakelijk 'soldaat gemaakt'.
Hieronder een mislukte imitatie van SOS Piet (maar dan met snor...)
"awel Chantal...wa hebde gij hier met diene vol-au-vent gedaon ...?"
Gelukkig kwam het beste nog achter...
Belleman Joris liet er ons ook kennis maken met een heerlijk plaatselijk biertje, De Boeteling.
Een heel lekker biertje die qua smaak, en ik durf dat zeggen zonder blozen, veel weg heeft van een Antwerps 'bolleke'...
Dan kregen we van de belleman een rondleiding langsheen de 19 draaiorgels die op verschillende strategische plekken in de binnenstad opgesteld stonden.
Hieronder n° 19, The Swinging Dutchman. De naam zegt het alleen al...Hollands. Het was opvallend hoeveel Nederlandse draaiorgels daar aanwezig waren, niettegenstaande de meeste van Vlaamse makelijk waren.
Het Duitse handdraaiorgeltje van Hollander Hiddo Van Os had blijkbaar een hand tekort, dus ik aan de zwengel van dit 'Deleika'tje'.
Deleika is een Duits hedendaags bedrijfje, waar nog 4 man een full-time job hebben aan het bouwen van draaiorgeltjes. De bedrijfsnaam Deleika is de afkorting van 'Deutsche LeierKasten'. Deze orgeltjes werden in het begin van de 19de eeuw in Duitsland en Frankrijk gebruikt door gehandicapten en oorlogsinvaliden om hun brood mee te verdienen. Het heeft een groot repertoire van meer dan 450 muziekstukken op de zgn papierrollen.
Joris kreeg af en toe assistentie van Gerard, de belleman van Temse om de mensen op het goede spoor van de draaiorgel-route te zetten.
De sfeer zat er goed in en af en toe steelden we de show met een 'polonaise'...
Onderweg was er een onaangekondigde 'stop' ingelast in bakkerij-delicatessen-degustatie-gelegenheid 't Oventje waar we weer konden proeven van een lokale heerlijkheid, de Veurnse Vlaai.
Knappend gebak met appelen, tamelijk recent ontstaan maar een proevertje overwaard.
Tot ieders genoegen kregen we van de uitbaters nog een mooie shopping-bag cadeau.
Rond de klok van vier uur waren we uitgenodigd om mede een fototentoonstelling te openen in Brasserie Christophe die samengesteld was met werken van een Antwerpse fotograaf en er een twintigtal kaders had opgehangen met de beeltenissen van de deelnemende stadsomroepers van het Belgische Kampioenschap voor Bellemannen 2007 dat toen plaatsvond in Veurne ( en waar Joris de eerste plaats wegkaapte - zie ook www.bloggen.be/belleman ).
Belleman Joris opent officieel de fototentoonstelling.
Hijzelf maakte een prachtige selectie uit meer dan 400 foto's.
Dan werd er nog een laatste gedeelte van de draaiorgel-omloop afgewerkt.
Ook deze 'Lekkerkerker' genoot onze bijzondere aandacht. Dit is het eerste 90-toets orgel dat door de fameuse orgelbouwer Carl Frei is vervaardigd in opdracht van een danssaloneigenaar te Lekkerkerk. Maar al vroeg in de 30'er jaren werd het aangepast voor gebruik in open lucht waar het jarenlang de straten van Rotterdam vulde met zijn vrolijke klanken.
Het kan natuurlijk electrisch aangedreven worden, maar Nederlander Adrie Vergeer doet het nog steeds en liefst manueel ! Respect !
Wie het ook nog met de hand doet, is Luc Cuppens uit Ieper met zijn 'Orgeltje van Geluk'. Met dit 'Verbeeck-handdraaiorgeltje' komt de volkse sfeer van de Vlaamse kermissen weer helemaal tot leven. Luc zingt en musiceert al meer dan 40 jaar bij verschillende folkgroepen, maar laat zijn draaiorgeltje ook zorgen voor een uniek luister- en meezing-programma vol afwisseling.
Meestal plezierig en uitbundig, maar ook met zeer fijngevoelige en emotionele momenten. Variatie en sfeer zijn de bekommernis en tevens ook de grote troef van deze geboren entertainer. Een heleboel visuele attributen helpen hem hierbij.
Tegen de klok van zes uur was het tijd om afscheid te nemen.
Bedankt Joris voor deze puike organisatie. We hebben er allen van genoten.
Jaja, na mijn 'misstapje' op de ARA-receptie in Brussel, waar ik mijn hielspoor brak en voor anderhalve maand 'out' was, lig ik weer in het hospitaal, ditmaal met een infectie op de luchtwegen.
Een ganse week geslapen onder invloed van een aantal baksters valium...Kreeg van snorren-collega en stadsgenoot Hans Dekoninck (ook nog eens caricaturist achter zijn uren) dit mooi antieken belletje...
Die snor staat meer mensen dan je denkt ! Klik met je muis op de snor, hou de muis aangeklikt (blijf op de knop drukken!) en sleep die snor naar de foto's ! Wie de snor past....
Snor van het Jaar 2008 van de Antwerpse Snorrenclub
Antwerpse 'Snor van het Jaar 2008' : Jimmy Henderickx (ex.Katastroof)
Zaterdag 7 juni : de 'Antwerpse Snorrenclub' organiseerde op diezelfde zaterdag de Jaarlijkse Wandeling door de Stad met hun laureaat 2008. Onterecht, maar soit... De gewoonlijke aanstelling op de kiosk van de Groenplaats kon niet doorgaan wegens de viering van de ESA-'Snor van 't Stad 2008' (zie elders in dit blog). Daarom vond voor hun het feestelijk gedeelte plaats aan 'Het Steen'.
Ook hier werd de laureaat getooid met de traditionele 'snorren-symbolen': speldje, das, tits en ets.
"Wij zijn de enige echte Antwerpse Snorrenclub", herhaalde nog een paar dagen geleden voorzitter Ronnie Vermeulen... Hij vergeet natuurlijk te vertellen dat hij hierbij teert op het werk en de successen van Willy Dupon die 25 jaar lang dit snorrengebeuren in Antwerpen heeft geleid. Toch kreeg de AS dit jaar geen toegang tot het Stadhuis of de Groenplaats (in 09 wel). Er is namelijk van stadswege uit een een decreet vastgelegd dat de AS en de ESA om de twee jaar afwisselend hun viering zouden houden en het is maar de ESA die zich daaraan houdt. Jammer.
Jimmy (ex.muzikant bij de Antwerpse band 'Katastroof'), werd toch wel op een héél originele wijze rondgeleid. Maar helemaal op zijn gemak zat hij daar blijkbaar niet..
Schuchtige blikken richting ESA-clublokaal Den Bengel... Geen nood... de ESA zat nog op de Groenplaats.
Daarna kwam het AS-gezelschap en genodigden samen op de Grote Markt voor een receptie in het Rhythm 'n' Blues Kaffee van Kid van Thienen, uitbater en in 2004 ook laureaat van de Antwerpse Snorrenclub.
Ook de nieuwe voorzitter van de Westvlaamse Snorrenclub en de Duitse Höfner-snorren waren weer te gast in Antwerpen.
Op de achtergrond in zijn groene pakje een snor uit Aartselaar...
Pikant moment was toen de optocht van 'Europese Snorrenclub Antwerpen' voorbij kwam met hun 'Snor van't Stad' richting Stadhuis voor het officieel stadsreceptie ! Toeristen keken toe en snapten niets van ! Jammer voor hen dan...
Maar niet getreurd, snorrenvrienden... Volgend jaar is Antwerpen voor de Antwerpse Snorrenclub !
En hier nog eentje uit de oude doos... We schrijven Antwerpse Snorrenclub anno 1981 en tijdens een bezoekje aan Roeselare ging Snorrenmeester Willy Poppe in de clinch met Jean Pierre Coopman... en het lijkt wel of JP hier het pleit zal verliezen !!!!!
We hadden het al eerder aangekondigd, en eindelijk was het zover. Er werd verzameld aan Den Bengel aan de Grote Markt te Antwerpen en druppelsgewijs kwamen de gasten aan.
Met de Westvlaamse kunstenaars en hun dames gingen ik en Herlinde eerst een schoteltje eten in 'De 7 Schaken' achter de hoek.
Daarna gingen we er nog een 'bolleke' pakken in Den Bengel, voor de stoet zich ging vormen.
Maar voorafgankelijk werd aan Wim, de vlaggendrager van de club, een antieke vlaggenhouder met riem overhandigd.
Na wat afspraken gemaakt te hebben met de politie kon de stoet samengesteld worden :
Vlug nog even op de foto met caricaturist 'Hanzz'...
Belleman Gerard uit Temse roept iedereen ter orde.
De oldtimer Fiatjes 500 van Fiat Club Belgio staan ook klaar voor vertrek.
De 'Willy's jeep' van oud-burgemeester Bob Cools deed ook nog dienst.
Nog vlug even de groepsfoto en we kunnen van start.
De Antwerpse Dorpsfanfare zorgt voor de muzicale omlijsting tijdens de optocht.
Stoetgewijs op weg naar de Groenplaats.
Op de Meir werd Jean Pierre Coopman door veel volk begroet en toegejuigd...
... en hij genoot ervan met volle teugen !
Oei ! Op de kiosk was nog een zangkoor bezig met performeren. Duidelijk een geval van 'overboeking' vanwege het stadsbestuur. Maar de dames en heren van het Popcore @ll Sounds uit het Nederlandse Voorschoten maakten met plezier een plaatsje vrij opdat wij met het ceremoniële gedeelte van de aanstelling van de 'Snor van 'tStad' konden doorgaan.
ESA-voorzitter Willy Dupon komt terug van de onderhandeling met de koorleidster om een kwartiertje snorren-ceremonie te mogen inlassen...
Een erehaag met titsen werd gevormd voor Jean Pierre en zijn vrouwtje Yasmin.
Snorrenmeester Wim keurd de snor op zijn 'echtheid' !
Ere-voorzitter Bob Cools steekt vervolgens het ESA-snorrenspeldje op...
Bestuurslid Eddy doet JP hier letterlijk de das om...
En dan werd Jean Pierre aan de Antwerpse bevolking voorgesteld. TV- en persbelangstelling was er in ieder geval niet tekort...
Ook vrouwtje Yasmin werd in de bloemetjes gezet...
De Ingelmunsterse kunstenaar-bronsgieter Marc Claerhout en vrouw Magda zagen dat het goed was...
Op de terugtocht naar de Grote Markt moest Willy toch maar eens stunten... gelukkig liep het goed af !
Langs het ganse traject was er politie-regeling.
Een afvaardiging van de Snorrenclub van Schoten en 'Lonely Moustache' Andy stapten ook mee in de stoet.
Toeval of niet, maar we moesten toch even langs de zaak waar de Antwerpse Snorrenclub zijn 'Snor van het Jaar' aan het vieren was... ( zie elders op dit blog...)
Eindelijk ! Na een lange wandeling konden we even gaan afkoelen binnen het stadhuis.
Onmiddellijk werd ESA-voorzitter Willy overvallen door de pers...
Bestuurslid Eddy was de geschenken- en trofeeëntafel aan het regelen...
En het speechen kon beginnen.
Bij de uitreiking van het bronzen kunstwerk hoorde een woordje uitleg van de creator van deze trofee...
Jean Pierre was wat trots met zijn snorren-trofee !
Als compensatie kreeg kunstenaar Marc Claerhout een leuk hebbeding van de ESA... ...ik heb er ook nog zo eentje ...
En voor Magda Claerhout was er vanwege de Antwerpse Chocolatier Burie een smakelijk aandenken in de vorm van een bokshandschoen...
Naast het getrouwe trofee had ik ook nog de Izegemse caricaturist Hans 'Hanzz' Deconinck erbij betrokken en die maakte onderstaande mooie tekening van JP.
Een totale verrassing voor iedereen, want, hoewel ik de tekenaar al aan het werk had gezien, moest ik het geheim houden tot op het stadhuis !
Als wederdienst schonk de ESA aan Hans een ingekleurde ets van een typisch Antwerps geveltje uit het vroegere 'schipperskwartier'...
Ook Lut, de vrouw van Hans, mocht een lekker aandenken in ontvangst nemen...
Ook JP en Schepen Ludo Vancampenhout kregen chocolade...
Naast de viering van Jean Pierre Coopman als 'Snor van 'tStad' was er nog een aangelegenheid : Willy Dupon werd in de bloemetjes gezet vanwege zijn 30-jarig voorzitterschap van de snorrenbeweging in Antwerpen. Ik had een speech klaar, maar was enkele dagen hiervoor ben ik mijn stem kwijtgeraakt en moest vrouwtje Herlinde deze nobele taak van mij overnemen.
Heel deze ceremonie was op touw gezet door de vrouwtjes van de ESA-leden en totaal onverwacht. Willy was onder de indruk, temeer omdat hij ook een bronzen 'voorzitters'-beeldje van Marc Claerhout in ontvangst mocht nemen !
Even dreigde het einde in het water te vallen, want de concierge kwam doodleuk melden dat de toiletten van het 'schoon verdiep' overgelopen werden en dat de brandweer dreigde van het stadhuis te evacueren vanwege electrocutie-gevaar ! Maar het onheil was onder controle en de viering kon doorgaan met eerst nog bloemen voor de moderatrice.
(waar Willy hier naar greep is me nog steeds niet duidelijk...!)
Vanwege Stad Antwerpen kreeg Jean Pierre dan nog een mooie ets aangeboden.
Ook Vlaams Belang-boegbeeld Filip Dewinter was onder de genodigden...
Een afvaardiging van de vereniging ARA uit Brussel en de Marollen (onder leiding van RobertDelathouwer / ex Minister van het Brussels Gewest) was ook present en poseerde even met VB-voorman Filip Dewinter.
Na het evenement in het stadhuis van Antwerpen, was er een gezellig samenzijn in het plaatselijke restaurant Amadeus voor een 'ribbetjes-festijn'.
Willy kon maar geen afstand doen van zijn trofee... Wedden dat hij ermee gaat slapen ?
Na dit mooie plaatje zakten we nog even af naar cafe 'tLeguit voor een laatste drink en dan was het moe maar tevreden huiswaarts.
Besluit : Voor een geslaagde 'snorren-viering' moet je bij de ESA zijn !
Our swank new location is at 129 West 2nd Street, North Vancouver.
Chef and owner, Geoff Lundholm, invites you to meet with friends and family at what is his landmark North Shore restaurant.
The contemporary new look of the Moustache Cafe designed by M-Studio is now moving into the 21st Century. The vibe is fresh and the bar is waiting for you to quench your thirst!
Tapas and drinks at the bar late night or drinks on the way home! We are here serving the best food on the North Shore make this your place to hang out!
Casual dining in our main room pick your favorite table and taste some great wines!
Fine Dining is an option in our 28 seat semi private salon or book the whole room for a private dinner -- wine paring an option!
We look forward to you making this the best place to be on the North Shore!
Zoals afgesproken mocht ik als bestuurslid 'Externe Relaties' van de Europese Snorrenclub Antwerpen vandaag de trofeeën voor de laureaat van Snor van 'tStad Antwerpen 2008 - voormalig bokskampioen Jean- Pierre Coopman - gaan ophalen bij de makers ervan. Dit in aanwezigheid van de lokale pers.
(foto's Piet Vancoillie / HLN)
Ik kan vertellen dat het om unieke schenkingen gaat : een brons van de Ingelmunsterse kunstenaar Marc Claerhout en een prachtige computer-portrettekening van de hand van de Izegemse caricaturist Hans Deconinck.
Ik ben Guy Vandendriessche, en gebruik soms ook wel de schuilnaam moustache.
Ik ben een man en woon in Izegem (België) en mijn beroep is Museum-medewerker.
Ik ben geboren op 04/06/1955 en ben nu dus 69 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: ESA snorrenclub, belleman Stad Izegem, motorrijden,....
Andere hobby's :
www.bloggen.be/belleman
www.bloggen.be/motorrijder
www.bloggen.be/budoka
www.bloggen.be/stadsreuzen