Zoeken in blog

Categorieën
  • -Other (0)
  • Call Of Cthulhu (20)
  • DD next (12)
  • DD5 (38)
  • WFRP (5)
  • Roleplay Zwijndrecht

    26-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Reisverhaal van Adran Liadon (1485 July)
    In de bar van het hotel is er veel rumoer. We overlopen het plan voor morgen, we moeten meer geld geven om de paarden bij te houden, er is het feest op dag 10, er is de underground bar waar we kunnen binnen vallen. Er zijn nog minstens 2 bhaal spawns. Welke manieren zijn er om massaal veel doden te veroorzaken? Vergif, ontploffing, brand. Er is ambras in de bar, we gaan slapen.

    Dag 8, 7 uur

    7h30 niks te zien, gaan ondergronds naar de wide. We vinden een ruimte onder de wide die vrij is gemaakt van mos, voetstappen gevolgd naar een luik. Waarschijnlijk werd de ruimte gebruikt als opslagplaats door een marktkramer. We vinden een hendel, na veel moeite open gekregen door Osborn. Een geheime doorgang met als combinatie: up, up, left, right, down. Als we de gang volgen komen we onder de gat. We horen dat het daar oproer is. We horen de mensen roepen : we will speak with the council of 4, we will be recognised. Daaruit leiden we af dat ze niet binnen mogen. We vallen omlaag omdat de bodem onder ons uit wegvalt. We klimmen er uit terwijl de muren op ons af komen. We staan voor een splitsing : richting lower city, richting upper city of verder onder de muur. We gaan richting upper city als er plots een rots neervalt, ik kan Altor nog net naar achter trekken. Richting de lower komen we een gamele brug tegen, we keren terug een gaan naar de lower.

    We horen dat er veel tumult was en er ongeveer 150 man is gedood aan baldur’s gate. Er was een opstand en Ulder Ravenguard stond aan de leiding van de flaming fists en hij is daar dus voor verantwoordelijk. Er was 2000 man aan het protesteren voor gelijke rechten. Met crossbows zijn die beschoten en de flaming fists hebben een charge gedaan. We vragen wie heeft beslist dat ze niet naar de upper city mochten? Dit wist hij niet. Er was een betoging, geen watch gezien, de rijken zijn wel gezien, die hun milities zijn daar ook gezien. We verwijderen onze badges om niet in de problemen te komen. De betoging is begonnen in de outer city aan de north chappel, initieel was er 200 man. We besluiten die chappel te onderzoeken.

    Onderweg naar daar, nog altijd in de lower city, is er een ontploffing. 7 lijken + 2 dode paarden + versplinterd hout + een tiental gewonden. Fargrim begint te zingen en de wonden worden beter. We onderzoeken de doden, er zijn 2 man met zelfde embleem als de kar, zijnde van een begrafenisondernemer. Kandulhalow family is die van de begrafenisondernemer. Omstaanders vertellen ons dat de lijkkist van de koets is gevallen. De begrafenisondernemer zijn zaak is naast de poort van de lower naar de outer. We gaan naar daar. We confronteren de eigenaar en personeel, er staan nog kisten in het warenhuis, we doorzoeken die, niks te vinden. Zijn koetsen die niet in de zaak staan : 2 aan wyrimgs rock, 1 aan vamas (centraal in de upper), 1 juist buiten de black gate (buiten de stad dus) en 1 aan manor born (centraal in de upper). Na verder onderhoren is er sinds deze morgen een afspraak gemaakt met ibralim skuld om met zijn karren transport te doen naar seskers gate. We geven de baas af aan een flaming fist patrouille.

    We gaan naar die gate en vlak daarnaast ligt de mansion van Ibralim. Fargrim beseft dat de brug in de tunnel ongeveer daar uitgekomen zal zijn, hij verteld dat niet tegen de groep. De mansion is een oud gebouw, groot, langs de zijkant is er een poort, geen licht te zien. We horen mensen fluisteren langs de andere kant van de voordeur. Eldamir klimt naar boven en ziet 2 kisten. Er komt een koets aan, we verstoppen ons. Ik klim naar boven langs de kant van de gate, dit om de koets via de daken te volgen en eventueel voor te kunnen zijn indien die via de gate wil gaan. Eldamir brengt ons op de hoogte dat de kisten op de kar worden geladen. De kar komt naar buiten, mijn richting uit, ik zie dat ik daar voor blijf. Als de koets dicht bij de gate komt klim ik naar beneden om ze tegen te houden totdat de rest daar ook is. De koetsier laat ons weten dat ze op weg waren naar de black gate. We kijken in de kisten, de bovenste 2 bevat lijken, de onderste 2 niet, we hebben ons doel gevonden. We gaan 3 van de 4 koetsiers vervangen. Ik kruip in 1 van de bovenste kisten, Osborn verbergt zich. We geven de 3 andere koetsiers af aan een flaming fist patrouille. Aan taverne de 3 old kegs worden we omgeleid, de steeg in vlak bij de geheime doorgang naar onder de high hall. Ze gaan via een deur in een gebouw. Wij rijden verder om niet te laten opvallen wie we zijn. We rijden de stad uit, ik kom uit de kist gekropen, we leveren de laatste kist af. Het is nu middernacht, we gaan terug naar de herberg.

    Dag 9. Ik ga naar buiten om de paarden hun verblijf te verlengen. De rest gaat naar Ravenguard. Ravenguard vertelt dat de acolites of gond 186 mensen gedood, de flaming fist heeft een charge uitgevoerd om de mensen bewusteloos te slagen om te proberen alles te bedaren. De rest vertelt dat er een kar is ontploft bij het verplaatsen van buskruit. Vandaar alle arrestaties die wij de dag ervoor hebben gedaan. Ravenguard stuurt een detachement naar de koetsier, naar Ibralim en naar het gebouw in de steeg. De doorgang naar de sewers moet dicht. Het feest kunnen we cancellen of niet op de wide door laten gaan. Ravenguard vind niet dat cancellen mogelijk is.

    Naar onder de high hall, alle pilaren zijn dikker. Opeens komen er 2 fire elementals aangelopen. Altor smite een van hen neer. Fargrim gebruikt 2 van zijn pillen om héél veel water in de kamer te laten komen. De 2e fire elemental is daardoor dood, de rest van de party trekt wel damage. We weten dat hiervoor ongeveer 50 kisten zijn gebruikt, en dat er dus ongeveer 100 kisten over zijn. Ik heb de paarden hun verblijf voor drie dagen verlengt voor 10 gold. Ik sluit aan dankzij note in taverne. Fargrim wil zijn dust pillen in water pillen omzetten. we zoeken achter het buskruit in de 3 old kegs, onder de wide en aan seskers gate, niks te vinden. Terug naar Ravenguard : 4 kisten met buskruit gevonden. Ibralim was niet aanwezig in zijn mansion. Wij vertellen dat we buskruit hebben gevonden onder the parliament of peers. We gaan overnachten in de sewers.

    Dag 10, 7h, niks gebeurt. Boven is een feestje bezig. We voelen ons slecht en gaan naar boven voor eten. We vragen aan omstanders hoe dit feest verloopt : kraampjes, en straks speeches van Ravenguard en Silvershield. Wij onderzoeken het podium, niks te vinden. Om 10 uur is er een ontploffing, en nog een en dat blijft doorgaan. We worden beschoten vanuit de richting van de haven. Wij lopen in die richting terwijl het bombardement blijft doorgaan. Het komt van de seatower of Balduran. We doen onze badges aan om voorbij de 5 flaming fist aan de ingang te geraken zonder te vechten. Bovengekomen zien we 4 trebuchets, 8 man om ze te bedienen en Ravenguard. Ik en Altor vallen Ravenguard aan, de rest de 8 man artillerie. Ravenguard blijkt een hapje te zijn. Daarna helpen we de anderen met de rest van de tegenstand uit te schakelen. 

    26-06-2014 om 00:00 geschreven door pieter  


    Categorie:DD next
    25-05-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Reisverhaal van Adran Liadon (1485 July)
    dag 6, 8 uur, poort van coran. 
    invitatie afgegeven, we mogen binnen, rijkelijk aangekleed huis. feestje bezig, allemaal rijke mensen. een garcon wijst ons coran aan.
    coran vraagt ons te onderzoeken waarom bepaalde goederen worden opgestapeld ipv verkocht. het zijn allemaal ingredienten voor smoke powder. als tip krijgen we de harbormaster namoran te ondervragen omdat deze alles noteerd in het harbor manifest.
    abdel deed veel goed. bhaalspawn zijn de kinderen van bhaal, vanaf er maar 1 bhaal spawn is wordt die bhaal. vikang was idd de bhaalspawn die met abdel aan het vechten was.
    ninefinger is idd de baas van de guild. de guild heeft secties, elke sectie wordt aangevoerd door een adjudant. risla rael en fruward the nail zijn adjudanten. fruward the nail gaan we direct herkennen aan de nagel in zijn voorhoofd.
    larealra kent hij enkel als barvrouw. isa backrel is een magiste. over de temple of gond : vooruitgang, technologie, als motto vooruitgang door kennis.

    dag 7, ontbijt
    in de gazet baldurs mouth lezen we dat gisteren voormiddag 2 mensen zijn ontvoerd, valaith chadur en lara alraven. s'avonds is valaith gewurgd teruggevonden nabij de haven. en lara was bludgend to death nabij de elfsong taverne. chadur was de zoon van een lower city stone carver. lara was de vrouw van alraner eigenaar van een glas blazer zaak.
    we gaan naar de sewers, onze gevangnen is dood, na onderzoek weten we dat hij is verdronken. er is ook geen buskruit te vinden in de zaal onder het parliament.
    fargrim vertelt ons dat hij nog 1 maal zo'n stortvloed kan laten verschijnen.
    omdat fargrim gecomprimiteerd is vermommen we heM en dan gaan we naar de hall of wonders. daar zien we oa een steam engine, een steam dragon, een steam orchestra, mechanic scripes om meerdere exemplaren te schrijven in 1 keer, noutical tools, farseeers, vermomde mechanical lock boxes, holy relics
    eldamir vraagt iets om onder water te kunnen ademen, ze hebben een duikersklok. we kunnen dingen aankopen in de winkel die zich aan de uitgang bevind.
    fargrim vraagt info ivm smoke powder. in de weapons devision bevind er zich een buis die met de hulp van smoke powder projectielen kan afschieten. voor meer info ivm smoke powder moet je bij de engineers zijn welke zich in the high house of wonders bevinden, maar dit gebouw is niet toegankelijk.
    elfje of flowers had een rare vraag ivm groen in een stad. prijs van de duikersklok is 5525 GP. 

    we gaan naar de harbor master in de lower city. valaith kende hij niet. na nakijken in de harbor manifest vind hij een lading die 10 dagen geleden 5 keer de normale hoeveelheid ingredienten voor smoke powder bevatte. alsook 2 identieke ladingen daarvoor. allemaal afgeleverd in verschillende warehouses iov h. kope en fellogirs fireworks. we krijgen de locaties.
    locatie 1: de lading is weg, opgehaald door horus kopus, 8 dagen geleden, het was een goei 40 kuub. hours kopus was een goei 40j, kort haar, sikje, lidteken op zijn rechterwang. hij had een helper met kap.
    locatie 2: zelfde verhaal, 12 dagen geleden, 30 kuub.
    locatie 3: zelfde verhaal, lidteken aan linkse kant van zijn gezicht. note to self, vermomming? isa backrel?
    aan de hand van de tussentijden van de afhaling (kar van 2 kuub, tijd tussen ophalingen geeft ons idee waar het ongeveer zou moeten zijn) weten we dat het in de upper is of in de lower daar dicht tegen.
    prio 1 is weten hoe we smoke powder onschadelijk kunnen maken.

    wie?
    silvershield: temple of gond is een mogelijkheid, engineers om smoke powder te maken, geld genoeg, macht is door zijn vingers aan het glippen.
    guild: ondergrondse warehouse is een mogelijkheid, zijn al amok aan het maken in heel de stad, parliament of peers opblazen terwijl ze zo veel moeite doen om peers om te kopen.
    ravenguard: seatower is een mogelijkheid, vermomming van horus kopus door isa backrel, overal waar hij ons naar toe stuurt komen we iets tegen : ghouls, spinnen

    ravenguard vraagt ons dringend in de seatower, we zijn daar tegen 10h30.
    anderhalf uur geleden is de zoon van darsniach, een merchant, ontvoerd. ravenguard vreest dat deze dood zal zijn tegen vanavond. hij is ontvoerd in de docks. de kidnappers gaven instructies om 800GP aan blind dark areans corner te brengen. 2 platinum bars in de bedelaar zijn schaal te doen en dan krijgen wij instructies. waarom wij? omdat we in zijn dienst zijn en hij ons vertrouwd.
    fargrim vraagt wat de bedoeling is, het is belangrijker de daders te vatten dan de gijzelaar levend terug te hebben.
    na afgeven van de platinum bars laat de bedelaar een duif los, deze moeten we volgen naar "the nest".
    er zijn 11 personen binnen, 2 humans, 8 halflingen en een human flaming fist korporaal. we kloppen aan en ze laten ons binnen. altor laat de zak met 800GP vallen op de grond. 1 der halflingen wilt deze oprapen en altor slaagt deze met zijn zwaard. it's on!
    de korporaal is degene die het langste volhoud, deze slagen we bewusteloos en de rest doden we in het gevecht. altor pakt zijn plate mail armor en doet het zelf aan.
    in de kasten vind ik veel hoeden. buiten is er een symbool van een hoedenzaak.
    we maken de verdachte wakker. zijn naam is benson ski, zijn adjudant is the nail, welke hij aan de basilisk gate heeft ontmoet. binnenkort is er een special event, the feest of the moon, op dag 10, dus drie dagen van nu. s'morgens is er dan de celebration of the death.
    we verkopen de heavy flail sword, armor en weapons van de anderen en de hoeden die we gevonden hebben. 20GP voor mij.
    we brengen onze gevangene naar ravenguard en daar krijgen we 1000GP, die we met 4 delen. 250 GP voor mij. we nemen ook onze verzilverde pijlen mee.

    we gaan naar lorokan in de ramazitz tower.
    deze heeft te koop:
    potion of waterbreading, 1h, 150GP
    potion of invisibilty, 1h or until attack or spell, 500GP
    potion of healing, 2D4+2, 50GP
    potion of heroism, 10 temp hitpoints, +2 bonus ST, skills and attack, 1H, 500GP
    ring of waterwalking: 450GP
    volgens lorokan, indien je water op buskruit doet, doet dat buskruit niks meer.
    ik betaal 100GP voor een potion of waterbreading. eldamir een ring en osborn 2 healing potions.
    we gaan naar de herberg, we zijn daar om 20h

    Bijlagen:
    ranger 2014-05-25.pdf (945.8 KB)   

    25-05-2014 om 00:00 geschreven door pieter  


    Categorie:DD next
    23-03-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Update Caracter Sheet Paladin lv2

    Master Tim,  

    in bijlage de update van mijn caracter sheet en zijn nieuwe abilities. 't Is maar dat ge ni verschiet als ik de volgende sessie diene Bhaalspawn met ene mep neerleg.

    Altor The Holy Avenger

    Bijlagen:
    Altor_Paladin_lv2.pdf (1.6 MB)   

    23-03-2014 om 00:00 geschreven door pieter  


    Categorie:DD next
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Reisverhaal van Adran Liadon (1485 July)

    De toegang het dichts bij de zaal gaan we onderzoeken. Deze geeft toegang tot een steeg. In deze steeg staan lege wijnvaten, welke waarschijnlijk afkomstig zijn van de 3 old kegs, die vlak over de ene kant van de steeg ligt. Fargrim onderzoekt de andere kant van de steeg welke uitkomt vlakbij het standbeeld 6 white machinists. We gaan terug naar beneden en onderzoeken de gangen. Daar komen we 5 man tegen van de guild. Deze laten ons niet verder gaan, meerdere wegen leiden naar de guild. Fargrim wil een doorgang zoeken van de upper naar de lower via de sewers. Dit om na de uren te kunnen reizen. Onderweg vinden we een luik. Deze geeft toegang tot een kelder vol standbeelden.

    Als we nog verder gaan, merken we dat de structuur van de muren anders is. Fargrim kan de plaats waar we zijn vinden op de kaart van de lower. We zoeken de dichtstbijzijnde uitgang. Als Osborn daarvan het slot opendoet gaat er een alarm af. We lopen weg in een random richting. Nadat we een aantal kruispunten achter ons hebben vraag ik aan Fargrim een uitgang te zoeken. Deze uitgang brengt ons bij water’s queen’s house. We gaan bovengronds kijken waar de poort met alarm zich bevind. Dat blijkt het huis van Coran te zijn. Osborn wordt geraakt door een dakpan. Eldamir klimt naar boven om een kijkje te gaan nemen, en meldt ons dat deze met opzet is losgerukt. Omstaanders vertellen ons dat dit vaak gebeurt. We gaan terug via de gate naar het steegje het dichtste bij de zaal. Eldamir verbergt onze sporen, daarna gaan we naar de seatower of balduran.

    Ravenguard geeft ons 40GP per persoon en de rank van lieutenant. De verkiezing van de 4e Duke is uitgesteld. Het parlement zit elke dag tussen 10 en 13 uur. We krijgen een nieuwe opdracht. We moeten bewijs achterlaten om de guild te pakken te krijgen. Zelfs ninefinger kan hij dan oppakken. We krijgen een met blood besmeurde dolk, een smoking pipe die riekt naar moonflower en een upper third part off a broken walking stick met daarop de naam van ariax relyn, een rechter die guild members laat gaan ipv te straffen. Dit moet op  de crypte van de familie sar gelegd worden, pariarchs. Deze crypte bevind zich voorbij de cliff gate aan de voet van de berg. Het moet vanavond gebeuren. Als reward krijgen we wapens en armor naar keuze, en krijgen we de hoogste rang binnen de flaming fist.

    We gaan door de cliff gate en komen langs tumble town. We zien 4 ghouls die rond een neerliggende vrouw staan. Dit is vlak voor de crypte. Eldamir stormt richting de ghouls, een schier er een pijl op af. 2 ghouls vallen hem aan. Osborn schiet de eerste neer met zijn crossbow. Ik was initieel van plan deze ghouls vanop afstand te proberen uitschakelen, maar Eldamir moest weeral gered worden. Ik slaag de tweede en raak deze 2 keer met mijn short swords. Osborn maakt de klus af. Ondertussen wordt fargrim ook belaagd door de 2 resterende ghouls. Ik slaag weer 2 keer raak met mijn short swords. En de rest maakt de 4e ghoul af. Ik onderzoek de vrouw. Deze is neergeknuppeld en gestoken, het lijkt erop dat dit na haar dood is gebeurt. Daarna hebben de ghouls van haar lijk aan het eten geweest.Ze had ook sundown fever, wat vaker voorkomt in de outer city door de slechtere leefomstandigheden. Het zou kunnen dat ze daaraan is overleden. Fargrim verspreid het bewijsmateriaal. We keren terug naar de white smoking ogre om te overnachten. We drinken nog een paar pinten en praten met de eigenaar. De flaming fist is mensen aan het oppakken. Er broeit iets, misschien komt het tot een oorlog. Dakpannen komen ook naar beneden in de outer city.

    De volgende morgen horen we dat in de upper city een lockout van kracht is, om 3 uur gaan de gates dicht. Old school dueling is terug actief ipv new school dueling: ieder kiest zijn eigen armor en weapons ipv met gelijke armor en weapons. Degene die eerst geraakt is kan kiezen om zich over te geven of verder te vechten. We gaan naar de upper city, niemand is in de zaal geweest. We horen van omroepers dat relyn naar de seatower is gebracht, net zoals ninefinger, echte naam astel keen. We gaan terug op weg naar de seatower of balduran. Wanneer we voorbij balduran’s gate gaan zien we een paar guards en patriars rumour maken. Een van de lampdragers heeft de zus van een der guards zijn zus defilled, en deze wil nu een duel aangaan. Altor wil tussenkomen, maar wordt tegen gehouden door de andere guards en ze dreigen hem aan te houden. We gaan verder. Een andere lampdrager geeft ons een boodschap van Coran, deze wil ons vanavond om 8 uur ontmoeten.

    Ravenguard zegt ons dat hij morgen een alternatief voor dualing van kracht wil laten gaan. Om dueling terug te laten draaien moeten we bij de grand duke zijn die kunnen we vinden in de high hall. Onze nieuwe rang is nu marshal van de flaming fist. Ik krijg studded dreagon leather (14+dex, max 2) en 2 scimitar’s (1d6 slashing, Finesse, light). Ik laat ook 10 pijlen achter om te laten verzilveren, deze zouden morgen middag klaar moeten zijn. We gaan naar de high duke. Onderweg zien we 3 zwaar bepanserde mannen ambras maken tegen 5 gewone mannen, we negeren dit. We zien nog 3 lijken op straat liggen. We moeten die dueling wet doen stoppen. Het duurt een uur eer we de high duke kunnen zien. De beslissing over de dueling wet is genomen is de counsil of 4, waar silvershield de argumentatie pro heeft gedaan. Fargrim vertelt de high duke dat de wet zijn doel kompleet voorbij gaat, de high duke gaat rondlopen om te zien met zij eigen ogen wat er aan de hand is. Zoiezo kan hij daar pas morgen iets aan doen. Altor geeft aan dat de verkiezing van de 4e duke ook rust kan doen weerkeren.

    We overleggen wat we nog kunnen doen: Astel keen onderzoeken. Temple of gond onderzoeken, waar silvershield high priest is. Daken in het oog houden. Coran om 8 uur. Opeens horen we dat er om hulp wordt geropen omdat er brand is. Wij gaan helpen met emmers terwijl fargrim iets raar doet, maar ervoor zorgt dat er een zondvloed van water op het brandend huis terecht komt. Brand geblust. Omstaanders vertellen ons dat de temple of gond hetzelfde is als the high house of wonders. Waar de weapons master van de flaming fist ons ook al naar toe stuurde voor speciale wapens.

    We gaan op weg naar deze tempel, maar ik en eldamir gaan over de daken, om te zien ofdat we niks kunne vinden ivm de dakpannen die worden losgemaakt en gesmeten. Eldamir ziet 2 man op 200 feet, 1 kleine beneden en nog 3 kleinen wat verder die zich verdacht gedragen. Ik klim naar beneden om de rest te briefen, de bedoeling is er minstens 1 levend te pakken te krijgen. De rest gaat over straat verder, ik ga terug naar boven. Nadat we dichter zijn gekropen, schiet eldamir een pijl, maar mist. Ik mis ook, maar eldamir schiet dan raak. De 2 verdachten klimmen naar beneden, recht naar onze maten, het plan lijkt te werken. Osborn mist met zijn bolas, altor werkt de andere tegen de grond. Fargrim kan de eerste ook niet tegenhouden. Terwijl altor zijn tegenstander ko mept, schiet eldamir de andere neer. Osborn onderzoekt de ko verdachte en vind een tinderbox en olie. We slepen de dode in een steeg en dragen de ko verdachte naar de sewers zodat we die kunnen ondervragen.

    Fargrim maakt de ko verdachte wakker, altor doet de ondervraging. De verdachte wil niks zeggen, zelfs na het afsnijden van 2 vingers, maar voor 40 GP wil hij wel praten. Fruward the nail heeft hem ingehuurd, werkt voor ninefinger. Teams van 2 man moeten brand stichten. Ontmoeting was in de underground bar, gisteren. We doen een knevel voor zijn mond en pakken ons geld terug. Fargrim gaat naar de tempel terwijl wij overleggen wat we gaan doen. Voor we daar uit zijn komt fargrim de sewer in gespurt en roept : lopen. We vluchten weg zonder onze gevangene richting lower. Fargrim vertelt ons dat de watch hem wou oppakken omdat het na 3 uur was en hij niet thuis hoorde in de upper. De vrijgeleide die silvershield ons gaf is niet meer geldig. Met magie heeft hij zichzelf kunnen bevrijden. We gaan naar Coran, maar die is nog niet thuis. Van omstaanders horen we dat astel keen een vrouw is.

    Bijlagen:
    2014-03-23 wood elf details L2.docx (15.3 KB)   
    ranger 2014-03-23.pdf (950 KB)   

    23-03-2014 om 00:00 geschreven door pieter  


    Categorie:DD next
    04-03-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.The diary notes of Fargrim Holderhen

    Flamerule 1485 DR; Year of the iron dwarf vengeance

     

    Oorlog, wat een raar iets. Het doet rare dingen voor veel wezens. Voor mij was het begin van een nieuw leven. Ik was het moe om de doden te begraven. Het pro leven zijn zit niet alleen in mijn bloed maar ook in mijn geloof. Samen met 2 lotgenoten, hebben we dan ook actief gegidst aan de ontstane vluchtelingenstroom. Met de natuurkennis van de monk gecombineerd met de boskennis van de ranger, hebben we de vluchtelingenstroom vanuit de bergen begeleidt richting Baldur’s Gate. Maar wat met ons? Nee een normaal leven na zoveel dood en miserie zit er niet meer in. De adrenaline die jaren door mijn lijf heeft gestroomd moet gevoed worden. Zoals ik al zei, oorlog doet rare dingen, zelfs met deze dwerg.

     

    The adventure begins:

     

    Baldure’s Gate, zelfs op 1 dagreis ervan voel je de invloed ervan. De rondtrekkende wacht van de Flaming Fist, grotere wegen, drukkere wegen. Je ziet het in de ogen van mijn compagnions, we zijn stilaan de natuur aan het verlaten, zoekend naar een nieuwe broodwinning. En die komt sneller dan wij in Baldure’s Gate zijn geraakt. Maar ik loop voor op de zaken. Tijdens het nuttige van het avondmaal in “The Lucky Axe” heb ik een rare combinatie zien binnenkomen. Het zijn zo van die zaken die blijven hangen in een dwerg zijne kop. Een man van onvoorwaardelijk geloof en een vrolijke halfling (ik moet echt leren mijn geldbuidel te controleren) die samen wat lawaai in de keet brengen. Het was een gezellige bedoening totdat er 5 ongure mannen binnenkomen, die prompt van iedereen 1 gold eisen. Ik weet niet wat die stadsmensen bezielde, maar blijkbaar was dit een gewoon iets, want mensen begonnen spontaan naar hun geldbuidel te scharen. Tja, maar Eldamir is nu eenmaal geen stadsmens en na een eerlijke waarschuwing monde dit uit in een ware vechtpartij. Tot mijn grote verbazing krijgen we de hulp van onze lawaaimakers en kunnen we de 3 resterende mannen laten lopen voor hun leven, en zelfs dat niet, want met een welgemikte pijl van Adran in ene zijn onderbeen was het eerder strompelen voor hem. De klanten van de herberg waren blij maar de waard iets minder. Deze zaken gebeuren wel meer en de schrik voor de gevolgen hiervan zat diep geworteld. En op zo een kort moment kan uw toekomst geschreven worden, want de zin voor avontuur en natuurlijk de beloning van de waard, heeft dit gezelschap gevormd. 2 man van geloof, 2 man van natuur, en iets dat ertussen zit, als je goed zie toch. Wat zal de toekomst brengen.

     

    Baldure’s Gate

     

    Dag 1

    De zoektocht naar de vluchtende mannen leiden ons naar Baldure’s Gate. Na wat rondvraag aan de stallingen komen we zelfs een naam te weten. Onze eerste uitbetaling is binnen moeten vele van de groep hebben gedacht, totdat we de poort passeerde en de enormiteit van deze stad tot ons doordrong. Dit was een naald zoeken in een hooiberg. Alsof dit niet erg genoeg is worden we nu ook ineens geprezen als Heroes of The Wide.

    Gewoon omdat we een aangevallen man wilde verdedigen, en zelfs daar niet in gelukt zijn. Wat me vooral bij blijft uit dit voorval is de onverschilligheid bij de rare gebeurtenissen die ermee gemoeid waren; een duel op een podium waar de aangevallen persoon in een monster veranderd en zich zelfs tegen de omstanders keert, waar zonlicht weggetoverd wordt, en waar onze monk bijna het spirituele te letterlijk nam. Maar het was een belangrijk persoon voor die stad, 1 van de 4 Dukes blijkbaar. En dat feit vestigde alle aandacht op ons natuurlijk. Zoveel dat wij niet wisten waar eerst naartoe gaan. Wel een bizarre bedoening zo 3 uitnodigen krijgen en dan nog op de 3 meest uiteenlopende plaatsen binnen de stad. Wat moet je dan doen, opsplitsen natuurlijk. En zo zie je maar weer dat we allemaal wezens van gewoonte zijn want de opsplitsing was exact zoals we elkaar hebben ontmoet, de 2 lawaaimakers en de 3 natuurmensen. Natuurlijk kan ik niet vertelen wat onze 2 vrienden hebben meegemaakt maar ik kan wel zeggen dat hetgeen wij gezien en gehoord hebben, vooral de gretigheid waarmee ze ons beloftes wilde laten maken, voor wildvreemde in deze stad toch niet echt koosjer was. Duke Torlin Silvershield, een machtig man die kost wat kost ons wil overhalen om voor hem te werken, en we hadden nog geen avondeten gezien in deze stad zou de halfling gezegd hebben. Profiterend van het gesprek in de vorm van een vrijgeleide voor de upper city en een beetje zakgeld, vertrokken we dan naar de rendez-vous plaats. Onze 2 vrienden waren hier niet waardoor we besloten hen op te zoeken op hun contactplaats in “Little Calimshan”. Dankzij onze nieuwe verworven vrijheden geraakten wij ook met gemak tot buiten de muren, maar de ingang voor het kleine dievendorpje was echter gesloten. Dan maar wachten op de ochtend, en moest de naam recht evenredig zijn met de kwaliteit van de herberg dan zal ik alles maar zeggen met de naam “The white smoking ogre”.

     

    Dag 2

    De drank die hier geserveerd werd was zo slecht dat mijn 2 vrienden niet bij me waren tijdens het ontbijt. Dit was zo erg nog niet maar ze misten wel de reunie van onze 2 lawaaimakers en wat een verhaal die te vertellen hadden. Maar ja, een verhaal verteld door een halfling dief en/of human paladin kan misschien wel eens een tikje overdreven zijn. Maar na de reactie, nadat het gerucht van de overvallen poortwachter tot onze oren kwam, zou hun verhaal van de Guildtest wel eens waar kunnen geweest zijn. Alhoewel ik nog altijd bedenkingen heb waarom een paladin te vragen om een overval te plegen op een ambtenaar. Maar net omdat de daders hun beschrijving die van onze 2 vrienden beantwoorden, en ik wel zeker kan zijn dat onze paladin hier niet mee achter zit, denk ik wel dat we hier op een 2de machtsinstantie zijn gestoten; de Guild en de contactpersoon Rilsa Rael. En beide straalde iets fout uit, want als de aandacht zomaar kan verschoven worden, of de druk via tussenpersoon zomaar kan vergroot worden, dan weet je dat er foute dingen aan het gebeuren zijn achter je rug. Dit gevoel had iedereen wel een beetje, maar er was nog onze 3de afspraak. Ik gaan niet beweren dat de bevelhebber van de Flaming Fist en de potentiele opvolger van Duke Abdel Adrian ons direct een slecht gevoel gaf maar dat kleine stemmetje in mijn hoofd wilde maar niet zwijgen. En dat stemmetje werd alleen maar aangewakkerd door een klein leugentje waarop wij Ulder Ravengard konden betrappen. Dus hier zijn we dan, 5 onbelangrijke mensen in Baldure’s Gate die direct worden opgeslorpt in een web van intrige en simpelweg moeten kiezen tussen macht, misdaad of ordehandhaving. Je voelt gewoon dat geen 1 van de 3 een duidelijke oplossing is en dat deze hier en nu niet hand in hand gaan, dus staat ons een moeilijke beslissing te wachten. Zoals elke neutrale partij wil je deze keuze zolang mogelijk voor je uitschuiven, en besloten we om de gegeven taken van zowel Silvershield en Ravengard naast 1 te leggen en uit te voeren. Dit impliceert ook dat er geen samenwerking zal zijn met de Guild. Een opdracht van Silvershield was het onderzoeken van een kraamhouder op de Wide, Norold Dlusker. Naargelang zijn zweten en nerveus gedrag, konden we niks mis vinden in zijn boekhouding, en zeker geen bewijs dat directe of indirecte links geeft met de Guild. Ik snap nu wel waarom Silvershield hem op zijn radar had staan. Een man die zowel patriarch is en gebouwen in Upper, Lower en Outer City bezit, is een gedroomde dekmantel voor illegale of ongure zaken, maar jammer voor Silvershield hebben wij hier geen bewijs van kunnen vinden. Maar door dit onderzoek af te ronden was de dag ook voorbij gevlogen en zijn we maar gaan eten en slapen in jawel “The white smoking ogre”.

     

    Dag 3

    Kijk nu, 5 man aan het ontbijt, zou het kunnen dat iedereen elkaar gewoon word, en vooral het geschonken bier dan? Terwijl ik deze vraag nog aan overdenken was, werd mijn aandacht al direct getrokken op de roddels die hier worden verteld. Door de ontevredenheid van de Outer city burgers zijn er blijkbaar een paar opstandjes uitgebroken aan de poorten, en zijn er 5 handen van standbeelden verdwenen, waardoor de Lower en Upper city mensen dan weer niet gelukkig zijn. Je zou nog zweren dat er iets expres de mensen wat oproert. Maar wie, en tot welk doel, en met welk gevolg? Allemaal vragen waarmee deze dwerg zit. Als je met veel vragen zit begin dan gewoon bij het begin, en dat was in ons geval de nog 2 resterende opdrachten van Silvershield afwerken en de 2 verdachte etablissementen van Ravengard onderzoeken. Wil het nu toch lukken dat door Laraelra Thundreth op te zoeken wij ook ineens in zo een verdacht etablissement zitten, 2 vliegen in 1 klap als het ware. Welkom waren we daar zeker niet, en echt veilig voel je je daar dan ook weer niet. Dit is het prototype van een verdachte kroeg, en dan het feit dat de persoon, die we moeste ondervragen, hier nog achter de toog staat, leidde tot de eenzijdige beslissing van onze monk om Laraelra gewoon te waarschuwen. Op zich was dit geen slecht idee, maar de gevolgen hiervan zouden ons wel in de problemen kunnen brengen. Maar ja het heeft geen zin om erover te discussiëren, want gedane zaken nemen geen keer. Dus wij dan maar discussiëren hé. Wat we wel zeker weten is dat Laraelra en de “Low Lantern” inderdaad verdacht waren, en we door onze actie hier misschien de deur tot de Guild nog op een kier hebben staan.

    Het onderzoeken van het 2de verdachte etablissement was ook niet meer nodig want dit is waar onze 2 lawaaimakers hebben verbleven na hun gesprek met Risla, “The Little oasis”. En ja zonder nadenken was dit inderdaad een verdachte zaak. Maar om onze neutraliteit te bewaren, besloten we net zoals in de Low Lantern om deze info door te spelen aan Ravengard als verkennings info, zodoende we aan onze laatste verdachte persoon terecht kwamen, Yssra Brackrel. Een knappe vrouw die een zaakje heeft boven een bekende wapenzaak, “The Dancing Axe”, op de Wyrm’s Rock. Op het eerste zicht lijkt mij alles normaal totdat mijn stemmetje weer begon te praten, en het feit dat ze permanent een litteken kan verwijderen met make-up deed er ook geen goed aan. Deze verborgen talenten doet een cleric direct denken aan necromancy, en in een minder slecht daglicht een alchemist. Maar bij gebrek aan verdere verdachte zaken was ons onderzoek voor beide heren afgerond. Nu nog een kwestie van verslag uitbrengen. En het is hier waar Silvershield wel heel duidelijk laat merken wat hij vind van de associatie met ons. Het ontvangst in zijn domein was zo schrikwekkend dat sommige onder ons dachten dat we er werden ingeluisd, en het feit dat er niemand op dit enorme domein rondloopt is op zijn minst gezegd verdacht en zeker niet zonder doel. Geen ooggetuigen van onze werkband is blijkbaar heel belangrijk hier, en iets dat wel eens zwaar in ons nadeel kan zijn. De onverschilligheid waarmee hij ons rapport hoorde en de niets bemoedigende toon over onze verwezenlijkingen doet mij vermoeden dat hij teleurgesteld is in onze aanpak. Belangrijker voor ons is, kunnen we nog meer druk uitoefenen zonder duidelijke neutraliteit te bewaren, ik denk het niet. Daartegenover stond dan wel het openlijk onthaal van Ravengard, maar de eveneens teleurgestelde reactie omdat we nog geen kordate acties hadden ondernomen. Neutraliteit is niet langer een optie, en na veel overleg beslissen we toch aan te sluiten bij de Flaming Fist en de rang van sergeant aan te nemen, met alle bijhorende voordelen en symbolen, en de 2 verdachte etablissementen te sluiten in het eerste ochtendlicht. Na deze zware dag en na de vele frustraties zowel in de groep als bij de lopende onderzoeken, zie maar het niets opleverend onderzoek van de verdwenen standbeeldhanden, heeft deze dwerg nood aan een goede nachtrust.

     

    Dag 4

    Wakker worden in een leger barak nadat je bent gaan lopen uit een oorlog geeft toch een wrange nasmaak. Dat of de frustraties zijn nog niet goed verteerd, deze dwerg denkt teveel na over dingen, en goed is dat niet voor de nachtrust en al vele minder voor het humeur. Komt er nog bij dat blijkbaar nog een standbeeldhand is verdwenen, en nog niet het minste, want “The beloved ranger” zijn hand bevat Bo, en wie wil dit Minsc aandoen? En zeker niet onbelangrijk, op langere termijn, de vuilnisophalers staken, waardoor al het huisvuil gewoon opstapelt in de straten, dit met gevaar voor stankhinder, en zelfs ziektes. Zoals beloofd verzamelen we een troepenmacht en gaan we de Low Lantern sluiten. Hoe heroïsch dit ook klinkt, dit leiden tot de zuivering van de Lower city. De Low Lantern was al gesloten bij aankomst en de troepen begonnen gewoon Outer city Burgers uit de etablissementen te sleuren en richting Outer city te sturen zonder de aangedane etablissementen te sluiten. Zelfs The little oasis was al gesloten voor wij ertoe kwamen. Het enige dat ons nog restte was een afspraak in de “Hissings stones”, een soort van sauna, bij Ravengard. Kleren waren niet de enigste dingen die afgingen. Maskers ook. Dat we in zee waren gegaan met het minste kwaad, daar waren we zeker van maar dat de eerste indicaties van slechtheid nu al worden getoond baard me zorgen. Ravengard heeft te horen gekregen dat er een mededinger is voor het Duke schap. Hij zou graag hebben om dit probleempje, dat naar zijn zeggen duidelijk Silvershield zijn handtekening draagt, op te lossen. Willick Caldwell moet op een discrete manier afstand doen op de benoeming van Duke. Hij geeft hiervoor de hulp van een alchemist, Yssra Brackrel, die een valse verklaring zal afleggen over het “spontaan ontvlambare hout” dat Willick overal in deze stad heeft verkocht. Het alternatief is dat wij dit niet openbaar maken als hij afziet van het Duke schap. En zoals al het slecht zich vermomd achter het goed, wordt van ons ook verwacht dat we “The beloved ranger” zijn vermist hand onderzoeken en daarbij 2 verdwenen jongeren uit 2 belangrijke patriarch families. Kwaad doen ligt niet in ieders zijn hart. Ooit ook niet in het mijne maar zoals ik al zei, oorlog…

    Opsplitsen was noodzakelijk en dat dit een zaakje was voor Osbourn daar twijfelde niemand aan, maar dat een man van geloof hem daar in volgde, daar hadden onze 3 andere geen geloof in. Maar het feit dat we een kamp hadden gekozen, en deze taak niet iemand fysiek pijn deed, kon ik mij er wel in vinden dat dit noodzakelijk kwaad nodig was om ons positie in het Ravengard kamp te verstevigen. Hiermee wil ik niet zeggen dat ik zomaar de goede intenties van Ravengard geloof. Vermomd als Ruige vechter en Guild racketeer hebben we dan ook een bezoekje gebracht aan Willick, en heeft Yssra met haar valse verklaring hem uit het lood geslagen waardoor wij denken dat hij inderdaad afziet van zijn Duke benoeming. Dat mijn slecht handelen ook moest gecompenseerd worden, gebeurt tijdens onze terugkeer naar de opslagplaats van Willick met 6 Flaming fists om het spinnenprobleem op te lossen, en de houtproductie terug op te starten. Dit bevestigde voor de omstaander nog eens dat wij de helden waren van de Wide. Hoewel ik ze natuurlijk nooit verteld heb dat onze heldendaad zwaar betaald was door Willick. Zou de invloed van de halfling dan toch groter zijn op mij dan ik initieel dacht? Maar dat we iets goed gedaan hebben, daar ben ik rotsvast van overtuigd. De vondst, door Yssra, van een vervormd buskruit schaaltje, moet een teken van Moradin zijn. Want dit schaaltje zette ons op het spoor van iets groots. Zowel het buskruid en de schaaltjes zijn in enorme hoeveelheden verkocht geweest de laatste maanden. En dit is iets dat zeker moet onderzocht worden, want welk goeds kan er komen van zoveel plofpoeder?

    Wat onze 3 andere vrienden die halve dag hebben uitgespookt kan ik niet in detail vertellen. Blijkbaar hebben zij de vandalen van Minsc gevonden en naar de gevangenis begeleid. Het enige probleem was dat de daders 2 jongeren waren uit 2 verschillende patriarch families zijn. Deze families zijn in alle eerlijkheid op de hoogte gebracht van deze bevindingen nadat de jongeren in de gevangenis afgeleverd waren. Na het horen van de grote verkochte hoeveel buskruid, was de Paladin het mij eens dat dit onze grootste prioriteit wordt.

     

    Dag 5

    Blijkbaar speelt het vele vuil op de straten dan toch een rol, want vele mensen zijn aangevallen door ratten. En bovengrondse ratten zijn geen goed voortekenen in een stad. Of is er hier iets anders aan de hand? Na veel navraag te doen, en vele complot theorieën te overlopen, zijn we ervan overtuigd dat het buskruid moet gaan dienen om het Parlement of Peers op te blazen en dat de bewegingen in de riool waarschijnlijk de ratten bovengronds hebben gejaagd. De enigste manier om deze theorie te bewijzen is in de riool te duikelen. Omdat we dit doordacht wilde doen, ontdekte we dat de rioolplannen onder het grondgebied van het Parlement gestolen zijn. Dit bevestigd ons theorie. In al ons enthousiasme zijn we dan toch blind de riool ingedoken maar vergaten we de sleutels van de tussenhekken mee te nemen. Zo zie je maar, haast en spoed... Dit maakte onze reis door de riool niet gemakkelijker. De ratten laten ons zien wie en vooral wat er achter de rat aanvallen boven de grond zit. Het nadeel is natuurlijk dat we dit niet direct aan ons complot kunnen linken. De epische strijd, waarin ik de vastberadenheid zag van de paladin, de moed van Osbourn, de strategische keuzes van de ranger en de welwillendheid van de monk, tegen de wererat, bevestigd alleen maar meer dat deze stad niet op zuivere fundamenten is gebouwd. Ik ben blij dat Moradin ook hier zijn licht kon laten schijnen. Het is ook alleen op die momenten dat een cleric kan spreken in naam van zijn God, tot spijt van het aangesproken kwaad. Dat ieders van ons aangesproken is in deze gebeurtenis, was op ieder zijn gezicht af te lezen, want wij zijn allen sterker uit deze strijd gekomen, individueel en als groep. Het leek dan ook niet meer dan normaal dat we aan de vergeten sleutel dachten, deze oppikten en de fundamenten vonden van de Parlement of Peers. Maar helaas, geen buskruid, maar wel sporen die duidelijk bewijzen dat iemand hier de fundamenten heeft bestudeerd.

    04-03-2014 om 00:00 geschreven door pieter  


    Categorie:DD next
    23-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Reisverhaal van Adran Liadon (1485 July)

    De Low lantern is dichtgetimmerd. De flaming fists zijn de mensen uit de outer city uit de omgeving aan het verwijderen. Ravenguard wil ons zien in de hissing stone seatower (of balduran) om 12h. het is aan het regenen en het vuilnis stroomt door de straten naar de dokken. ik koop mij een rapier.

    We gaan naar ramazith tower. Daar spreken we met lorokan, die nog maar net in Baldurs Gate is, hij komt van atkatla. Hij kende de wizard gorrian niet. Ramazith heeft deze toren gezet toen hij marinier was. Het gerucht gaat dat hij onder betovering is gekomen van een waternimf en is nooit meer gezien. We kopen 2 potion’s off healing, 2 antigif potions en 2 regenjassen.

    in de hissing stone seatower (of balduran) komen we meril alarir tegen, een moonelf. We moeten zonder wapens binnen, dus ik blijf buiten om de wacht te houden. Ravenguard vertelt tegen de anderen dat er meerdere patriar kinderen niet zijn thuisgekomen en vermoed dat zij de hand van het standbeeld op de wide hebben afgehakt. We zouden deze moeten terugvinden. Alsook wil hij dat we willick caldwell afdreigen zodat deze geen nominatie als duke zal aanvaarden. En dit voor 250GP. Esgurl nurdhamas, master of the parlement, ruimtelijke ordening spreekt hun aan en vraagt de schuldigen van de verdwijning van minsk weg te halen, zodat ze nooit meer gezien worden, voor 200GP.

    Osborn en fargrim gaan willick opzoeken, altor, eldamir en ikzelf gaan naar de verdwenen kinderen op zoek. We spreken af achteraf te overnachten in de blushing mermaide. Hans oberon, vader van atrum, hoofd van de dry docks. Geen info gevonden. Ras Ravenshade, zelfde potten als bij atrum. HH, horgold hadru, pottery shop at wyrimgs crossing. We vragen aan norelt blusker of hij ze kent, hij adviseerde de guards te vragen of ze hen gezien hadden. De guards hebben ze naar de docks zien gaan. Te weten gekomen welke ferry ze hebben genomen en naar waar. Gevonden bij HH, ze vermomd meegenomen naar tower of balduran. Overgeleverd aan de flaming fist. Tegen hans oberon gezegd wat er is gebeurt. Osborn en fargrim hebben hun missie ook uitgevoerd, daarna hebben ze 3 medium en 2 grote spinnen afgemaakt die in de kelder van willick zaten, ze vervoegen ons in de blushing mermaide.

    De volgende dag onderzoeken we een grote lading buskruit waarvan we vermoeden dat ze die gaan gebruiken om iets groot op te blazen. De plannen van de upper city riolen zijn gestolen geweest van master of the draines : talambra van tampur. We geraken in de riolen, en moeten vechten tegen vele gewone ratten en een grote rat, die blijkbaar immuun was voor wapens. Fargrim gebruikte zijn inflict wounds spell. We komen een grote kelder tegen, vlak onder de high hall. We denken dat ze deze wel ies willen volsteken met buskruit.

    Bijlagen:
    ranger 2014-02-23.pdf (942.8 KB)   

    23-02-2014 om 00:00 geschreven door pieter  


    Categorie:DD next
    20-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.pieter - hill dwarf - fighter - soldier
    reserve character, voor in het geval dat

    Bijlagen:
    hilldwarf - fighter - soldier.pdf (791.9 KB)   

    20-02-2014 om 00:00 geschreven door pieter  


    Categorie:DD next
    03-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Reisverhaal van Adran Liadon (1485 July)

    De volgende morgend, Eldamir voelde zich niet goed, ik ben bij hem gebleven. Fargrim, Osborn en Altor zijn op onderzoek uitgegaan. Ze zijn teruggekomen nadat ze ravenguard hebben bezocht.

    De dag ervoor hebben Altor en Osborn samen gezeten met Risla rael. Zij beweert het hoofd te zijn van de thieves guild, ze stelen van de rijken en delen uit aan de armen. Risla geeft als opdracht de dwerg op de brug te overvallen, wij krijgen 10%, Risla 15%, de guild 20% en de rest gaat naar charity. Risla verwacht dat duke Abdel Adrian, die enorm veel charity deed, opgevolgt gaat worden door ravenguard. Silvershield is de rijkste en is een uitzuiger van de armen. Van omstaanders krijgen we te horen dat de dwerg is overvallen door een human en een halfling. We worden er precies ingeluisd.

    Ravenguard wil de guild tegenhouden. De guild wordt geleid door ninefinger. oasis en low lantarn moeten gesloten worden. Hij beweert dat duke Abdel Adrian gedood is door vikang (ballspawn).

    We gaan naar de low lantarn, eldamir vertelt Laraelra Tundreds dat silvershield en ravenguard haar weg willen. Daarna ondervragen we Norelt Blusker. Woont in lower city, havon branton district, heeft in de lower city texture mills en in de outer city slaughterhouses.

    De volgende morgen krijgen we te horen dat er van 5 standbeelden de handen zijn afgehakt. Fargrim gaat deze onderzoeken, maar vind geen extra info.

    Langs Isa Backrel gegaan, deze heeft een litteken van fargrim permanent verwijdert. We gaan met de ferry terug, iemand wandelt onder water, fargrim probeert hetzelfde maar dat gaat niet.

    Met ravenguard afgesproken dat we de volgende morgen de low lantern gaan sluiten, 25 GP gekregen. Langs silvershield geweest, op de hoogte gebracht van de voortgang. 20GP per persoon gekregen, behalve osborn.

    Gedurende de nacht is van het standbeeld op de wide het hand afgehakt met daarin minsk.

    Bijlagen:
    ranger 2014-02-02.pdf (940.7 KB)   

    03-02-2014 om 00:00 geschreven door pieter  


    Categorie:DD next
    27-01-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rule Update

    http://www.wizards.com/DnD/Article.aspx?x=dnd/4ll/20140127

    27-01-2014 om 00:00 geschreven door pieter  


    Categorie:DD next
    22-12-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Reisverhaal van Adran Liadon (1485 July)

    Op weg naar Baldurs Gate, ongeveer 1 dagreis van onze huidige locatie, taverne Lucky Axe, op reis met Fargrim en Eldamir. 5 overvallers kwamen binnen en eisten geld. Eldamir gaf ze nog een kans om weg te gaan, ze gingen er niet op in. 2 overvallers werden gedood in het gevecht en de 3 andere gingen lopen. Met mijn boog nog een pijl in het been van een van hen geschoten. De waard bood ons geld om het probleem definitief op te lossen. Wij drie samen met Osborn (halfling) en Altor (human) gaan op het aanbod in. Gratis mogen eten en overnachten.

    Sporen gevolgd, ze zijn in een kar gestapt, richting Baldurs Gate. Paarden zijn niet toegestaan in Baldurs Gate, achtergelaten in bewaring voor 2SP/day, 10 dagen op voorhand betaald. Te weten gekomen waar de overvallers hun paard en kar achterlaten, Devlin Agate is de naam in de boek. 2CP tol aan ingang van de stad. Te weten gekomen dat duke Abdel Adrian een toespraak gaat geven op de Wide. De duke is de 2e stadsheld na Balduran the brave. Hij is opgevoed door de wizard Gorrian. Hij is het hoofd van de Flaming Fist, een stadsmilitie. Zit in de Counsil of 4. Fargrim gaat naar zijn tempel, de rest naar the wide.

    Een man met kap loopt het podium op en gaat een gevecht aan met de Duke. Mijn eerste pijl is raak maar heeft geen effect. De Duke en de man met kap worden omhuld door een zwarte nevel en zijn niet meer te zien. Fargrim loopt ook de nevel in. 4 handlangers komen ook het podium opgelopen. De stadswacht van 4 gaat met hen het gevecht aan. Mijn pijl naar een van de handlangers is naast. De stadswacht kan een handlanger uitschakelen. Mijn volgende pijl op een handlanger is wel raak. De stadswacht kan deze ook uitschakelen. De zwarte nevel verdwijnt en Fargrim en de Duke verslagen de man met kap. De Duke roept : "you evil ballspawn die". De handlangers gaan lopen. Osborn en Altor zijn nu ook op het podium. De Duke verandert in een monster. Het monster bijt het hoofd af van een der stadswachters.  2 stadswachters gaan lopen. Mijn eerst pijl naar het monster is mis. Mijn tweede pijl is raak. Het monster verdwijnt. Iedereen wordt tegen de grond geworpen.

    Ik word aangesproken door Ibrahim om tegen 4 naar de taverne 3 Old Kegs te gaan. Ibrahim werkt voor Torlin Silvershield, holy symbol of Gond. De rest is aangesproken om tegen dusk naar Gateway to little calimshan te gaan. In de taverne 3 Old Kegs mag je je wapens niet mee naar binnen nemen. Ik vind dat te riskant en hou de wacht. Torlin wil ons spreken, maar Osborn en Altor willen naar de gateway to little Calimshan gaan. We splitsen ons op, Fargrim en Eldamir gaan mee naar Torlin.

    Torlin bied on 10GP/day, gratis overnachting, doorgang na de nacht, doorgang aan meerdere gates. We krijgen de machtiging om zoekingen te doen en arrestaties te verrichten. We gaan er op in, en ontvangen elk 10GP. Hij vraagt zeker deze 3 te onderzoeken: Isa Backrel, een vrouwelijke halfelf, boven pantilons dancing axe bij wyrimgs crossing. Laraelra Tundreds, een vrouwelijke halfelf, operates low lantaarn, een driemaster, in de haven. Norelt Blusker, een patriar, marktkraam aan de wide, naast het standbeeld.

    Als het nacht wordt zijn Altor en Osborn nog niet terug. We gaan ze zoeken. De locatie van hun afspraak is dicht. We gaan overnachten in taverne The white smoking Ogre.

    Bijlagen:
    ranger 2013-12-21.pdf (477.2 KB)   

    22-12-2013 om 00:00 geschreven door pieter  


    Categorie:DD next
    21-12-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.tim zijn excel sheet
    altijd handig

    Bijlagen:
    Combat sheet.xlsx (36.6 KB)   

    21-12-2013 om 00:00 geschreven door pieter  


    Categorie:DD next
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pieter - Wood elf - Ranger
    in bijlage mijn character

    Bijlagen:
    ranger pdf.pdf (476.9 KB)   
    wood elf - ranger- guide.txt (10.2 KB)   

    21-12-2013 om 00:00 geschreven door pieter  


    Categorie:DD next


    Blog als favoriet !

    Archief per week
  • 11/12-17/12 2023
  • 17/10-23/10 2022
  • 27/06-03/07 2022
  • 07/03-13/03 2022
  • 14/02-20/02 2022
  • 17/01-23/01 2022
  • 20/12-26/12 2021
  • 13/12-19/12 2021
  • 17/05-23/05 2021
  • 10/05-16/05 2021
  • 25/05-31/05 2020
  • 18/05-24/05 2020
  • 11/05-17/05 2020
  • 04/05-10/05 2020
  • 27/04-03/05 2020
  • 20/04-26/04 2020
  • 13/04-19/04 2020
  • 06/04-12/04 2020
  • 30/03-05/04 2020
  • 23/03-29/03 2020
  • 24/02-01/03 2020
  • 03/02-09/02 2020
  • 18/02-24/02 2019
  • 03/12-09/12 2018
  • 20/08-26/08 2018
  • 13/08-19/08 2018
  • 23/01-29/01 2017
  • 19/12-25/12 2016
  • 21/11-27/11 2016
  • 26/09-02/10 2016
  • 05/09-11/09 2016
  • 23/05-29/05 2016
  • 18/04-24/04 2016
  • 29/02-06/03 2016
  • 18/01-24/01 2016
  • 11/01-17/01 2016
  • 21/12-27/12 2015
  • 01/06-07/06 2015
  • 04/05-10/05 2015
  • 20/04-26/04 2015
  • 16/03-22/03 2015
  • 09/03-15/03 2015
  • 02/03-08/03 2015
  • 02/02-08/02 2015
  • 26/01-01/02 2015
  • 05/01-11/01 2015
  • 29/12-04/01 2015
  • 01/12-07/12 2014
  • 23/06-29/06 2014
  • 19/05-25/05 2014
  • 17/03-23/03 2014
  • 03/03-09/03 2014
  • 17/02-23/02 2014
  • 03/02-09/02 2014
  • 27/01-02/02 2014
  • 16/12-22/12 2013


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs