Vandaag voor de eerste keer alle vriendjes in de kring om samen goedemorgen te zingen.
Ook vandaag zoeken we ons peertje en hangen het in de boom.
Daarna mochten nog enkele vriendjes een schilderijtje maken want zij waren gisteren nog niet aan de beurt geweest.
De andere vriendjes spelen in de hoekjes.
Als het tijd is voor ons tussendoortje maken we de tafels vrij en gaan we gezellig samen aan tafel. Hmm, dat smaakt!
Na de speeltijd mochten we voor de eerste keer gaan sporten met meester Koen. Juf Wies ( = onze kinderverzorgster ) gaat elke keer mee om een handje toe te steken als er iemand een plasje moet doen. Juf Carla heeft op dat moment overleg met de zorgcoördinator. Helaas is het heel moeilijk om kleuters in beweging goed op een foto te krijgen. Juf Carla laat toch de scherpste foto's zien om jullie een sfeerbeeld te geven. Mijn kapoentjes vonden het in ieder geval super leuk!
Namiddag spelen we verder in de hoekjes ...
We sluiten onze dag af met een verhaal. "Dribbels eerste schooldag."
Een leuk prentenboek met flapjes, om achter te piepen, zeer leuk voor peuters.
Zo moe maar voldaan maken we ons klaar om naar huis te gaan. Alle peertjes weer in de mand en dan de jassen aan.
Deze morgen had de juf zich voorgenomen om te starten met een mooi prentenboek van hondje "Dribbel." Maar ... wat een verdriet! Zoveel traantjes dan maar snel tutjes en knuffels zoeken, kusjes, aaitjes en lieve troostende woordjes uitdelen en ... prentenboek aan de kant. Als het grootste verdriet voorbij was mochten mijn kapoentjes hun peertje met kenteken en foto zoeken en in de perenboom hangen. Euh, wat had ik nu ook alweer gekozen? Geen probleem dan draaien we toch gewoon alle peertjes om totdat we onze foto gevonden hebben. Terwijl oefenen we de namen van onze klasgenootjes.
Zo, dat ging al redelijk goed en het verdriet is verdwenen dus kunnen we in onze hoekjes verdwijnen om fijn te spelen.
Wie wil er graag schilderen? Ik, ik, ik, ... gelukkig kandidaat schilders bij de vleet. De juf moet wel even uitleggen dat niet alle vriendjes tegelijk kunnen schilderen. We verven om de beurt.
Na het schilderen wassen wij zelf onze handen.
Nadat we fruit gegeten hebben gaan we buitenspelen. Weer in de klas spelen we verder en mogen andere kleuters schilderen.
En als we moe zijn dan rusten we even in de zetel van de juf.
Vandaag heeft de juf ook voor de eerste keer het opruimlied opgezet.
We hebben al flink geholpen en daarom kregen wij een "Smiley stempel." Zo fier dat we waren
Amai, de tijd vliegt! Het is reeds tijd om ons klaar te maken om naar huis te gaan. Wij mogen om beurt ons peertje weer uit de boom plukken en het in de grote rieten mand te leggen.
Nu nog onze jas aandoen en dan in de zaal op mama, papa of onze grootouders wachten. Daaaaaag!!! Tot morgen.
Een eerste schooldag is steeds onwennig voor de peuters, voor de juf maar ook voor de mama's en papa's. Toch is de juf heel tevreden over deze eerste schooldag want er waren wel wat traantjes maar eens alle mama's en papa's naar huis waren, waren de traantjes ook snel opgedroogd. De meeste kapoentjes gingen meteen aan het spelen in de verschillende hoekjes. Juf Carla speelde mee om op deze manier kennis te maken met haar nieuwe kleutertjes.
Dan was het tijd om boterhammetjes te eten. Wat hadden mijn kapoentjes honger. Op één twee drie waren alle boterhammetjes op.
Namiddag mochten we een ijsje gaan eten, dankzij het oudercomité. Dat lieten we ons geen twee keer zeggen en we trokken samen op pad naar de ...ijsjeswinkel.
We konden kiezen tussen vanille-ijs of chocolade-ijs en mochten het zelf bestellen.
Jammie, zo lekker!
Zoek de fout = wie heeft geen ijsje?
Nadat onze mondjes, handjes en knietjes weer proper waren zijn we nog even naar de speelplaats geweest om ons nieuwe speeltuig te testen.
Lieve mama's en papa's van het oudercomité: Kijk eens naar die blije snoetjes Nogmaals, DANKJEWEL!!!!
Lieve bezoekers van deze blog: Ook, DANKJEWEL want door jullie deelname aan de Halloweenparty, de bierdegustatie, de kienavond, het carnavalfeest, restaurantdag, schoolfeest enz... kunnen wij ( = oudercomité en de school ) projecten zoals dit speeltuig bekostigen. Doe zo verder!
Tot slot kijken mijn nieuwe kapoentjes nog even naar Bumba terwijl de juf de boekentasjes klaarmaakt.
Op één twee drie was onze eerste schooldag voorbij. Hopelijk hebben jullie er morgen weer zin in. Juf Carla in ieder geval wel. Slaaplekker!
Aan alle vriendjes van "De Eik" Ik wens jullie een hele leuke start van het nieuwe schooljaar!
Gedaan met ons luilekker leventje! Vanaf morgen gaan we er tegenaan. Juf Carla heeft er zin in en het perenklasje is helemaal klaar. Kijk maar even mee ... Hopelijk zien de perenklasvriendjes het ook zitten.
Alleen de muren zijn nog saai en kaal maar daar zal snel verandering in komen. Slaaplekker!
Joepie! Met een beetje hulp van de directeur kan ik, sinds deze middag, weer blogverslagen maken en foto's posten. Dus lieve mensen nog even geduld ik ben er volop aan het werken. Vandaag post ik zonder fout mijn verslag van de eerste schooldag en ook onze bezigheden van vandaag.
Vandaag was het tijd voor onze jaarlijkse sportdag. Al mijn kapoentjes kwamen 's morgens binnengewandeld in hun sportkleding en met héél veel enthousiasme Vandaag kwam ook Jeff op bezoek. Hij mag in september naar het perenklasje komen en hij kwam vandaag al eens de sfeer opsnuiven. Welkom Jeff, de juf is zeer blij met een flinke jongen zoals jij.
We gingen vandaag in werkposten aan de slag met de hulp van onze leerlingen van het vijfde leerjaar Bij de eerste werkpost konden we onze spieren opwarmen op muziek.
We beginnen met de Bumba-stopdans. Op de muziek rondstappen door de zaal en als de muziek stopt dan blijven we stilstaan met onze armen in de lucht.
We dansen ook nog de kabouterdans en op de muziek van Maya de Bij.
... en dan naar werkpost 2 : Een fietsparcours, om de beentjes los te maken!
Werkpost 3 was een klim- en klauterparcours in de polyvalente zaal...
Voor onze 4de werkpost moesten we naar de polyvalente zaal voor dans met Silverstar... leuk hoor!!!
Even pauzeren en een lekkere banaan eten om de nodige energie op te doen.
Onze 5de werkpost was een estafettespel op de speelplaats. We moesten zo veel mogelijk balletjes verzamelen in de hoepels
En als laatst, werkpost 6 daar mochten we ons voetbaltalent testen of we konden ons uitleven in de speeltuin
En we komen weer tot rust met een verhaal over Max die ook gaat sporten.
Oh, vandaag ons laatste verjaardagfeest van dit schooljaar. Wij vieren de verjaardag van Alara, ook al is zij eigenlijk pas jarig in de grote vakantie. Let the party begin! Deze morgen ging Alara zoals altijd op de bank zitten. Kijk eens Alara de verjaardagstoel staat klaar speciaal voor jou. Nu was het tijd om haar kroontje op maat te maken en dan mocht ze haar kroontje bewonderen in de spiegel.
Alara bracht lekkere cup-cakes voor ons mee en appelsap om te drinken. Maar eerst kaarsjes erop zetten natuurlijk. Hoeveel kaarsjes? Even tellen 1-2-3, natuurlijk!
Als het liedje uit is mag Alara blazen. Amai, niet makkelijk hoor! Gelukkig zijn er een paar jongens met grote longen. Zij helpen Alara met het uitblazen van de kaarsjes. Bravo!!
Nu mag zij een cadeautje kiezen uit de geschenkendoos van de juf. En ook Alara kiest voor waterverf. Maak maar vele mooie schilderijtjes, Alara!
Nu gaan we naar de zaal om te zingen en te dansen : "Lang zal ze leven, Hoera!"
Nu even kriebelen en een dikke zoen.
Nog een mooie tekening maken voor ons jarig vriendinnetje. Zo kan ze later nog dikwijls aan ons terugdenken.
Smultijd! Lekkere cup-cakes en appelsap. En opeens werd het stil in de perenklas.
Alara krijgt haar album uit handen van Wout. Natuurlijk mag ook zij Jules meenemen naar huis om samen een geweldige tijd te beleven.
Deze morgen stelde juf Carla voor om een zandkasteel te maken net zoals Jules en zijn zus. Ja, dat zagen ze meteen zitten. Eerst alle spulletjes klaarleggen, een emmer, een schepje, een kasteelvorm, zand, en dan aan het werk... Vol spanning wachten op het resultaat...
Maar het lukte niet! De toren zakte in elkaar. Nog een keertje proberen, we geven niet op...
Hoe kan dat nu? Bij Jules lukte het wel. Na lang denken en overleggen riep er iemand : "Water bij doen!" en...
Ja hoor, toen lukte het wel. Hoera!
Nu mochten we het allemaal om beurt uitproberen.
Ook in de creahoek werden er nog zandkastelen gemaakt want iedereen was nog niet aan de beurt geweest.
Na middag speelden juf Carla en juf Caroline poppenkast voor alle kleuters van "De Eik" Met dit poppenspel willen we eigenlijk uitleggen wat " ruilen " is. Kobe ruilt zijn ijs voor een blauw schepje van Annemieke. Annemieke ruilt op haar beurt het ijsje voor de zonnebril van Eend. Zo gaat het verder totdat het ijsje weer bij Kobe terugkomt maar tegen dan is zijn ijsje natuurlijk op.
Verder spelen in ons klasje :
Fleurtje voelde zich niet goed of moe? Ze vroeg aan de juf een dekentje want ze had het koud. Jonas was super lief voor haar en vertelde een verhaal.
Maar toen was het tijd om buiten te spelen en Fleur wilde niet mee. Ok, zei de juf, ik ben toch in de buurt blijf jij dan maar liggen op de zetel. En kijk, zo vonden we ons Fleurtje na de speeltijd...
Oh, Fleurtje! Ik hoop echt dat je het mij niet kwalijk zult nemen maar deze foto is zo schattig! Dikke zoen van de juf, hopelijk voel jij je morgen beter.
Nieuwsgierige juf Carla wilde graag weten of de papa's wel blij waren met hun Vaderdag geschenk. Dus even de kindjes uithoren
Oef, gelukkig! De papa's waren content. Ook de papa van Maud want hij kreeg een schilderijtje wist Maud ons te vertellen. Wie is Maud? Zij is het nichtje van Iza en zij mag volgend schooljaar naar de perenklas komen en daarom kwam zij vandaag al eens de sfeer opsnuiven. Wat was ze flink. Maud, juf Carla is zeer blij met een flinke meid zoals jij!
Juf Carla had een heel belangrijk artikel gelezen in de krant! Hierin kon de juf lezen dat veel te veel kleutertjes hun tandjes niet of niet goed genoeg poetsen. Daarom vandaag nog eens een flinke babbel gehouden om het belang van tanden poetsen in de verf te zetten. Mijn kapoentjes (de meeste toch ) kwamen spontaan hun tanden laten zien om te tonen dat zij wel goed poetsen.
Iza had vandaag een klein hartje omdat Maudje naar het perenklasje kwam. Dus zijn we even in de klas van Iza geweest om te tonen hoe flink Maud wel is.
Oeps, snel onze jas aandoen want meester Leroy is er al om te gaan sporten.
Na de speeltijd mocht Jonas vertellen over zijn vakantie in het Vennenbos. Hij bracht heel veel foto's mee zo konden wij meegenieten van zijn leuke vakantie. Wij willen ook op vakantie!!!!!!
Nu tijd voor een verhaal van Jules. Het zandkasteel van Jules. Jules wil samen met zijn zus een zandkasteel bouwen. Alles verliep prima totdat het begon te regenen want door al het water was er geen zandkasteel meer maar een hoopje modder.
Aan onze crea-tafel maken ook wij een zandkasteel maar dan op papier.
Spel in de hoeken :
Een spelletje om de dag af te sluiten. Wat nemen we mee als we naar het strand gaan? Om beurt kiezen we iets uit de mand. We vertellen wat het is, wat je ermee kan doen en of we het meenemen of niet. We waren het niet altijd eens met elkaar.
Vandaag, de dag na onze fantastische schoolreis wilde de juf weten wat haar kapoentjes het leukst vonden. De meningen zijn verdeeld. Enkele kindjes vonden het ballenbad zeer leuk andere de kleine go-carts en ééntje de hoge toren met stoeltjes die op en neer gingen.
Oei, oei, we hebben er gisteren niet aan gedacht om ons gedicht voor papa te oefenen. Snel even nagaan of we het nog kennen. ... zoenen, ... zoenen, gr.., kl.. di.. zoenen, enz...
Gelukkig, geen paniek papa's het komt goed. Dan spelen in de hoekjes :
Na de speeltijd mag Lio vertellen over zijn dag met Jules. Dankzij een verslagje van mama en heel veel foto's konden we meegenieten van zijn dag.
's Middags besluiten we om buiten te eten, zo gezellig!
Na het eten flink insmeren om ons te beschermen tegen de zon.
Na middag vertelt de juf het prentenboek : "DE WIEBELBILLEN-BOOGIE!"
Als mama soms eens weg moet, voor haar werk of zo, dan gebeurt het dat papa's moeten oppassen. In het geval van de twee olifantenbroertjes uit dit verhaal draait het uit op enkele spetterende uurtjes. Als apotheose leert papa hen de wiebelbillenboogie dansen. Maar als mama thuiskomt, kan ze eerst niet lachen als ze ziet wat een bende ze ervan gemaakt hebben. Gelukkig kunnen ze haar sussen met een demonstratie van de wiebelbillenboogie.
Natuurlijk willen wij ook de wiebelbillen - boogie dansen. Wat een pret! Met je billen draaien, stampen met je voeten en zwaaien met je armen. En als het liedje uit is laten we ons vallen met de beentjes in de lucht.
Nu nog even spelen in de hoekjes :
En als we moe zijn dan rusten we even.
Deze morgen waren alle geschenkjes en kaarten klaar voor papa maar het is nog even te vroeg om het al te geven dus hebben we deze morgen even op onze kalender gekeken wanneer het dan eindelijk Vaderdag is. De dag is nu wel duidelijk maar wat doen we zolang met het pakje en de kaart? Wegstoppen! Ja een goed idee, maar waar?! Dat verklappen we natuurlijk niet.
Wat waren mijn kapoentjes opgewonden deze morgen. Toch nog eerst even een verhaaltje vertellen want we moeten nog even op de bus wachten. Heksje Mimi met de klas op stap.
Dan nog een plasje doen en dan zijn we weg.
Spannend, we gaan met de bus!
Hoera, aangekomen.
Schoenen uit en spelen maar.
Even rust. We krijgen cake en water. Hmm, dat smaakt.
Dan weer verder spelen.
Komen eten! Joepie! Frietjes, hamburger, mayonaise en ketchup.
Mogen wij gaan spelen? Natuurlijk!
Wie wil een ijsje! Ik, ik, ik, ik,
Oh, tijd om naar huis te gaan. Nog even goede dag zeggen aan de grote ridder en dan naar de bus.
In de klas nog lekker fris water drinken. Was het leuk? JA!
Tot morgen, kapoentjes! Slaaplekker, maar dat gaat geen probleem zijn.
Feestjes bouwen is leuk en vandaag was de beurt aan Lio. Eigenlijk is Lio pas in de grote vakantie jarig maar wij vierden het vandaag reeds. Lio had van alles bij maar dat zou nog even een verrassing blijven want eerst moest hij nog zijn kroontje passen en zichzelf even bewonderen in de spiegel.
Nu alles uitpakken en dan kunnen we beginnen met feesten. Hmm, chocoladecake, appel-en sinaasappelsap. En twee cadeautjes.
Maar eerst de kaarsjes natuurlijk. Hoeveel Lio? Hij telt zijn vingers 1 2 3! Lio kiest drie kaarsjes en mag ze zelf op de taart prikken.
Nu zingen en klappen voor Lio. Kaarsjes op de taart.
In het openmaken van pakjes is Lio zeer goed! Zou hij geoefend hebben?
Wauw, we kregen zelfs 2 prentenboeken. Eéntje van papa's en ééntje van mama's met hun kleintjes.
Juf Carla heeft natuurlijk dadelijk eentje voorgelezen. Het boek van de papa's natuurlijk want deze week is het vaderdagweek.
Na het vertellen mocht Lio de prentenboeken in onze boekenkast plaatsen. Dankjewel mama en papa voor de super leuke boekjes!
Dan mocht Lio op zijn beurt een cadeautje kiezen. Hij twijfelde niet en koos resoluut voor waterverf. Veel plezier met schilderen Lio.
Nu naar de zaal om te zingen en te shaken. Lang zal hij leven, HOERA!
Nadat de juf het ei-ei-lied gezongen had werd Lio bedolven onder de kriebeltjes en de kusjes van zijn vriendjes van de perenklas.
Dan naar onze klas om een tekening te maken voor de jarige.
Nu trakteerde Lio ons op lekkers! En polts was het muisstil. Hmm, lekker, chocoladecake.
Alfa gaf met veel plezier het album aan Lio met een dikke zoen erbij. En dan kreeg Lio Jules in de draagzak op zijn buik mee naar huis. Hopelijk beleven ze samen een leuke namiddag.
Vandaag leren we ons gedichtje voor papa. Maar natuurlijk willen wij het nog niet verklappen.
Op vraag van de juf drinkt Giel een slokje water en geeft dan Fleur een zoen. Uhhh, zegt Fleur en wrijft over haar wang. De juf vraagt hoe voelde het zoentje van Giel en zij zei : "..."
Nu willen jullie zeker weten welk woord!? Maar wij zeggen niets. Dus papa's kijk maar naar de foto's en misschien worden jullie er iets wijzer van. Ons mondje blijft voorlopig dicht.
Na de speeltijd ontdekten mijn kapoentjes al heel vlug de tafel met de foto's en attributen van hun papa's.
Sommige kleuters wisten veel te vertellen anderen maar weinig. Om beurt zochten zij de foto van hun papa om over hem te vertellen. De juf wilde graag weten of wij de voornaam van onze papa wel kennen. Ja, hoor, veel kleutertjes wisten het wel. We vertelden ook waar onze papa goed in is en waar wat minder
Juf Carla is heel wat wijzer geworden! Er zijn sportieve papa's, papa's die in de tuin werken, maar aan de attributen te zien vooral papa's die graag koken.
Spelen in de hoekjes :
Een speellied om af te sluiten : " Mijn papa is een leuke man die van alles kan!" We gebruiken een stok als stuur voor de moto van papa. Zo rijdt hij met de moto, de moto, de moto.
Vandaag start onze vaderdag week maar het zal een trage start worden want de juffrouwen hebben MDO-bespreking van alle kleuters in hun klas. Dit wil zeggen dat er de hele dag kleuters uit andere klassen even naar onze klas komen. Mijn kapoentjes vinden die grotere vrienden wel leuk maar een gewone schooldag is het niet. Vandaar dat we vandaag enkel in onze hoekjes gespeeld hebben en aan ons cadeautje voor papa gewerkt hebben.
Wout bracht vandaag onze kalenders in orde en gaf de visjes Dora en Nora eten.
Opeens opschudding in de klas :" Een vlieg!" En de vliegenjacht was geopend!
Wat een gekke dag, anders dan anders. Maar we sluiten gezellig af met een verhaal over Anna en haar papa.
Deze morgen geen getreuzel maar onmiddellijk aan het werk want 3 vriendjes van de perenklas gaan volgende week op vakantie. Daarom gaan we vandaag heel hard doorwerken aan hun cadeautje voor Vaderdag zodat zij ook op vakantie papa kunnen verrassen met een cadeautje. Hier zien jullie het ontwerp van het inpakpapier. Geniet ervan want meer gaan jullie nu niet te zien krijgen.
Om beurt speelden we dan ook in de hoekjes :
Na de speeltijd heeft de juf toch even tijd om een verhaal te vertellen van Max en zijn nieuwe fiets.
Namiddag werken we naarstig verder want als alles klaar geraakt speelt de juf na de speeltijd Tik Tak.
Hoera, wij zijn klaar! Nu Tik Tak met...
De puzzeldeurtjes : Jules en zijn nieuwe fiets.
Schuivende bekers en een mini autootje De dansende schaar knipt zeilbootjes
Auto's rijden rond en parkeren dan achter elkaar van groot naar klein.
Een treintje op sporen. De hoge toren met een auto
Een politieagent die komt piepekoe spelen en dan een auto in beweging brengt door aan een touwtje te trekken.
Amai, allemaal lekker zomers gekleed! Meteen komen mijn kapoenen hun outfit tonen en wat viel op dat de t- shirt van Lars in ons thema past.
Zalig zomerweer dan maken we een leerwandeling naar het kruispunt. Eerst allemaal een veiligheidsvest aandoen. Dan geeft maakt de juf enkele zeer belangrijke afspraken zoals : - Niet lopen. - Op de stoep stappen. - Een vriendje een hand geven. - Goed luisteren naar de juffrouwen.
Nu kunnen we vertrekken. We leren de straat oversteken, we bespreken verkeersborden, we kijken en benoemen de voertuigen die voorbij rijden enz ...
Super flink waren de kindjes van de perenklas! Met jullie wil de juf nog weleens op stap gaan!
Weer in de klas is het al tijd om fruit te eten. Dan even buitenspelen en na de speeltijd gaan we sporten met meester Koen.
Namiddag mag wie wil wat langer buiten blijven om met water te schilderen op de betontegels.
De juf zet een tafel in de zaal om een stempelwerkje te maken en zo kan ze ook de kindjes die buiten spelen in het oog houden.
Maar wie wil mag ook in de klas spelen.
Na de speeltijd mag Juul vertellen over zijn namiddag met kleine Jules. Er zat een mooi verslag in het mapje met leuke foto's zo konden we met z'n allen meegenieten van de avonturen van Juul en Jules.
Nu nog de dag leuk afsluiten met een treinlied van Jules. Eerst luisteren we naar het liedje... We konden de trein horen rijden. Willen jullie ook eens met de trein reizen vroeg Jules? Natuurlijk willen mijn kapoentjes dat. We stapten rond de trein zolang we muziek hoorden. Als de muziek stopte mochten we in de trein gaan zitten. Mijn kapoentjes gingen helemaal op in het spel. Maar helaas was het al snel tijd om naar huis te gaan dus hebben we afgesproken om het morgen nog eens te spelen.
Lang zal hij leven, lang zal hij leven, HOERA voor Juul!
Amai, eindelijk! We vieren de verjaardag van Juul. Hier heeft hij heel lang op moeten wachten dus maken we er vandaag een leuk feestje van met de hulp van mama en papa natuurlijk! Deze morgen eerst een beetje verlegen maar dat was snel voorbij. Nu eerst alles uitpakken want Juul had een hele grote tas bij. Wat zou er allemaal in zitten?
Zo nu eerst voor een kroon zorgen en dan mag Juul zichzelf bewonderen in de spiegel.
Wat bracht Juul mee? Lekkere zelfgebakken cupcakes en al het nodige lekkers om ze mooi te kunnen versieren.
Maar eerst moeten we weten hoeveel kaarsjes er op de cakejes moeten. 1 2 3
Juul mag drie kaarsjes kiezen en op de cakejes zetten.
Nu zingen we voor Juul. "Kaarsjes, kaarsjes op de taart want het is feest vandaag.
Blaas nu, blaas nu maar!
Pakjestijd. Juul mag het pakje openmaken dat hij meebracht voor onze klas.
Hoera, een gitaar! Hier gaan mijn kapoentjes nog veel plezier mee beleven. Nu mag Juul iets kiezen uit de pakjesdoos van de juf. Hij kiest voor waterverf. Veel plezier met schilderen.
We strekken onze benen tijdens het dansen voor onze jarige. Lang zal hij leven, lang zal hij leven, hieperdepiep, HOERA!!
Kriebeltijd! Een kriebeltje op zijn buik en een kusje op zijn wang. Gelukkige verjaardag.
We maken ook een mooie tekening zo heeft Juul een mooie herinnering voor later.
Joepie, nu mogen mijn kapoentjes zelf hun cupcake versieren. Mijn kapoentjes kunnen het natuurlijk niet laten om al te snoepen tijdens het versieren.
Hmm, ziet het er niet lekker uit!
Nu smullen maar!
Juul krijgt zijn album van Jonas met een dikke zoen erbij!
Nu mag grote Juul kleine Jules mee naar huis nemen. Wij wensen hen een mooie namiddag samen.
We zaten gezellig samen in onze vertelhoek en zongen : " Goedemorgen allemaal " Onze kentekentjes werden in de boom gehangen, de dagkalender inorde gebracht en Dora en Nora kregen lekker eten van ons. Toen wilde de juf graag weten hoe haar kapoentjes naar school komen? Iedereen mocht zijn kenteken bij het juiste vervoermiddel leggen nl. Met de auto, met de bus, de fiets ofwel te voet.
Sommige kapoentjes dachten juf Carla te foppen zoals Liana zij zei dat ze met de step naar school gekomen was. Ook andere kindjes wilden de juf wijsmaken dat ze met de fiets gekomen waren maar de juf wist wel beter. Op deze leeftijd is het soms moeilijk een verschil te maken tussen wat je graag zou willen en hoe het werkelijk is. Uiteindelijk bleek dat de meerderheid met de auto komt en enkele kleuters met de schoolbus. Zo oefenden we ook de begrippen meer en minder, veel en weinig maar ook : " Hoe de juf foppen!
Daarna leerden we een gedichtje :
Vroem, vroeeeeeeem..... Opzij, opzij, de auto komt voorbij. Vroem, vroem, knal, pats, boem, Ojee, een ongeluk! Nu is mijn auto stuk!
Dat was gieren, lachen, brullen met knal, pats, boem, mijn kapoentjes hadden veel plezier en riepen nog eens! Tijdens hoekenwerk mochten we 2 voertuigen laten rijden en botsen net zoals in het gedicht.
Ook in de andere hoekjes was het fijn vertoeven. Mijn kapoentjes spelen mooi samen.
Maar dan opschuddding. Juf, juf kom kijken een spin op de wc. De juf gaat mee kijken want ze heeft geen zin in natte broeken omdat er een spin op het toilet zit.
Maar schatjes toch dat is geen spin maar een vlieg! Hihi! Gewoon wegjagen en dan vliegt ze vanzelf weg.
Namiddag zijn we stoere brandweermannen en vrouwen met onze rode helm en een stuur. We gaan bewegen op muziek. Wachten op de sirene en dan de brandweerwagen starten, snel naar de brand rijden en dan blussen.
En weer terug naar de brandweerkazerne rijden.
Nog even in de hoeken :
We besluiten de dag met een verhaal van Anna.
En nog één keer ons gedicht oefenen, vroem, vroem!
Vandaag is onze dag nogal hectisch van start gegaan want de negen vriendjes van de eendjesklas kwamen even op bezoek want juf Davina moest naar een overlegmoment. We zongen ons "Goedemorgenlied" en maakten onze boekentas zelf leeg. Brooddozen in de trolley, waterflesjes op hun plaats, fruitzakje in de fruitlade en heen-en weermapje in het houten kistje. Amai, dat was veel om te onthouden! Toen dat van alle 24 kleuters in orde was was het al tijd om fruit te eten want om half tien is meester Leroy er om te gaan sporten. Helaas geen foto's vandaag want Els is ziek en kan er dus niet bij zijn vandaag.
Na de speeltijd is alles weer normaal en beginnen we de dag opnieuw met onze gezellige praatronde. Lio heeft in het weekend gefeest want broertje Lars is 1 jaar geworden. Jules heeft in het weekend een mooi knutselwerk gemaakt voor de juf.
En Wout vertelde over zijn weekend met Jules aan zee. Zijn oogjes blonken toen hij erover vertelde.
Samen keken we naar de foto's en opeens riep Fleur : "Ik heb met Wout gespeeld in de binnenspeeltuin." Eerst keek juf Carla even bedenkelijk...van dat kan niet. Maar jawel hoor! Fleur had gelijk want ze stond samen met Wout en Jules op de foto.
Zo nu hadden we genoeg gebabbeld tijd voor een verhaal. Vandaag zelfs een tikkeltje grappig. Jules had een nieuwe fiets gekregen en wilde onmiddellijk gaan fietsen. Mama stapte achter Jules na en riep de hele tijd : " Pas op! Een auto!" " Pas op, Jules voor die mevrouw!" en even later hoorde Jules " AU " mama had niet goed opgepast en was tegen een boom gelopen. Maar mama toch, pas toch op.
Dat vonden mijn kapoentjes grappig mama die zelf niet goed opgelet had, !
Na het verhaal van Jules zijn we in onze hoekjes van start gegaan. In de creahoek mochten we vandaag onze kniptechniek oefenen. We knipten stenen voor de vrachtwagen van Benny.
Daarna plakken natuurlijk!
Ook in de ander hoekjes was het gezellig druk :
In de zaal mochten we met onze voertuigen slalommen.
Na de laatste speeltijd een speellied : "De wielen van de bus gaan rond en rond als de bus gaat rijden." We kregen allemaal een stuur en reden mee.