Na het in orde brengen van onze kalenders wilde juf Carla een verhaal vertellen met prenten. Oei, de juf liet de prenten vallen!
Haar lieve kapoentjes hielpen met het oprapen.
Maar nu liggen ze wel door elkaar. Hoe zou het verhaal gaan? Samen komen we er uit, het gaat als volgt ...
Eerst ging Jan zijn schoen zetten, hierin stopte hij een wortel voor het paard en een mooie tekening voor Sinterklaas.
Dan ging Jan zijn bedje in.
Wanneer Jan sliep kwam Sinterklaas langs.
Bij het opstaan 's morgens vond Jan speelgoed en lekkers in zijn schoen.
Vandaag oefenden we ook onze kniptechniek en daarna plakken we onze snippers op een driehoek van karton.
Pieteboe is een tel- en zoekboek voor hele jonge kinderen. Op de eerste prent staat Sinterklaas eenzaam op het dek van de stoomboot: Sint zoekt en zoekt de hele tijd. Piet, waar ben je? Zwarte Piet! Alweer is Sint een Pietje kwijt. Hij gaat op zoek, naar Pieten die verstopt zitten achter flapjes. En mijn kapoentjes mochten die zoeken en tellen natuurlijk!
Namiddag ons speelversje : "Stippe, stappe, stippe-stap." Opnieuw dolle pret!
Kriebelversjes, zo leuk om de dag mee te beginnen. Eerst beeldt de juf het versje uit : Stippe stappe, stippe stap, Zwarte Piet stapt op de trap met zijn pak en met zijn zak loopt hij boven op het dak. Oeps, nu glijdt hij weer terug langs jou kriebel, kriebelrug.
Toen we het gedichtje al een beetje kenden mochten we op schoot bij juf Carla en liet zij Zwarte Piet over ons lopen en weer langs onze rug naar beneden glijden. Dolle pret!!!
Spelen in de hoekjes :
Na de speeltijd komt meester Koen ons halen om te sporten maar het is juf Alyssa die het bewegingslesje mag geven. Bewegen en terwijl de kleuren leren.
Namiddag spelen er soms (gekke) kindjes in onze klas.
Zwarte pietjes moeten zeer lenig zijn daarom doen zij de pietengym en wij hebben het ook eens geprobeerd.
Nog even lekker kriebelen ...
Tot slot nog een verhaaltje van "Dag Sinterklaasje." Einde van de schooldag maar toch nog volle concentratie
Wat is op dit moment van belang voor mijn peutertjes? Weten hoe je je schoentje moet zetten, natuurlijk! Jules wist het ook niet zo goed en vroeg daarom raad aan ons. Samen hebben we een ritueel bedacht dat zeker succesvol(= gevulde schoen) zal zijn. 1. Schoen zetten. 2. tekening maken voor Sinterklaas. 3. Een klontje of wortel voor de Sint. 4. Flink gaan slapen.
Dan komen Sint en Piet zeker langs om iets lekkers in ons schoentje te stoppen. Nu alles duidelijk is besluiten we om allemaal een tekening te maken om bij een zelfgemaakte schoen te zetten. Misschien brengt de Sint dan ook wel lekkere snoepjes op school.
Vandaag was het ook tutti-frutti-dag en we aten met veel smaak lekkere banaantjes.
Na ons speelkwartier buiten speelde juf Alyssa een geluidenspel met ons. Eerst goed luisteren welk diertje we horen en dan de juiste afbeelding zoeken.
Nu nog even spelen in de hoekjes :
Tot slot kijken we samen naar een verhaaltje op video van "Dag Sinterklaasje"
Kijk eens wat de juf meegebracht heeft! "Sinterklaas en Zwarte Piet" klonk het in koor. Wie zijn dat? Hoe zien ze eruit?
Ja hoor, mijn kapoentjes wisten er al veel over te vertellen. Wie heeft al zijn schoentje gezet? Hoe moeten we dat doen? Samen keken we naar een verhaaltje op video van "Dag Sinterklaasje" Hoe zet ik mijn schoen. Zo gezellig!
Na het kijken nog even herhalen zodat we het deze avond zeker goed doen nl. 1. schoentje zetten met je naam erop. 2. een tekening. 3. een wortel of klontje suiker.
Nu aan de slag in de hoekjes : We geven de muts van Zwarte Piet een mooi kleurtje van glanspapier. Eerst stukjes scheuren en dan opplakken. Tot slot mogen we een pluim kiezen voor de muts van Piet.
We spelen ook met de klimpietjes. Aan de plasticinetafel geven we Sinterklaas een lange witte baard.
Na de speeltijd een verhaal over de Sint.
Namiddag hoekenwerk :
Na de laatste pauze wilde de juf nog een spelletje spelen maar opeens was meester Koen er voor ons extra uurtje sport. Oeps, helemaal vergeten! Dan maar weer de jas aan en naar de sporthal om te sporten.
Eindelijk is het zo ver! Wij gaan dansen voor alle oma's en opa's. Om mijn kapoentjes niet teveel te belasten houden we het heel rustig. Fijn spelen in de hoekjes, we hebben zelfs knippen met een schaar geoefend.( daar moeten ze zich flink op concentreren, ideaal om mijn kapoentjes af te leiden van wat er straks staat te gebeuren.)
Samen gezellig eten in de klas.
Daarna nog even naar een filmpje kijken terwijl trekt de juf ons onze danskledij nietsvermoedend aan.
Nu stijgt de spanning toch een beetje ... terwijl de directeur ons aankondigt gaan wij klaarstaan op een Julesmatje.
Matteo roept nog superlief daar is "mijn" oma en opa en schattert het uit! Wie smelt hier niet van???
De muziek start en wij doen ons best speciaal voor Oma en Opa
Hopelijk hebben jullie ervan genoten. Wij in ieder geval wel
Met mijn handjes open, kom ik aangelopen. Oma-lief, opa-lief, hier een dikke zoen van je flinke kapoen! xxx
Ja, nog slechts één nachtje slapen en dan treden mijn kapoentjes voor het eerst op en dan nog wel heel speciaal voor hun oma's en opa's.
Daarom voor alle zekerheid nog maar eens gaan oefenen op het grote podium en met publiek (leerlingen van het lager) deze keer.
De rest van de schooldag proberen we zo normaal mogelijk te laten verlopen zodat mijn kapoentjes niet teveel druk voelen. Daarom een verhaaltje : héél rust gevend! "Karel en zijn opa."
Karel is bij zijn opa, die als verrassing de tent heeft opgezet in zijn tuin. Kareltje en zijn opa spelen indiaantje en gaan appels plukken. Daarna helpt Karel opa in de groentetuin. Oma heeft spaghetti gekookt en na het eten dansen opa en Karel wild in het rond. Daarna nestelt hij zich gezellig naast opa in de zetel.
We hebben deze week reeds bloemen gestempeld voor onze oma's, wel vandaag stempelen wij een mooi hemd voor opa! Eerst samen overleggen hoe we het gaan aanpakken...
en dan zelf aan de slag.
Na de speeltijd leuke speelliedjes zoals : In de kelder is het donker en de vogeltjesdans.
Namiddag nog lekker spelen in de hoekjes
En tot slot een tikspelletje in de zaal. Wat hadden ze plezier! Juf Carla deed een mooi sjaaltje aan en een brilletje, nu was ze een oma. Oma was moe van het bakken van vele koekjes. Tijdens het dutje van oma moesten haar kapoentjes proberen om een koekje te pakken. Maar, Oh, nee als we te dichtbij kwamen werd oma wakker en probeerde zij ons te vangen. Zo spannend!
Na de dolle pret was het tijd om naar huis te gaan.
Deze morgen hebben we eerst onze kalenders in orde gebracht en dan stond er ons iets leuks te wachten... Juf Alyssa wilde samen met ons wafels bakken.
Ja dat zagen we wel zitten. Juf Alyssa verdeelde de nodige hoeveelheid aan bloem, suiker eieren en boter over verschillende kommetjes zodat we allemaal iets konden doen. Roeren met de mixer, deeg in het wafelijzer doen, wafeltjes bakken en dan... opeten natuurlijk, hmm zo lekker!!! En wat rook het goed in onze klas.
Nu spelen in de hoekjes :
Na de speeltijd zijn we naar onze grote zaal getrokken om ons dansje op het groot podium te dansen. Waw wat een belevenis. Eerst even kijken hoe de kindjes van het eerste leerjaar dansen en dan is het onze beurt.
Wat ging dat goed! maar vrijdag zal het nog veel mooier zijn met onze aangepaste kledij en een enthousiast publiek. Lieve oma's en opa's, Als jullie vrijdag naar ons optreden komen (start om 13 uur) vergeet dan ook niet in onze inkomhal naar onze kunstwerkjes te gaan kijken. In de mediatheek is er onze jaarlijkse boekenbeurs met boeken voor groot en klein. Zeker de moeite om eens te gaan kijken. In onze refter kunnen jullie genieten van een heerlijke tas koffie en een lekker stuk taart. We hopen op jullie talrijke aanwezigheid.
In ons klasje kunnen we nog heel even spelen
onderhandelen in de poppenhoek
en na het opruimen, ....................................... ( vandaag hadden ze er echt geen zin in pfff!! ) oefenen we ons gedichtje nog een keer. Dat doen mijn kapoentjes veel liever
Maar we verklappen ons gedicht nog niet!!
Ziezo, optreden ok, danskledij ok, gedicht ok, kaart ok, Juf Carla kan vannacht op haar twee oren slapen. Hopelijk haar kapoentjes ook.
Vandaag hebben we een versje geleerd voor onze grootouders maar dat gaan we nog even niet verklappen.
Ook ons dansje voor vrijdag hebben we nog even ingeoefend. Maar nu geen foto's meer, lieve oma's en opa's, kom maar kijken naar ons optreden, vrijdag om 13uur.
We hebben ook aan een mooie kaart voor onze grootouders gewerkt.
Terwijl enkele kindjes fruit eten spelen andere in de hoekjes.
Joepie! Ook vandaag kregen we bezoek van verschillende oma's en opa's. Waarschijnlijk zijn ze wat nieuwsgierig naar wat wij allemaal uitspoken in de klas. Eerst zongen wij "Goedemiddag allemaal"
Dan speelde de juf Tik Tak in het thema van onze lieve oma's en opa's. Het was muisstil! Mijn pagaddertjes vonden het leuk, hopelijk onze oma's en opa's ook.
Daarna was er nog even tijd om samen in de hoekjes te spelen.
Na de speeltijd was het verhaaltjestijd een verhaal over Dribbel. "Dribbel bij oma en opa."
Tot slot trokken we naar de zaal om samen te dansen. " Zoveel oma's bij elkaar, klap in je handen en draai nu maar." "In de kelder is het donker" en ook de "Vogeltjesdans."
Nu nog onze jassen aan om naar huis te gaan. Lieve oma's en opa's dankjewel voor jullie bezoek een kaartje en een dansje hebben jullie van ons nog te goed! Een dikke zoen van jullie allerliefste kapoen, smak!
Jules toonde ons deze morgen zeer fier een foto van opa en ook ééntje van bompa en bomma. Bompa en bomma ziet hij niet zo vaak want zij wonen ver weg. Opa ziet hij elke dag want opa woont vlakbij. Oma kent Jules niet want zij was reeds gestorven voor Jules geboren was. Oma is nu een sterretje.
Ook mijn andere kleuters wilden graag vertellen over hun grootouders. Om het wat makkelijker te maken had de juf praatkaarten gemaakt. Zo hadden mijn kapoentjes wat visuele steun. Een kaart over hoe oma en opa eruit zien, baard, snor, bril, oorbelletjes, enz... Wat eet ik bij oma en opa : spaghetti, pannenkoeken, pudding, taart,... Welke diertjes wonen er bij oma en opa : kippen, een hondje, een poes,... Wat doe ik samen met opa en oma : auto wassen, een spelletje spelen, in de tuin werken, taart bakken,...
Snel ons fruit eten en dan sporten met meester Leroy.
Na de speeltijd oefenden we ons dansje voor het optreden van vrijdag. Waw! Wat doen mijn kapoentjes het goed!
Daarna hebben we in onze hoekjes gespeeld en om beurt mochten we een boeketje bloemen stempelen voor onze oma's.
Namiddag kregen we hoog bezoek! Alle grootouders die wilden mochten op bezoek komen en er waren er best veel. We hebben samen in de zaal speelliedjes gedaan zoals : " Zoveel oma's bij elkaar, klap in je handen en draai nu maar! " In de kelder is het donker." "De vogeltjesdans" wat was dat leuk! Sorry, foto's zijn niet zo goed gelukt.
Daarna mochten alle grootouders samen met hun kapoentjes in de hoekjes spelen. Zo gezellig dat dat was.
Na de speeltijd vertelde de juf nog een verhaal over Anna. "Met oma en opa aan zee."
Alle oma's en opa's waren muisstil, flink hé!
Nu componeren we nog, speciaal voor ons bezoek, een klassiek muziekstuk.
Oma en opa het was supergezellig vandaag met jullie erbij en dat maakt ons reuzeblij! Tot vrijdag, dikke kus van jullie kapoentjes. Smak!
Ook vandaag weer glunderende oogjes maar deze keer van Farid, want hij is jarig en dat gaan we vandaag vieren.
Het kroontje was reeds klaar de juf moet het enkel nog op maat van Farid maken en dan kan hij zichzelf bewonderen in de spiegel. Gelukkig, het kroontje valt in de smaak!
Kaarsjes, kaarsjes op de taart, zingen we uit volle borst voor ons vriendje Farid.
Blazen maar ... oeps dat lukt nog niet zo goed. Geen probleem hoor, Farid daar heb je vrienden voor die helpen je wel even met blazen, pfffffff, BRAVO!!!
Nu superleuk en spannend een cadeautje kiezen. Wat zal hij kiezen?
Een mooie gele auto, veel rijplezier, Farid.
Nu gaan we naar de zaal om te zingen en te dansen voor Farid. Lang zal hij leven, lang zal hij leven in de gloria,...
Hieperdepiep HOERA!
Nu ons ei-ei liedje nog dat gaat als volgt ... Ei, ei, ei, wij zijn zo blij dat er iemand jarig is en dat ben jij! Als het liedje uit is lopen alle kleuters naar de jarige, kriebelen de buik van de jarige en geven ook nog een dikke kus.
We maken nu een mooie tekening voor ons jarig vriendje. Hopelijk zal hij er later nog dikwijls in bladeren en terugdenken aan ons allemaal.
Farid had heel wat lekkers bij om ons te trakteren. We konden kiezen tussen smurfentaart, kersen-of appeltaart. De meeste snoepers kozen natuurlijk voor de slagroomtaart. Hmm, lekker.
Speciaal voor Farid een verhaal van hondje Dribbel.
Hondje Dribbel is jarig en hij geeft een feestje voor al zijn vriendjes. Maar waar zijn ze nu? Ze hebben zich allemaal verstopt en wij helpen Dribbel om ze terug te vinden.
Net voor we naar huis gaan krijgt Farid zijn album van vriendje Jonas met een dikke kus. Smak!
Wat een leuke dag, hopelijk ook een fijn weekend. Tot maandag voor een nieuwe schoolweek met speciale aandacht voor onze lieve grootouders! Daaaaag.
Deze morgen een enthousiaste Jules in de klas want hij was gaan logeren bij Enora en aan hun verhalen te horen was het superleuk! We kregen van mama en papa een mooi verslagje met foto's, zo kwamen wij alles te weten over hun dagje samen.
Eigenlijk zouden we vandaag de verjaardag van Farid vieren maar helaas is Farid al 2 dagen ziek. Hopelijk is hij snel weer beter! Dan schakelen we over naar plan B :Arrow: een verhaal. "Heksje Mimi mist haar vriendje."
Heksje Mimi is boos op Bobo de poes. Ze jaagt hem weg en blijft alleen achter. Tot Varken aanbelt en zomaar binnenkomt. Hij palmt haar huisje in en wil niet meer weg. Was Bobo maar hier, denkt Mimi. Samen zouden ze wel weten wat te doen.
Even in de hoekjes spelen :
Tijd om te sporten met meester Koen.
Namiddag spelen we verder in de hoekjes :
Aan het einde van de sportdag oefenen we heel intens onze dansje voor het grootouderfeest.
Hopelijk voelt Faridje zich morgen beter dan gaan we weer feesten. Bye, bye!
Vandaag hebben we ons eerste feestje gevierd in de perenklas en het was meteen een groot succes. Bij het binnenkomen van de klas merkten mijn kapoentjes meteen de speciale stoel op die in onze praatkring stond. Voor wie is die? Nee Jules niet voor jou!
Jules was snel op de verjaardagstoel gaan zitten maar hij was niet jarig dus mocht hij er niet op zitten. Wie dan wel? Wie is er jarig? Ikke zei een stemmetje heel stilletjes Ja natuurlijk "Enora"
De verjaardagstoel is voor jarige Enora! Eigenlijk was Enora gisteren al jarig maar toen waren we er niet dus vieren we het vandaag.
Kijk eens Enora, juf Carla heeft een kroontje voor jou gemaakt. Alleen nog even passen en dan mag Enora zichzelf bewonderen in de spiegel. Zou ze het kroontje mooi vinden?
Ja, gelukkig is ze er heel blij mee. Wat heeft Enora meegebracht? Even piepen... Oh, lekkere olifantencake en berencake. Wie heeft die gemaakt? Enora en mama. Juf Carla wil er kaarsjes opzetten maar hoeveel? Enora toont het juiste aantal vingers en wij tellen ze 1 - 2 - 3
Juf zet een liedje op van : "Kaarsjes, kaarsjes op de taart want het is feest vandaag!" en terwijl steekt ze de kaarsjes aan. "Kaarsjes, kaarsjes, op de taart, blaas nu, blaas nu maar!" Enora mocht de kaarsjes uitblazen maar dat was nog moeilijk, dus hielpen we allemaal met blazen. HOERA!
Enora bracht ook een pakje mee voor de klas. Even raden... wat zou erin zitten? Een bal, een knuffel,...
Nee hoor, een super mooi prentenboek van kaatje op de fiets.
Straks zal de juf eruit voorlezen maar eerst mag de jarige natuurlijk een cadeautje kiezen uit de cadeautjesdoos van de juf.
Enora kiest voor een ketting en armband. Mooi!
Nu gaan we naar de zaal om te dansen en te zingen voor onze jarig. Lang zal ze leven, lang zal ze leven,...
Hieperdepiep, Hoera!!! Weer in de klas gaan we een tekening maken voor Enora. Juf Carla maakt er een mooi prentenboek van dan kan Enora later als ze groot is er nog dikwijls in kijken en aan ons terugdenken.
Nu is het tijd om te smullen, hmmm, zo lekker die olifanten-en berencake!
Nadat we in de hoekjes gespeeld hebben verzamelen we in de kring, want juf Carla gaat vertellen uit het prentenboek dat we kregen van de jarige. "Kaatje op de fiets"
Dankjewel, Enora ( en ook mama en papa natuurlijk) voor het mooie prentenboek voor onze klasbibliotheek. Alle jassen aan om naar huis te gaan en ja ook Jules want hij mag vandaag bij Enora gaan logeren.
Jas aan en in de draagzak op de buik van Enora ... glunderende oogjes
Oei, bijna vergeten! Ons album krijgt Enora van Lyna met een dikke kus.
Wat een leuke dag, voor ons mag het elke dag feest zijn!!! Lieve, fuifbeesten geniet van de vrije namiddag en tot morgen.
Oeps, waar zijn al die vriendjes van de perenklas? Nu denken jullie natuurlijk dat veel kindjes zomaar zijn thuis gebleven om er een brugdagje van te maken. Nee, hoor! Juf Carla kreeg deze morgen de ene ziekmelding na de andere. Daarom aan alle zieke vriendjes een Mega dikke beterschapsknuffel
Wij beginnen zoals altijd met onze kalenders. Enora weet dat het vandaag een groot schooltje is en mag de grote boekentas naast het maantje van maandag hangen.
We gaan verder met een supermooi verhaal. "Maan heeft verdriet." Maan heeft verdriet. Daarom wil Olifant een kusje geven, maar alleen lukt het hem niet. Met de hulp van IJsbeer, Tijger, Krokodil én Muis maakt hij Maan weer blij.
Op 21 november vieren we in " De Eik" onze grootouders dus is het stilletjes aan tijd om een dansje in te oefenen. jullie mogen even piepen maar we verklappen verder niets.
Tijd voor hoekenspel. En geloof het of niet maar een keuze maken tussen de verschillende hoekjes is voor peuters niet altijd makkelijk. Dus legt de juf even uit wat er allemaal te beleven valt in de hoekjes en dan mogen mijn kapoentjes nadenken over waar zij het liefst willen spelen.
En nu spelen (en leren )
Na ons speelkwartier gaan we sporten met meester Leroy. Waw, een omloop vandaag met nieuwe uitdagingen.
Wij helpen meester Leroy met opruimen want al dat sportmateriaal is immers véél te zwaar voor hem
Namiddag spelen juf Carla en juf Kathleen voor alle kleuters van "De Eik" een poppenkastverhaal. Terwijl wij een liedje zingen komt Jan Klaassen de gordijntjes openmaken. Heksemie komt in het kabouterbos en heeft zin om iets stout te doen. Ze betovert een appel en wanneer iemand erin bijt, wordt hij heel boos. Kabouter Pom bijt in de appel en wat gebeurt er allemaal? Komt alles weer goed?
Nu nog even in de hoekjes spelen :
Om de dag af te sluiten wilde de juf nog een geluidenspelletje spelen maar helaas kwamen er enkele natte broekjes tussen. Dan maar een verhaaltje van Piet Piraat opzetten, altijd goed!
Geniet morgen van een dagje vrij en woensdag zijn we er weer en dan vieren we de verjaardag van Enora, Hoera!
Oeps een beetje later maar juf Carla is eerst haar allerliefste kleindochter " Nienke" gaan knuffelen.
Deze morgen was Jules niet te zien. Na even zoeken vonden we hem slapend in zijn bedje in de poppenhoek.
Opeens riep Jules : " Ik heb geen plaats in mijn bed!" Jules lag ook met al zijn knuffels in bed. Jules riep : " Opzij, opzij" en Beer viel uit bed. maar nog steeds had Jules geen plaats genoeg. Jules riep : " Opzij, opzij" en Aapje viel uit bed. ( peuters hadden dolle pret telkens er een knuffel uit bed viel)
en zo ging het maar door tot Jules helemaal alleen in bed lag. Waw! Nu had Jules veel plaats maar... hij voelde zich zo alleen en had het koud. Dus mochten alle knuffels weer gezellig bij Jules in bed. Dit verhaal komt uit het boekje van Penny Dale "Met tien in bed." Als Jules uitgeslapen was gaf hij onze knuffels terug en hebben wij hem geholpen met aankleden.
Nu spelen in de hoekjes en wie wil mocht zijn knuffel tekenen met houtskool.
Na ons speelkwartier buiten, fijn sporten met meester Koen!
Namiddag hebben we samen met juf Alyssia een vlinder geknutseld. Eigenlijk hebben wij mogen schilderen en de juf zal er een vlinder van maken. Willen jullie onze knutselwerkjes van korter bij zien? Wel, binnenkort als het "Grootouderfeest" is op school kunnen jullie naar de tentoonstelling kijken van al onze werkjes.
Na de speeltijd was Jules moe.
Zullen we een slaapmuziekje voor Jules spelen? Alle kapoentjes mogen een instrumentje kiezen.
Nu kan het orkest van start gaan.
Een slaapmuziekje kon je het wel niet noemen Maar Jules is toch in slaap gevallen...hij was dan ook héél erg vermoeid!!!
Vermits mijn kapoentjes 's morgens zeer flink zijn kunnen we een item toevoegen aan onze kalenders. Als de juf weinig foto's ophangt is het een klein schooltje als het hele rijtje vol foto's hangt is het een groot schooltje en dan mag één kindje een kleine of grote boekentas bij de juiste dag hangen. Goed gedaan Sylana!
We leerden vandaag ook een versje : Knuffeltje hier, knuffeltje daar,
knuffeltje hoog, knuffeltje laag.
Knuffeltje lief en zacht, blijf bij mij de hele nacht.
Dan spelen in de hoekjes en aan onze knutseltafel een nieuwe uitdaging nl. scheuren. In het begin niet zo makkelijk maar na wat hulp en flink oefenen hebben verschillende kapoentjes de techniek onder de knie.
En dit is het resultaat!
Nu denken jullie misschien :"Wat een zonde van al dat papier!" Maar het waren vooral blaadjes waar we reeds op getekend hadden en we gaan ze niet weggooien maar een knuffel van maken. Hoe? Dat blijft nog even een verrassing. Sommige kindjes scheuren andere spelen in de hoekjes :
Sommige kindjes vinden het leuk om juf Carla te foppen door zich te verstoppen en dan roepen ze "Juffrouw Carla.....
Nu is het hoogtijd voor ons fruit. Vandaag op tutti-frutti-dag voor iedereen een mandarijn. Hmm, lekker!
Na de speeltijd oefenen we al spelend de begrippen klein en groot! Hoeveel beren zie je? Geef grote beer een kus, geef kleine beer een kus. Juf Carla had ook een groot en klein bord, grote en kleine beker en grote en kleine lepel. Wat is voor wie?
Bravo, dat hebben jullie flink gedaan.
Nog even spelen in de hoeken :
Na het opruimen zongen we een liedje voor onze knuffel. " Berend Botje " en "Slaap knuffeltje slaap"
Joepie, we mogen naar Bumba kijken terwijl juf Carla en juf Alyssia de boekentassen klaarmaken en onze jassen aantrekken.
Een fijn woensdagnamiddag en tot morgen, mijn knuffeltjes!
Deze morgen verliep al heel rustig. Zo goed als geen traantjes. De nieuwe vriendjes waren blij met hun foto op hun peertje.
Allemaal samen in ons kringetje, goeiemorgen zingen. Zo gezellig!
Totdat we iemand hoorde wenen. De nieuwe vriendjes denken jullie maar nee hoor het was onze Jules. Hij huilde tranen met tuiten want hij miste zijn mama.
Wat nu hoe gaan we Jules troosten? Al heel snel kwamen de voorstellen Jules aaien, een kusje geven, maar Jules wilde niet! Jules vertelde dat hij met zijn knuffeltje gespeeld had maar niet meer wist waar hij hem achtergelaten had. Dus gingen we met we met z'n allen zoeken in onze speelhoeken. Hoera! we vonden zijn knuffel op de computertafel en zijn tutje op de puzzeltafel. Jules super blij!
Wie heeft er nog een lieve knuffel? ik! ik! Klonk het van overal. De juf verzamelde alle knuffels in een mand en dan maar zoeken tot ze hun knuffel gevonden hadden.
Om beurt vertelden we aan elkaar over onze knuffel. Tot slot maakten we in de zaal een hoopje met knuffels en we zongen : "Zoveel knuffels bij elkaar, klap in je handen en draai nu maar. Jij bent mijn vriend, ik geef je een zoen, laat ons samen een dansje doen." En dan zochten we onze eigen knuffel en deden we een dansje.
Daar krijg je honger, hmm, lekker!
Na de speeltijd aan het werk aan de knutseltafel. We schilderen een kartonnen bordje want daar zal de juf een mooie visknuffel van maken. Als we klaar zijn met schilderen strooien we er ook glitters op.
Ook spelen in de hoekjes :
Namiddag nog enkele speelliedjes nl.: "In de kelder is het donker..." en Roro macaro..." Als het liedje uit is laten we ons vallen met de benen in de lucht en komt de juf ons kriebelen, hihi...
Na het laatste speelkwartier van de dag kijken we samen in 2 prentenboekjes : Een echt meisje :
Over een meisje dat fantaseert over wat ze later zoal zou kunnen worden. Dat kan van alles zijn zoals bijvoorbeeld een stoere politieagente, een lief heksje of een prima ballerina. Haast heeft ze niet want nu is ze al een echt meisje.
En voor de jongens :
Een echte astronaut, een koning van een groot land, een snelle treinmachinist, een driesterrenkok of een lieve matroos. Wat kun je allemaal zijn? Een echte jongen kan van alles zijn!
Zo dat waren onze bezigheden voor vandaag. Slaaplekker, schatjes van patatjes!!!
Superflink waren de kindjes van de perenklas deze morgen. Hier en daar een traantje bij de nieuwe vriendjes, maar zodra alle mama's en papa's uit het zicht waren keerde de rust terug in ons klasje en konden we samen goeiemorgen zingen en onze nieuwe vriendjes mochten een peertje (= kenteken ) kiezen.
Alfa Fleur
Jonas
Lars Liana
Mats Thibo Welkom, lieve vriendjes! We hopen dat jullie je snel zullen thuis voelen.
We mochten even in de hoekjes duiken om al spelend elkaar beter te leren kennen. Maar al snel was meester Leroy er om ons mee te nemen naar de sportzaal. Juf Carla wandelde even mee om alle nieuwe vriendjes voor te stellen aan meester Leroy.
Nu kon het sporten beginnen! Eerst oefeningen met een hoepel.
Dan sporten met de bal met meester Leroy als "levende basketring."
Tot slot nog een dansje en dan is ons eerste sportuurtje om.
Na het speelkwartiertje buiten in de gezonde lucht gaan we terug naar het perenklasje. Na het eten van ons fruit spelen we nog even in de hoekjes.
Na de middagpauze heeft de juf een verhaaltje verteld over Anna. "Mijn allerliefste vriendje." Geniet van de super geconcentreerde blikken
Dan nog even samenspelen.
Samen met juf Alicia tekenen met krijt. Alicia is stagiaire verzorging. Zij zal gedurende 5 weken in ons klasje zijn.
Na ons laatste speelkwartier tijd voor een spelletje : "Wie is er weg?" De juf stopt 4 knuffels onder een doek, neemt er dan stiekem ééntje weg en de kapoentjes raden welk knuffeltje verdwenen is.
Juf Carla heeft genoten van deze eerste schooldag met haar kapoentjes. Hopelijk denken haar kapoentjes er ook zo over Slaaplekker, perenklasvriendjes!
Ik kan me heel goed voorstellen dat jullie zeer nieuwsgierig zijn naar de belevenissen van jullie kleuters maar helaas moeten jullie nog even geduld hebben. Juf Carla heeft vandaag reeds vergadering gehad tot 18 uur. Nu nog even iets eten en dan begin ik er meteen aan.
Hoera! Nieuwe vriendjes in ons perenklasje. Welkom, Alfa, Fleur, Jonas, Lars, Liana, Mats en Thibo! Wij zijn zeer blij met jullie erbij Ook juf Carla is weer van de partij. Weer helemaal gezond ( hoop ik toch, hihi ) en superblij om weer leuke dingen te doen, samen met de kapoentjes van de klas.