Wat was het leuk vandaag! Lien was jarig en had vanalles bij om er een grandioos feest van te maken. Daar lieten we geen gras over groeien en we gingen meteen van start met onze jarige in het middelpunt van de belangstelling te zetten. Eerst liet Lien ons zien hoeveel kaarsjes erop de cake moeten. 1-2-3 vingertjes dus ook 1-2-3 kaarsjes.
Daarna mocht Lien haar kroontje bewonderen in de spiegel, samen met Jules natuurlijk.
Toen zongen we samen "Kaarsjes, kaarsjes op de taart want het is feest vandaag, kaarsjes, kaarsjes op de taart blaas nu blaas nu maar!"
Lien had ook een cadeautje bij voor de klas en we waren natuurlijk zeer nieuwsgierig wat zij meegebracht had... Oh, een saxofoon! Geweldig daar kunnen wij mooie melodietjes op spelen. Dankjewel Lien hier zullen we nog veel plezier aan beleven.
Lien mocht een geschenkje kiezen uit de cadeautjesdoos van de juf en zij koos een ketting met armband, zo mooi!
In de grote zaal gingen wij zingen en dansen voor ons fuifnummer. Lang zal zij leven, Hoera!
Ei, ei, ei, wij zijn zo blij dat er iemand jarig is en dat ben jij! Kriebel, kriebel, kriebel, Lien en een dikke kus.
De jarige krijgt van ons een album met een tekening van elk klasgenootje als een mooie herinnering voor later.
Daarna trakteerde Lien ons op cake en we dronken sinaassap of appelsap. Hmm, dat smaakt. Superlekker!
Dank voor het leuk feestje Lien en natuurlijk ook mama en papa. Voor we naar huis gingen kreeg Lien haar album van Dylan samen met een klinkende zoen in naam van ons allemaal.
En dan het moment waarop elke jarige wacht het meekrijgen van Jules voor een geweldige logeerpartij.
Veel plezier Lientje en Jules, wij hopen morgen jullie avonturen te horen.
Vandaag zijn we ook nog gaan sporten met onze meester.
Namiddag speelden we ook nog een kleurenspel. Met de kleurenwijzer en een doos vol met bloempjes oefenden we onze kleurenkennis. Eerst aan de wijzer draaien en dan het bloempje met dezelfde kleur zoeken. De kleur benoemen is voor vele kapoentjes nog moeilijk maar een bloempje met de juiste kleur uit de doos halen kunnen de meeste kapoentjes wel.
Zoals jullie kunnen lezen was ons dagje goed gevuld en hebben wij ons niet verveeld. Tot morgen, slaaplekker!
Deze morgen zijn we naar de grote speelplaats gegaan want daar kwam een politiecombi en ook een politiemotor. De agenten gaven ons wat uitleg over het verkeer.
We mochten ook allemaal eens in de combi zitten.
en ook op de moto zitten. Maar zo stoer waren mijn kapoenen niet. Enkel, Jules, Renzo en Blessing durfden op de moto te gaan zitten.
Voor we weer naar ons klasje gingen liet de agent ons de sirene horen. Amai, wat een lawaai. Goed dat we onze vingers in onze oren gestopt hadden om de decibels wat te verminderen.
Gelukkig mochten we daarna weer naar ons veilig klasje. Om van alle emoties te bekomen hebben we eerst ons fruit gegeten en daarna fijn in de hoekjes gespeeld. In de creahoek mochten we vandaag onze kniptechniek oefenen. We knipten stenen voor de vrachtwagen van Benny.
Na de speeltijd speelden we samen een spelletje. En het was een spelletje waarbij ze hun hersentjes moesten gebruiken, Eerst gooien met de dobbelsteen, dan de stipjes tellen en tot slot evenveel auto's als stipjes op de straat zetten. Piece of cake denken jullie maar niets is minder waar. Voor peuters is dit een uitdaging maar samen komen we er wel! Helaas was juf zo druk met begeleiden dat ze totaal vergeten was om foto's te trekken. Namiddag vertelde de juf een verhaal over Max op de fiets.
Altijd leuk is de dag beginnen met een verhaal en zeker een verhaal van Jules. Vandaag zelfs een tikkeltje grappig. Jules had een nieuwe fiets gekregen en wilde onmiddellijk gaan fietsen. Mama stapte achter Jules na en riep de hele tijd : " Pas op! Een auto!" " Pas op, Jules voor die mevrouw!" en even later hoorde Jules " AU " mama had niet goed opgepast en was tegen een boom gelopen. Maar mama toch, pas toch op.
Na het fruitmoment mochten we sportief gaan doen met meester Koen. Vandaag experimenteren met een bal. Kleuters in volle actie fotograferen met mijn toestel is moeilijk om mooi in beeld te brengen. Maar hier toch enkele pogingen.
En na de actie... platte rust! Wij hebben dat niet nodig maar meester Koen wel, hihi!!
Na onze pauze in het zonnetje speelde juf Carla Tik Tak voor ons. Natuurlijk in het thema van deze week "Verkeer." Met de puzzeldeurtjes, schuivende bekers, schaartjesdans, de stapeldozen, schilderventje, de trein en een dansende agent. Kijk en geniet mee met jullie kapoentjes.
Na middag hebben we eerst ons versje nog wat geoefend. We kozen allemaal en stuur en ging het van ... Vroem, vroem, tuut, tuut!
Na ons laatste wc-bezoek speelden we een geluidenspel. De juf liet allerlei geluiden van voertuigen horen en wij moesten raden welk voertuig het was en op de straat zetten. Dit was niet altijd even makkelijk hoor! Maar samen weten we meer dan alleen.
En toen was het alweer tijd om naar huis te gaan. Tot morgen flinke kapoentjes van mij!
Vandaag hebben we geleerd hoe wij een straat moeten oversteken. Samen met de vriendjes van de aardbeienklas gingen wij op pad. De juffrouwen hadden een fantastisch (dachten ze )! Namelijk als we nu eens een lang touw gebruiken en alle kleuters het touw laten vastnemen en één juf vooraan en één juf achteraan en juf Anneleen om overzicht te houden. Eerst en vooral was het al kunst-en vliegwerk om elke kleuter het touw te laten vastnemen en ook in de juiste richting te gaan staan. Toen we eindelijk vertrokken waren bleek dat de juffrouwen serius moesten trekken het leek wel een wedstrijd touwtrekken.
Dus hebben we het touw reeds op de parking achtergelaten en gevraagd om één vriendje een hand te geven. Veel beter! Eens op de stoep hebben we veel geleerd : waar moeten wij stappen? Waar moeten de auto's rijden en de fietsers? Hoe en waar moeten wij de straat oversteken? We zijn tot aan het groot kruispunt gewandeld en hebben veel verkeer zien passeren zoals fietsers, vrachtwagens en auto's waarvan enkele veel te snel reden, foei!
Terug op school was het tutti-frutti-tijd, we aten een pruim. Na de speeltijd leerden we een versje : Vroem, vroeeeeeeem..... Opzij, opzij, de auto komt voorbij. Vroem, vroem, knal, pats, boem, Ojee, een ongeluk! Nu is mijn auto stuk!
Daarna speelden we in de hoekjes. Sommige vriendjes waren nog niet aan de beurt geweest om auto's op muziek te laten rijden door de verf.
De waterbaan kreeg veel kandidaten.
Maar ook in de andere hoekjes was er een gezellige bedrijvigheid.
Zo dat was het voor vandaag! Namiddag lekker genieten van het mooie lenteweer, eindelijk!
Deze morgen verliep het al veel rustiger. Eerst alle jasjes aan de kapstok en dan in de klas op de bankjes zitten want we beginnen elke dag met een lied om elkaar goedemorgen te wensen. Kentekentjes omdraaien, de dagplanning bespreken, vriendjes tellen en een gezellige babbel. Jules was gisteren naar de tandarts geweest samen met Sander. Maar Sander en Jules waren héél flink geweest.
Laat ons nu maar beginnen met... Een grote vertelprent van Jules in het verkeer. Eerst allemaal goed kijken en nog niets vertellen.
Als ze dan even later mogen vertellen blijkt dat het toch niet makkelijk is om te verwoorden wat je op de prent ziet. Dingen aanwijzen die de juf vraagt gaat wel goed. Zoals : zoek de gele auto, waar is het vliegtuig, zoek Jules op de prent,enz...
Wij willen ook weleens met de auto rijden. Neem je stuur maar vast en starten maar! Vroem, vroem, vroeeeeeeem....
Na ons fruitmoment was meester Koen er al om met ons te sporten. Eerst goed luisteren en dan aan het werk! Waar nodig helpt de meester een handje.
Tot slot krijgen we allemaal een dikke duim van de meester. "Dat hebben jullie flink gedaan!"
Na de speeltijd buiten in het zonnetje had juf Carla heel wat leuke activiteiten klaargezet. Op schrijfdansmuziek rijden met auto's die we eerst even in de verf gezet hebben.
Maar ook spelen in de watertafel en bootjes laten varen in de waterbaan.
Met plasticine wielen rollen voor de vrachtwagens, bussen, auto's en fietsen.
2 helften-puzzels maken van voertuigen, enz...
Niemand moest zich vervelen. Maar ik moet jullie er niet bij vertellen dat de voorkeur ging naar de wateractiviteiten. Ann-Sophie heeft in de paasvakantie een broertje gekregen en daarom hebben we samen een kaart geknutseld met ons duimpje erop.
De mama van Ann-Sophie is langsgekomen met... Louis-Emile Oh wat een klein baby'tje. We mochten hem allemaal eens bewonderen.
We hadden natuurlijk ook een cadeautje voor Louis-Emile en vermits hij nog te klein is om het zelf open te doen hebben we allemaal geholpen.
Een slabbetje dat zal hij zeker kunnen gebruiken. Daarna mocht grote zus de suikerboontjes uitdelen.
Dankjewel Ann-Sophie en nogmaals een dikke proficiat voor mama en papa.
Oeps, dat was even wennen deze morgen na twee weken vakantie. Er waren nieuwe vriendjes en er waren ook 6 vriendjes die naar de aardbeienklas mochten en last but not least de aardbeienklas is vanaf nu naast de perenklas want deze klas is veel groter.
Toen iederéén zijn plekje gevonden had zijn we onze dag gestart met ons "Goedemorgen "-lied en enkele leuke gesprekjes over onze vakantieactiviteiten. Dan mochten we vertrekken richting hoekjes om al spelend elkaar beter te leren kennen. De juf had enkele leuke activiteiten gepland maar daar is helaas niet veel van terecht gekomen wegens vele "sanitaire-ongelukjes" maar dat is heel normaal na twee weken vakantie.
We hebben de dag gezellig afgesloten, samen in onze vertelhoek, met een verhaal over Anna. Anna in het verkeer. Anna gaat met haar mama naar de stad. Het wordt een hele uitstap want ze gaan met de fiets. Mama doet alles precies zoals het hoort: Anna krijgt een fietshelm op, de riempjes worden goed vastgemaakt en pas dan kunnen ze vertrekken. Mama gedraagt zich voorbeeldig in het verkeer: stoppen aan het verkeerslicht, haar arm uitsteken als ze afslaat, links en rechts kijken ... Anna geniet van het ritje. Samen met Konijn kijkt ze naar de dingen om haar heen. Dan zijn ze eindelijk in de stad. Hier is het erg druk. Anna krijgt een ijsje, maar eerst moet de fiets op slot. Nu lopen mama en Anna netjes op de stoep en gebruiken ze het zebrapad.
Tot morgen, kapoentjes!
Bericht voor de mama's en de papa's!! Jullie kindjes waren vandaag zeer mooi met hun nieuwe zomeroutfit maar in enkele jasjes stond er geen naam en de kindjes kennen hun nieuw jasje nog niet zo goed. Gelieve ervoor te zorgen dat de naam van je peuter in zijn jasje staat. Dank U!
's Morgens kon juf Carla haar ogen niet geloven Sneeuw! Paaseitjes zoeken in de sneeuw dat had de juf van haar hele carrière nog niet meegemaakt. Zou de paashaas dan wel komen
We moesten van de paashaas het regelmatig heel stil maken want als we de paasklokken horen dan was hij langsgeweest en mocht onze zoektocht beginnen.
Na de speeltijd was het zo ver! Onze zoektocht ging langs de parking. We keken overal zelfs onder de auto's.
Als we de hoofdingang naderden hoorden we de klokken zeer duidelijk. Onze kapoentjes waren héél zeker dat de mandjes om het hoekje lagen. Maar helaas pindakaas! Geen mandjes
Misschien heeft de paashaas door het slechte weer onze mandjes wel bij meneer de directeur verstopt?!! Allen daarheen... De directeur werd bestormd door 130 kleuters ze zochten overal tot zelfs onder zijn bureau, hihi
Misschien bij Clairke?
Maar oh nee, geen mandjes. De vertwijfeling sloeg toe. Waar is er hier op school plaats genoeg om zoveel mandjes te zetten. De sporthal! Meester Koen heb jij iets gezien in de sporthal? Nee helaas niet maar voor de zekerheid gingen we toch maar eens kijken. Hoera! Gevonden ... en nu het juiste mandje zoeken.
Superblij met met ons gevuld mandje beginnen we aan de paasvakantie.
Na de vakantie zullen zes vriendjes aansluiten bij het aardbeienklasje van juf Kathleen. Het zijn Areana, Goele, Hanne, Iza, Jarne en Sethul. Veel plezier! Er komen ook zes nieuwe kleutertjes naar het perenklasje. Ann-Sophie, Blessing, Chelsey, Eden, Ella en Helena. Fijne vakantie!
Vandaag brachten we eerst onze mandjes naar de grote inkomhal.
Daarna allemaal naar het secretariaat van Claire om naar de paashaas te bellen. We willen toch een beetje zekerheid dat hij zal komen morgen.
Oef! Opluchting de paashaas komt morgen onze mandjes vullen met chocolade eitjes, hmm, lekker! Snel, snel, een plasje doen want we mogen naar een show van 'scoolkids! We gaan samen Dora zoeken.
Na de show mogen we op het springkasteel, een leuke foto maken en we krijgen ook allemaal een verrassing mee naar huis.
Joepie! Vandaag weer een feestje in onze klas deze keer voor "Siana." Deze morgen kon je duidelijk aan haar merken dat het een speciale dag was want haar oogjes fonkelden van trots. Klas versieren, alles uitpakken en klaarzetten en dan kon het feesten beginnen. Eerst mocht Siana, met verjaardagskroon,zichzelf bewonderen in de spiegel. Aan haar snoetje te zien is het wel ok!
Daarna mocht Siana op de verjaardagsstoel plaatsnemen en piepten we in de grote tas waar alles in zat om een supertof feestje te bouwen. Wat was dat? Geen taart, biscuit of ijs deze keer maar een... princessenboot met heerlijke lolly-pops! Waar zal de juf de kaarsjes zetten en hoeveel? Siana toonde ons drie vingers dus drie kaarsjes.
Alle vriendjes telden in koor 1 2 3 en Siana mocht de kaarsjes uitblazen. Pfffff..... BRAVO!
Daarna het leukste aan jarig zijn ... pakjes opendoen. Alle ogen keken gespannen naar Siana die geen moeite had met uitpakken. OH! een boekje over Kaatje en ook nog een poster. " Kaatje viert Pasen" Dat past nog bij het thema van deze week. Superleuk!
Nadat de juf het verhaal verteld had mocht onze jarige het boekje een plaatsje geven in de klasbibliotheek. Dankjewel Siana voor het boekje.
Siana mag natuurlijk ook nog een cadeautje kiezen uit de doos van de juf. Zij kiest een schaartje, veel knip-plezier, Siana.
Nu was het tijd om te zingen en te dansen voor ons fuifnummer. " Lang zal ze leven, lang zal ze leven,... "
Ei,ei, ei, wij zijn zo blij, dat er iemand jarig is en dat ben jij..... Kriebel,kriebel, kriebel, gelukkige verjaardag en nog een dikke zoen.
We maken ook nog een mooie tekening voor het album van Siana zo kan zij nog dikwijls terugdenken aan de vriendjes van de perenklas.
Hmm, nu lekker smullen van de lolly-pops en het lekkere sinaassap. Om beurt mogen we zelf er ééntje kiezen en nog één en wie wil nog één. Hmm, zo lekker!
Voor we naar huis gingen mocht Elena het album geven aan Siana, samen met een dikke zoen.
En dan het moment waarop elke jarige wacht het meekrijgen van Jules voor een geweldige logeerpartij. Veel plezier, wij hopen morgen alles van jullie avonturen te horen.
Lieve kapoentjes, zorg dat jullie goed uitgeslapen zijn want morgen gaan we Dora zoeken!
Vandaag maar één onderwerp ons paasontbijt. Dez morgen zijn we onmiddellijk naar onze eetzaal vertrokken. Daar namen we eerst een kijkje aan het ontbijtbuffet.
Er stond heelwat lekkers op ons te wachten zoals, mooi gekleurde eitjes, chocoladebroodjes, sandwiches, samsonworst, choco, confituur en ook cornflakes.
Nu kozen we een plaatsje uit aan tafel.
Sommige kleutertjes wilden graag beginnen met cornflakes anderen wilden liever een chocobroodje of sandwich.
En nu willen jullie weten of het lekker was? Kijk maar eens naar onze mondjes.
Na de speeltijd mochten wij in de hoekjes spelen zodat de juf onze mandjes verder kon afwerken en kijk ze zijn nu helemaal klaar. De paashaas mag komen
Deze morgen een nieuw gezichtje in ons klasje. "Dag Ann-Sophie, fijn dat je er bent." Hopelijk voel jij je snel thuis hier bij ons in het perenklasje.
Wat staat er nu in ons kringetje? We horen pieppiep, piep, piep, wat zou het zijn? Even piepen onder de doek ... oh lieve kleine kuikentjes. Meteen beginnen mijn kapoentjes te vertellen en op deze manier verrijken wij onze woordenschat maar ook onze kennis over kuikentjes.
Na de speeltijd haalde juf Carla paaseitjes boven. Ze had deze reeds van de paashaas gekregen om al eens te proeven. Maar eerst vergelijken wij de kleur, vorm en natuurlijk ook de smaak, hmm lekker!
Daarna mogen we in de hoekjes spelen want er zijn nog verschillende kleuters die nog niet aan de beurt geweest zijn om een haasje te stempelen.
Spelen in de hoekjes.
Voor we naar huisgaan nog een verhaaltje van "Anna" Anna en de paashaas.
Vandaag is het Pasen. Anna komt snel haar bed uit want ze weet dat de paashaas dan chocolade-eitjes verstopt heeft. Haar broertje Lars is ook al wakker dus gaan ze samen op zoektocht. In de woonkamer staan twee mandjes klaar en dan beginnen ze te zoeken. Lars vindt al snel een ei, waar hij een grote hap uit neemt. Anna probeert hem duidelijk te maken dat hij eerst moet rapen en dan pas eten. Als ze in de tuin gaan zoeken, vinden ze een mooie grote paashaas van chocolade. Anna bijt een stukje uit zijn oor en Lars volgt haar voorbeeld. Maar dan laat hij de paashaas vallen. Wenend loopt Anna naar binnen maar mama heeft een oplossing: ze maakt er lekkere chocolademelk van. Dat smaakt.
Zij zal één van de nieuwe vriendjes zijn die na de paasvakantie naar het perenklasje zullen komen. Zij is klein en fijn maar zeer dapper want ze voelde zich al zeer snel thuis bij ons. Welkom lieve Chelsey Mathieu bracht een leuk prentenboek mee.
In dit boek zitten allemaal dieren verstopt: in het gras, achter de struik, onder de handdoek ... En allemaal lusten ze wel iets anders. Welke dieren vind je? En weet je wat ze eten? Dus gingen we samen een kijkje nemen.
De rest van de dag hadden we het zeer druk want het is hoogtijd om aan onze paasmandjes te beginnen. Om beurt mochten we een haasje stempelen.
Deze morgen waren we allemaal vol spanning aan het wachten op ons jarig vriendje, Magali. Gepakt en gezakt kwam ze vrolijk binnen en ze ging pardoes op het bankje zitten. Nee, Magali, kijk eens we hebben de verjaardagstoel voor jou klaargezet! Samen met Jules mocht Magali het feest openen. Eerst even in de spiegel kijken of het kroontje wel ok is...Ja hoor ze keurde hem helemaal goed. Magali, laat ons eens zien hoeveel jaar jij vandaag geworden bent. Magali begon meteen haar vingertjes te tellen en wij telden mee 1 2 3!
Nu was het hoogtijd om de heerlijke biscuit met slagroom en aardbeien te versieren met kaarsjes.
Drie natuurlijk, nu nog vlammetjes erop en we zongen samen : " Kaarsjes, kaarsjes, op de taart " Blaas nu, blaas nu, blaas nu maar pffffff Bravo magali!
Maar het leukste aan jarig zijn is toch wel pakjes openmaken en dat mocht Magali nu doen, spannend! Wat zou erin zitten? Hoera, opvoedende spelen van Nijntje.
Nu mocht Magali een cadeautje kiezen uit de grote cadeautjesdoos van de juf. Ze moest niet lang nadenken ze koos meteen voor een ketting en armband.
Nu mochten alle vriendjes in de zaal gaan dansen en zingen voor Magali. Lang zal ze leven in de gloria! Hieperdepiep, HOERA!
We zorgen ook voor een mooie tekening voor de jarige. De juf maakt er een album van zodat ze later nog dikwijls kan terugdenken aan de vriendjes van de perenklas.
Hmmm, heerlijke biscuit met slagroom en aardbeien en sinaassap dat smaakt en het werd stil in ons klasje.
Sethul mocht het album aan Magali geven samen met een zoen van ons allemaal.
Lieve Magali, wij hopen dat je een leuke dag had in ons klasje.
Joepie, opnieuw feest in onze klas. Een verjaardagfeest voor Sander. Maar er waren vandaag ook nieuwe vriendjes op bezoek, zij mogen na de paasvakantie in stappen in het perenklasje. Kijk eens hoe flink ze waren. Blessing, Eden en Ella. Met jullie erbij zijn wij superblij!
Als de nieuwe kleuters zo flink zijn dan kunnen we beginnen met feesten Daar lieten we geen gras over groeien en we gingen meteen van start met onze jarige in het middelpunt van de belangstelling te zetten. Sander mocht eerst zijn kroontje bewonderen in de spiegel.
Daarna toonde hij ons het juiste aantal vingers dus gingen wij aan het tellen, 1-2-3 vingers dus ook 3 kaarsjes op ... het ijs!
Blazen maar Sander, bravo goed gedaan!
Sander bracht een cadeautje mee voor onze klas. Wat waren we nieuwsgierig... Oh leuk een doos met spelletjes dankjewel, Sander, mama en papa.
Nu mocht Sander een cadeautje kiezen. Doosje open en... Ja hoor, Sander wist goed wat hij graag wou. Veel plezier, Sander!
In onze grote zaal gingen we nu zingen en dansen voor ons fuifnummer. Lang zal hij leven in de gloria.
Ei, ei, ei wij zijn zo blij, dat er iemand jarig is en dat ben jij! Kriebel, kriebel, gelukkige verjaardag Sander en een dikke kus van ons allemaal.
De jarige krijgt van elk van ons een mooie tekening. Daar maakt de juf een album van zodat hij later nog kan terugdenken aan de perenklas met al zijn vriendjes.
Nu was het smultijd! De lente en de zon laten op zich wachten maar Sander gaf ons vandaag toch een zomersgevoel door te trakteren met... ijs en aardbeien, slagroom en een koekje! Hmmm! En daarna een sapje om te drinken. Ik moet zeker niet vertellen dat het opeens muisstil werd in ons klasje.
We speelden ook in de hoekjes en speciaal voor de mama' en papa's van de nieuwe kleuters enkele sfeerfoto's van hun flinke kapoenen.
Ook wij mochten genieten van een lekker ijsje.
Eden en Ella kozen reeds een kenteken.
Voor het naar huisgaan kreeg Sander zijn album van vriendinnetje Goele.
Lieve Sander, dank voor het leuke feest en geniet straks van het samenzijn met Jules. Tot morgen, fuifnummers!
Tok-tok-tok-tooook, hoorden wij deze morgen. Wie is dat? Het was Kaatje kip met een verrassing voor ons.
Drie mooie eieren met inhoud. Sethul maakte ze open en liet de vriendjes even piepen wat erin zat.
Zij bracht mooie paasversiering mee om ons klasje in paasstemming te brengen. Alle kleuters deden enthousiast mee.
Is ons sfeerhoekje niet mooi geworden?
Nu was het hoogtijd om te gaan sporten. Hé, meester Koen is het niet de bedoeling dat mijn kleutertjes sporten en dat jij toekijkt?
Ja, veel beter en kijk wij kunnen dat ook en vinden het zeer leuk!
Na de inspanning, even relaxen!
Na de speeltijd mochten wij om beurt een ei schilderen en ook mooi versieren met kleurrijke figuurtjes en pluimpjes.
Voor we naar huisgingen was het verhaaltjes tijd.
Haas komt op een dag aan Kippiekip vragen of zij een ei wil leggen voor hem. Kippiekip zegt verbaasd dat zij daar nog te klein voor is.
Maar ze wil wel helpen zoeken naar iemand die het voor Haas kan doen. Vervolgens gaan ze van dier naar dier op de boerderij om te vragen of de beesten een ei kunnen leggen. Ieder dier verteld wat hij wel doet of kan, maar eieren leggen, dat kunnen ze niet.
Er kwam ook een wolf in voor en die imiteren we even. Brrrr... krijgen jullie ook bang?
Ten slotte moedigen de andere kippen haar aan om zelf een ei te leggen want volgens hen is Kippiekip groot genoeg om zelf een ei te leggen. Haas is zeer blij maar...
waar heeft Haas eigenlijk een ei voor nodig..? Slaaplekker, kuikentjes!
Deze morgen een nieuw gezichtje. Helena kwam vandaag even proefdraaien want zij mag na de paasvakantie instappen in ons klasje en ze heeft dat supergoed gedaan. Helena wij zijn blij met jou erbij!
We waren met veel kindjes vandaag want alle kindjes van de perenklas waren aanwezig maar ook 4 kindjes van juf Wendy want hun juf was ziek. Vandaag zijn we gestart met een héél emotioneel verhaal.
Mama kip legde een ei want ze wilde graag een kuikentje. Maar wat ze ook deed het kuikentje kwam niet tevoorschijn. Pas na veel zwoegen en lang wachten brak toch plots het eitje en kwam er een kuikentje tevoorschijn. Oh, wat was mama kip blij. En mijn kapoentjes ook!
Na het verhaal mochten we allemaal een kuikentje stempelen met gele verf en een pluimpje.
We speelden ook nog in de hoekjes waar van alles te beleven was.
Helaas geen afsluiter vandaag want er waren héél wat natte broekjes. Tot morgen, mijn kuikentjes, slaaplekker!
De kleuters bij juf Carla feesten graag, gelukkig want vandaag vierden we de verjaardag van Goele. Proficiat! Eerst kreeg Goele een kroontje en mocht zij zichzelf gaan bewonderen in de spiegel. Een beetje verlegen maar toch blij met haar kroontje.
Onze jarige had heel wat meegebracht, kijk maar want de hele tafel staat vol met lekkers en cadeautjes. Waw! Wat een mooie cake in de vorm van een lief hondje en de tweede cake was mooi versierd met de naam van Goele, hartjes, sterretjes en bloempjes van marsepein. Juf Carla zette drie kaarsjes op de heerlijke cake . Blazen maar!
Daarna mocht Goele het cadeautje voor de klas openmaken. We kregen circusshow van duplo. Dankjewel! Hier gaan mijn kapoentjes nog veel plezier mee beleven.
Nu mocht Goele op haar beurt een cadeautje kiezen. In een wip was de cadeautjesdoos open en koos Goele een ketting en armband. Ze wist heel goed wat ze wou, veel plezier ermee.
We zetten de jarige graag in het middelpunt van de belangstelling door voor haar te zingen en te dansen. " Lang zal zij leven,... in de gloria!" Kijk ze maar eens genieten!
Ei, ei, ei wij zijn zo blij dat er iemand jarig is en dat ben jij! Kriebel, kriebel, Goele en nog een dikke kus van ons.
We maken ook nog een tekening voor in het album van Goele als herinnering voor later, aan een mooie dag in de perenklas met al haar vriendjes.
Dan trakteerde Goele ons op heerlijke cake en lekker sap om te drinken. Hmm, opeens was het stil.
Voor ze naar huis ging kreeg Goele nog haar album van Iza met een flinke zoen. En natuurlijk kreeg ze ook Jules mee op logement. Veel plezier samen!
Het was weer een superleuk feest. Dankjewel, mama en papa!
Deze morgen stond er een vertelprent van Jules klaar. We moesten eerst goed kijken en na enkele ogenblikken mochten we dan vertellen. En wat bleek de kleinste dingetjes op de vertelprent zagen ze eerst. Mama of het keukentje van Jules zagen mijn kapoentjes niet. Maar de citroen of een lepel dan weer wel!
Renzo zag een koffer en toen de juf vroeg om het even te tonen bleek het om de oven te gaan. We hebben dus veel bijgeleerd vandaag. Ik weet nu ook welke mama en welke papa lekker kunnen koken maar ook wat jullie eten : PANNENKOEKEN, FRIETEN EN PIZZA Ik heb ook heel veel uitnodigingen gekregen om bij jullie thuis te komen eten. Datum nog af te spreken...
We leerden ook om de tafel te dekken. De juf had alles op de bank klaargezet en om beurt mochten we iets op tafel leggen. Met een placemats waarop alles getekend is kan er niet veel mis gaan.
Vandaag was het ook tutti-frutti-dag en we aten pruimpjes. Hmm, lekker! Sommige vriendjes wilden eerst niet proeven maar toen de juf zei dat ze het niet moesten opeten als ze het niet lekker vonden wilden ze toch proeven en wat bleek? Ze wilden nog want het was lekker! Flink, hoor.
Aan onze werktafel kleurden we onze eigen placemats in met verfdotters.
Ook in de hoekjes was er vandaag een gezellige drukte. Samen met de auto's spelen, of samen in de zandtafel.
Liefde is... samen een puzzel maken
Opperste concentratie!
Even mijn haren in de plooi leggen en mijn mooiste glimlach bovenhalen want Lowie wil een foto van de juf maken... en de juf van hem!
Ook het opruimen ging vandaag zeer vlot daarom mochten mijn kapoentjes kiezen een smiley of een sticker van Winnie the Poeh. Tot morgen, schatjes van patatjes!
Kaarsjes, kaarsjes op de taart, want Mathieu is jarig!
Vandaag gaan we nog eens feesten want we vieren de verjaardag van... Mathieu. Ons feestvarken had een hele grote mand bij met al het nodige om er een spetterend feest van te maken. Een heerlijke appelcake door Nona gebakken en appelsiensap. Maar eerst de kroon opzetten en even in de spiegel kijken of hij wel past. Gelukkig, Mathieu is blij met zijn kroontje dan kunnen we verder gaan met ons feest.
We versierden de cake met 3 kaarsjes.
1-2-3, blazen maar!
Drie keer flink blazen en alle kaarsjes waren uit, PROFICIAT, Mathieu ! Mathieu had ook een pakje bij voor de klas. Oh, wat zijn we nieuwsgierig Een superleuk prentenboek, dankjewel Mathieu.
Een cadeautje kiezen uit de verjaardagsdoos van de juf is altijd leuk en spannend. Wat zou Mathieu kiezen? Hij koos meteen een auto, veel rijplezier!
Vervolgens trokken we naar de zaal om te zingen en te dansen voor Mathieu. Lang zal hij leven in de gloria en wat kunnen mijn kapoentjes al goed in een kring stappen. ( Is moeilijk voor peuters, hoor!)
Na het "Ei, Ei-lied"mochten we Mathieu lekker kriebelen op zijn buik en dan een kusje op zijn wang. Gelukkige verjaardag Mathieu
Samen zorgen we dat Mathieu later een leuke herinnering heeft aan deze dag door een tekening te maken. Juf Carla maakt er dan een mooi album van.
Hmm, en nu smullen van al het lekkers dat de jarige voor ons meebracht. Appelcake en sinaassap, njam, njam!
Dankjewel Mathieu en mama en papa voor het leuke feest en straks genieten van het bezoekje van Jules. Veel plezier!
Vandaag mochten wij weer feesten want onze Sethul werd " 3 jaar !" Zijn oogjes blonken toen hij met pak en zak ons klasje binnenkwam. Amai, het was wel een héél groot pak. Je zag de vriendjes denken : " Hmm dat kan geen boekje zijn maar wat dan wel?" Het zou nog even een verrassing blijven want eerst mocht Sethul nog zijn kroontje passen en zichzelf even bewonderen in de spiegel.
Juf Carla mocht de kaarsjes op een lekkere cake prikken, maar hoeveel kaarsjes dan? Drie natuurlijk, Sethul toonde ons het juiste aantal. Sethul bracht ook leuke vuurwerkstokjes mee dat was dikke pret!
Waw! We kregen de zware graafmachine van duplo en iederéén wilde het dadelijk uitproberen. Natuurlijk mocht de jarige als eerste. Dankjewel, Sethul, met deze graafmachine gaan we samen veel pret beleven.
Daarna mocht Sethul een cadeautje kiezen uit de geschenkendoos van de juf. Hij koos een schaar, veel knipplezier, Sethul.
Nu was het tijd om te dansen voor Sethul. We trokken allemaal de zaal in en maakten een kringetje van jongens en van meisjes. Lang zal hij leven, HOERA!
We zongen ook nog : "Ei, ei, ei, wij zijn zo blij dat er iemand jarig is en dat ben jij! Kriebel, kriebel, Sethul en een dikke kus!
Na het dansen maakten alle vriendjes van de klas nog een mooie tekening voor ons fuifnummer. Hopelijk zal hij er later nog veel in kunnen bladeren en aan de leuke tijd in de perenklas terugdenken.
De juf vertelde ook nog het verhaal van jarige Anna.
Joepie! Smultijd! Nu mochten we allemaal proeven van de lekkere cake en chocomelk. Ik moet er zeker niet bij vertellen dat het opeens muisstil werd in ons klasje. Hmmm dat was lekker!
Voor we naar huis gingen kreeg Sethul zijn album van Ruben samen met een klinkende zoen in naam van ons allemaal.
En nu mag Jules mee met Sethul naar huis. Veel plezier jongens en tot morgen!