Op de laatste dag van deze week zijn we gestart met het inoefenen van ons nieuw liedje Hatsjie, hatsjoem. Daarna keken we samen in een doe-boekje over baby Joris. Joris kan nog maar pas stappen en komt daarom nogal dikwijls ten val waarbij hij zich pijn doet. Wij mochten vertellen waar Joris pijn had, een kusje geven en dan een pleistertje plakken op de zere plek.
Vandaag mochten we ook om beurt experimenteren met water, spuitjes, pipetjes, medicijnflesjes en lepeltjes. Dat gaf wel wat extra natte broekjes zodra de handjes in het water kwamen. Dus aan water geen gebrek.
Veel te veel water vandaag want ook buiten was het nat en dus konden we niet buitenspelen. Wat doen we dan? Wel, wie wil mag in de opvangklas naar een filmpje kijken maar wie liever wil spelen mag in de zaal met de blokken bouwen. Voor de kleintjes zijn er ook loopautos en poppenwagens, zo is er toch nog iets leuk te doen tijdens de pauze.
Wat eten we vandaag? Spaghetti, spaghetti, spaghetti. Hier zeggen fotos meer dan woorden!
Hoera, juf Kathleen en juf Carla spelen vandaag poppenkast voor ons. Eerst riepen we samen Jan Klaassen om de gordijntjes open te doen. Vandaag was Katrientje niet zo flink want zij had véél te véél gesnoept en toen kreeg ze buikpijn. Onze kleuters waren wel flink want zij bleven mooi zitten tijdens het poppenkastverhaal.
Na de speeltijd mochten we gaan sporten in de grote sportzaal samen met meester Koen. Namiddag was het weer fijn toeven in één van de hoekjes, Jules kreeg de juiste verzorging en alle knuffels kregen preventief een lepeltje medicijn van dokter Kilian.
In ons creahoekje mochten we ronde witte stickertjes op een medicijn- flesje plakken. Kijk maar eens hoe geconcentreerd wij aan het werk gaan.
Na de laatste speeltijd hebben we een nieuw liedje geleerd nl. "Hatsjie, hatsjoem, mijn neus doet toch zo'n pijn. Hatsjie, hatsjoem, wat zou dat kunnen zijn?" Wie kan er ook niesten zoals Jules? Laat maar eens horen.
Tot slot hebben we zelf muziek gemaakt terwijl we ons liedje zongen. Volgens mij haalt het de Top 30.
Ook vandaag is er van liedjes zingen niets terecht gekomen. Deze morgen hebben we weer eens grondig onze kalenders aangepakt. Verwoorden welke kentekens omgedraaid zijn en welke niet. Van wie zijn de kentekentjes, waarom zijn deze vriendjes er niet? Welk schooltje is het, moeten we dan een grote of een kleine boekentas ophangen? Welk weer is het, welk weerkaartje hangen we dan op? De juiste antwoorden kwamen reeds voor ik goed en wel mijn vraag kon stellen. Daarna vertelde de juf het verhaal van dokter Jules. De beste vriend van Jules was ziek en dokter Jules zou ervoor zorgen dat hij snel weer beter is.
De kleuters luisterden zeer aandachtig en leefden mee met de patiënt. Zij voelden ook waar het pijn deed.
Buikpijn. Hoofdpijn. We mochten ook met een echte stethoscoop naar ons hartje luisteren wat was dat gek! Ze werden er helemaal stil van.
Tijdens hoekenwerk plakten we stukjes stof om een warm bedje te maken voor Kleine Beer.
Vandaag was het tutti-frutti-dag, maar deze keer was het geen fruit maar een wortel. De eerste reactie was van dat lust ik niet, maar de juf zei eerst proeven en dan weet je pas of het lekker is of niet. En de juf had gelijk en de kleuters smulden alle worteltjes op. Ook de kleuters die eerst zeiden dat ze geen worteltjes lusten. Bravo aan alle moedige proevers!
Na de speeltijd buiten mochten we kiezen verder hoekenwerk of vrij spel in de zaal. We maken wel eerst goede afspraken over om beurt op de moto want daar willen ze allemaal mee door de zaal racen.
Om af te sluiten las de juf uit een boekje dat Siebe meebracht, superleuk! Als jullie nog leuke boekjes, filmpjes en/of spelletjes i.v.m. het thema hebben mag je die gerust meegeven om er samen plezier aan te beleven in de klas. Zorg er wel voor dat de naam er duidelijk op staat zodat we het jullie kunnen terugbezorgen.
Eigenlijk wilde juf Carla ons vandaag een nieuw liedje leren maar Koan had belangrijk nieuws. Hij wist ons te vertellen dat hij weldra naar het ziekenhuis moet voor een kleine ingreep. Oei, dan onze planning maar herzien en beginnen we met een verhaal uit een prentenboek nl. " Karel in het ziekenhuis " Alle kleuters luisterden heel geconcentreerd naar de belevenissen van Karel. We besloten om Koan wat voor te bereiden op wat komen gaat en speelden het verhaal na met Koan in de rol van Karel.
Na de speeltijd hebben we " wiskunde " geleerd. Ja, ja ook de peuters pakken de ernstige vakken aan. Wij leerden tellen tot 3. Eerst gooiden wij met de dobbelsteen en telden de stippen dan namen wij evenveel pilletjes uit de doos, nog even natellen en dan mochten wij de pilletjes aan Jules geven zodat hij weer snel beter is.
Tijdens ons hoekenwerk kwam meester Leroy plots binnen.
Hij voelde zich niet zo goed en wilde een grondige check-up. Geen probleem dokters genoeg in de perenklas. Het was blijkbaar dringend aan het aantal dokters te zien, net zoals op spoed.
Maar toen de dokters hem een spuitje wilden zetten was meester Leroy opeens weer beter. Dit was duidelijk een geval van schoolziekte!
Oei, wat was dat schrikken deze morgen. Juleke zat stilletjes in een hoekje en hij zag er niet goed uit. Zijn gezichtje stond vol met rode vlekjes en dat was niet alles want ook zijn keel en buik deden pijn. Wat nu gedaan? De dokter bellen riepen mijn kleutertjes in koor. Dat is een goed idee maar wie gaat dat doen? Sterre wilde graag helpen en ze heeft dat zeer goed gedaan. Eerst de nummer duwen en dan vertellen wie ziek is en waar de dokter moet zijn.
De dokter liet niet lang op zich wachten en ging onmiddelijk aan het werk. Maar wat onderzoekt de dokter allemaal? Met een lampje in de keel en de oren kijken.
Met een spatel achter in de keel kijken. Naar het buikje luisteren. De koorts meten en ja dan weet de dokter het.
Jules heeft een spuitje en een lepeltje medicijn nodig en natuurlijk veel rusten!
Alle vriendjes van de perenklas gingen dan flink in de hoekjes werken terwijl Jules een dutje deed. Wij stempelden héél véél stipjes op het gezicht van Jules.
Sommige kleuters vulden de flesjes met medicijn en we hebben ook voor alle zekerheid elkaar onderzocht om zeker te zijn dat er niet nog meer vriendjes zijn met rode stipjes.
Geen paniek mama's en papa's wij zijn allemaal zo gezond als een vis! We mochten ook nog gaan sporten met meester Leroy en als afsluiter van de dag luisterden we naar het verhaal van Kaatje bij de dokter. Omdat we vandaag zoooo!!!!!! flink geweest zijn kregen we een sticker van Winnie de Poeh van de juf. Tot morgen flinke kleuters van mij!
Hallo iedereen, het blogje voor de aardbeienklas is een feit! Ik heb wel dezelfde layout gebruikt als voor de perenklas omdat mij dat nog in de vingers zat en ook voor de trouwe lezers zal het zo makkelijker zijn om alles terug te vinden. Ga naar bloggen.be//Aardbeienklas_deeik. Veel kijk- en leesplezier!
Sorry voor de enkele dagen stilte op deze blog, maar de juf was ziek. Intussen gaat het al wat beter en probeer ik de achterstand weer in te halen. Vandaag zijn er wat minder foto's van de perenklas omdat juf Kathleen en ik deze week één fototoestel moesten delen maar daar komt verandering in. Vanaf maandag brengt juf Kathleen haar eigen toestel mee en kunnen we weer volop foto's maken. We gaan ook een tweede blog opstarten voor de aardbeienklas, hopelijk krijg ik dat dit weekend nog voor elkaar en kunnen we er maandag mee beginnen. .
Wie kwam er vandaag zo fier als een pauw naar school? Febe! Want zij was jarig. Gepakt en gezakt en vol ongeduld om het pakje open te maken. Eventjes wachten Febe, we maken eerst een mooie kroon voor jou en gaan ons klasje in feeststemming brengen met kaarsjes, vlaggetjes en nog veel meer
Haar snoetje blonk toen ze uiteindelijk de kaarsjes mocht uitblazen en het pakje openmaken. We kregen een mooi prentenboek en na het vertellen mocht Febe een cadeautje kiezen uit de pakjesdoos.
Wij tekenden allemaal voor Febe zodat zij een mooie herrinnering heeft voor later. Febe trakteerde met lekkere chocoladecake en een lekker drankje.
Om het feest af te sluiten dansten we nog voor onze jarige. Hopelijk zal haar dit nog lang bijblijven en kan ze ervan nagenieten als ze naar de foto's kijkt.
Zo wat hebben we woensdag gedaan? Wel eerst hebben we samen naar een sfeertekening over de winter gekeken en onze eigen ervaringen vertelt. Daarna zei juf Carla dat zij dezelfde tekening gemaakt had maar was dat wel zo? De kleuters zagen snel dat dat niet zo was en wezen de juf op haar foutjes. We kregen ook nieuwe schaartjes ( schaartjes met een veertje ) en die wilden de kleuters wel eens uitproberen. Waw, super schaartjes ofwel handige kindjes maar het knippen lukte wonderwel.
Vandaag was het ook tutti -frutti dag en we kregen allemaal een lekkere pruim! Nu ja, niet alle kleuters vonden het lekker maar we hebben allemaal geproefd en dat is toch het voornaamste zegt de juf.
We zijn de dag begonnen met muziek. We zongen en dansten op het liedje : " Schoenen om te dansen, schoenen om te gaan." De juf had ook voor ieder van ons een warme wintermuts. Wij stapten tussen de mutsen zolang wij de muziek konden horen. Viel de muziek uit dan moesten we zo snel mogelijk een muts aantrekken.
Na de speeltijd speelden juf Gina en juf Patricia poppenkast voor alle kleuters. Het was superspannend want Heksemie nam de wortelneus van het sneeuwmannetje mee om op te eten! Ook achter de poppenkast was het leuk!
In ons klasje werkten we in onze hoekjes en wij toverden een mooi kunstwerk in onze creahoek. Onze dag was dus goed gevuld en wij hebben geen tijd gehad om ons te vervelen. En jullie?
Vandaag hebben wij peuterschrijfdans gedaan. Wat is dat hoor ik jullie zeggen? Wel het is een schrijfmethode voor alle kleuters. Schrijfdans wil kinderen leren schrijven vanuit hun eigen emotie en hun natuurlijke bewegingen, met hun eigen "zwaai en draai." Een mooie letter kan immers pas tot standkomen als de basisbeweging volledig vlot en vloeiend verloopt en met voldoende zelfvertrouwen uitgevoerd. Peuterschrijfdans is gericht op het zeer jonge kind en is het niet prestatiegericht bezig zijn. Het bestaat uit verschillende thema's (9) en in ieder thema komen er bepaalde basisbewegingen aanbod. De juf vertelt eerst een verhaal en daarna gaat ze met de kleuters de bewegingen oefenen in de zaal op de speciale schrijfdansmuziek. Daarna mogen de kleuters schrijfdansen op een blad papier met verf, krijt enz... Schrijfdansen is steeds met beide handen gelijktijdig bewegen. Vandaag kozen we voor het thema zonnetje.
Brrr, vrijdag was het zeer koud buiten, maar geen sneeuw! Daar wilden de kleuters van de perenklas verandering in brengen. We zorgen zelf voor sneeuw en we laten het lekker binnen sneeuwen dat is eens iets anders. Welke kleur heeft sneeuw? Hoe voelt sneeuw, wat kunnen we allemaal doen met sneeuw? Samen vonden we de juiste antwoorden op al onze vragen. Maar het leukst was toch : sneeuwballen gooien, vooral op de juf.
Na de middagpauze kwam Jan Klaasen ons roepen voor een poppenkastverhaal. Aapie had het zeer koud en wilde graag een warme muts. Gelukkig kon Leentje helpen maar Heksemie kon het natuurlijk niet laten om Aapie te plagen. Na een tijdje kreeg Heksemie toch spijt en heeft ze het weer goedgemaakt. Meer ga ik er niet over vertellen want de foto's zeggen genoeg over hoe spannend het wel was.
Vandaag mochten we weer feesten want ons Frederique was jarig. Reeds 3 kaarsjes op de verjaardagstaart. Nee geen taart maar wel heerlijke pannenkoeken en bubbels om te drinken.
We kregen voor ons splinternieuw klasje ook een boekje voor de klasbibliotheek nl. Heksje Mimi en de beer. Alle kleuters waren één en al oor toen juf Kathleen voorlas.
Een feest zonder muziek en dans is geen goed feest dus trokken we naar de zaal om te dansen op "Lang zal ze leven..."
Nog wat kriebeltjes en kusjes geven en daarna maakten alle kleuters een tekening voor Frederique, een mooie herinnering voor later. Frederique koos een bellenblaasje uit de cadeautjesdoos maar het leukst is toch dat Jules bij haar mag gaan logeren. Ook Jules kijkt ernaar uit, Frederique zal zeker goed voor hem zorgen.
Deze morgen na onze kalenders en praatronde zei juf Carla dat we één schoen mochten uitdoen net zoals Jules. De juf zette alle schoenen door elkaar en dan mochten wij ons schoentje zoeken. Niet zo makkelijk want onze schoenen lijken heel erg op elkaar.
Dan zaten we samen op de mat en mocht iederéén vertellen over zijn schoentje, over de kleur, is het een schoen of een laars, hoe sluit je de schoen enz...
Daarna speelden we een spelletje, de juf zette 4 schoenen op een rij en toen ging er een doek over, dan riep de juf " alle oogjes dicht " en nam ze snel er eentje weg en wij mochten raden welke. Makkie!
Na het spel moesten we onze schoen terug aandoen dit was andere koek, helemaal niet makkelijk! Juf Carla speelde een beetje vals en liet zich helpen. En kijk eens hoe lief sommige kleuters zijn voor elkaar. Een echte gentleman!
Nadien hebben we ook nog gedanst met onze dansschoenen aan op een liedje van Jules : Schoenen om te dansen, schoenen om te gaan. Helaas voor jullie zijn er geen foto's van onze danspasjes, want al dat shaken kreeg de juf niet mooi op een foto. Verder zijn we nog gaan sporten bij meester Koen en hebben we geschilderd. En morgen gaan juf Kathleen en juf Carla poppenkast spelen. Tot morgen!
Vandaag kregen we bezoek van twee nieuwe vriendjes die vanaf 1 februari naar het perenklasje mogen komen. Twee flinke zusjes, Amber en Zoë. Ja, nog een tweeling in onze klas net zoals Kilian en Koan. Oeps, het was wel even moeilijk want nu zijn er ook 2 meisjes in onze klas die Zoë heten. De juf was wel blij want nu riep ze één naam en twee kleuters die naar haar toe kwamen. We zijn de dag begonnen met het aankleden van Joris. Hij wilde graag naar buiten, dus moest hij warme kleren aan. Daar hebben wij met zijn allen voor gezorgd. Joris was zeer blij met al die hulp.
Na het taallesje gingen we aan de slag met stempels, we mochten zelf een stempel kiezen en een mooi kleurtje. Als ons stempelwerk droog is zal juf er een muts en wanten uit knippen.
Kijk eens hoe flink onze nieuwe vriendjes zijn, Amber koos voor rode walvissen en Zoë wilde oranje wolkjes. Prima gedaan!
Na het stempelen wassen we onze Kijk mama en papa, ik ben klaar handen en kijk ook dat kunnen om te gaan shoppen. wij helemaal alleen.
Na het opruimen hebben we samen gezongen. Willen jullie weten welke liedjes? Hansje en Grietje, deze vuist op deze vuist, ik kriebel op je buikje en handjes in de zij. Tot morgen allemaal.
Kijk eens mama's en papa's hoe gezellig het is in het nieuwe klasje. De kleuters krijgen deze week de kans om te wennen in het klasje van juf Kathleen want volgende week komen er nieuwe vriendjes bij met overbevolking tot gevolg. Dit is niet gunstig voor jullie schatjes en in de klas bij juf Kathleen krijgen ze activiteiten aangepast aan hun leeftijd, terwijl de nieuwe kleuters rustig kunnen wennen aan het schoolse leven bij juf Carla. Vandaag was het al superleuk, kijk maar...
Gezellig keuvelen. Maar ook hard werken...
totdat het zweet op ons voorhoofd staat. Waw... koptelefoons!
Leuk, nieuw spelmateriaal. Dokter in spé?
Hé, juf Kathleen zal ik gaatjes boren om ons keuzebord op te hangen?
Oei, wat ruik ik? Geeft niet Jules Maïte lost het wel op. Ssst, een beetje stiller A.U.B. ik ben aan het lezen.
Maar Jules toch, dat bedje is te klein voor twee, ga jij maar fijn met Luigi spelen. En dan samen opruimen dat verdient wel een stempeltje.
Vandaag zijn we de dag begonnen met een verhaal van Jules. Jules was zeer fier want hij had een nieuwe bloes gekregen met een eendje erop. Na zijn badje deed hij zijn bloes aan maar waar was eend? Jules ging op zoek en vroeg opa, mama, papa, zus of zij eend gezien hadden. Maar nee, niemand kon Jules helpen. Wat was Jules verdrietig ... en toen hij wegliep zagen wij eend op de rug van Jules, Hihi maar Jules toch eend staat op je rug, je hebt je bloes verkeerd aan! Dat wilden wij ook eens proberen dus wij op zoek naar een mooie T-shirt met Mickey-Mouse. We besloten dat het toch een beetje dom was van Jules.
Na het verhaal was het tijd om ons Juleke te puzzelen. Juf Carla deed het voor maar ze was precies nog niet goed wakker want ze deed het helemaal fout. Gelukkig waren haar kleutertjes wel goed wakker en hebben ze haar geholpen.
Kijk eens hoe ijverig en zelfstandig wij al zijn.
Na het plakken was onze creatieve bui nog lang niet voorbij en vroegen we aan de juf om te schilderen. Joepie, het mocht en in een wip waren we kunstig met verf sommige zelfs met twee handen tegelijk!
Andere kleuters vroegen om te knippen en of ze geconcentreerd waren!
Casper had vorige week groot nieuws voor ons want hij was namelijk grote broer geworden van een klein ( nu ja klein 4,150 kg en 54 cm ) zusje " Nena ". Hij blonk van trots. Hij had het geboortekaartje mee en een pakje met lekkers voor iederéén. Dus gingen wij ijverig aan de slag om een wiegje met baby te knutselen. Proficiat, mama en papa en ook Helder en Casper met Nena. Wij willen ze graag zo snel mogelijk bewonderen.
Maar Juleke toch! Toen we in het klasje kwamen zat Jules te bibberen van de kou. Hij had zijn zomerbroek en een t-shirt aan dat is veel te koud natuurlijk.
Met behulp van onze weerkalender hebben we Jules duidelijk gemaakt dat je in de winter warme kleren moet aandoen. Jules hoorde het in Keulen donderen dus besloten de kleuters om de juiste kleren voor Jules uit te zoeken.
Nadien leerden we Jules ook nog hoe hij heel alleen zijn jas kon aantrekken. Kijk maar eens hoe flink wij dit reeds kunnen.
En dan jasjes mooi ophangen aan de kapstok. Goed zo!
Dit schooljaar zitten er stuk voor stuk goede eters in de perenklas. Ze smullen alles. Juf Carla en de andere juffen hebben hun handen vol met het opnieuw vullen van de bordjes die in een wip leeg zijn. Dit levert ook dikwijls mooie kiekjes op, kijk zelf maar ...