Op stap met opapat
Foto
Foto
Foto
Foto
Klik op foto voor NVMV
Foto
Foto
Foto
Foto
Beoordeel dit blog
  Zeer goed
  Goed
  Voldoende
  Nog wat bijwerken
  Nog veel werk aan
 
Inhoud blog
  • Avondmarkten zomer
  • Markten juni 2014
  • Mei 2014.
  • Markten april 2014.
  • Kerstmarkten december 2013.
    Zoeken in blog

    Image Hosted by ImageShack.us
    19-05-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.


    Avondmarkt Opwijk op 18 mei 2007. 

    Image Hosted by ImageShack.us

    Voor opapat is Opwijk niet zo direct bij de deur, normaal tuft hij niet verder dan West en Oost Vlaanderen, en Opwijk ligt al in Vlaams Brabant niet zo ver van Asse, dus dicht tegen Brussel.

    Het was op vrijdagavond, wat traditioneel wachten is op bezoekers, die komen iets later dan op andere dagen, hier was het niet anders. De kramers waren uitgepakt en er bleef dus wat tijd over om even iets te drinken, of om op een zonnige avond een ijsje te likken.

    Opapat kreeg duidelijk zin in zo een ijsje, en aan dit speciale kraampje, waar soms een levend wit paard bij staat, maar vandaag spijtig genoeg niet, maar de ijsjes zijn ongelooflijk goed, opapat koos voor een chocolade-ijsje met twee bollen, en men krijgt werkelijk de indruk een gekoelde chocolademousse te eten, unieke smaak.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Uiteindelijk kwamen de bezoekers de markt inpalmen onder een zacht weertje, maar de bewolking maakte opapat toch wat zorgen, hij is ondertussen al een halve weerman geworden. Alhoewel minder volk dan vroeger volgens opapat mocht men van de opkomst niet klagen, over de verkoop daarentegen waren de geluiden van de kramers eerder negatief, iets wat men méér hoort de laatste tijd.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Reuzewafels, oliebolllen, ijsjes, twee jeneverbars, en alle andere marktprodukten waren aanwezig, alles verliep relatief rustig tot………

    Image Hosted by ImageShack.us

    Een “moeial” er zich mee ging bemoeien, neen opapat heeft het niet over het café “De moeial” waar niets verkeerds over te zeggen valt, maar wel over die verdomde regengod in Opwijk, jaarlijks op de avondmarkt MOET het daar regenen, en niettegenstaande het in West en Oost Vlaanderen kurkdroog bleef met aangename avondtemperaturen, moest het rond 21u15 toch wel beginnen spetteren zeker! Gezien het luchtruim niets goeds te voorspellen had begonnen de kenners onder de kramers hun matten op te rollen, en maar goed ook, want toen opapat om 21u40 Opwijk buitenreed begon een soort zondvloed, de ruitenwissers op stand twee waren nog onvoldoende om een overzicht op de weg te behouden, zo fel was de stortbui. Eens op de snelweg tussen Aalst en Gent werd het duidelijk dat het daar kurkdroog was gebleven, spijtig maar aan het weer valt niet veel te doen, gelukkig viel de prijs per standplaats hier nogal mee, stel je voor dat het een avondmarkt zou geweest zijn aan de kust!!! Een ramp dus, en die staan deze zomer nog op het programma, zeker weten.

    19-05-2007, 22:18 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (21 Stemmen)
    18-05-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.


    Stroppenmarkt Gent Centrum op 17 mei.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Tussen de regenbuien door tufte opapat vandaag richting Gent op stap naar de “Stroppenmarkt” in het centrum van de Stad, rond 12u daar aangekomen waren de regenbuien verdwenen en er was zelfs een zonnestraal waar te nemen.

    Er was wel wat activiteit is de Stad, want er ging daar ook een grote stratenloop door, tot tien kilometer lopen op een parcours door de stad, niet direct iets voor opapat want die tuft liever dan puffen van te lopen.



    Image Hosted by ImageShack.us

    Het plaatsen van de kramen is daar nooit een eenvoudige taak, maar zelfs met de bijkomende risico’s verliep alles nogal goed en kon men aan de slag. Het is uiteindelijk geen hoogstaande markt geworden zoals 1 mei er een was, duidelijk véél wandelaars. Op de foto hierboven onze “tapijtjesverkoper” met een strop om de hals, iets wat iedere deelnemer krijgt op die “Stroppenmarkt”.

    Image Hosted by ImageShack.us

    De markt strekte zich uit vanaf de Korenmarkt tot en met de Groentenmarkt waarvan hierboven een foto waar een deel van het bekende “Vleeshuis” te zien is, vandaag was die open met een tentoonselling die redelijk veel volk lokte.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Op de laatste foto onze gekende lederpoetsverkoper, een krak in zijn vak, eigenlijk een standwerker die demonstrerend op de schoenen van voorbijgangers de kwaliteit van zijn producten weet aan te praten.

    Het was zowat rond 19u30 toen opapat zijn matten oprolde en Gent achter zich liet. En was het bijna vergeten te zeggen, het bleef de ganse namiddag droog.

    18-05-2007, 10:24 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (8 Stemmen)
    16-05-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.


    Enkele mogelijke avondmarkten op 17 en 18 mei.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Donderdag 17 mei:

                            Gent Centrum (Stroppenmarkt) vanaf 13u (inlichtingen 0475690980)

                            Houthulst (?) Vanaf 14u (inlichtingen 0475-421362)

                            Zelzate (Avondmarkt) vanaf 15u (inlichtingen 0475742527

     

    Vrijdag 18 mei:

                            Opwijk (avondmarkt) vanaf 17u (inlichtingen 0495-690980)

                            Torhout (Avondmarkt) vanaf 17u (inlichtingen 0475-810610)

    16-05-2007, 13:18 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (12 Stemmen)
    11-05-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.

    Enkele mogelijke markten tijdens het weekend.

    Zaterdag 12 mei:

                            BEVEREN: (puitenslagersfeesten) vanaf 16 (inlichtingen 0495690980)

                            GENT St.Amandsberg : (9 meimarkt) vanaf 16u (inlichtingen 0475-742527)

     

    Zondag 13 mei:

                            GENT St.Amandsberg : (9 meimarkt) vanaf 15u (inlichtingen 0475-742527)

     

    11-05-2007, 21:14 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (19 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.


    Ambulante Zelfstandigen in vergadering te Oostkamp op 9 mei 2007.

    Image Hosted by ImageShack.us

    De langverwachte vergadering van de “Ambulante zelfstandigen”, rijkelijk laat dit jaar voor de marktkramers die eigenlijk al hun seizoen moesten klaar hebben voor 2007, ging zoals jaarlijks door in “Kasteel Cruydenhove” te Oostkamp op 9 mei 2007.

    Hoe later de datums bekend worden van hun markten, hoe moeilijker de samenstelling verloopt om een keuze te maken tussen de markten van de verschillende bonden.

    Maar zij waren niet alleen, ook de Bvba Dacovan (Dries en Danny) en Ivan Delobelle wat betreft Blankenberge waren eveneens rijkelijk laat, maar voor deze organisaties is dat een jaarlijks terugkerend feit.

    Toegegeven, de opkomst van de leden was zéér groot, de zaal zat eigenlijk vol, zéker evenveel als vorige jaren, zoniet nog meer.

    Iedere statutaire vergadering is eigenlijk een saai gedoe, de ene spreker wat mondiger dan de andere, hier was het eigenlijk niet anders, na de traditionele verwelkoming, door de voorzitter Dirk Catteeuw volgde een opmerkelijk feit door de secretaris Dirk (alias weg en weere), die aandacht besteedde aan het overlijden van collega’s en in het bijzonder aan Brenda Vyverman, lid van de bond, en te jong overleden na een slepende ziekte, de secretaris vroeg een minuut stilte.

    Verder het overzicht 2006 met een sneer en “bedanking” naar de leden toe t.o.v. Nieuwpoort,  de problematiek rond het min of meer kapot maken van aanbestedingen op de kustmarkten (De Panne gaat niet meer door) ten gevolge van nijd en jaloezie onder verschillende bonden, door hun tussekomsten bij gemeeteverantwoordelijken, en uiteindelijk de voorstelling van de kalender 2007.

     

    Daarna werden de lijsten met de vastgelegde markten rondgedeeld, een doos gratis zakken met de publiciteit van de geplande markten (rode letters op witte zak dit jaar) en een gratis balpen, uiteraard het jaarlijks indrukwekkend boek met info over de geplande markten in 2007 met foto’s van de kramers op markten van vorig jaar.

    Ook aan het woord een mondige “webmaster”, die de nieuwe website kwam promoten:  www.kustavondmarkten.be

     

    Als slot was er de “rondvraag”, en zoals een beetje verwacht, niemand die het woord durfde te nemen, behalve onze veteraan Valère Catteuw die op zijn eigenste manier nogmaals een oproep deed om geen ruzie te maken tussen de verschillende bonden, maar samen te werken in het belang van de marktkramers, waar is de tijd?

     

    Ook opvallend was de aanwezigheid van andere bonden die de mogelijkheid te baat namen om hun programma aan de aanwezigen over te maken, zoals Dacovan. Danny Cornelis merkte op dat er in het programma mei en juni markten tussen zitten die “goedkoper” zijn dan vorig jaar, het klopt en is zeker een goed begin, maar de prijzen juli en augustus moeten we nog afwachten. Ook de markten in Blankenberge van Ivan Delobelle weten we nu definitief, niet goedkoop, maar het is Blankenberge en drukbezochte markten, maar bij ongunstige weersomstandigheden blijven het hier ook zware risico's.

     

    Ook de markten op het domein “De Gavers” in Geraardsbergen worden terug georganiseerd door de “Ambulante Zelfstandigen” de prijs is ongewijzigd, dus even duur, maar hopelijk valt het "weer" beter mee, anders is het een dure verlieslatende zaak voor de kramers zoals dart in 2006 het geval was.

    Het ziet er uiteindelijk naar uit dat het seizoen (hopelijk) wat normaler verloopt dan in 2006.

     

    Opapat wat vermoeid de laatste tijd, verdween in alle stilte Oostkamp om terug naar zijn thuisbasis Deerlijk te tuffen.

    11-05-2007, 12:47 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (23 Stemmen)
    05-05-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.


    Avondmarkt te Baasrode 4 mei 2007.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Opapat kon het niet laten om dit jaar terug naar Baasrode te tuffen, niet dat het zo een hoogstaande avondmarkt is, maar meer uit gewoonte. Normaal is dit een markt van “kort en goed”, want hij begint pas om 18u en rond 21u30 is het daar al gedaan, althans voor de marktkramers, de kermis staat er ook nog.

    Het was wel iets anders als andere jaren, er waren duidelijk minde kramers komen opdagen.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Ook wat de bezoekers betreft was het niet als andere jaren, er was ook duidelijk minder volk op afgekomen, bij momenten was er volk, een beetje daarna zeer weinig volk, en dan terug een meute volk. Eigenaardig toch hoe het ene jaar stukken beter kan zijn dan het volgende jaar, aan het weer zal het niet gelegen hebben niettegenstaande, geloof het of niet, de eerste lichte regendruppels sedert begin april uit de lucht vielen, eerder wat spatjes, maar toch. Het vervolg laat zich al raden, het was dit jaar “kort maar niet goed”.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Reeds ontelbare malen heb ik de vrouw van Alfred op de foto willen nemen, telkens kon ze zich omdraaien en had opapat een foto van haar achterhoofd, ditmaal is hij erin geslaagd om ze min of meer eens in beeld te brengen!!

    Rond 21u15 hield opapat het voor bekeken en tufte maar terug huiswaarts.

    05-05-2007, 22:03 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (23 Stemmen)
    03-05-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.


    Avondmarkten tijdens het weekend.


    Vrijdag 4 mei:

                            Baasrode (avondmarkt) vanaf 18u (inlichtingen 0495-690980)

                            Gent Wondelgem (avondmarkt) vanaf 16u (inlichtingen 0475-742527)

    03-05-2007, 22:14 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (6 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.


    1 meimarkt te Gent krijgt een vervolg.

    Image Hosted by ImageShack.us

    De resultaten spreken voor zich: de eerste meimarkt op de Korenmarkt – Groentenmarkt te Gent was een succes. De Nationale Vrije Marktkramers Vereniging organiseert gewoonte getrouw enkele feestmarkten op de Korenmarkt – Groentenmarkt. Voor het eerst had in het centrum van Gent dan ook op dinsdag 1 mei een meifeestmarkt plaats. De markt kreeg volop de nodige media aandacht waarmee veel potentiële bezoekers bereikt werden, de zon die van partij was, de uitnodigende terrasjes en de gezelligheid van het Gentse stadscentrum maakten van deze meifeestmarkt een daverend succes! Eventjes leek het erop of de Gentse feesten al gestart was, in ieder geval was menig horeca-uitbater op de Korenmarkt best tevreden. De 1 meifeestmarkt krijgt daarom zeker een vervolg, zegt het bestuur van de organiserende marktkramers vereniging, wij profiteren uiteraard van de naambekendheid die wij door de jaren heen opgebouwd hebben.

    Op donderdag 17 mei organiseren wij hier traditiegetrouw op Hemelvaartsdag voor de 20e maal de alom gekende “ STROPPENMARKT “ Als aandenken voor het bezoek aan Gentse Stroppenmarkt kan u dan beslist een echte Gentse strop kopen.

     

    Tekst N.V.M.V

    03-05-2007, 18:37 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (25 Stemmen)
    02-05-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.


    Avondmarkt op 1 mei te Ninove.

    Image Hosted by ImageShack.us

    1 mei, een zacht begin van het seizoen, een soort inlopen op gebied van avondmarkten.

    Opapat tufte dit jaar terug naar Ninove Rechteroever, een druk bezochte avondmarkt zowel door kramers als door bezoekers, de markt strekt zich uit vanaf het water tot aan de grote baan Brussel – Ninove, een flinke wandeling dus.. Het mooie weer was gelukkig van de partij zodat het een aangename markt is geworden.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Toch had opapat de indruk dat er iets minder volk was dan een paar jaar terug, waarschijnlijk een beetje te wijten aan het feit dat 1 mei ditmaal op een dinsdag viel, dan is er ook de wekelijkse markt in Ninove in de voormiddag, er was dus de ganse dag door markt in de stad.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Een gast die opapat al een paar maal is opgevallen, een klein standje met een kilo rijst.

    Branco heet de man, die pleelt het klaar om op een rijstkorrel uw naam te schrijven om in een hangertje te verwerken, je moet het maar doen, opapat was bijna van plan om te zeggen dat hij “Bartholomeus” noemde om eens te testen of dat erop kon, hij heeft het maar niet gedaan om de man niet in verlegenheid te brengen.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Nog een opvallend kraam bij dit warme weer was dat met een ontelbaar aantal BH’s, voldoende om een wereldrecord “BH’s aan de wasdraad” te verbeteren.

    Het was ongeveer 21u toen opapat terug Deelijkwaats tufte met als conclusie dat die markt in Ninove toch zijn plaats heeft tussen de andere 1 mei markten.

    02-05-2007, 22:19 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (48 Stemmen)
    29-04-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.

    Enkele belangrijke markten op 1 mei.


    Dinsdag 1 mei :

                            Ninove - Rechteroever  (Avondmarkt) vanaf  14u (inlichtingen 0477-438394)

                            Gent Centrum (Meimarkt) vanaf 13u (inlichtingen 0495-690980)

                            Roeselare (mei jaarmarkt) vanaf 14u (inlichtingen 0475-421362)

                            Eeklo (avondmarkt) vanaf 15u (inlichtingen 093801816)

     

    29-04-2007, 22:50 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (11 Stemmen)
    20-04-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.


    Besparingen op de mark   

    Image Hosted by ImageShack.us

    Zou dit geen alternatief zijn om de duure standplaatsen op avondmarkten aan de kust te beperken tot een minimum?

    Met een paar meter heeft men genoeg, de wagen mag altijd blijven staan gezien het een “winkelwagen” is, en het ding valt zó op dat het de klanten zeker zal lokken, zal even op zoek gaan waar ze dergelijke dingen verkopen.

    20-04-2007, 19:48 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (19 Stemmen)
    12-04-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.

    Mededeling via de bond "De Vlaamse Ardennen"

     

    Marktkramersvereniging

     

    “De Vlaamse Ardennen”

     

    Zetel: Duisbeke 7    B-9700 Oudenaarde

     

     

    Mededeling in het belang van de leden – donderdag 12 april 2007

     

    STANDGELDEN AAN DE KUST

     

    Hier alvast, én met stellige zekerheid, de standgelden voor de kustavondmarkten in Bredene: maximaal € 20.50 per drie meter,

    kosten elektriciteit enz. inbegrepen!

     

    Kort samengevat zult u, lid of géén lid, volgende maximum prijs betalen:

    3m. = € 20.50

    6m. = € 41,00

    9m. = € 61,50

    Het aantal meters per deelnemer kan beperkt worden,

    en leden v/d organiserende vereniging zullen wellicht voorrang genieten.

     

    Maar de trend is gezet: waar sommigen vroeger tot €100 en méér betaalden zullen zij nu

    voor 9m. MAXIMAAL totaal slechts € 61,50 hoeven neer te tellen!!!!!!!!!

     

    De organisatie is opnieuw in handen van de Ambulante Zelfstandigen / Dirk Catteeuw!

     

    Deze mocht ervaren dat er op de aanbesteding géén enkele opbieding plaatsvond: toch schonk hij met milde hand nog eens € 4.000 extra aan het gemeentebestuur bovenop de instelprijs! (?)

     

    Bredene is traditioneel een markt met beperkte ruimte. Als daar al zo’n drastische prijsdaling wordt toegepast, kunnen we alleen maar dromen wat er zal gebeuren op de andere markten waar er plaats “zat” is. Dat is nog afwachten, maar toch…?

     

    EINDELIJK GOED NIEUWS VOOR DE KUSTAVONDMARKTEN

     

    Op onderstaand schema is te zien hoe de prijzen sinds 1980 steeds in stijgende lijn gingen.

     

    In 2007, met start in Bredene, wordt die tendens alvast spectaculair omgebogen!

     

     

     

    Mededeling van uw voorzitter William Juré.

     

    12-04-2007, 14:21 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (100 Stemmen)
    07-04-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.

    Avondmarkt in Zelzate op 6 april 2007. 

    Image Hosted by ImageShack.us

    Rond de paashaastijd beginnen ook de eerste avondmarkten, tijdens het paasweekend stonden er al enkele op het programma, net op tijd voor opapat die de laatste paar weken af te rekenen had met een beginnende longontsteking, opgedaan op…. Juist, de markt. Net op tijd om de avondmarkt in Zelzate te bezoeken op 6 april, net te laat om naar Gerardsbergen te gaan op 5 april, van deze markt zal opapat wel meer vernemen.

    Het getuf naar Zelzate was veelbelovend, een stralende zon bij temperaturen van om en bij de twintig graden, een plezier om het voorseizoenbegin in te zetten.

    Dat de bonden ook nog een beetje in rodage zijn konden de kramers ervaren toen ze nog de plaatsen moesten uittekenen bij het aankomen op de markt, een alfabetische toewijzing bleek niet de juiste manier gezien ze geen rekening hielden met de voorafbetalers !!! Maar och, voor één keer zien we dat nog door de vingers.


    Image Hosted by ImageShack.us

    Het begon heel gezellig, de eerste bezoekers waren dolenthousiast en al zomers gekleed, de eerste mini-jurkjes en dito decoltees waren een lust voor het oog na een lange winter.

    De verkoop kwam dan ook goed op gang, maar iedereen had zich een beetje miskeken op de schijnzomer, toen de zon aan het helal begon te verdwijnen moest iedereen vaststellen dat het nog altijd maar april is, de temperaturen namen een duik naar beneden en de mimi-jurkjes en ander zomers vertoon verdwenen al snel van de markt.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Opapat is vrouwlief méér dan dankbaar geweest dat ze de winterjassen in de tuf tuf had meegenomen, zo kon hij nog even verder de aanwezige marktkramers groeten en succes wensen in 2007 voor hij uiteindelijk rond 21u30 naar Deerlijk terug tufte.

    07-04-2007, 21:47 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (28 Stemmen)
    06-04-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Op aanvraag van B.A.H Gent.

    Info van B.A.H  Gent - Beroepsvereniging van Ambulante Handelaars.

    b.a.h@skynet.be

     

     

    FEEST- & AVONDMARKTEN - SEIZOEN 2007

     

    Voor deelname aan de markten, worden er geen inschrijvingen via de telefoon aangenomen. Lid of geen lid, bij voorbaat ingeschreven of niet, er worden geen standplaatsen op de markten toegewezen, vóór men de leurkaart en zijn identiteitskaart heeft voorgelegd. Bij de inschrijving bij voorbaat, voldoet een helperskaart op de naam van de ingeschrevene en de identiteitskaart van de helper (ster).

    De bestuursraad van de bovenvermelde erkende beroepsvereniging verklaart aan de deelnemers van de onderstaande markten, dat de inrichting van deze markten werden goedgekeurd door de betrokken stads- en gemeentebesturen en dat er geen probleem is wat de aangeboden koopwaren betreft, buiten het reglement van inwendige orde van de BAH.

     

    ALLEEN DE LEDEN VAN DE w.e. BAH KUNNEN BIJ VOORBAAT INSCHRIJVEN VOOR DE ONDERSTAANDE FEEST- EN AVONDMARKTEN EN DIT OP VERTOON VAN DE LIDKAART 2007

     

    Data:

    Vrijdag 20 april                       (16 u)* Gent – Mariakerke (zomerliefkermis – brug).

    Vrijdag 4 mei                         (16 u)* Gent - Wondelgem (Vroonstalledries – kerk).

    Zaterdag 12 mei                     (16 u)* Gent - Sint - Amandsberg (Antw. stw - 9 meimarkt).

    Zondag 13 mei                       (15 u)* Gent - Sint - Amandsberg (Antw. stw. - 9 meimarkt).

    Donderdag 17 mei                 (15u)*  Zelzate (Grote markt).

    Vrijdag 25 mei                       (16u)*  Gent - Gentbrugge (Schooldreef, M. Verdonckln - Arsenaal).

    Maandag 28 mei                    (08u)*  Gent – Gentbrugge (Schooldreef - feestmarkt).

                                                   (€ 20 bij inschrijving - € 10 terug bij aanwezigheid op de markt)

    Vrijdag 1 juni                           (16u)*  Gent – Drongen (Oude Abdijstraat – kerk)

    Zaterdag 2 juni                       (16 u)* Ertvelde (Lindenlaan - centrum)

    Maandag 11 juni                     (16u)*  Gent – Zwijnaarde (Dorpsstraat - zwijntjesfeesten)

    Vrijdag 15 juni                        (16 u)* Gent – Dendermondsesteenweg (Antwerpenplein)

    Vrijdag 22 juni                        (16 u)* Gent - Ledeberg (Ledebergplein – kerk).

    Vrijdag 29 juni                        (16 u)* Gent - Frans Van Rijhovelaan (V.Beverenplein).

    Zaterdag 30 juni                     (16 u)* Gent – Oostakker (Dorp – Bredestraat)

    Vrijdag 6 juli                            (15 u)* Gent - Vrijdagmarkt

    Zaterdag 14 juli                       (12 u)* Gent - Vrijdagmarkt (Gentse Feesten).

                                                   (€ 50 per 6 meter (maximum) alleen leden & standwerkers – 13 u risico’s)

    Zaterdag 21 juli                       (15 u)* Gent - Kouter (Gentse feesten).

    Vrijdag 10 augustus               (16 u)* Zelzate (Grote Markt)

    Vrijdag 17 augustus               (16 u)* Gent – Wondelgem (Vroonstalledries – kerk)

    Vrijdag 31 augustus               (16 u)* Gent – Gentbrugge (Gontrodestraat – wijk Moscou)

    Zaterdag 1 september           (16 u)* Gent - Sint – Amandsberg (Antw. stw. - ajuinkermis)

    Zondag 2 september              (15 u)* Gent - Sint – Amandsberg (Antw. stw. - ajuinkermis)

     

    Voor de avondmarkten wordt er 5% van het aantal deelnemers voorzien voor toevallige deelnemers, wél kunnen de toevallige deelnemers (ook de leden) slechts beschikken over een standplaats van 6 (strekkende) meters – kostprijs € 50.

     

    Tarief voor de leden die 6 dagen vóór de datum van een markt inschrijven:

     

    6 meter > € 25 – 9 meter > € 37,50 – 12 meter > € 50 – 15 meter > € 62.50 – 18 meter > 75.

    In Gent en Zelzate wordt er een bijkomende retributie ontvangen van € 1 / strekkende meter.

    In Gent wordt deze retributie ontvangen door de marktcontroleurs, voor Zelzate wordt dit gewoon bijgerekend bij de inschrijving).

    Tijdens de Gentse Feesten, bijkomende retributie € 2,50 / strekkende meter.

    De leden die geen 6 dagen bij voorbaat zijn ingeschreven betalen € 10 supplement, de dag van de markt zelf, worden de risicovoorwaarden toegepast.

     

    Aangeboden mogelijkheid:

     

    wie b.v. inschrijft voor markten die pas enkele maanden later doorgaan, kan een cheque afgegeven op datum van 2 weken vóór de datum van de avondmarkt. Wanneer men is ingeschreven, is deze som verworven aan de BAH, met uitzondering bij bewezen ziekte (voorlegging doktersattest).

    (.. u)* is het uur vanaf het welke men op de markt mag aankomen.

    Vóór het gestelde uur, moeten alle voertuigen van het marktterrein verwijderd blijven.

    Risicoplaatsing: één uur na het (..u)*, dit na het houden van een loting (eerst de leden, daarna de niet-leden).

    ALLE MARKTEN ZIJN GESLOTEN VOOR NIET LEDEN MET DRANK- EN EETWARENKRAMEN, MET CONSUMPTIE TER PLAATSE, OOK VOOR RISICOPLAATSING.

    Men kan zich uiteraard laten inschrijven op de chronologische wachtlijst van de w.e. BAH.

     

    Inschrijvingen:

     

    Er wordt slechts één standplaats per hoofdleurkaart toegekend.

    De inschrijvingen kunnen gebeuren bij alle bestuursleden van de w.e. BAH of door overschrijving op het rekeningnummer:

    290 / 0390.223 / 13 van B.A.H. avondmarkten, Karel Van Renterghemstraat,42 - 9040 GENT.

     

    Reglement bij deelname aan de bijzondere markten:

     

    Om deel te nemen aan de feest- en avondmarkten ingericht door de w.e. Beroepsvereniging Ambulante Handelaars moet men in orde zijn met de Nationale Wetgeving Ambulante Handel.

    De standplaats wordt pas toegewezen na vertoon van de leurkaart en de identiteitskaart.

    Iedere deelnemer aan de avondmarkten moet beschikken over een verlengsnoer van min. 50 meter voor de afname van elektriciteit, er mag 100 watt per meter kraam worden afgenomen.

    De deelnemers mogen slechts twee verschillende (hoofdartikels) artikels uitstallen en mogen op de markt niet samenwerken met een andere ambulante handelaar (tenzij met de goedkeuring van een bestuurslid).

    Deelnemers met voeding- en drankkramen is het verboden om terrassen te plaatsen (met de uitzondering voor 6 barkrukjes); muziekinstallaties zijn uit den boze.

    De deelnemers aan de markten mogen deze niet verlaten vóór het gestelde uur waarop de markt wordt gesloten (dit is 22 uur, om 23 uur moet iedereen weg zijn, of anders meegedeeld).

    Alle afval en papier moeten bij het verlaten van de markt door de deelnemers zelf worden meegenomen, wie toch afval achterlaat, wordt zijn naam doorgegeven voor de opruiming

    (€ 250 / tussenkomst + btw).

    De inrichters (de w.e. BAH) zijn niet verantwoordelijk voor gebeurlijke ongevallen.

    De deelnemers moeten over een verzekering beschikken: B.A. uitbating - ambulante handel.


    Door in te schrijven (deelname) aan een markt ingericht door de w.e. Beroepsvereniging Ambulante Handelaars, verklaart men zich akkoord met de volledige inhoudelijke tekst van deze twee bladzijden tekst.

     

    Lidgeld bij de w.e. Beroepsvereniging Ambulante Handelaars

    € 60 / jaar - rekeningnummer: 290 - 0390.222 - 12

    B.A.H. - Karel Van Renterghemstraat, 42 - 9040 GENT

    06-04-2007, 00:00 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (60 Stemmen)
    04-04-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.

    Markten tijdens het Paasweekend

    Image Hosted by ImageShack.us


    We komen stilletjes terug op gang, hieronder enkele mogelijkheden tijdens de paashazendagen.

     

     

    Donderdag 5 april:

                            Geraardsbergen station (avondmarkt) vanaf 13u30 (inlichtingen 0477-438394)

     

    Vrijdag 6 april:

                            Zelzate Centrum (avondmarkt) vanaf 17u (inlichtingen 0495-690980)

     

    Maandag 9 april:

                            Gent Centrum (Paasmarkt)  vanaf 14u (inlichtingen 0495-690980)

                            Brugge ’t Zand   vanaf 9u tot 19u  (inlichtingen 0475-442306)

     

    04-04-2007, 13:04 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (18 Stemmen)
    21-03-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.

    Nationale Vrije Marktkramers Vereniging  - 16 maart 2007.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Vrijdag 16 maart in het Reigersnest in Overmere, een prachtig en aangenaam kader aan de oever van het Dokmeer die er deze tijd van het jaar er een beetje verlaten bijligt.

    Dit jaar ging daar de “bolling” door voor de plaatsaanduiding op de Gentse Feestmarkten in 2007. Dat het geen gemakkelijke opdracht is dit jaar heeft te maken met tal van geplande werken in het stadscentrum van Gent, de stad op zijn kop op gebied van wegeniswerken, zouden de komende verkiezingen daar terug voor iets tussen zitten? Feit is dat er heel wat papierwerk aan te pas kwam zoals jullie op de foto kunnen zien, veel over en weer gepraat en secretaris Alfred met zijn laptop in aanslag om alles onmiddellijk op de harde schijf te plaatsen kwestie van geen info verloren te laten gaan.

    Vele marktkramers zullen het misschien niet beseffen, maar de afwezigen hadden ditmaal méér dan ongelijk, de beschikbare plaatsen zijn heel wat minder door de werken, en de aanwezigen zijn zowat zeker van een plaats, al dan niet de jaarlijkse plaats, maar wel voorrang op de beschikbare plaatsen. Het bestuur kan daar zeker niets aan doen, maar het is toch terug een kleine domper op het komende seizoen 2007, wat staat ons nog allemaal te wachten dit jaar?

    21-03-2007, 22:20 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (51 Stemmen)
    17-03-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.


    Vandaag in "the spotlight"  -  Chris.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Altijd aangenaam om een babbeltje te slaan aan het kraam van Chris, onder de marktkramers beter gekend onder de naam “Chis truffel”. Hij bezit een verzorgde en opvallende winkelwagen met niets anders dan zelf gemaakte chocolade heerlijkheden, vooral gespecialiseerd in truffels in alle mogelijke smaken en vormen.

    Veel vrije tijd heeft de man ook niet, het begint met alles klaar te maken in zijn eigen atelier, de wagen in en naar de markt om bij thuiskomst terug het atelier op te zoeken om verse producten aan te maken. Van verlof nemen is er weinig sprake, dat komt bij hem altijd onverwacht wanneer de temperaturen naar de 30° oplopen zoals in juli 2006, dergelijke temperaturen zijn te hoog, niet voor de winkelwagen maar wel voor de klanten, de chocolade smelt nog voor ze die thuis kunnen opeten of in de koelkast steken aldus Chris.

    Op vraag naar de vooruitzichten voor 2007 wat de avondmarkten betreft, kreeg opapat een bedenkelijk gezicht te zien, volgens hem zijn er nog veel vragen wat prijzen en dergelijke betreft om er al een duidelijk zicht op te hebben, afwachten is de boodschap.

    Natuurlijk gevoelt opapat zo overal een beetje hetzelfde, de reeds hoge prijzen in 2006 zullen zeker niet mogen verhogen, en liefst dalen, de boycot acties van 2006 blijven ook nog in het geheugen hangen, wat in 2007?  Inderdaad, afwachten zeker.

    17-03-2007, 00:30 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (36 Stemmen)
    06-03-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.


    Uitverkocht of weggeblazen

    Image Hosted by ImageShack.us

    De ultieme droom van iedere marktkramer,totaal uitverkocht op een markt.

     

    Door andere zaken en vooral door de weersomstandigheden, is opapat de laatste tijd maar weinig of niet te zien geweest op de markten en op deze site.

     

    Helaas is dat uitverkopen inderdaad een droom, regen en vooral wind maken het de marktkramers bijzonder lastig de eerste maanden van 2007, als men het riskeert om toch zijn producten uit te stallen, heeft men een serieuze kans dat het kraam eruit ziet als op de foto, niet uitverkocht maar “alles weggeblazen”!

    Wat de avondmarkten 2007 betreft is de info die binnenkomt niet erg gunstig, op één van de aanbestedingen is zowat het dubbele geboden t.o.v. de vorige jaren, in 2006 waren die markten al bijna onbetaalbaar, wat zal het nu worden? Als de prijs niet of slechts lichtjes stijgt, dan weten we ook hoe laat het is, we zien wel, volgens bepaalde kramers, als de aanbestedingen aan de kust allemaal in dezelfde stijl verlopen dan kunnen 75% van de kramers beter ander werk zoeken of in het binnenland blijven.

    06-03-2007, 23:34 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (25 Stemmen)
    18-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.

    Vandaag in "The spotlight" - Laetitia.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Deze maal “in the spotlight” een charmante dame, Laetitia, die een nogal origineel kraam uitbaat, een uniek en mooi model dit wagentje, opvallend op de markten. Steevast een halte voor opapat als hij in Gent op de vrijdagmarkt langskomt.

     

    Het kraam is tijdens de wintermaanden enkel in het weekend operationeel, op openbare markten is het minder evident, de mensen gaan vlugger binnen iets drinken dan buiten aan een koffiebar stil te blijven staan, met de toeristen in Gent bijvoorbeeld valt dit wel nog mee tijdens de winter.

     

    Opapat kende het kraam ook van de avondmarkten, toen dit onderwerp ter sprake kwam was de reactie dat het eigenlijk maar rendabel kan zijn met goedkopere standgelden, nu zijn die veel te duur, ze betaalt wel als een voedingskraam, dus nog duurder, maar bij haar blijven de klanten staan om iets te drinken, dus gaat de omzet stukken trager dan bij een hot dog kraam waar de mensen iets kopen en meteen doorlopen.

     

    Gezien ze pas een jaar begonnen is kan ze dan ook nog geen vergelijking maken met de voorgaande jaren.

     

    Buiten de markten is het kraam ook uiterst geschikt om in te huren bij allerlei feestjes, bedrijfsfeesten, wijkfeesten, verjaardagsfeesten en noem maar op, inlichtingen kan men vinden op haar website.

     

    Klik op de foto en u komt automatisch op haar site.

    18-02-2007, 19:05 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (17 Stemmen)
    10-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.

    Secretariaatswerk op de markt.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Als je denkt dat deze marktkramer spelletjes aan het spelen is op zijn laptop tijdens een kalm moment, dan zit je er naast, dit is Alfred Tschernezkaja, secretaris van de N.V.M.V. , druk bezig hun website aan het bijwerken, zelfs de lijst met markten voor  2007 is zo goed als af. Alfred gaf opapat de toelating deze kenbaar te maken via deze site.

    Door het klikken op de foto kan je de lijst bekijken.

    10-02-2007, 22:41 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (20 Stemmen)
    Foto

    Foto

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.



    Archief per week
  • 14/07-20/07 2014
  • 02/06-08/06 2014
  • 28/04-04/05 2014
  • 07/04-13/04 2014
  • 09/12-15/12 2013
  • 04/11-10/11 2013
  • 30/09-06/10 2013
  • 02/09-08/09 2013
  • 12/08-18/08 2013
  • 08/07-14/07 2013
  • 03/06-09/06 2013
  • 29/04-05/05 2013
  • 03/12-09/12 2012
  • 27/08-02/09 2012
  • 30/07-05/08 2012
  • 02/07-08/07 2012
  • 28/05-03/06 2012
  • 30/04-06/05 2012
  • 02/04-08/04 2012
  • 28/11-04/12 2011
  • 03/10-09/10 2011
  • 26/09-02/10 2011
  • 29/08-04/09 2011
  • 15/08-21/08 2011
  • 25/07-31/07 2011
  • 18/07-24/07 2011
  • 04/07-10/07 2011
  • 13/06-19/06 2011
  • 30/05-05/06 2011
  • 25/04-01/05 2011
  • 04/04-10/04 2011
  • 29/11-05/12 2010
  • 11/10-17/10 2010
  • 04/10-10/10 2010
  • 27/09-03/10 2010
  • 20/09-26/09 2010
  • 13/09-19/09 2010
  • 06/09-12/09 2010
  • 30/08-05/09 2010
  • 23/08-29/08 2010
  • 16/08-22/08 2010
  • 09/08-15/08 2010
  • 02/08-08/08 2010
  • 26/07-01/08 2010
  • 19/07-25/07 2010
  • 12/07-18/07 2010
  • 05/07-11/07 2010
  • 28/06-04/07 2010
  • 21/06-27/06 2010
  • 14/06-20/06 2010
  • 07/06-13/06 2010
  • 31/05-06/06 2010
  • 24/05-30/05 2010
  • 17/05-23/05 2010
  • 10/05-16/05 2010
  • 26/04-02/05 2010
  • 15/03-21/03 2010
  • 15/02-21/02 2010
  • 01/02-07/02 2010
  • 07/12-13/12 2009
  • 28/09-04/10 2009
  • 21/09-27/09 2009
  • 14/09-20/09 2009
  • 07/09-13/09 2009
  • 31/08-06/09 2009
  • 24/08-30/08 2009
  • 17/08-23/08 2009
  • 10/08-16/08 2009
  • 03/08-09/08 2009
  • 27/07-02/08 2009
  • 20/07-26/07 2009
  • 13/07-19/07 2009
  • 06/07-12/07 2009
  • 29/06-05/07 2009
  • 22/06-28/06 2009
  • 15/06-21/06 2009
  • 08/06-14/06 2009
  • 01/06-07/06 2009
  • 25/05-31/05 2009
  • 18/05-24/05 2009
  • 11/05-17/05 2009
  • 04/05-10/05 2009
  • 27/04-03/05 2009
  • 13/04-19/04 2009
  • 06/04-12/04 2009
  • 24/11-30/11 2008
  • 11/08-17/08 2008
  • 21/07-27/07 2008
  • 14/07-20/07 2008
  • 07/07-13/07 2008
  • 30/06-06/07 2008
  • 23/06-29/06 2008
  • 16/06-22/06 2008
  • 09/06-15/06 2008
  • 02/06-08/06 2008
  • 19/05-25/05 2008
  • 12/05-18/05 2008
  • 05/05-11/05 2008
  • 28/04-04/05 2008
  • 14/04-20/04 2008
  • 04/02-10/02 2008
  • 21/01-27/01 2008
  • 31/12-06/01 2008
  • 24/12-30/12 2007
  • 17/12-23/12 2007
  • 10/12-16/12 2007
  • 26/11-02/12 2007
  • 12/11-18/11 2007
  • 05/11-11/11 2007
  • 29/10-04/11 2007
  • 22/10-28/10 2007
  • 15/10-21/10 2007
  • 17/09-23/09 2007
  • 03/09-09/09 2007
  • 27/08-02/09 2007
  • 20/08-26/08 2007
  • 13/08-19/08 2007
  • 06/08-12/08 2007
  • 30/07-05/08 2007
  • 23/07-29/07 2007
  • 16/07-22/07 2007
  • 09/07-15/07 2007
  • 02/07-08/07 2007
  • 25/06-01/07 2007
  • 18/06-24/06 2007
  • 11/06-17/06 2007
  • 04/06-10/06 2007
  • 28/05-03/06 2007
  • 21/05-27/05 2007
  • 14/05-20/05 2007
  • 07/05-13/05 2007
  • 30/04-06/05 2007
  • 23/04-29/04 2007
  • 16/04-22/04 2007
  • 09/04-15/04 2007
  • 02/04-08/04 2007
  • 19/03-25/03 2007
  • 12/03-18/03 2007
  • 05/03-11/03 2007
  • 12/02-18/02 2007
  • 05/02-11/02 2007
  • 29/01-04/02 2007
  • 15/01-21/01 2007
  • 01/01-07/01 2007
  • 25/12-31/12 2006
  • 18/12-24/12 2006
  • 11/12-17/12 2006
  • 04/12-10/12 2006
  • 27/11-03/12 2006
  • 20/11-26/11 2006
  • 06/11-12/11 2006
  • 30/10-05/11 2006
  • 23/10-29/10 2006
  • 16/10-22/10 2006
  • 09/10-15/10 2006
  • 02/10-08/10 2006
  • 25/09-01/10 2006
  • 18/09-24/09 2006
  • 11/09-17/09 2006
  • 04/09-10/09 2006
  • 28/08-03/09 2006
  • 21/08-27/08 2006
  • 14/08-20/08 2006
  • 07/08-13/08 2006
  • 31/07-06/08 2006
  • 24/07-30/07 2006
  • 17/07-23/07 2006
  • 10/07-16/07 2006
  • 03/07-09/07 2006
  • 26/06-02/07 2006
  • 19/06-25/06 2006
  • 12/06-18/06 2006
  • 05/06-11/06 2006
  • 29/05-04/06 2006
  • 22/05-28/05 2006
  • 26/09-02/10 2005

    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs