Vergadering B.A.H. Gent op 8 december 2006.

Vrijdag 8 december 19u15, zeker geen weer om er een hond door te jagen, laat staan een marktkramer, maar uitgerekend op die avond was er in het Europa Hotel in Gent om 20u de jaarlijkse vergadering gepland door de B.A.H. Gent.
Om heel eerlijk te zijn heeft opapat getwijfeld om zijn tuf tuf door dat gevaarlijk weer te sturen, maar de nieuwsgierigheid naar wat meer uitleg over de nieuwe wetgeving over de ambulante handel haalde de bovenhand, en op hoop van zegen vanuit Deerlijk de E17 opgereden. Opapat was nog maar aan de afrit Waregem toen hij het werkelijk gevaar van de verplaatsing kon inschatten, water gieten met wateroverlast, windstoten die de wagens uit hun rechte lijn deden afwijken, het leek erop of iedereen zat achter het stuur zat.

Ter plaatse aangekomen was het duidelijk dat er minder kramers zouden opdagen als andere jaren, uiteindelijk kwamen er nog meer binnen met de nodige vertraging door de omstandigheden.
Wij werden verwelkomd door het bestuur met de nodige bonnetjes voor drank, iets waarover niemand commentaar had.

Met kleine vertraging besloot Etienne Teys, met lap top pc in aanslag, te starten met de vergadering.
Het eerste groot punt ging over een bestuurswissel, de voorzitter heeft zich door professioneel tijdsgebrek moeten terug trekken en zal vervangen worden door Marc Eelbode, ook werden twee nieuwe bestuursleden in het bestuur opgenomen, Esmeralda Bogaert en Gina Schockaert, hieronder op de foto.

Het grootste punt van de avond ging wel over de nieuwe wetgeving ambulante handel, en wie kon er daarover het meest informatie verschaffen? Juist Etienne Teys.

Uit de vereenvoudigde uitleg waren een paar weetjes heel belangrijk, in principe kan men zijn huidige leurkaart behouden als men enkel openbare markten doet met de producten die vermeld staan op de kaart, men moet die natuurlijk wel vervangen door de nieuwe leurkaart voor de vervaldag of als men veranderingen wil doorvoeren.
Ook belangrijk om weten is dat men in principe een nieuwe leurkaart moet aanvragen als men van plan is om deel te nemen aan de braderies, ik bespaar de uitleg, maar weet dat het vroeger eigenlijk ook niet mocht, behalve met de producten vermeld onder openbare weg, textiel, juwelen en veel andere producten kwamen daar zeker niet in voor.

De nieuwe leurkaart ziet er heel anders uit dan de gekende exemplaren, nu is dit enkel nog een A4 blad met de naam btw nummer enz
, geen foto meer nodig.
De hulpleurkaarten zijn ook zoiets, maar niet op naam, daardoor is het mogelijk om gelegenheidshelpers in dienst te nemen, uiteraard dienen die zeker ingeschreven te worden, want er zullen frequenter controles gebeuren, en de boetes zijn ook niet meer van de poes, 2.500 zal geen uitzondering zijn.
Kostprijs voor een nieuwe leurkaart 150, hulpleurkaart 100 en levenslang geldig.
Wijzigingen 50.

Voor opapat een wat onzuiver item is de grotere verantwoordelijkheid van de steden en gemeenten waar een markt zal doorgaan, ze kunnen nu elk op eigen initiatief een reglement opstellen, wat voor verwarring kan zorgen, zij kunnen bijvoorbeeld bepaalde producten weigeren op een markt of braderij, maar als de inrichtende bonden daar geen rekening mee houden, ofwel niet juist weten welke producten een marktkramer zal verkopen, dan begint de miserie. Volgens opapat zouden de inrichtende bonden verplicht moeten worden om per markt te vermelden wat de Gemeente of stad al dan niet weigert van producten, want als de bond een marktkramer toelaat op zijn markt, en er blijkt iets niet in orde met de plaatselijke wetten kan ook de marktkramer beboet voor worden en dit zonder hij weet heeft van het eventueel probleem, dus een zeker niet te onderschatten probleem vanaf heden.

Het was dus wel degelijk een constructieve vergadering, niet vervelend en langdradig, maar een just to the point situatie met mogelijkheid tot vraagstelling en directe antwoorden.
Na het laatste bonnetje te hebben opgezopen, weliswaar met niet alcoholische drank aan de bar, tufte opapat terug richting Deerlijk langs een verzopen autosnelweg.
Voor meer info kan je ook terecht op de site: http://www.bah-gent.be
Overzicht van het nieuw bestuur:
|