Op stap met opapat
Foto
Foto
Foto
Foto
Klik op foto voor NVMV
Foto
Foto
Foto
Foto
Beoordeel dit blog
  Zeer goed
  Goed
  Voldoende
  Nog wat bijwerken
  Nog veel werk aan
 
Inhoud blog
  • Avondmarkten zomer
  • Markten juni 2014
  • Mei 2014.
  • Markten april 2014.
  • Kerstmarkten december 2013.
    Zoeken in blog

    Image Hosted by ImageShack.us
    11-10-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.

    Maandblad uit lang vervlogen tijden.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Zoals eerder reeds aangekondigd zal opapat af en toe eens grasduinen in het verleden, in de boeken heeft hij inzage van het toenmalig maandblad uitgegeven door de “Wettig Erkende Nationale Jonge Marktkramersvereniging Van België”, jongens wat een lange naam is me dat.

     

    In de eerste plaats stelt opapat vast dat er toen nog veel gedaan werd voor de leden, iedere maand verzette men bergen werk om de leden zo veel mogelijk informatie te verschaffen, dat kon gaan over nieuwe wetgevingen, geboortes en overlijden, materialen te koop, mopjes, en uiteraard de markten welke in die maand georganiseerd werden door de vereniging. Als men dan nog bedenkt dat de technologie nog niet was zoals vandaag, dan beseft men temeer hoeveel uur er maandelijks nodig waren, Men zou dit nu heel makkelijk kunnen verwezenlijken via de computer en internet, bepaalde bonden doen het al een beetje, maar zeker niet in de zin van dat maandblaadje.

     

    Opapat ziet wel wat hij er kan van overnemen, en regelmatig zal men er wel van horen op deze site.

    11-10-2006, 19:25 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    06-10-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.

     Evaluatie zomerseizoen 2006.

    Na het lamentabel voorseizoen was de hoop gericht op vooral de zomermaanden juli en augustus, dit zou het verlies wel terug goed maken dacht iedereen.

    Dit was buiten de waard gerekend, of beter, buiten de weergoden en erbovenop ook de kustbonden.

    Het weer in juli was voor toeristen één van prima kwaliteit aan de Belgische kust, alhoewel dat de tropische temperaturen uiteindelijk ook niet zo gezellig bleken te zijn.


     

    Image Hosted by ImageShack.us

    Overdreven warme julimaand 2006

    Zeker niet voor het marktkramers gebeuren, iedereen zou denken het is mooi weer, prima voor de verkoop op de markten, niets bleek minder waar te zijn, aan de kust bleven de vakantiegangers langer aan het water liggen, of andere mensen bleven langer in de schaduw hangen, dit was al voelbaar an de verkoop, verder hadden de puffende mensen meer interesse in de terrassen dan gaan kopen op de markt, niemand denkt aan kleren kopen als men ze liever zou uittrekken, iedereen denkt meer aan drinken dan aan eten, kortom iedereen was niet echt in koopstemming.

    De kustbonden hadden een oorlogsstrategie uitgedokterd en tot overmaat van ramp voerden ze die nog uit ook, na de eerste week van juli stonden al “gestrafte” marktkramers ergens in “the middle of nowhere” op hun duurbetaalde plaatsen, of beter, op plaatsen die geen eurocent waard waren, iets dat toch wraakroepend zou moeten zijn, of hadden die bondsleiders ook last van de hitte die hun hersencellen aan het droogleggen waren, een toch niet zo slimme zet blijkt achteraf, zeker als ze zullen beseffen dat hun royale inkomsten toch niet zullen geweest zijn wat ze ervan verwachtten, iedereen heeft erbij verloren, en de winnaar is: NIEMAND!

     Buiten een paar jaarlijkse topmarkten bleek toch dat er een groot aantal marktkramers stilzwijgend bepaalde markten links lieten liggen, enerzijds uit financiële overwegingen, anderzijds  uit stil protest tegen een onverantwoorde boycot van de Nieuwpoort markten.

    Resultaat van de julimaand is volgens peilingen meestal minder als vorige jaren, de eerste hoop op recuperatie voor het slechte voorseizoen bleek ijdele hoop te zijn.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Het bijna dagelijks beeld in augustus.

    Dan was er nog augustus, nu zou het toch moeten gebeuren, maar de boycot ging koppig verder en de weersomstandigheden sloegen om in wind, regen ,onweer, enkel een tornado ontbrak nog op het lijstje. De ontmoediging was duidelijk te zien aan het minder aantal kramers, hoe verder augustus evolueerde  hoe meer er begonnen af te haken op de avondmarkten. Het was dan ook volgens vele de eerste maal dat het overdag soms nogal meeviel, maar tegen de avond de weersomstandigheden slechter werden, in het verleden was het meestal andersom, slecht weer overdag en tegen de avond ging de wind liggen en bleef de regen uit, niet in 2006 dus.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Dit spaarvarken symboliseert nog het meest hoe het de kramers is verlopen in 2006, uitgebuit enerzijds, de weergoden tegen anderzijds, laat ons hopen dat er hierbij geen slachtoffers zullen vallen die hun zaak noodgedwongen moeten opgeven.

    De overblijvers kunnen enkel maar hopen dat de kustbonden eindelijk tot het besef komen wat ze aan het verknoeien zijn, dat ze de marktkramers in stilte aan het wurgen zijn door het “overdreven” standgeld, ook hopen dat ze net als de kramers van hun karige winst of zelfs verlies, iets van hun overdreven winst inbinden om niet tot een ramp te komen de volgende jaren, ofwel laten ze de concessies over aan andere mensen die het belang van de kramer nastreven en geen fortuin in eigenbelang, die bestaan ook wees daar maar zeker van.

    September was dan een ideale “zomermaand”, maar het avondgebeuren is dan niet meer hetzelfde, het weer was er, maar de avondmarkten niet meer zo talrijk om nog iets recht te trekken. Het méér organiseren van markten in het binnenland voor de thuisblijvers tijdens de zomermaanden zou ook een niet te onderschatten alternatief kunnen zijn.

    Dit was een algemene opinie na ontelbare gesprekken met de kramers zelf, iedereen hoopt dat 2007 een omwenteling teweegbrengt in het voordeel van de marktkramer, het weer moeten we nog afwachten, maar begin met de échte knelpunten aan te pakken en we zijn al halfweg.

    06-10-2006, 23:51 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (7 Stemmen)
    05-10-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.

    Morgen volgt een evaluatie over het zomerseizoen 2006.

    05-10-2006, 22:24 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    04-10-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ander blog.
    Klik ook even op:  http://blog.seniorennet.be/opapat

    04-10-2006, 00:13 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (23 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.

    Laatste dag Kuurne op 2 oktober.

    Ook op maandag 2 oktober was opapat rond de middag terug aanwezig in het centrum van Kuurne, de laatste dag van de Ezelsfeesten die reeds van vrijdag bezig waren.

    Ik heb het al gezegd dat alles opsommen wat hier aan activiteiten plaats vind een onbegonnen zaak is, het stopt er niet en dit op verschillende locaties.

    Het marktgebeuren komt traditioneel wat later op gang door al de andere gebeurtenissen.

     

    Image Hosted by ImageShack.us

    Wie ook per fiets de Kerkstraat ingereden kwam was een boegbeeld in Kuurne, Nesten, de kunstenaar en karikaturist, tevens maker van Ambrosius, een beeld typisch voor Kuurne, een ezel.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Andere gebeurtenissen zoals bijvoorbeeld in de reuze tent, daar was er in de namiddag een optreden voorzien van Nicole en Hugo, de tent zat eivol met senioren, daar denkt men hier ook aan, na het jong geweld met Belle Perez en nog enkele optredens voor de jongere mensen was vandaag de dag voor de ouderen.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Nicole en Hugo op de foto tijdens een signeersessie en cd verkoop.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Op hetzelfde ogenblijk was er ook de jaarlijkse wielerwedstrijd die dedert het heraanleggen van het centrum doorgaat op een ander parcours, spijtig, maar met de steeds smaller wordende straten in functie van de veiligheid brengt ook mee dat het te onveilig geworden is om er renners door te jagen.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Spijtig werden we terug geconfronteerd werden met openstaande hemelsluizen toen er heel wat volk op de markt aanwezig was, daardoor besloten de kramers om wat vroeger dan voorzien hun matten op te rollen niettegenstaande er nog een vuurwerk voorzien was als afsluiter van de feesten. Daar hield opapat het ook voor bekeken en bij leven en welzijn zal hij hier volgend jaar zeker terug van de partij zijn.

    04-10-2006, 00:11 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (3 Stemmen)
    02-10-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Ezelsfeesten te Kuurne op 1 oktober.

    Kuurne Ezelsfeesten deel twee, het was rond 11u toen opapat het centrum van Kuurne binnenreed, buiten de reeds opgestelde kramen en tentjes van handelaars was er nog maar weinig activiteit te bespeuren, waarschijnlijk moesten er daar nog veel hun roes uitslapen, want geloof me op die feesten daar is het écht feesten als de beesten.

    Maar de activiteiten van vandaag kwamen al snel op gang, opapat liep daar een bekende figuur op het lijf, Sire Koen de eerste, Koning Ezel in Kuurne, een zeer sympathieke man die er verdomd goed uitzag na een korte nacht, vorig jaar ontmoette opapat hem ook al, en hij erkende opapat nog, dus een foto genomen van dit Koninklijk bezoek, en daarna de eer om samen op de foto te mogen met zijne hoogheid. Sire Koen heeft zelf ook een site, klik even op http://www.bloggen.be/kuurne
    Ook heel wat te zien over Kuurne op http://www.bloggen.be/guidoenyvette

    Image Hosted by ImageShack.us

    Image Hosted by ImageShack.us

    Na de middag begon ook het volk het centrum te bevolken, zoals gisteren reed een brandweerwagen terug door de straten om de veiligheid te garanderen, en plots een spijtig voorval voor het korps, één van de brandweermannen zakte zieltogend neer, ziekenwagen en Mug waren snel ter plaatse maar het zag er toch heel ernstig uit, opapat hoopt dan ook dat alles in orde komt met de man.

    In de namiddag kwam er zoals te verwachten enorm veel volk naar het centrum, het weer zat aanvankelijk mee, de mensen waren echt in hun nopjes met dit jaarlijks gebeuren, meestal spreken ze er van Kuurne kermis, en inderdaad er staat ook nog een ruime kermis opgesteld, opapat zou het bijna vergeten bij al die verschillende activiteiten op verschillende locaties. En bier dat kennen ze daar ook, ze hebben er zelfs een eigen “Ezelsbier”, een blonde een bruine en een “steenezel”, opapat was er wel voor te vinden, met een lichte voorkeur voor de bruine.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Er bestaat in Kuurne ook zoiets als de “ezelsworp”, van op een hoog uitgeschoven brandweerladder smijt men van die pluchen ezeltjes naar beneden, en grabbelen maar.

    Wat nu het best niet gebeurde kwam er toch, tijdens de worp barste een vrij zwaar onweer los boven Kuurne, klank en lichtspel, water gieten zelfs met hagelstenen, het moet dan omstreeks 17u geweest zijn en het duurde toch een hele tijd, het was even gedaan met de pret, opapat hield toch even zijn hart vast toen hij die mensen boven op die brandweerladder zag staan tijdens het bliksemen, levensgevaarlijk toch.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Gezien het onweer vrij onverwacht was gekomen waren heel wat mensen verrast en kwamen er nogal veel met natte kleren te zitten. Het was dan ook geen wonder dat vele zich huiswaarts begaven, en dit het vroege einde betekende voor de marktkramers en handelaars, de binnenactiviteiten zullen gewoon zijn doorgegaan, want er waren nog optredens voorzien van o.a. Nicole en Hugo.

    Op verkoopgebied mochten de kramers vandaag minder klagen als gisteren, het gekende einde maand effect was toch duidelijk voelbaar.

    Na nog een ezelbiertje naar binnen gekapt te hebben tufte opapat ook maar terug naar Deerlijk, op een figuurlijke boogscheut van Kuurne.

     

     

    Men kan nog en paar honderd foto’s bekijken van gisteren op de website:

    http://www.ezelsorde.be

    02-10-2006, 00:35 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (6 Stemmen)
    01-10-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.

    Bij de "Ezels" in Kuurne op 30 september.

    Bij de ezels in Kuurne, inderdaad Kuurne is bekend en beroemd als ezelsgemeente, nationaal in be bekendheid gebracht door cartoonist  Nesten met zijn ontwerp van de ezel “Ambrosius”.

    Opapat is hier ieder jaar op post, zo ook vandaag op de eerste dag van de driedaagse Ezelsfeesten. Reeds om 10u tufte hij het centrum binnen, er was duidelijk al heel wat activiteit waar te nemen, de handelaars enerzijds hun witte tentjes en marktkramers anderzijds hun kramen aan het opstellen, want hier zou heel wat volk op afkomen.

    Het programma van die feesten is ellenlang, teveel om alles op te sommen, opapat moet zich hier een beetje beperken anders zou deze reportage een volledige krant in beslag nemen, dus beperkt hij zich tot enkele merkwaardige feiten vandaag.

     

    Image Hosted by ImageShack.us

    De feesten worden op gang getrokken door de burgemeester himself  met in zijn kielzog “de orde van de ezel” en leuke meisjes met mandenvol “ezeloren” een plaatselijke lekkernij die uitgedeeld word aan iedereen die het wil.

    Image Hosted by ImageShack.us

    De brandweer doet daar ook ernstig zijn werk, ze rijden regelmatig het centrum door om in de eerste plaats de brandveiligheid te respecteren, en zo ook de nodige doorgang te verkrijgen om later op de dag de “Ezelstoet” de nodige doorgang te garanderen.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Image Hosted by ImageShack.us

    Terwijl men via luidsprekers om de haverklap te horen krijgt waar en wanneer er een nieuwe attractie van start gaat, komt er meer en meer volk het centrum inpalmen, dat gaat van een wedstrijd van verklede kinderen, een optreden in de reuze tent, de verschillende attracties die op ander plaatsen doorgaan, noem maar op, er komt daar geen einde aan.

    Image Hosted by ImageShack.us

    De marktleider van dienst Geert, midden op de foto, kan eindelijk eens een pintje drinken, oef, de markt is van start gegaan, en iedereen heeft keurig zijn plaats gekregen.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Rond 19u was er de tweejaarlijkse stoet, een carnavalesk gebeuren op zijn Aalstst, maar dan op een Kuurnse lijst gesneden, opapat heeft uitzonderlijk veel foto’s genomen maar om ze allemaal op de site te plaatsen zou van het goede teveel zijn, enkele voorbeelden zoals deze Chinese draak, maar dan wel met een ezelkop.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Een ludieke voorstelling hoe ze de jeugd voorbereiden om via “middeltjes” tot wereldkampioenen.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Erotica en Discotoestanden kwamen er ook aan bod.



    Tot zelfs een gevang in Kuurnemonde waar ontsnappen een makkie is kwam aan bod.

    Image Hosted by ImageShack.us

    En tussen al die mensen uit de Ezelsgemeente konden een groep échte ezels toch niet ontbreken, het was met grote fierheid dat ze door “hun” gemeente een rondtocht deden.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Om 20u was er een optreden voorzien van Belle Perez, opapat is er niet meer naartoe gegaan, hij heeft die al vroeger aan het werk gezien en weet dat hij dan niet onmiddellijk in slaap geraakt, zo een heupwiegend jong blaadje is nu niet bepaald slaapwekkend voor een jonge opa.

    Morgen 1 oktober het vervolg van de feestelijkheden in Kuurne.



    01-10-2006, 00:18 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    30-09-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.

    Klank en lichtspel op de avondmarkt te Ichtegem op 29 september.

    Opapat zal wel een boontje hebben voor Ichtegem, reeds enkele jaren komt hij hier voorbij, maar nog nooit met de kermis eind september, zijn tuf tuf kent ondertussen de weg van buiten.

    Reeds om 15u30 ter plaatse in de wetenschap dat dit voor een vrijdag avondmarkt véél te vroeg is, maar beter te vroeg dan te laat. Nancy heeft het terug keurig gedaan, die kan met een Hollywood smile iedereen kalm en vriendelijk de plaatsen voor de kramers aanwijzen.

     

    Image Hosted by ImageShack.us

    Zoals af en toe is er wel eens een probleem, zo ook vandaag, een onbeleefde en norse handelaar kon het niet hebben dat er een marktkramer een halve meter voor zijn zaak, dringend aan renovatie toe tussen haakjes, kwam te staan, opapat zou er geen aandacht aan besteed hebben moest het de eerste maal geweest zijn, maar opapat heeft een goed geheugen, en jawel dat nors mannetje schiet bijna iedere keer uit zijn sloef als er een marktkramer in de buurt komt van zijn overjaars ogende zaak, als je dan weet dat hij zijn zaak dicht doet om 18u30 stelt een normaal denkend mens zich toch vragen, de zaak zelf kan men nog renoveren, het mannetje is een hopeloos geval, daar zijn teveel kosten aan om ze nog verantwoord te realiseren, vooral die kop is geen zicht meer, hij liep er zelfs bij met een oogletsel, zou hij tegen een kast gelopen zijn, of heeft hij gisteren ook al niet zijn oude mond kunnen houden? Gelukkig voor hem hebben marktkramers veel geduld, maar trop is soms teveel, nog één opmerking meer en hij had de klappen van zijn leven geïncasseerd. De mensen in Ichtegem zullen hem wel kennen zeker, maar kennen ze ook zijn norse kantjes? Daar Lotto spelen is toch een risico.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Het zag er verder veel belovend uit, de zon was van de partij, de aanwezige marktkramers waren vol verwachting, er heerste een rustige sfeer. Spijtig voor Nancy, kwamen er terug minder kramers dan waren ingeschreven, dit vind opapat ook niet netjes, het is niet omdat het gratis is dat men na inschrijving zijn kat moet sturen, opapat stelt voor dat ze op iedere gratis markt twintig euro inschrijvingsgeld laten storten, en bij aanwezigheid die terug geven aan de kramer, als ze aan de kust hun duur standgeld verplicht op voorhand moeten betalen zijn ze wel aanwezig en niet ziek, enz…,

    dit even in de marge.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Het bleef prachtig weer tot er eindelijk wat volk de markt kwam opgewandeld, zware bewolking was toen al aan de horizon te bespeuren, kort daarna begonnen de eerste druppels te vallen met in de verte bliksemschichten, van verkoop was toen nog geen sprake en volk kwam er ook maar bij mondjesmaat, de kramers zagen het niet echt meer zitten en een deel begon in te kramen om niet het risico op een fiks onweer te moeten ondergaan. Opapat hield het dan ook maar voor bekeken en om 20u30 stond zijn tuf tuf terug in de garage in Deerlijk, hoe het er verder is afgelopen verneemt opapat wel morgen van de overblijvers op de markt.

    30-09-2006, 00:37 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    28-09-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.2006.

    Evaluatie voorseizoen 2006.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Een evaluatie maken over het seizoen 2006 is geen gemakkelijke opgave, het is een bewogen en abnormaal seizoen geworden op zowat alle gebied.

    Het voorseizoen: De weersomstandigheden waren van dergelijk slechte kwaliteit dat marktkramen eerder een sleur was dan een plezant beroep, iedereen hoopte dan maar op een geslaagd zomerseizoen om de opgelopen schade te compenseren.

    De kramers die reeds lang op voorhand hun lidgeld 2006 betaald hadden aan de bonden kregen een opdoffer van formaat te verwerken, in een eerste vergadering kwam men doodleuk vertellen dat ze een concurrerende bond zouden dwarsbomen, boycotten zeg maar, en dit om (zogezegd) solidair te zijn. De meeste vonden dit geen solidariteit meer, maar een dwangmatig gemanipuleerd systeem, inderdaad een goed in elkaar gezet scenario waarvan de leden eigenlijk bijna niet anders konden om geen sancties op te lopen, stel je voor, een zelfstandige die men beknot in zijn vrijheid, gekker kan men het eigenlijk niet vinden. De besten waren deze die nog geen lid waren, die konden gaan en staan waar ze wilden, het waren de leden die “gestraft” zouden worden, dus….. is het minder verstandig om te vroeg lidgeld te betalen, een gedachte voor 2007, want wie weet wat er dan terug uit de bonden toverhoed gegoocheld kan worden, een ezel stoot zich…..

     

    Een tweede vergadering van een andere bond hoorde men hetzelfde refreintje, zij het dan iets minder scherp, ze hadden de eerste reacties opgevangen en waren al iets gematigder.

    Vanaf dan was dit het gespreksonderwerp nummer één op de dagelijkse markten, de ene woest, de andere kwaad en nog een andere geloofde er geen moer van, het was dus afwachten.

     

    Volgende week de evaluatie van het zomerseizoen.

    28-09-2006, 22:26 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (4 Stemmen)
    26-09-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere op 29 september tot 2 oktober.

    Vrijdag 29 september:

                            LEBBEKE Heizijde (avondmarkt) vanaf 16u30 (inlichtingen 0477-438394)

                            ICHTEGEM (avondmarkt) vanaf 17u (inlichtingen 059-299770)

     

    Zaterdag 30 september:

                            KUURNE (ezelsfeesten) vanaf 10u (inlichtingen geert.decandt@braderiecomitekuurne.be )

                            ORROIRE (avondmarkt) vanaf 16u30 (inlichtingen 0477-438394)

                           

    Zondag 1 oktober:

                            KUURNE (ezelsfeesten) vanaf 10u (inlichtingen geert.decandt@braderiecomitekuurne.be )

                            HAACHT (jaarmarkt) vanaf 8u (inlichtingen 0476-950149)

     

    Maandag 2 oktober:

                            KUURNE (ezelsfeesten) vanaf 10u (inlichtingen geert.decandt@braderiecomitekuurne.be )

                            DILBEEK (jaarmarkt) vanaf 8u (inlichtingen 02-4516800)

    26-09-2006, 22:36 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (4 Stemmen)
    24-09-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten & andere.

    Gent Vrijdagmarkt op 23 september.

    Op zaterdag 23 september tufte opapat terug eens naar Gent, het was er prachtig weer in de namiddag, men zou denken een ideale markt is in de maak, maar het viel daar serieus tegen, er stonden grote tenten en podia op de vrijdagmarkt voor de Flikkendag van zondag, daardoor moeste de kramen totaal anders opgesteld worden, of het daarmee iets te maken heeft kan opapat niet zeggen, maar op verkoopsgebied was het een grote flop, en dat op de dag van de klant, het was duidelijk hun dag niet!

     

    Dat er altijd wel iets te beleven valt op de Vrijdagmarkt bewijzen de volgende foto’s.

     

    Een bont gezelschap kwam de markt opgewandeld, het bleek een ouderraad te zijn uit het West Vlaamse Kuurne en omstreken. Wat nu juist hun bedoeling was weet opapat niet, maar hij vond het wel leuk om er even een foto van te nemen.

     

    Image Hosted by ImageShack.us

    Op de tweede foto is een ander gezelschap, niet bont, eerder flets, het bleek een groep groene gasten te zijn die wat reclame kwamen maken voor de verkiezingen, en wat liep daartussen, links op de foto, juist die mini politica van de groenen, Vera de groene lilliputter. Opapat had het wat aan de stok gekregen met dat gezelschap toen ze zich permitteerden om achter de kramen te lopen, de lilliputter op kop. Iedere marktkramer heeft een gloeiende hekel wanneer mensen achter hun kraam lopen, ze hebben daar niets te zoeken, in een winkel loopt men toch ook niet achter de toonbank, of in een café loopt men toch ook niet achter de toog.

    Wel de lilliputter gaf zoals zo dikwijls het slechte voorbeeld door dit toch te doen, zij op kop, de anderen gedwee volgend, toen opapat dit zag reageerde hij onmiddellijk en liet de rest van het gevolg een andere weg nemen, Veraatje kon er duidelijk niet om lachen, zeker niet toen opapat nog een foto nam van haar zuur gezicht, maar wat wil je, die groenen zijn altijd al een beetje averechts geweest, ze zullen nu niet meer veranderen.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Het is stilaan gedaan met de avondmarkten, opapat zal vanaf nu wat tijd hebben om eens te grasduinen in de boeken uit het verleden van een bond, af en toe zal opapat daar wat uitpikken en op de site plaatsen.

    24-09-2006, 23:06 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    23-09-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.

     Avondmarkt in Beernem op 22 september.

    Reeds enkele jaren komt opapat naar de Rozenfeesten in Beernem.

    Dit jaar was het wel een heel speciale editie, dertig jarig bestaan van de avondmarkt, en de eerste maal zonder dat er een marktkramersbond aan te pas kwam, de Dorpsvrienden hebben ditmaal ALLES zelf in handen genomen, opapat was dan ook benieuwd wat dit zou worden.

    Hij was reeds om 15u30 aanwezig, maar was zeker niet de eerste ter plaatse, opapat kon zijn ogen en vooral zijn oren niet geloven toen hij hoorde hoeveel kramers hadden ingeschreven voor deze avond, nog nooit waren er zoveel op afgekomen, maar wat wil je, het was dan ook één, gratis, twee, er was nergens anders een valabel alternatief, drie, ze hadden het lumineuze idee opgevat om de verkoop wat te stimuleren. Iedere marktkramer kreeg een aantal voorgedrukte kaartjes die de klanten konden invullen en zo kans maakten op een fles Champagne, en geloof het of niet, iedereen vulde het kaartje keurig in met naam, adres en tel.nr.

    Opapat moet wel de organisatoren gelukwensen over de aanpak met hun moeilijke opdracht, uiteindelijk waren zesennegentig! kramen opgedaagd die ze allemaal een plaatst moesten geven, nooit eerder gezien in Beernem,dat het iets meer tijd en moeite in beslag nam kan men ze zeker niet kwalijk nemen, zelfs ervaren bonden zouden hier water en bloed gezweet hebben, en buiten een paar schoonheidsfoutjes zoals het toelaten dat bepaalde kramen té ver vooruit kwamen op straat, of zelfs twee snoepkramen naast elkaar opstelden.

    Image Hosted by ImageShack.us

     Ze moeten er zeker geen zorgen over maken, opapat kent “gereputeerde” bonden die exact dezelfde fouten maken, het zou niet de eerste keer zijn dat ze zelfs op een dure “kustmarkt” een juwelenkraam niet weten te onderscheiden van een fruitkraam, en dezelfde waren pal naast elkaar of rechtover elkaar plaatsen, enkel zou dit bij hen NIET mogen gebeuren gezien het dure standgeld dat die opstrijken, ofwel zijn ze hardleers, of verdienen ze nog niet genoeg om alles met het nodige professionalisme voor te bereiden??

    Opapat nam foto’s toen alles nog moest beginnen, en gelukkig maar, want vanaf 20u was er een ongelooflijke volkstoeloop dat er geen doorkomen meer aanwas, vanwaar al dat volk vandaan kwam is nog maar eens het raadsel, terug een Zeedijk waardig, en eigenlijk nog meer.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Op de foto een kramer die opapat telkens opvalt door de eenvoud van het kraam, geen paraplu’s, want zijn koopwaar kan tegen weer en wind.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Nog een opvallend “kraam”, was bij Studio Kristal Foto, een professionele fotograaf in de Bloemendalestraat, bijna op het einde van het marktgebeuren dicht bij de kerk.

    Opapat kon dar een onderwater fototoestel bewonderen, de man nam zelfs foto’s vanuit een waterbak om iedereen te overtuigen van het nat, stof en zandvrij toestel.

    Men kan ook een kijkje nemen op zijn site: http://www.kristalfoto.be

    Image Hosted by ImageShack.us

    Dat er hier terug een meerwaarde aan toegevoegd werd hoef ik zelfs niet meer te vertellen, in Beernem zijn ze in staat om een grote avondmarkt te organiseren, en ook nog te zorgen voor verschillende straatanimaties, aan nul euro voor de marktkramer, zelfs voor de nodige elektriciteit spanden ze zich in, zo is het aangenaam voor de kramers, en nemen de meeste de mogelijke ongemakken er graag bij.

    Over straatanimaties gesproken, opapat kwam daar, buiten de traditionele kermis, steltlopers tegen, uiteraard een fanfare, en nog een grappig blazersensemble, steltlopers, reuzen vergezeld van karnaval gezelschap, een parcours waar men op kleine mini motortjes kon rijden, en een geniale poppenspeler, die was echt uniek, hoe die zijn poppen gitaar deed spelen op de muziek was échte kunst, als men dat popje bekeek had men de indruk dat de muziek werkelijk uit dat guitaartje kwam, een krak, zeker weten.

    Men kan hem contacteren via een website: http://www.stringlings.be

    Organisatoren doen er zeken niet slecht aan om even inlichtingen in te winnen, niet echt goedkoop, maar zeker de moeite waard, vooral voor organisaties die wat duivelse euro’s durven vragen voor een avondmarkt is dit een spotprijs, en het is een aftrekpost!

    Image Hosted by ImageShack.us Image Hosted by ImageShack.us

    Zelfs onder de marktkramers zit zo een animator, de baas van Candy Shop is een heuse goochelaar, die zouden ze eigenlijk mogen gratis laten komen op de markten, hij animeert groot en klein als hij een beetje in vorm is, betaal hem, en hij animeert dat het een lieve lust is, DAKANNIE, jawel, ingewijden weten wel waarover opapat het heeft.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Ook een feestburgemeester die zo fier was als een gieter genoot van het gebeuren, en zag dat het goed was.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Het uitzonderlijk goede weer zorgde ervoor dat het volk maar niet naar huis keerde, integendeel, men bleef maar hangen, zelfs in zoverre dat de marktkramers die de volgende morgen terug ergens anders op post moesten zijn, met moeite de markt konden verlaten. Een rondvraag over de verkoop van de avond was nogal uiteenlopend, maar dat het iets te weinig was volgens de aanwezige massa, dat was ook waar, maar dat is een trend die al een tijdje bezig is. Opapat was dan ook véél te laat terug in Deerlijk, hij droeg er vandaag nog de gevolgen van toen hij om 10u reeds in Gent moest zijn, maar dit is voor morgen.

    23-09-2006, 23:25 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (6 Stemmen)
    22-09-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Walter.

    September 2005, Walter ging van ons heen.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Na het seizoen 2005 werden de marktkramers opgeschrikt door het plotse overlijden van Walter van “De Grote Pan”. Reeds één jaar geleden, opapat is ervan overtuigd dat iedereen die hem kende nog vaak terugdenkt aan “den Walter”.

    Image Hosted by ImageShack.us

    22-09-2006, 11:44 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere tijdens het weekend.

    Het begint vrij rustig te worden op marktgebied.

    Vrijdag 22 september:

                            BEERNEM (avondmarkt) vanaf 17u (inlichtingen 0475-876191)

     
    Zaterdag 23 september:
                            INGELMUNSTER (avondmarkt) (geen verdere gegevens)

    Maandag 25 september:

                            OPSTAL Buggenhout (jaarmarkt) vanaf 8u (inlichtingen 0472-884458)

     

    22-09-2006, 00:00 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    19-09-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.

    Braderie in Harelbeke op 16 en 17 september.

    Na het bezoek aan de late avondmarkt in Stekene en het zéér vroeg opstaan en reeds om 10u op de korenmarkt in Gent aanwezig te zijn tot 19u, was het vandaag even uitrusten geblazen. Gent was wel bijzonder, heel veel te doen, maar opapat was zijn kodakske vergeten.

    Dan maar onmiddellijk over naar Harelbeke waar op 16 & 17 september de jaarlijkse feesten doorgaan, de gewezen “Rattenfeesten”, nu met een nieuwe naam, maar aan het concept was weinig verandering te merken. Gezien het ideale marktweer, geen felle zon en toch aangename temperaturen, was er terug een enorme toeloop van bezoekers.

    Over zaterdag kan opapat niet meepraten, op zondag was hij na een middagdutje wel aanwezig, de verplaatsing tussen thuishaven Deerlijk en Harelbeke bedraagt amper vijf km. Het enige wat opviel was de grote van de rommelmarkt, er kwamen dit jaar zelfs een paar zijstraten aan te pas om die groep onder te brengen.

    In het centrum zelf was de marktplaats volledig bezet met de kermis en aan de kerk een podium met verschillende optredens.

     

    Image Hosted by ImageShack.us

    Image Hosted by ImageShack.us

    Zoals zo vaak de laatste tijd is een hoge opkomst van bezoekers nog geen garantie op een topper op verkoopsgebied, zo ook hier in Harelbeke, het grootste gedeelte van de kramers konden het terug aan de lijve ondervinden, goed maar geen topper, een constante uitspraak dit jaar, zou de koopkracht dan écht zo achteruit gaan?

    Er was nochtans volk genoeg, opapat heeft de indruk dat drinken en eten nog net wél kan, maar verder euro’s spenderen zit er minder en minder in, blut zijn ze.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Image Hosted by ImageShack.us

    Opapat deed zijn info ronde bij de marktkramers en nam hier en daar een fotoke.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Image Hosted by ImageShack.us

    Op de foto hieronder een bekende figuur, een MBV, een “marktbekende Vlaming”, hoe was zijn naam nu ook weer?

    Image Hosted by ImageShack.us

    Zoals meestal het geval zien we tussen de kramers ook geregeld een publiciteitsstand van deuren veranda’s enz… zoals ook deze Godderris stand.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Rond 19u hield opapat het er voor bekeken, en zat een half uurtje later achter zijn pc met nog heel wat werk voor de boeg, het zal terug laat worden.

    19-09-2006, 22:02 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (4 Stemmen)
    18-09-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.

    Avondmarkt in Zottegem op 16 september.

    Deze reportage is geschreven door een “correspondent ter plaatse” en niet door opapat gezien hij niet aanwezig was.

     

     Zottegem 16/09/06

     

    Voor de eerste maal te Zottegem werd de goedkeuring gegeven een avondmarkt te Organiseren.

    Deze werd aangekondigd met de nodige affiches en de dinsdag op de wekelijkse markt door de bedeling van flyers door een Belleman.

    Rond 15u kwamen de eerste kramen toe om zich op te stellen op de Heldenlaan,enkele fout parkeerders stoorden om de kramen op te stellen maar de politie deed het nodige om gans de heldenlaan vrij te maken.Tot 17u00 kwamen er kramen zich aanbieden, doch tevergeefs voor deze laatkomers, de voorzitter die een plan had opgemaakt om enkel max.40 kramen toe te laten, en zo voor een commerciële voltreffer te zorgen, stuurde hun huiswaarts, Enkel en alleen om het straatbeeld rond de opstelling van de kramen geen slecht beeld te geven, De risico's zijn enkel meeropbrengsten voor de vereniging maar brengen schade aan de ontvangsten van de vooraf ingeschrevenen.

    Door de najaarswarmte kwam het publiek rond 18uur massaal naar deze organisatie,er werden zelf complimenten toegebracht wat de opstelling betreft door de politie en de plaatselijke middenstand, die vond dat er zeker rekening werd gehouden met oog op de veiligheid en met het vrijhouden van de handelszaken.

    Het was een succes en zeker zal deze markt in de toekomst worden herhaald.

    Volgens de opiniepeiling bij de kramers, was het een goede sfeer en een zeer gezellige markt.

    20€ voor 6 meters als vergoeding is tegenwoordig niet meer vindbaar voor een organisatie in een Stadscentrum met elektriciteit tot achter ieder kraam.

    Hopend kan De Vlaamse Ardennen het zo goedkoop blijven houden,als zij niet verder blijvend worden aangevallen door bonden die er enkel op uit zijn hun eigen te verrijken op de nek van de kramer.

     

    Opapat koos enkele foto’s uit een hele reeks, van enkele marktkramers die nog niet of weinig in beeld kwamen.


     

    Image Hosted by ImageShack.us

    Image Hosted by ImageShack.us Image Hosted by ImageShack.us

    Image Hosted by ImageShack.us

    18-09-2006, 12:38 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (4 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.

    Avondmarkt in Wevelgem op 15 september.

    Gezien opapat niet zelf ter plaatse was, is deze reportage en foto’s gemaakt en geschreven  door “een correspondent ter plaatse”. Opapat vond dit geen slecht idee, gezien hij niet overal tegelijk kan zijn, als er zich nog mensen geroepen voelen, mail maar door, liefst met digitale foto’s.

     


    Bericht: ·Lauwestraat, Dany niet aanwezig, plaatsing gedaan door Dries tussen de plaatselijke commercanten.
    Na installatie waren er veel aan het kijken of het wel de moeite loonde om uit te pakken, temperatuur redelijk hoog en geen kat (of hond) in de straat.
    16h30, er komt wat schot in de zaak en de stroomgroep van onzen vriend uit Lotenhulle komt eraan, oef het is niet nodig om belleke trek te doen om wat stroom te krijgen bij particulieren.
    17 uur wij zijn klaar maar nog niet veel beweging te zien in de straat.


     

    Image Hosted by ImageShack.us

    17h30, er komt wat volk in de straat, alle kinderen krijgen van de plaatselijke acv een ballonnetje en een fluitje wat een hels kabaal veroorzaakte in de straat zodat iedereen dacht dat de straat vol liep met het een of ander stakers piket.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Dit kan natuurlijk een weerslag op de verkoop, want die kinderen waren zo druk bezig met op het fluitje te blazen dat de ouders er orendol van werden en ze zelfs geen tijd hadden om de kramen te bekijken, ik hoorde de ganse avond de woorden ""mama krijg ik een suikerspin""neen”, idem aan de snoep en andere kramen.

    Image Hosted by ImageShack.us

    De meeste foto’s zijn genomen rond 20 uur, de meeste kramen hadden geen bezoekers en iedereen probeerde de kat uit de boom te kijken waardoor iedereen zich de vraag stelde waar zit die kat toch eigenlijk, ballonnetjes en fluitjes concert genoeg maar het geluid van de rinkelende kassa bleef weg.
    21h er komt eindelijk een beetje shot in de zaak en er word een beetje geld uitgegeven, net genoeg om de kosten te dekken bij de marktkramers.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Image Hosted by ImageShack.us

    Image Hosted by ImageShack.us

    Onze vriend met zijn chocolade en lekkere pralines had zijn ijscreem machine mee gebracht door het warme weer in volle verwachting van een goede kassa mee naar huis te nemen, om 22h30 had hij toch een goede 20 ijsjes verkocht ik kwam er wel een beetje beter vanaf met mijn 34 suikerspinnen, laat ons dan maar zwijgen van de nootjes, 1 maal gebakken rond 20h om een beetje de aandacht te trekken, om 20h20 waren ze klaar en om 21h zijn ze verhuisd naar de reserve en zullen hopelijk de volgende dag in Harelbeke een koper vinden.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Alles bij elkaar mogen wij nog niet klagen daar het plaatsgeld aan de min of meer normale kant lag (30€ voor 6m) wat toch 20% was van de ontvangst (vlugge rekenaars zullen wel reeds uitgerekend hebben hoe zwaar mij kassa was), de verkochte waren en de verplaatsingskosten afgerend schoot er toch een plaatselijke “stutte” over om onze honger te stillen, het beleg zal hopelijk voor morgen zijn in HARELBEKE.


    Geschreven door:
    DAKANNIE.

     

    Vandaag 18 september nog een reportage over Zottegem, eveneens door een “correspondent ter plaatse” en verder een reportage over Harelbeke die opapat zelf bezocht op 17 september.

    18-09-2006, 00:55 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (5 Stemmen)
    17-09-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.

    Avondmarkt Aalter op 15 september: AFGELAST!!

    Op deze mededeling door de voorzitter van “De Vlaamse Ardennen” om mogelijk onjuiste roddels tegen te gaan, besliste opapat om deze tekst integraal op de site te zetten en is dus niet verantwoordelijk voor de inhoud ervan.

     

    Aalter

     

    Alhoewel ik de goedkeuring had van de provincie en de gemeente om de straat tussen de 2 pleinen te gebruiken voor de avondmarkt, o.a. de stationstraat, werd de avondmarkt 2 dagen voor het gebeuren verplaats als noodoplossing naar het gemeenteplein. Ik werd telefonisch op de hoogte gebracht dat de middenstand het niet zag zitten dat minderwaardige artikels hun straat besmeurden. Een kindertextielwinkelke met name DE VERBORGEN SCHAT trok naar de gemeente en kreeg het voor elkaar dat de markt moest doorgaan op een niet commercieel plein gelegen negenhonderd meter buiten de stadskern. Als voorzitter van een doelbewuste vereniging heb ik na een discussie met een verantwoordelijke van de gemeente de markt afgelast en al mijn marktkramers (35) telefonisch aangemaand naar een vervanglocatie te komen te Maldegem, waar een avondmarkt doorging ingericht door de gemeente zelf. Ik belde naar deze diensten en bezorgde mijn ingeschreven kramers toch nog een commerciële avond. Ik betaalde ook hun standgeld terug die deze betaald hadden voor de avondmarkt te Aalter.

    Als gevolg deed de kermis uit collegialiteit de vrijdag ook niet open.

    De opkomst van het publiek die zoekende was naar een avondmarkt zette kwaad bloed tegen het winkelcentrum die de schuldigen waren van dit gebeuren.

    Als voorzitter dien ik mij mensen hun brood te laten verdienen en heb zeker de goede beslissing genomen in die omstandigheden.


    Met vriendelijke groeten,

    Juré William.


    17-09-2006, 00:00 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    16-09-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere.

    Avondmarkt Stekene op 15 september.

    Ze hadden opapat zo overtuigd dat er ieder jaar in Stekene een massa volk naar de markt en aanverwante feestelijkheden kwam afgezakt dat hij het eens met eigen ogen wou zien. Normaal begon de avondmarkt om 17u, maar de kramen mochten ingenomen worden vanaf 13u, een beetje verwarrend, maar opapat was ter plaatse om 14u.

    Hij kon zijn ogen nauwelijks geloven, in de Dorpstraat waar het hoofdgebeuren lag zag hij bulldozers, camions, en werklieden die in ijl tempo nog de laatste meters voedpad aan het leggen waren, niet te geloven en toch. Hoe die het nog klaargespeeld hebben tegen de opening van de feestelijkheden is nog altijd een raadsel, alles was klaar, geen camion of dergelijk materiaal te bespeuren om 17u, toch een pluim voor deze aannemer.

    Op plaatsen waar de werkzaamheden af waren, stonden al marktkramers klaar om de avond aan te vangen, zij het op een rustige manier, vooral als men net naast een terras zijn plaats toegewezen kreeg, een pintje bij dit zomers weer viel duidelijk in de smaak.




    Image Hosted by ImageShack.us

    Nog enkele foto’s van kramers die klaar stonden om “de massa” op te vangen.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Image Hosted by ImageShack.us

    Image Hosted by ImageShack.us

    Opapat moet toch wel de organisatoren gelukwensen, het was voor hen de eerste maal, en konden slechts met ALLES beginnen in juni dit jaar, de vorige organisatoren hadden het klaargespeeld om na zoveel jaren dienst er de brui aan te geven, en nog niet op een correcte manier, nee, volgens ingewonnen inlichtingen verliep alles niet zo netjes, ze vonden het niet nodig om informatie door te spelen aan het nieuw organiserend bestuur, integendeel, zelfs lijsten en adressen van marktkramers werden moedwillig niet doorgegeven, afscheid nemen in schoonheid was duidelijk aan hen niet besteed, zo vegen ze de inspanningen van jaren in één klap in een negatief daglicht, het is zo een beetje als dieven in de nacht verdwijnen. Opapat kan het nog niet bevestigen, maar geruchten al zou er een marktkramers bond mee gemoeid zijn zouden hem niet verwonderen, er zijn méér van die negatieve bonden, hoe moet opapat het zeggen? Den Boom in is misschien toepasselijk in dit geval als men even nadenkt.

    Terug naar het positieve nieuws, opapat nam enkele foto’s vóór alles nog moest beginnen, ze hadden kosten nog moeite gespaard, verschillende podia op opleggers stonden klaar om optredens te bieden, oude ambachten waren ook aanwezig, zoals deze manuele “dorsmachines”uit lang vervlogen tijden.


    Image Hosted by ImageShack.us

    Ook fanfares wrongen zich tussen de massa, opvallend was deze Schotse doedelzakkers, al dan niet met onderbroek aan onder de rok, normaal niet als het échte zijn.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Ook de kermis kon niet ontbreken, foto ook genomen vóór 17u.

    Image Hosted by ImageShack.us

    En dat er volk kwam bewijst volgende foto, later kwamen er nog méér mensen bij, men kon zowaar op de koppen lopen, met alle ervaring vandien moet opapat toegeven dat hij nog maar weinig dergelijke toeloop heeft meegemaakt, buiten de Zeedijken, en nog enkele gemeenten zoals Munkzwalm er ook een was.

    Image Hosted by ImageShack.us

    Gezien het bijzonder mooi weer was het al snel duidelijk dat het hier héél lang zou duren, en zo geschiede, de verkoop was voor bepaalde goed, maar de massa in acht genomen zou het toch wel meer mogen zijn voor de kramers waar opapat even navraag deed. Er was nog een optreden voorzien van Willy Somers na 23u, het podium stond klaar, een massa volk ook, maar opapat vond het tijd om het gebeuren te verlaten, wat niet vanzelfsprekend was om door dat vele volk zijn tuf tuf  uit Stekene uit te krijgen, een stuk na middernacht en redelijk vermoeid nam hij de afrit Deerlijk, zijn thuishaven met de wetenschap dat hij om 10u reeds in Gent moest zijn is hij nogal snel onder de wol gekropen.

     

     

    De volgende dagen een verslag over Wevelgem, en een bijzonder gebeuren uit Aalter.

    16-09-2006, 22:58 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (2 Stemmen)
    13-09-2006
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Avondmarkten en andere op 15-16 en 17 september.

    Vrijdag 15 september:

                            AALTER (avondmarkt) vanaf 16u30 (inlichtingen 0477-438394)

                            WEVELGEM (avondmarkt) vanaf 17u (inlichtingen 0475-421362)

                            STEKENE ( Feestmarkt) vanaf 17u (inlichtingen 03-7901030)

                            EERNEGEM (avondmarkt) vanaf 17u (inlichtingen, Nancy 059-299770)

     

    Zaterdag 16 september:

                            ZOTTEGEM (avondmarkt) vanaf 16u30 (inlichtingen 0477-438394)

                            HARELBEKE (braderie) vanaf 14u (inlichtingen 0475-442306)

     

    Zondag 17 september:

                            HARELBEKE (braderie) vanaf 14u (inlichtingen 0475-442306)

                            BAASRODE (braderie) vanaf 14u (inlichtingen 0477-438394)

    13-09-2006, 12:50 Geschreven door opapat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (3 Stemmen)
    Foto

    Foto

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.



    Archief per week
  • 14/07-20/07 2014
  • 02/06-08/06 2014
  • 28/04-04/05 2014
  • 07/04-13/04 2014
  • 09/12-15/12 2013
  • 04/11-10/11 2013
  • 30/09-06/10 2013
  • 02/09-08/09 2013
  • 12/08-18/08 2013
  • 08/07-14/07 2013
  • 03/06-09/06 2013
  • 29/04-05/05 2013
  • 03/12-09/12 2012
  • 27/08-02/09 2012
  • 30/07-05/08 2012
  • 02/07-08/07 2012
  • 28/05-03/06 2012
  • 30/04-06/05 2012
  • 02/04-08/04 2012
  • 28/11-04/12 2011
  • 03/10-09/10 2011
  • 26/09-02/10 2011
  • 29/08-04/09 2011
  • 15/08-21/08 2011
  • 25/07-31/07 2011
  • 18/07-24/07 2011
  • 04/07-10/07 2011
  • 13/06-19/06 2011
  • 30/05-05/06 2011
  • 25/04-01/05 2011
  • 04/04-10/04 2011
  • 29/11-05/12 2010
  • 11/10-17/10 2010
  • 04/10-10/10 2010
  • 27/09-03/10 2010
  • 20/09-26/09 2010
  • 13/09-19/09 2010
  • 06/09-12/09 2010
  • 30/08-05/09 2010
  • 23/08-29/08 2010
  • 16/08-22/08 2010
  • 09/08-15/08 2010
  • 02/08-08/08 2010
  • 26/07-01/08 2010
  • 19/07-25/07 2010
  • 12/07-18/07 2010
  • 05/07-11/07 2010
  • 28/06-04/07 2010
  • 21/06-27/06 2010
  • 14/06-20/06 2010
  • 07/06-13/06 2010
  • 31/05-06/06 2010
  • 24/05-30/05 2010
  • 17/05-23/05 2010
  • 10/05-16/05 2010
  • 26/04-02/05 2010
  • 15/03-21/03 2010
  • 15/02-21/02 2010
  • 01/02-07/02 2010
  • 07/12-13/12 2009
  • 28/09-04/10 2009
  • 21/09-27/09 2009
  • 14/09-20/09 2009
  • 07/09-13/09 2009
  • 31/08-06/09 2009
  • 24/08-30/08 2009
  • 17/08-23/08 2009
  • 10/08-16/08 2009
  • 03/08-09/08 2009
  • 27/07-02/08 2009
  • 20/07-26/07 2009
  • 13/07-19/07 2009
  • 06/07-12/07 2009
  • 29/06-05/07 2009
  • 22/06-28/06 2009
  • 15/06-21/06 2009
  • 08/06-14/06 2009
  • 01/06-07/06 2009
  • 25/05-31/05 2009
  • 18/05-24/05 2009
  • 11/05-17/05 2009
  • 04/05-10/05 2009
  • 27/04-03/05 2009
  • 13/04-19/04 2009
  • 06/04-12/04 2009
  • 24/11-30/11 2008
  • 11/08-17/08 2008
  • 21/07-27/07 2008
  • 14/07-20/07 2008
  • 07/07-13/07 2008
  • 30/06-06/07 2008
  • 23/06-29/06 2008
  • 16/06-22/06 2008
  • 09/06-15/06 2008
  • 02/06-08/06 2008
  • 19/05-25/05 2008
  • 12/05-18/05 2008
  • 05/05-11/05 2008
  • 28/04-04/05 2008
  • 14/04-20/04 2008
  • 04/02-10/02 2008
  • 21/01-27/01 2008
  • 31/12-06/01 2008
  • 24/12-30/12 2007
  • 17/12-23/12 2007
  • 10/12-16/12 2007
  • 26/11-02/12 2007
  • 12/11-18/11 2007
  • 05/11-11/11 2007
  • 29/10-04/11 2007
  • 22/10-28/10 2007
  • 15/10-21/10 2007
  • 17/09-23/09 2007
  • 03/09-09/09 2007
  • 27/08-02/09 2007
  • 20/08-26/08 2007
  • 13/08-19/08 2007
  • 06/08-12/08 2007
  • 30/07-05/08 2007
  • 23/07-29/07 2007
  • 16/07-22/07 2007
  • 09/07-15/07 2007
  • 02/07-08/07 2007
  • 25/06-01/07 2007
  • 18/06-24/06 2007
  • 11/06-17/06 2007
  • 04/06-10/06 2007
  • 28/05-03/06 2007
  • 21/05-27/05 2007
  • 14/05-20/05 2007
  • 07/05-13/05 2007
  • 30/04-06/05 2007
  • 23/04-29/04 2007
  • 16/04-22/04 2007
  • 09/04-15/04 2007
  • 02/04-08/04 2007
  • 19/03-25/03 2007
  • 12/03-18/03 2007
  • 05/03-11/03 2007
  • 12/02-18/02 2007
  • 05/02-11/02 2007
  • 29/01-04/02 2007
  • 15/01-21/01 2007
  • 01/01-07/01 2007
  • 25/12-31/12 2006
  • 18/12-24/12 2006
  • 11/12-17/12 2006
  • 04/12-10/12 2006
  • 27/11-03/12 2006
  • 20/11-26/11 2006
  • 06/11-12/11 2006
  • 30/10-05/11 2006
  • 23/10-29/10 2006
  • 16/10-22/10 2006
  • 09/10-15/10 2006
  • 02/10-08/10 2006
  • 25/09-01/10 2006
  • 18/09-24/09 2006
  • 11/09-17/09 2006
  • 04/09-10/09 2006
  • 28/08-03/09 2006
  • 21/08-27/08 2006
  • 14/08-20/08 2006
  • 07/08-13/08 2006
  • 31/07-06/08 2006
  • 24/07-30/07 2006
  • 17/07-23/07 2006
  • 10/07-16/07 2006
  • 03/07-09/07 2006
  • 26/06-02/07 2006
  • 19/06-25/06 2006
  • 12/06-18/06 2006
  • 05/06-11/06 2006
  • 29/05-04/06 2006
  • 22/05-28/05 2006
  • 26/09-02/10 2005

    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs