Foto
Foto
Inhoud blog
  • Bhaktapur 3
  • Bhaktapur 2
  • Bhaktapur
  • Raften 2
  • Raften
    Foto
    Startpagina !
    Op reis met Inneke

    11-10-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Luchtimpressies
    Het is een bijzondere gewaarwording: uit een venstertje kijken op 10km hoogte (of misschien iets lager in het geval van de vlucht Bangkok-Mandalay) en zien hoe de wereld onder je zich ontplooit alsof je boven een stukje Vlaanderen vliegt: een kleurrijk lappendeken aan velden, kronkelende paadjes, maar net zo goed recht aangelegde hoofdwegen. En toch is daar op hetzelfde moment het besef dat het rijstvelden moeten zijn (en geen mais), dat de kronkelende paadjes net zo goed riviertjes kunnen zijn... Die enorme olifant die langs een meertje lijkt te staan, is in werkelijkheid hoogstwaarschijnlijk een bosje bomen... Ik vind het verwonderend. Nog steeds. En ik mag toch zeggen dat ik al heel wat in vliegtuigen gezeten heb en heel wat wereld(zeeën) van bovenaf aanschouwd heb. En toch... ik vraag in het vliegtuig nog steeds of ik mijn plek mag ruilen voor eentje aan het venster (een verzoek dat tot nog toe vaker werd ingewilligd dan mijn vraag om een upgrade naar business). Heerlijk is het: die vliegtuigvleugel een beetje zien bewegen boven of tussen de wolken, me inbeelden dat een reus ergens de touwtjes in handen heeft om de wereld onder me draaiende te houden, wegdromen in het zonnetje achter glas, andere vliegtuigen proberen spotten...en me gelukkig voelen dat ik weer een nieuwe wereld mag gaan ontdekken...

    Een heel ander verhaal is het verhaal van de vliegtuigmaaltijden. Ik doe mijn best om ze lekker te vinden. Echt. En ik denk te mogen zeggen dat ik er de laatste jaren op voorruit ben gegaan en op z'n minst probeer te proeven. Maar echt het water in de mond doen ze me niet krijgen. Bovendien weet ik niet goed welk kruid er gebruikt werd, maar de rijst die zo smakelijk aan elkaar kleeft, lijkt te overspoten zijn geweest met één of ander parfum. Tussen de kip tref ik paprika aan wat voor mij ok is, maar hopelijk heeft mama dat ook gezien want anders wordt ze ziek, en de saus eroverheen maakt het gerecht extra pikant. Dat beloofd voor de komende veertien dagen... gelukkig heeft mama ook minute soup bij

    En dan wordt de landing ingezet.. de velden zijn nu overduidelijk rijstvelden, het landschap ziet er "tropisch" uit, ondanks de bewolking, de grijze lucht en de gietende regen, zijn de pagodes met gouden daken duidelijk zichtbaar.

    We staan veilig aan de grond... Dit is... Myanmar !

    11-10-2015 om 13:56 geschreven door Inneke  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bangkok AirPort
    Heyhey
    Ondertussen zitten we met z'n allen al een paar uur in de lounge van Bangkok airlines, te wachten op onze aansluitende vlucht naar Mandalay, Myanmar.
    Heerlijk, zo'n lounge... lekkere chocomelk, koffie a volonte, popcorn, koekjes met kipvulling... En lekker zachte zetels om optimaal te ontspannen en nog een dutje te doen.
    De eerste verrassing van de reis dus!

    Er staat ons nog een druk programma te wachten vandaag, maar de sfeer zit er goed in. Veel gelach en veel plezier! Komt helemaal goed!

    Dikke knuffel voor iedereen x

    11-10-2015 om 05:31 geschreven door Inneke  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.zondag 11/10

    Aankomst in Mandalay om 13.20 uur. We worden er verwelkomd door onze gids U Mijo daarna transfer naar het hotel.  Mandalay is  de tweede grootste stad en de laatste koninklijke hoofdstad van Birma. Sightseeing tour door Mandalay met bezoek aan de Mahamuni Gouden Boeddha. Het Mahamuni Boeddha beeld is bijna 13ft (4m) hoog. Het is bedekt met zoveel bladgoud dat de lichaamsvorm grotendeels verloren is gegaan. Dan naar het Golden Palace klooster, dat ooit deel uitmaakte van het paleiscomplex waar koning Mindon woonde. Verder bezoek aan de Kyautawgyi pagode en het Atumashi klooster. Bezoek aan de Ku Tho Daw pagode die ook bekend is als “werelds grootste boek” omdat ze omgeven is door 729 marmeren platen gegraveerd met boeddhistische geschriften. Koning Mindon bouwde het complex in 1857, naar het model van de Shwezigon pagode bij Nyaung U (Bagan). Genieten van de zonsondergang op Mandalay Hill. Diner in een lokaal restaurant en overnachting in het Mandalay Hill Resort Hotel.


    11-10-2015 om 00:00 geschreven door Inneke  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    07-10-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Myanmar

    Myanmar wordt dikwijls beschreven als "het land met de tienduizend pagoden". Maar Birma, zoals Myanmar tot 1988 in de koloniale tijd heette, is veel meer dan dat … Misschien wel "het" land uit de vroegere tijden met duizenden en duizenden karretjes die heel langzaam het platteland doorkruisen, met onveranderde dorpjes, met de klassieke en eeuwige beelden van de rijstvelden, dappere vissers en hun vrouwen die op kleurrijke markten hun producten verkopen. Maar Myanmar is blijkbaar zeker en vooral het land van de glimlach geworden ... de glimlach van de wijsheid.

    Mama, Lieve en ik, samen met de groep waarmee we Peru doorkruisten, ontdekken het binnenkort allemaal...

    Het is niet de bedoeling om een super uitgebreide blog bij elkaar te schrijven, maar ik zal proberen af en toe een paar fotootjes of impressies te posten. Alles zal afhangen van of er internet is of niet. En tot nog toe hebben ze ons gewaarschuwd dat communicatie misschien wel eens heel beperkt zou kunnen zijn. Benieuwd wat dat gaat geven: geen (of weinig) smsjes, whatsappen, face timen, bloggen, emailen... Terug naar de koloniale tijd??

    Ik zal wel proberen ons 'theoretisch' dagprogramma te vermelden. (Hou er ook rekening mee dat het in Myanmar 4,5u later is dan in België...)

    Heel veel lees- en kijkplezier (hopelijk dan toch).

    Dikke knuffel

    Inneke


    07-10-2015 om 22:53 geschreven door Inneke  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)

    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Archief per week
  • 25/04-01/05 2016
  • 18/04-24/04 2016
  • 11/04-17/04 2016
  • 04/04-10/04 2016
  • 28/03-03/04 2016
  • 19/10-25/10 2015
  • 12/10-18/10 2015
  • 05/10-11/10 2015
  • 09/06-15/06 2014
  • 02/06-08/06 2014
  • 26/05-01/06 2014
  • 19/05-25/05 2014

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs