Ik ben Nico Goddé, en gebruik soms ook wel de schuilnaam nicman.
Ik ben een man en woon in Holsbeek (België) en mijn beroep is leerkracht technologie / eductief medewerker rvo-society.
Ik ben geboren op 22/04/1967 en ben nu dus 58 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Fietsen, lopen en zwemmen. In de zomer (en soms winter) kan je me ook wel eens in de bergen terugvinden..
Beoordeel dit blog
Zoeken in blog
Dropbox
Druk op onderstaande knop om je bestand naar mij te verzenden.
Nico Goddé
Techniek & Sport
30-06-2013
Mijn klas
Hier nog een klastfoto van mijn klas na de proclamatie. Mijn leerlingen hebben dit schooljaar weer maar eens zeer goed gewerkt, de trotse klastitularis staat rechts op de foto te blinken
De cyclosprint classic was de eerste echte test voor mijn Canyon Aeroad. na de start in Tongeren onmiddellijk het land van Herve in, echt strontweer was het, maar mijn fiets is een kanjer bergop. Zo hoort het.
Tour de Namur is toch wel één van de mooiste cyclo's die je in België kan rijden. Samen met mijn collega en fietsmakker Kristof ging ik voor de grote afstand en de meeste hoogtemeters. Warm weer en veel klimwerk maakte de rit zwaar, gelukkig was de bevoorrading veelvuldig en top. De eindklim naar de Citadel was een kippevelmoment, schrijf ons alvast maar in voor de volgende editie
Het eerste weekend van juni was het weer tijd voor de WTC Wilsele Classic. Zoals vorig jaar was ik verantwoordelijk voor de omloop van 100km. Na er heel veel tijd (en verkenningskilometers ) in gestoken te hebben had ik toch een mooie route. Beginnen met een heuvelachtige 50km, bevoorrading op onze campus (waarvoor mijn dank aan de directie), en afronden met vlakke maar snelle eindsprint van 50km. 100km op kop van het peleton was afzien maar mooi. Ik voelde al aankomen dat dit mijn laatste ritje bij deze club zou worden, dus nog eens alle dank aan mijn fietsmakkers, en ik kom jullie nog wel eens tegen onderweg.
Ook dit schooljaar kregen mijn leerlingen de opdracht een Da Vinci eindwerk te maken. De resultaten waren prachtig, de realisaties kwamen van de leerlingen zelf (en Leonardo natuurlijk), ook de uitwerking gebeurde grotendeels thuis. Een dikke proficiat
Na mijn Bulls een tweede 29er in de familie, mijn nieuwe Canyon 29er met vaste carbon voorvork. Een heel licht fietske waarme ze mer er zelfs op de weg niet zullen afrijden
Vandaag heef mijn collega Filip mijn klas 1Teec/1Loww gebruikt als proefkonijnen voor zijn project jongeren en de nieuwe media. Mijn leerlingen werkten goed mee, ik ben terecht fier.
De laatste van onze nieuwe navormingen is "de zonnedouche", van een eenvoudige zonnedouche tot zonnecollector en warmtewisselaar, het kan allemaal in de klas. Dit zijn natuurlijk realisaties op schaal zodat het haalbaar is voor de leerlingen, of wat had je gedacht
Een stroomkring uitleggen doe je door... een fietsketting en tandwielen??????
Ja hoor, het didactisch model van rvo-society in combinatie met Ipads (en een echte stroomkring natuurlijk) is de ideale manier. (volgens mijn leerlingen toch)
De Sint heeft gezocht, en gezocht, en gezocht, en ... geen stoute kinderen gevonden op onze campus. We hebben natuurlijk geen stoute kinderen of... ze kunnen zich heel goed verstoppen.
Als je leerlingen wil bewust maken van het duurzaamheidsprobleem en groene energie wil aankaarten, dan moet je het ook doen in de klas. Een zelfgemaakte wind- of watermolen gebruiken om elektriciteit op te wekken, het kan. Natuurlijk hadden we 1000 kleine molentjes nodig gehad om het smartbord te laten werken, maar dat is misschien iets voor het volgende schooljaar
Een netwerkdag organiseren voor de pedagogisch begeleider van het OVSG, een leuke afwisseling, eerst ontvingen we de leerkrachten in de conferentiezaal en daarna gingen ze zelf aan de slag tijdens de workshops yoghurtdetective en IT's alive.
Deze zaterdag waren we te gast op de universiteit van Hasselt, om tijdens de studiedag van VELEWE een workshop rond luidsprekers en magnetisme te geven. Die leerkrachten wetenschappen weten elk jaar weer een grandioze organisatie uit hun hoed te toveren.
Eindelijk was het zover, de eerste navorming Yoghurtdetective in de context biochemie. Ik heb heel hard aan deze navorming gewerkt en samen met Evelyne iets moois van gemaakt, onze ischrijvingen waren dan ook vlug volgeboekt. De leerkrachten zagen dat dit thema ook leuk en zeer informatief kan zijn, realisaties rond voeding en bewaring + wetenschappelijke proefjes gaan hier mooi hand in hand. Het is geen probleem om met leerlingen in de klas gelei, confituur, drinkyoghurt, fruit wecken en zelfs kaas te maken.
Zoals jaarlijks waren we met ons team aanwezig op de TOP-dag in technopolis, leerkrachten warm maken voor onze nieuwe navorming rond biochemie. Hopelijk werpt dit zijn vruchten af en mogen we ze daarna op IMEC ontvangen voor een volledige navorming.
Voor de tweede maal ging ik met de trein naar Oostende, het zou de titel van een lied kunnen zijn maar dat is het niet
Het was een navorming in het Ensor Instituut met onze IR13 trein, leuk dat nog altijd leerkrachten dit een interessante navorming vinden, ook al moet ben ik er vele km's voor onderweg.