Ik ben Nico Goddé, en gebruik soms ook wel de schuilnaam nicman.
Ik ben een man en woon in Holsbeek (België) en mijn beroep is leerkracht technologie / eductief medewerker rvo-society.
Ik ben geboren op 22/04/1967 en ben nu dus 58 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Fietsen, lopen en zwemmen. In de zomer (en soms winter) kan je me ook wel eens in de bergen terugvinden..
Beoordeel dit blog
Zoeken in blog
Dropbox
Druk op onderstaande knop om je bestand naar mij te verzenden.
Nico Goddé
Techniek & Sport
20-04-2013
Fietsweekend Schönberg
Tijdens dit fietsweekend in Schönberg had ik mijn Canyon 29er voorzien van wegwielen, om het toch wat veiliger te houden op de galdde wegen.
De wegritten doen met de mtb was geen overbodige luxe, onderweg kreeg ik wel wat sneeuw, ijs, regen te verwerken.
Na mijn Bulls een tweede 29er in de familie, mijn nieuwe Canyon 29er met vaste carbon voorvork. Een heel licht fietske waarme ze mer er zelfs op de weg niet zullen afrijden
Vandaag heef mijn collega Filip mijn klas 1Teec/1Loww gebruikt als proefkonijnen voor zijn project jongeren en de nieuwe media. Mijn leerlingen werkten goed mee, ik ben terecht fier.
De laatste van onze nieuwe navormingen is "de zonnedouche", van een eenvoudige zonnedouche tot zonnecollector en warmtewisselaar, het kan allemaal in de klas. Dit zijn natuurlijk realisaties op schaal zodat het haalbaar is voor de leerlingen, of wat had je gedacht
Een stroomkring uitleggen doe je door... een fietsketting en tandwielen??????
Ja hoor, het didactisch model van rvo-society in combinatie met Ipads (en een echte stroomkring natuurlijk) is de ideale manier. (volgens mijn leerlingen toch)
De Sint heeft gezocht, en gezocht, en gezocht, en ... geen stoute kinderen gevonden op onze campus. We hebben natuurlijk geen stoute kinderen of... ze kunnen zich heel goed verstoppen.
Als je leerlingen wil bewust maken van het duurzaamheidsprobleem en groene energie wil aankaarten, dan moet je het ook doen in de klas. Een zelfgemaakte wind- of watermolen gebruiken om elektriciteit op te wekken, het kan. Natuurlijk hadden we 1000 kleine molentjes nodig gehad om het smartbord te laten werken, maar dat is misschien iets voor het volgende schooljaar
Een netwerkdag organiseren voor de pedagogisch begeleider van het OVSG, een leuke afwisseling, eerst ontvingen we de leerkrachten in de conferentiezaal en daarna gingen ze zelf aan de slag tijdens de workshops yoghurtdetective en IT's alive.
Deze zaterdag waren we te gast op de universiteit van Hasselt, om tijdens de studiedag van VELEWE een workshop rond luidsprekers en magnetisme te geven. Die leerkrachten wetenschappen weten elk jaar weer een grandioze organisatie uit hun hoed te toveren.
Eindelijk was het zover, de eerste navorming Yoghurtdetective in de context biochemie. Ik heb heel hard aan deze navorming gewerkt en samen met Evelyne iets moois van gemaakt, onze ischrijvingen waren dan ook vlug volgeboekt. De leerkrachten zagen dat dit thema ook leuk en zeer informatief kan zijn, realisaties rond voeding en bewaring + wetenschappelijke proefjes gaan hier mooi hand in hand. Het is geen probleem om met leerlingen in de klas gelei, confituur, drinkyoghurt, fruit wecken en zelfs kaas te maken.
Zoals jaarlijks waren we met ons team aanwezig op de TOP-dag in technopolis, leerkrachten warm maken voor onze nieuwe navorming rond biochemie. Hopelijk werpt dit zijn vruchten af en mogen we ze daarna op IMEC ontvangen voor een volledige navorming.
Voor de tweede maal ging ik met de trein naar Oostende, het zou de titel van een lied kunnen zijn maar dat is het niet
Het was een navorming in het Ensor Instituut met onze IR13 trein, leuk dat nog altijd leerkrachten dit een interessante navorming vinden, ook al moet ben ik er vele km's voor onderweg.
Eén van mijn favoriete navormingen: projectgerichte techniek. Een opleiding waar leerkrachten echt de handen uit de mouwen steken, leuk om zo het navormingsjaar van start te gaan.
Dit weekend waren we met de wielerclub te gast in sporthotel de Lanterfanter in Schönberg. Dit sporthotel is ook de uitvalsbasis voor de wielerploegen van Rabo Bank en de Nederlandse wielerbond, het hele hotel ademt gewoon wielersport. De accomodatie voor renners en fietsen evenals het eten is gewoon top. Buiten onze club was er nog een groep Nederlandse mountainbikers waarmee we zaterdag Marianne Vos naar de overwinning schreeuwden, volgens hen zou het zondag onze beurt zijn (en gelijk hadden ze, go Philippe go). De eerste dag reden we een mooie 110km met een middagstop in St Vith, goed weer en veel bergop, meer moet dat niet zijn. Zondag reden we 80km maar was het een pak zwaarder ("diene Côte de Wanne is ne smeerlap"). Onze mental coach en verzorger Walter ontpopte zich tot een echte multitasker: al rijdende met de wagen regen- en windjasjes aannemen, rijsttaartjes en drank geven, leeggereden wrakken oppeppen, je moet het maar doen.
Bespreking van de rit voor de volgende dag, het profiel ziet er toch al goed uit.
Onze kennismakingstweedaagse voor de nieuwe leerlingen ging dit jaar weer door in de Kluis te Sint Joris Weert. Buiten een paar sporadische buien was het weer goed en de leerlingen hadden een leuke tijd. Een groot kampvuur waar meer dan 100 mensen rond zingen maak je natuurlijk ook niet elke dag mee.
Dit jaar deden we met een campusteam mee aan de Aarschotse zeepkistenrace. De zeepkist die Jimmy en Ronny in elkaar kregen was een juweeltje, mooi en ... snel. De supporters waren op post, zowel leerkrachten als leerlingen, en die kregen een spannende race te zien. Ondanks een crash na de finish met een geplooide ophanging tot gevolg was een mooie derde plaats het resultaat. Nu nog eens nagaan hoe de racekist sneller kan gemaakt worden en het zal er de volgende editie gaan stuiven