Ik ben Nico Goddé, en gebruik soms ook wel de schuilnaam nicman.
Ik ben een man en woon in Holsbeek (België) en mijn beroep is leerkracht technologie / eductief medewerker rvo-society.
Ik ben geboren op 22/04/1967 en ben nu dus 58 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Fietsen, lopen en zwemmen. In de zomer (en soms winter) kan je me ook wel eens in de bergen terugvinden..
Beoordeel dit blog
Zoeken in blog
Dropbox
Druk op onderstaande knop om je bestand naar mij te verzenden.
Nico Goddé
Techniek & Sport
16-09-2012
Zeepkistenrace
Dit jaar deden we met een campusteam mee aan de Aarschotse zeepkistenrace. De zeepkist die Jimmy en Ronny in elkaar kregen was een juweeltje, mooi en ... snel. De supporters waren op post, zowel leerkrachten als leerlingen, en die kregen een spannende race te zien. Ondanks een crash na de finish met een geplooide ophanging tot gevolg was een mooie derde plaats het resultaat. Nu nog eens nagaan hoe de racekist sneller kan gemaakt worden en het zal er de volgende editie gaan stuiven
In augustus gingen Gwen, Katia en ik op relaxvakantie naar het mooie eiland Menorca. De meeste tijd brachten we aan het zwembad door, de temperatuur was daar natuurlijk niet vreemd aan. Ook maakten we tijd om met onze huurwagen het eiland te verkennen en een plaatselijke folklore de "Cavalia" mee te pikken. Een haven rondvaart, plaatselijke dorpjes bezoeken en visrestaurants in kleine vissershaven gaan keuren hoort natuurlijk ook bij een eilandvakantie.
Momenteel zijn we bij rvo-society bezig met een aantal projectjes rond duurzaamheid, de titels zijn: - de ananasboot - de zonnedouche - de lichtreizigers - de yoghurtdetective Het lijken wel titels van stripverhalen, zou dit misschien de bedoeling zijn
Het project yoghurtdetective past in het contextgebied biochemie (daar is momenteel voor leerkrachten weinig rond te vinden), en bevat een aantal leuke en eenvoudige realisaties. Een van die realisaties is Kefirkaas, mmmmm lekker. Wie het stappenplan wil stuurt maar een berichtje, of beter nog, kom de navorming volgen
Gwen en Katia willen dit verlof een eiland/rust/zee/strand/zwembad/... vakantie en ik een actieve rust periode, daarom hebben we de knoop doorgehakt: in juli een bergvakantie in Oostenrijk en in augustus een eilandvakantie in Menorca.
Deel 1 brachten we dus in Ramsau door (sommigen kennen dit nog als de uitvalsbasis van de VOCO ski-GWP's in de RMS), en welbepaald in het familiehotel Jagdhof. Er waren maar een dertigtal gasten, wat een rust. De eerste dagen was het weer niet schitterend dus brachten we een bezoek aan het beroemde Admont Benedictijnenklooster met zijn wereldberoemde bibliotheek en natuurhistorisch museum. En ook een bezoek aan de zoutmijnen kan op een regenachtige dag heel leuk en leerrijk zijn. Gelukkig was daarna de zon ruimschoots van de partij (met 's avonds wel regelmatig een spectaculair bergonweer met bijhorende prachtige regenbogen) om mooie bergwandelingen te maken en er af en toe met de mountainbike op uit te trekken. Ook zijn Gwen en ik een halve dag gaan forelvissen, maar die rakkers waren ons steeds te slim af zodat we genoegen moesten nemen met een pasta als middagmaal
De streek en de berghutten zijn hier prachtig, de inwoners zeer vriendelijk, een echte aanrader.
Na thuiskomst terug twee weekjes ertegenaan en dan de koffers pakken voor de eilandtrip.
Hotel Jagdhof
Katia en Gwen in de kabellift
Een Oostenrijkse berghut helemaal voor ons alleen
Een marmot op de uitkijk
Een noodglijbaan in de zoutmijn, een idee voor bij ons op school????
De Austriahutte, een leuke plek voor een break tijdens de wandeltocht .
Dubbele regenboog na een kort maar hevig avondonweer.
De proclamatie van de eindjaren op onze school ging door in het cultureel centrum van Aarschot. Alles was tot in de puntjes voorbereid en "af". Een aantal eerste jaars gaven een prachtige zangvoorstelling als afscheid aan de afgestudeerden. Ook de receptie achteraf in de gerestaureerde kapel zullen de laatstejaars nooit vergeten. Zo'n proclamatie doet me altijd wel iets, maar dit jaar omdat mijn dochter Ines mee de school verlaat was het toch zeker speciaal.
De geblinddoekte smaakproef bij project verse vruchtensla is steeds een zeer leuke les. Met zoveel verschillende smaken en meningen heeft de verslaggever van de groep het natuurlijk niet gemakkelijk.
Dit jaar was het mijn beurt om de route van onze fietstocht uit te stippelen, de route was 102km lang en maakte een grote lus rond Aarschot met vertrek en aankomst in Wilsele. 150 sportieve fietsers kwamen opdagen voor deze pelotonstocht en de zon was gelukkig ook van de partij. Dankzij de hulp van de motorrijders van de Leuvense politie moesten we nergens stoppen (enkel tijdens de bevoorrading natuurlijk) en liep alles van een leien dakje. De bevoorrading ging door op onze schoolcampus: zitplaatsen, toiletten, genoeg energievoeding en sportdrank, de meisjes van RedBull, ... meer kan een wielerliefhebber niet wensen. De voorbereiding voor de editie 2013 kan beginnen.
Eindelijk was het zover, de leerlingen brachten hun Da Vinci eindwerk binnen. Ik was reuze benieuwd en de resultaten overtroffen mijn verwachtingen. De opdracht was: maak in groep en zoveel mogelijk zelfstandig een technische uitvinding van Da Vinci na in recyclage materiaal en breng zelf een aantal verbeteringen aan. De groepjes kregen hiervoor een schooljaar de tijd en moesten dit ook kunnen presenteren dmv een powerpoint of filmpje, door tussentijdse deadlines te geven hield ik ze op spoor en op bepaalde momenten konden ze de techniekklas + materiaal gebruik en rekenen op de steun van de leerkrachten techniek (op eigen aanvraag). Een van de groepjes deed ook beroep op een opa houtbewerker die hun hielp bij het maken van een bootromp, die samenwerking zien we graag. Sommige realisaties vond ik zo goed dat ik ze instuurde voor een uitvinderswedstrijd, we wachten in spanning af.
Vorige week was het aan ons om als Comenius gastschool op te treden, we hadden gasten uit Slowakije, Spanje en Duitsland. Zondagavond was ik met een aantal collega's van Taxi dienst om leerlingen en leerkrachten in Charleroi op te pikken en in de gastgezinnen af te leveren. De rest van de week was meer dan goed gevuld om de deelnemers laten kennis te maken met Belgische tradities (ons Comenius onderwerp) en België zelf. Op het programma: bezoek en rondleiding in Aarschot, Brussel, kasteel van Horst - workshops van dans, djembé, koken, sport - lessen bijwonen - Afvaart van de Dijle per kano - ... De bezoekende leerkrachten konden hun ogen niet geloven: zij hebben één digitaal bord per school, wij hebben er één per klas en zoveel computers!!! Eigenlijk zijn we als leerkracht in België verwend, maar staan we er niet meer bij stil. Donderdagavond een grote barbecue voor deelnemers en gastgezinnen, vrijdag veel traantjes bij het afscheid.
Een open opdracht met als voorwaarden:"een transporteer een ananas over water dmv groene energie en gebruik zoveel mogelijk recyclage materiaal" leuk EN leerrijk. Sommige groepjes waren zeer inventief, anderen konden hun ananas op de bodem van de oceaan gaan zoeken. Toch een groot "oeps" moment: "Mijnheer, ik heb per ongeluk een gat in uw zwembad gestoken"
Schooljaar 2012-2013 wil ik van start gaan met geïntegreerd iPad gebruik tijdens de lessen techniek, om de kosten van dit project draaglijk te maken wil de scholengroep ons steunen. Samen met een aantal collega's van de 2de en 3de graad (zo hebben we tevens een toffe leerlijn) dienden we een dossier in bij onze AD, hopelijk heeft hij binnenkort goed nieuws. Van rvo-society kreeg ik al een iPad om te gebruiken tijdens mijn navormingen, hiervan mochten mijn leerlingen ook al eens profiteren om een aantal tests te doen. Ik voerde een aantal aanpassingen aan een paar projecten door en leerde mijn leerlingen QR codes aanmaken en gebruiken, heel tof en leerrijk was dat. Ondertussen is mijn klas voorzien van codes en gebruiken de klasgroepen ze zonder problemen. Naar het volgende schooljaar toe zal ik dus zoveel mogelijk projecten aanpassen, twee maanden grote vakantie zal hiervoor niet voldoende zijn vrees ik.
In februari was het weer "GWP-time" onze jaarlijkse sport/werkweek in het sporthotel van BLOSO in Genk. Werken, plezier maken, sporten en de vakoverschrijdende eindtermen bereiken voor onze leerlingen van het eerste jaar geen enkel probleem. De eerste dagen hadden we sneeuw, wat kan er mooier zijn in de Genkse bossen. De leerlingen gingen met mij mountainbiken en met mijn collega's muurklimmen, mountainboarden, dansen, boogschieten, ... en een rondleiding in de moskee van Sledderlo. Zoals altijd was het eten (veel te) lekker, de nachten te kort, de fuif kei-goed en de normale leerstof veraf. Dit was onze TIENDE editie en toch komt er nog geen sleet op de formule, integendeel: het Witse detectivespel is nog zeer gesmaakt en de "binnen de minuut" activiteit was een schot in de roos. De week was te kort maar we kijken al uit naar het volgende schooljaar.
Het project mountainbike in de praktijk brengen, sommigen hadden de overbrengingen nog niet onder de knie
Omdat mijn fiets vorig jaar gestolen is "moest" ik een nieuwe mountainbike kopen, een moeilijke keuze tegenwoordig. Welke wielmaat moest ik nemen een 26" of een 29er? Omdat ik niet kan kiezen kocht ik beide. De Orbea was een jonge tweedehands die ik volledig naar mijn zin heb aangepast (Shimano in de vuilbak en Sram erop natuurlijk).
Voor de 29er ging ik op zoek naar een BULLS omdat dit me een zeer degelijk en leuke fiets leek, in heel België was er zo maar 1 te verkrijgen in mijn maat en gekozen model (gelukkig was het de juiste kleur). Ook hier Shimano eraf en Sram erop.
Tijdens de Top-dag gaf ik in technopolis een workshop over een propellerboot op zonne-energie. Dit is een verkorte versie van een navorming rond het project ananasboot dat we het volgende schooljaar op IMEC gaan invoeren. De inschrijvingen waren reeds na een minimumtijd volzet, spijtig maar meer dan 20 deelnemers tijdens zo een korte praktische sessie kunnen echt niet. De deelnemers van het leuk en hopelijk gaan ze ook met hun leerlingen aan de slag.