Op dag 1 van het EK voor jeugd in Graz werd de tijdrit ontsiert door enkele valpartijen. De wedstrijd werd even stilgelegd, er is overleg gepleegd met de teammanagers en er zijn noodgedwongen wat aanpassingen aan het parcours ( 800m) gebeurd.
Desondanks zijn de Zwitsers goed van start gegaan.
In de categorie U17 won het Swiss EM Bikers Solothurn team met Nicole Koller, Jan Eichenberger en Nick Burki de ploegentijdrit.
De Zwitsers werden gevolgd door Oostenrijk en Duitsland.
Team Wallonie met Eva Marie Palm, Louis Jamin en Pierre De Froidmont werd 14 de , Team Granville met Lize Struyf , EmileVerhulst en Vincent Van de Perre eindigde op 18. EmileVerhulst kwam in het begin ten val, maar hinderde zijn teamgenoten niet en kon nog bij zijn ploegmaten aansluiten. De jongelui van Granville eindigden op 1 sec van het team Wallonie.
WBV met Lotte Van Thillo, Niels Derveaux en Andries Baert strandde als 48 ste van de 54 deelnemende teams. Het ging goed tot Belgisch kampioen Andries Baert in de slotfase af te rekenen had met kettingproblemen.
Bij de U 15 reed het Goeman Scott team zich met Rune Debremaeker, Jens Vertongen en Robbe Platteeuw naar de 24 ste plaats.
Sara Beeckmans, Owen Valcke en Mathise Jasquemin van WBV 2 reden de 28 st tijd en Trek KMC Benelux met de Nederlander Zoe Mulder, Timo Kielich en Louis Decoster werden 30 ste.
Het Carrera Team van Laure Michels, Joppe De Vries en Ibe Braeken gingen voor de 32 ste plaats, terwijl Team Wallonia met Emiline Detillieux, Laurenz Rex en Nathan Massoz vrede moest nemen met de 38 ste plaats.
Morgen staat de Team Relay op het programma.
De resultaten van vandaag bepalen de startposities van morgen.
Categorie:cross country
|