Rolf Wouters Advocaat Hofstraat 16 Houthalen tel . 011/52 52 70
Inhoud blog
  • link naar nieuwe site
  • Lancering nieuwe website
  • PROJECT 91 IN THE USA
  • Patrik Gallati naar Fischli Bike
  • Freelance-fotograaf Danny Zelck wordt officiële 'teamfotograaf' van het Granville Factory Team
  • Bike Inn 2014
  • Pascal Hossay naar Hard’n Bikers
  • Esther Süss denkt niet aan stoppen
  • Bart Brentjens komt ten val
  • Stop and Go
  • Velofollies 2014
  • Orange Monkey team
  • Zilver voor Mark Verloo
  • 24 u Finale Ligure
  • Winst voor Yorben Van Tichelt
  • Eva Lechner derde in Rome
  • Fietssportief Cup Landgraaf
  • Jonas Wellens pakt Limburgse titel
  • Todd Wells papa
  • Wereldbeker CX Rome
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgian GP (218)
  • BK (126)
  • BMX (744)
  • Crocodyle Trophy (53)
  • cross country (5668)
  • Downhill (728)
  • EK (141)
  • Eliminator (75)
  • Enduro (74)
  • Evenementen (919)
  • Flanders Cup (192)
  • Freeride (143)
  • Interview (71)
  • Kalender 2014 (248)
  • KIDS (348)
  • LMTB (170)
  • Marathon (1083)
  • meerdaagsen (593)
  • Nederland (54)
  • Olympische Spelen (90)
  • Produkten (201)
  • reglementen (40)
  • Strandraces (134)
  • Te Koop (17)
  • Trial (304)
  • varia (493)
  • veldrijden (379)
  • video (3)
  • Wallonia Cup (1)
  • WK (220)
  • World Cup (533)
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    MTB-LILY
    alles over mountainbiken en BMX
    met Lily en Chantal
    24-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cannondale Factory Team
     World Cup Hafjell 


    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Murg8zQ4xAQ&noredirect=1

    Categorie:World Cup
    20-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.World Cup juniores afgevoerd ?
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Het gerucht, gebaseerd op verklaringen van de Britse UCI afgevaardigde Simon Burney , dat er  volgend jaar geen World Cup voor juniores meer zal plaatsvinden, begint steeds meer door te dringen.

    De reden hiervoor zouden de logistieke problemen bij een tripple event zijn .  Als XCO, DH en XCE op het programma staan, worden de juniores naar zondagmorgen verplaatst. Vaak levert  dat enkele uren voor de start van de DH wedstrijden,  problemen op met de omloop.
    Bovendien vinden slechts weinig toeschouwers  's morgens  hun weg naar het event.

    Ook het deelnemersveld  in World Cups buiten Europa laat te wensen over. De verre verplaatsingskosten  zijn dikwijls te hoog voor teams en sponsors.
    De juniores op een doordeweekse dag , zoals vrijdag  , laten rijden,  is geen optie vanwege de leerplicht van  deze jonge sporters.

    De UCI is blijkbaar van plan om een Europese junior competitie in het leven te roepen , gekoppeld aan grote evenementen als HC of C1 wedstrijden.
    Zo zou de wedstrijd voor juniores in  de World Cups in Nove Mesto en  Albstadt ,waar geen downhill wedstrijden plaatsvinden , wel kunnen doorgaan.

    wordt ongetwijfeld vervolgd !





    Categorie:World Cup
    19-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gewoon leuk
    http://e-mtb.com/foxsay/

    Geluid aan !

    Categorie:World Cup
    18-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Specialized in Hafjell
    Dames & heren

    DH

    Categorie:World Cup
    17-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Backstage Hafjell
    Hans Becking : aflevering 3


    http://vimeo.com/74661686

    Categorie:World Cup
    16-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BMC beste World Cup team 2013
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    In het Noorse Hafjell werd het BMC team gekroond als beste team van de wereld ; oa.  Julien Absalon, Moritz Milatz, Lukas Fluckiger en Ralph Naf   hebben iedere een aandeel in deze prestatie. Ondanks verschillende blessures vormden ze dit jaar een sterk collectief en vergaarden 364 punten in de World Cup ranking voor teams.
    Met 21 punten haalde BMC het van Multivan Merida met José Antonio Hermida, Rudi Van Houts,Thomas Litscher en  Ondrej Cink. 
    Cink, de Tsjechische wereldkampioen beloften van vorig jaar ,deed een aardige duit in het zakje en mag wel als de revelatie van 2013 beschouwd worden .
    Scott Swisspower met wereldkampioen en World Cup winnaar Nino Schurter eindigde op rang 3. Aangezien Florian Vogel dit jaar een minder seizoen achter de rug heeft , komen de 297 punten grotendeels  op het conto van de ijzersterke Schurter.
    Het Nederlandse Giant Pro team met Fabian Giger, Emil Lindgren en Henk Jaap Moorlag was dit jaar goed voor de vierde plaats in de World Cup ranking. 
    Het Belgische Versluys Pro team eindigde op 18 in de World Cup ranking.

    Ook bij de dames waren blessures schering en inslag. Ondanks de sleutelbeenbreuk van Catharine Pendrel wist het Luna Pro team het eindklassement  in de wacht te slepen. De vrij regelmatige uitslagen van  de Tsjechische Katerina Nash  hielpen de Luna Pro dames aan de eindzege en de beker . 
    Voor Giant Pro haalde de Poolse  Maja Wloszczowska de kastanjes uit het vuur,  alhoewel  de Nederlandse Marianne Vos  samen met Pauline Ferrand Prevot ook een aantal puntjes wist te vergaren. 
    Op 3 eindigde het Ghost team met Alexandra Engen, Katrin Leumann en de Oostenrijkse Lisi Osl.  
    Het Colnago Team met Eva Lechner moest vrede nemen met de vierde plaats in de ranking.

    top 10

    heren :

    1 BMC MOUNTAINBIKE RACING TEAM 364
    2 MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM 343
    3 SCOTT SWISSPOWER MTB RACING TEAM 297
    4 GIANT PRO XC TEAM 208
    5 CANNONDALE FACTORY RACING 200
    6 BH - SR SUNTOUR - KMC 187
    7 SPECIALIZED RACING XC 186
    8 TREK FACTORY RACING 151
    9 TX ACTIVE BIANCHI 150
    10 STÖCKLI PRO TEAM 129
    11 WILD WOLF TREK PRO RACING 68


    dames :

    1 LUNA PRO TEAM 360
    2 GIANT PRO XC TEAM 330
    3 GHOST FACTORY RACING TEAM 330
    4 TEAM COLNAGO SUDTIROL 227
    5 UNIOR TOOLS TEAM 196
    6 SABINE SPITZ HAIBIKE PRO TEAM 192
    7 SPECIALIZED RACING XC 153
    8 TREK FACTORY RACING 126
    9 MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM 117
    10 TOPEAK ERGON RACING TEAM 116

    Categorie:World Cup
    15-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Actie in Hafjell
    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Nala4sE6v4w



    Categorie:World Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Sebastian Carstensen zegeviert in Hafjell
    De langverwachte regen bleef niet uit en het regende heel de nacht in Noorwegen.
    Circa 50 juniores gingen voor een wedstrijd van 5 ronden. Met Mathieu Dehaeze, Bram Cools en Jochen De Vocht kwamen er 3 Belgen aan de start. Erno McCrae kon vanwege een polsblessure niet starten.

    Voegen we daarbij nog de Nederlanders Kjell Van den Boogert  , Rik Jansen en Milan Vader en we hadden weer iets om naar uit te kijken.
    Gioele Bertolini, Jan Vastl, Neilo Perrin Ganier en Hugo Pigeon waren op papier de topfavorieten.

    De Fransman Pigeon nam meteen de benen, met de Noor Augdal , Piotr Konwa, Jan Vastl en Milan Vader in de achtervolging.
    Mathieu Dehaeze, de nieuwe Benelux kampioen bij de juniores zat netje op 12,  terwijl Kjell VDB als 14de uit de start  kwam.
    In de eerste ronde reed de Tsjech Jan Vastl zich naar de 2 de plaats en kwam op 3 sec van de Franse leider. Piotr Konwa, de jongere broer van Marek zakte wat terug, terwijl  de Italiaan Gioele Bertolini aan een remonte bezig was.
    Bram Cools(Goeman Scott)  zat samen met zijn teamgenoot  Jochen De Vocht rond de 33 ste plaats.

    Pigeon kon het vooraan niet houden en werd voorbij gegaan door de Deen Sebastian Carstensen , de Noor Augdal  en de Tsjech Jan Vastl.
    Van dit drietal had Vastl blijkbaar de beste benen en hij trok in de 2 de ronden ten aanval. Meteen nam hij 13 sec op een achtervolgend trio met Eirik Augdal,  Carstensen en  Pigeon.
    Met 35 sec achterstand kwam de Italiaan Gioele Bertolini op de 5 de plaats. Mathieu Dehaeze kon zich in deze glibberige omstandigheden op 12 handhaven, terwijl Milan Vader en Kjell Van den Boogert ( CubeNutswerk) enkele plaatsen moesten prijsgeven.

    Op deze uiterst zware omloop vond Jan Vastl het juiste ritme en bouwde zijn voorsprong op Hugo Pigeon, Sebastian  Carstensen en  Eirik Augdal nog verder uit.  De Nederlander Milan Vader verdween uit de top 10 en ook Versluys biker Dehaeze moest enkele plaatsen inleveren en reed nu op 14, al was het verschil met de top 10 eerder gering.
    Ook Kjell VDB kon zich niet handhaven en moest enkele concurrenten laten passeren.
    Jochen De Vocht kon wel opschuiven naar 28 en Bram Cools hield stand op 33.

    Mathieu Dehaeze en Kjell VDB  gleden steeds verder weg , en dit terwijl Jochen De Vocht nog steeds plaatsen kon goed maken.
    Volgens de laatste berichten was Mathieu Dehaeze lek gereden en  had  zodoende  meer dan 2 minuten verloren

    Vooraan leek de voorsprong van Jan Vastl te slinken. 
    Een sterke Carstensen naderde in de voorlaatste ronde tot op 12 sec van de leider. Pingeon en Augdal volgden nog  binnen de minuut.
    Intussen kon Jochen De Vocht zijn opmars verder zetten en dook de Scott  biker uit Emblem de top 20 in.

    De Deen Carstensen  toonde zich bijzonder sterk en ging over Jan Vastl . Met nog 1 ronde te gaan was de strijd nog niet gestreden, het verschil was amper 5 sec. Jochen De Vocht zat in 19 de stelling en reed lek.
    Zowel de Belgen als de Nederlanders vielen  dus stuk voor stuk uit de top 20.

    Het werd ook nog spannend voor de derde plaats; het verschil tussen Augdal, Pingeon en de Pool Piotr Konwa was miniem en ook de Duitser Luca Schwarzbauer was nog niet helemaal afgeschreven en telde zeker nog mee voor een plaats in de top 5.

    In 1u15:26 zegevierde de Deen Sebastian Carstensen Fini voor de Tsjech Jan Vastl. 
    De Noor Eirik Augland  kon voor eigen volk beslag leggen op de derde plaats. Piotr Konwa werd mooi 4 de voor de Fransman Hugo Pingeon.


    reacties :
    Nick Lingier( Versluys Pro) :" Door de regenval van afgelopen nacht waren de wedstrijd omstandigheden danig veranderd dat er moest gestart worden met modderbanden.  Mathieu Dehaeze kon een goede start nemen en kwam na 1 ronde door in 12de positie, een plaats die hij nog 2 ronden kon vasthouden tot rugproblemen kwamen opsteken.  Dehaeze kon niet meer de nodige kracht overbrengen en verloor gestaag posities. Over halfweg koers reed hij ook nog eens lek en finishte zo pas als 27st." aldus de teammanager vanuit Noorwegen.

    Kjell  Van den Boogert : "Ik was afgelopen vrijdag gevallen, een beetje 'n ongelukkige val waardoor mijn  zadel afbrak. Gelukkig was mijn pols niet geraakt, wel heb ik heel de wedstrijd gereden met pijnstillers. 
    Met de pols ging het  dus best goed, maar het was heel modderig. Ik durfde niet echt risico’s te nemen en verloor daardoor veel in de afdalingen, jammer want die gingen donderdag op training juist heel lekker. Het klimmen ging goed, maar ik had nog wel last van mijn rug, misschien nog van die val van vrijdag. " aldus de Nederlandse Cube Nutswerk biker.

    top 10

    1. Sebastian Carstensen Deen
    2. Jan Vastl Tsj
    3. Eirik Augland N
    4. Piotr Konwa P
    5. Hugo Pingeon Fr
    6. Erik Resell N
    7. Luca Schwarzbauer D
    8. Gioele Bertolini It
    9. Felix Ritzinger  Oostr
    10. Jan Rajchart Tsj
    .........
    21 Milan Vader Ned
    23 Jochen De Vocht Bel
    24 Kjell Van den Boogert Ned
    27 Mathieu Dehaeze Bel
    29 Bram Cools Bel
    Rik Jansen  Ned DNF








    Categorie:World Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.U23 Hafjell
    podium met Anton Cooper, Jordan Sarrou en Michiel Van der Heijden





    Categorie:World Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Versluys Pro Team in Hafjell
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Met een 17de plaats voor Jens Schuermans en de opgave van Jeff Luyten bleef het Versluys Pro team  bij de beloften onder de verwachtingen. 
    Maag problemen en lekke banden lagen aan de oorzaak van dit resultaat. Na de eerste start klim zaten Jens Schuermans en Jeff Luyten nochtans goed geplaatst  netjes binnen de top 10. 
    Jens Schuermans kon al snel opschuiven richting een 3 de plaats toen hij in de 2 de ronde voor de eerste keer lek reed ver van de technische post. Van uit 10de plaats kon hij zijn wedstrijd hervatten. Ondertussen had Jeff Luyten last van de maag gekregen ,hij  kon niet meer voluit gaan en verdween zo later uit de koers.
    Half weg koers reed Jens Schuermans een 2 de keer lek en verloor terug de  aansluiting vooraan. Met nog 3 ronden te gaan begon het te regen wat het de renners ook niet makkelijker maakte. Schuermans viel nog eens op zijn reeds gehavende pols waardoor hij nog moeilijk zijn stuur kon vasthouden.
    Hij reed de wedstrijd op een 17de plaats.
    In het eindklassement voor de Wereldbeker eindigt Jens Schuermans alsnog 6 de en Jeff Luyten 10 de.
    De eindoverwinning was voor de Duitser Markus Schulte Lunzum.


    Een 24ste plaats is wat Kevin Van Hoovels er nog kon uithalen na een gemiste start. De wedstrijd  bij de eliten werd gewonnen door de Tsjech Jaroslav Kulhavy die het haalde in een lang gerekte sprint van wereldbeker winnaar Nino Shurter.
    Zoals nagenoeg alle voorgaande wereldbekers kan Kevin Van Hoovels zich niet genoeg verweren in de start en zat zo na een halve ronde pas in 53 ste stelling. De 2 volgende ronde kon Van Hoovels echter geen vuist maken en schoof maar enkele plaatsen op. Van de 3 de ronde verging het hem een stuk beter en haalde per ronde voldoende renners in om finaal nog als 24st te eindigen. 
    " Terug een degelijk resultaat, maar er zit meer in met een betere start." zegt teammanager Nick Lingier.

    Categorie:World Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Didier Bats in top 20
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Na een tegenvallend WK stond er voor Didier Bats  nog 1 belangrijke afspraak op de agenda. 
    In het Noorse Hafjell kon de 20 jarige biker uit Betekom beslag leggen op de 19 de plaats bij de beloften.

    Didier Bats : 

    "Dankzij Patrick Suttels en zijn vrouw Monique had ik de kans om in Noorwegen te geraken. Dikke merci daarvoor! 
    Door het slechte WK wilde ik echt wel iets laten zien . Spijtig genoeg zat het in de start al meteen tegen. Op het moment dat ik aanzet krijg ik een duw en ga zo over mijn pedaal. Doordat ik even moest zoeken naar mijn pedaal verlies ik al een hoop plaatsen. Ik ben sowieso al een slechte starter en dus zat ik na de eerste ronde ver naar achter  in het peloton. 
    Gelukkig voelden de benen goed en kon ik beginnen opschuiven. Ronde na ronde maakte ik terrein goed en na verloop van tijd komt de top 20 in zicht. In de laatste beklimming kan ik nog een Italiaan inhalen en ga zo als 19 de de laatste afdaling in en kom ik ook over de meet. 
    Met die 19 de plaats kan ik tevreden zijn. Stiekem had ik op net iets meer gehoopt, maar met de slechte start en last van de rug mag ik niet klagen. Op deze manier sluit ik mijn wereldbekerseizoen met behoorlijk wat ups en downs toch af met een positieve noot ,wat altijd een goed startpunt is met het oog op de voorbereidingen voor volgend seizoen."

    Categorie:World Cup
    14-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Githa Michiels in Hafjell
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Na het behalen van de Benelux titel in Zoetermeer trok Githa Michiels naar Noorwegen voor de laatste World Cup van het seizoen. Ondanks de problemen met haar team, pakte ze ook deze wedstrijd vastberaden aan

    "De laatste wereldbeker in Hafjell was wel iets waar ik naar uitkeek, volgend jaar wordt er immer het wereldkampioenschap georganiseerd. " verduidelijkt de Belgische kampioene.
    "Na het behalen van mijn Benelux titel volgde er een leuke bootreis naar Noorwegen met mijn ouders en vriend. De nodige tijd om te bekomen van de hectische weken die voorafgingen.

    Al snel werd het duidelijk dat de omloop zwaar zou zijn met hier en daar een technische rockgarden. Ik kon me vrij goed voorbereiden en de blessures die ik overhield aan het WK beginnen ook stilaan te genezen. 

    Bij de start van de wedstrijd kon ik niet goed meeschuiven en dus was ik al onmiddellijk aangewezen op achtervolgen. Ik kon vrij goed beginnen inhalen en voelde dat ik na veel in de voorbije weken niet tenvolle mijn conditie heb kunnen benutten. In de 2 de ronde maakte in een slipper in de Troll drop en ging mijn ketting eraf, het duurde even voor ik weer weg was, ik kon dus weer beginnen inhalen. 

    Rond de 21ste positie bleef ik wat hangen, het werd en strijd met Lene Byberg die ik uiteindelijk verloor zodat ik tevreden als 22 ste over de finish kwam. Dit is een omloop die me wel ligt en dat is goed met het WK van 2014 in het achterhoofd.

    Op deze manier kon ik een seizoen met vele mooie momenten afsluiten en is het nu tijd voor een welverdiende rustperiode. Tijd voor herstel van een zwaar seizoen en ook de moment om eens te bekijken hoe we het volgende seizoen gaan aanpakken." zegt de bikester uit Geel.


    Categorie:World Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hafjell finale dames juniores
    Uitslag dames juniores

    1. Malene Degn (Den) 1:04:54
    2. Meda Petrusauskaite (Lit) + 0:21
    3. Sofia Wiedenroth (D) +1:06
    4. Dina Gordiuk (Oekr)+ 2:27
    5. Isla Short (GrBr)+ 3:09
    6. Barbora Prudkova (Tsj)+3:58
    7. Denisa Bartizalova (Tsj) +4:31
    8. Marit Sveen (Nor)+4:51
    9. Kristina Kirillova (Rus) +6:19
    10. Mallory Barth (Zwi)+8:02
    11. Marlo Koevoet (Ned) MPL Specialized +8:47
    12. Sophie von Berswordt-Wallrabe (Ned) Giant  +9:50

    Categorie:World Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.U23 :Jordan Sarrou primus in Hafjell
    Klik op de afbeelding om de link te volgen In Hafjell kregen de 70 beloften 7 ronden voorgeschoteld.
    7 Belgen stonden aan de start van deze laatste World Cup van het seizoen.
    Op Luyten, Mels, Schuermans, Bats, De Vocht , Scheire en Panhuyzen waren de ogen gericht.
    Ondanks deze sterke Belgische bezetting waren er met Van der Heijden, Cooper,Schulte Lunzum en Schelb een aantal  kapers op de kust. Om van de sterke Fransen en de Italianen nog maar te zwijgen. 
    In de U23 konden immers zo'n 15 tal favorieten  aanspraak maken op de zege.

    De Duitser Markus Schulte Lunzum pakte meteen het heft in handen en ging Europees kampioen Jordan Sarrou vooraf.
    De Nederlander Michiel Van der Heijden zat op 3 voor Jens Schuermans , Hugo Drechou , Reto Indergand en de Amerikaan  Keegan Svenson . 
    Jeff Luyten reed in 8 ste stelling voor James Reid en de Tsjech Jan Nesvadba.

    In de 1 ste ronde wisselden de posities vooraan niet veel, al kwam een sterke Julian Schelb na een val in de start, van plaats 13 naar 7 gereden.
    Bart De Vocht zat op 16, Ruben Scheire reed van 28 naar 21, Fabrice Mels op 29, Panhuyzen op 30 en Bats op 38.

    Op het einde van die 1 ste ronde pakte de Fransman Sarrou de leiding over, op 15 sec gevolgd door het duo Van der Heijden /Schuermans; Schulte Lunzum verhuisde naar de vierde plaats en gleed steeds verder weg.
    Jeff Luyten , de wereldkampioen MTB bij de militairen moest ook enkele plaatsen prijsgeven en kreeg een sterke Bart De Vocht op de hielen. 
    Ruben Scheire , Kevin Panhuyzen en Didier Bats konden hun opmars verder zetten en reden respectievelijk in 16 de , 23 ste  en 26 ste stelling.  
    Markus Schulte Lunzum , de World Cup leider zakte helemaal weg.

    Jordan Sarrou toonde zich heer en meester, alhoewel... met Michiel Van der Heijden  op amper 13 sec was nog alles mogelijk.
    Intussen had de Italiaan Luca Braidot  de derde plaats ingenomen en was de Tsjech Jan Nesvadba verder opgerukt naar plaats 4. 
    Onze landgenoot Jens Schuermans moest weer enkele plaatsen prijsgeven. Het legertje van sterke Fransen en Italianen was aan zijn opmars begonnen.
    Ook de Nieuw Zeelander Anton Cooper bleef niet onopgemerkt en kwam van 17 naar 3.

    Jordan Sarrou had na de 3 de ronde 19 sec op Giant biker Michiel VDH. Anton Cooper zat op 39 sec. Verder reden Nesvedba, Drechou,Schelb, Ferguson, Indergand, Braidot en  Markus Schulte Lunzum. 
    Op meer dan 2 min  zaten de Belgen Schuermans en Scheire op 11 en 12. Goeman Scott biker Bart De Vocht volgde op 15 en Jeff Luyten (Versluys Pro) streed om zijn plaats in de top 20 te behouden.

    Bart De Vocht uit Emblem leek niet te stuiten , hij rukte verder op en kreeg Ruben Scheire (Feenstra) in het vizier.
    Trek biker Kevin Panhuyzen zat halfkoers op 20 en  Didier Bats op 21.

    Vooraan leken de kaarten geschud en bleven de posities onveranderd; alleen de gaten werden onderling groter.

    Met 35 sec achterstand  op Sarrou was het de vraag of Michiel Van der Heijden nog een sterke finale in de benen had. 
    Cannondale biker Anton Cooper kon voorlopig niets forceren en bleef zijn  3 de plaats behouden.
    Ruben Scheire was voorlopig de beste Belg op de 10 de plaats, want de topsporter bij Defensie was intussen  de Duitse Focus biker Markus Schulte Lunzum voorbij.
    Belgisch kampioen  Bart De Vocht bleef op 15 hangen .
    Na een mindere dag in Zoetermeer, zagen we een herboren Panhuyzen, die zich van 33 naar 17 wist te rijden,  terwijl Jens Schuermans op 19 aan zijn laatste ronde begon.

    In die zesde en laatste ronde pakte Anton Cooper de koe bij de horens en verwees Michiel Van der Heijden naar de derde plaats. 

    Een sterke Jordan Sarrou bleef buiten schot. 
    In 1 u15:40 won hij het met 37 sec voor Anton Cooper .
    Met 1 min 06 achterstand werd Michiel Van der Heijden derde. Jan Nesvadba eindigde op 4 en wist de Britse Superior Brentjens biker Grant Ferguson achter zich te houden. 
    Ruben Scheire sloot de top 10 af.
    Bart De Vocht haalde de 14 de plaats binnen,  zijn beste resultaat in de World Cup dit jaar ; Jens Schuermans uit Maasmechelen finishte op 17, twee lekke banden deden de Limburger uiteindelijk de das om.
    Kevin Panhuyzen finishte op 18 en Didier Bats  op 19.
    Jeff Luyten en Fabrice Mels kregen in Hafjell  DNF achter hun naam. Fabrice Mels kwam op het einde nog ten val en reed dus niet uit.
    Blijkbaar was het seizoen ietsje te lang voor de meeste Belgen.

    Aan de 11 de plaats had Markus Schulte Lunzum genoeg om de World Cup  U23 op zijn naam te schrijven. Hij is overigens de eerste Duitser uit de geschiedenis , die daar in geslaagd is.

    reactie.
    Jordan Sarrou: " Ik was eigenlijk niet van plan om naar hier te komen. Na het WK had ik het moeilijk om nog motivatie te vinden. Met die 6 de plaats was ik niet echt tevreden.  Gelukkig heb ik vorig week beslist om er nog een weekje bij te doen. Van het lekrijden van Markus Schulte Lunzum kon ik profiteren en toen ik eenmaal vooraan zat, kon ik gemakkelijk mijn eigen tempo aanhouden."

    top 10

    1. Jordan Sarrou Fr
    2. Anton Cooper NZl
    3. Michiel Van der Heijden Ned
    4. Jan Nesvabda Tsj
    5. Grant Ferguson Gr Br
    6. Hugo Drechou Fr
    7. Julian Schelb D
    8. Reto Indergand Zwi
    9. Daniele Braidot It
    10. Ruben Scheire BEL
    ...
    14. Bart De Vocht 
    17. Jens Schuermans 
    18. Kevin Panhuyzen  
    19. Didier Bats  
    Jeff Luyten DNF
    Fabrice Mels  DNF 










    Categorie:World Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jaroslav Kulhavy wint laatste World Cup in Hafjell
    Klik op de afbeelding om de link te volgen 90 heren met  Nino Schurter op kop gingen in Noorwegen van start voor 8 ronden. 
    Onder hen 5 Belgen : Van Hoovels, Carabin, De Backer en Scholtes.
    Het bleef droog, al was het  niet echt warm in Hafjell. 

    De afwezigheid van Julien Absalon en Lukas Fluckiger , allebei out met gebroken ribben,  overschaduwde deze finale.
    Nino Schurter, de Zwitserse Scott Swisspower biker was het snelst weg.
    Trek biker Daniel McConell  kon het wiel van de Zwitserse wereldkampioen  houden en kreeg aanvankelijk Jaroslav Kulhavy mee. Marco Aurelio Fontana wist de schade te beperken en kon halfweg de eerste ronde aansluiten.
    Het tempo werd opgedreven en de Australier Daniel Mc Connell moest als eerste passen. Hij moest zich zijn snelle start al meteen bekopen.
    Met 3 zaten ze voorop, maar uit de achtergrond kwamen Ondrej Cink en Manuel Fumic sterk opzetten. 
    José Antonio Hermida, Gerhard Kerschbaumer, Mathias Fluckiger, McConnell en  Florian Vogel maakten voorlopig  de top 10 uit.  

    Voor het eerst dit jaar toonde Kulhavy zich in het gezelschap van Nino  Schurter erg zelfverzekerd.
    De Tsjech Ondrej Cink kon vooraan  aansluiten en ook Marco Aurelio Fontana moest niet veel terrein prijsgeven.
    Voorlopig waren  onze landgenoten Joans De Backer  en Kevin Van Hoovels aan elkaar gewaagd en kregen ze  uitzicht op de top 40.
    Voormalig wereldkampioen U23 Gerhard  Kerschbaumer en  Daniel McConnell, de winnaar van Albstadt vielen uit de top 10 en Sergio Mantecon en Fabian Giger  kwamen in de plaats.
    De 4 leiders bleven samen, maar Nino Schurter knapte het meeste kopwerk op. Hij probeerde herhaaldelijk weg te rijden, maar Jaroslav Kulhavy haalde hem telkens terug. Opmerkelijk was de remonte van de Fransman Miguel Martinez, hij reed van de 19 naar de 8 ste plaats en wist heel wat toppers te verschalken.
    Kevin Van Hoovels (Versluys Pro) kon zich op 42 handhaven, maar Jonas De Backer moest in de tweede ronde een 10 tal plaatsen inleveren.

    Mathias Fluckiger, leek in topvorm en vond in de 3 de ronde aansluiting bij de vier koplopers. Cannondale biker Manuel Fumic reed op 6 gevolgd door de Spanjaard Hermida en een sterke Miguel Martinez.

    Cink zette zich onbevangen aan de leiding en stuurde op hetzelfde scenario als in Andorra aan. 
    Cink, Schurter, Fontana , Fluckiger en Kulhavy bleven vooruit. 
    De Zwiterse Stockli biker Mathias Fluckiger oogde halfkoers nog  fris en nam zelfs even de leiding over .

    In de vijfde ronde vond Schurter het welletjes en trok er in de beklimming vandoor. Omdat Mathias Fluckiger het tempo van de wereldkampioen even niet kon volgen, moet  Kulhavy hem voorbij om zo de schade te beperken. De  Tsjechische Specialized biker slaagde in zijn opzet en kon terug bij Schuter geraken. Maar Fluckiger gaf  zich niet  gewonnen en wist terug aan te sluiten
    Intussen kon de kersverse Benelux kampioen Kevin Van Hoovels nog wat plaatsen goed maken en kreeg hij uitzicht op de top 30.

    Op 3 ronden van het einde viel de beslissing en gingen Kulhavy en Schurter er vandoor
    Samen gingen ze de voorlaatste  ronde in.
    Fluckiger kreeg het gezelschap van de Italiaanse kampioen Marco Aurelio Fontana en  ook  Manuel Fumic zat niet ver weg.
    De Duitser Fumic toonde zich sterk in de slotfase en ging over Fluckiger en Fontana .


    Terwijl Kulhavy en Schuter  streden voor de zege, ging het tussen Fluckiger en Fumic om de 3 de plaats. Manuel Fumic reed weg van Mathias Fluckiger en probeerde zo een 3 de plaats te bemachtigen.

    Op het einde van de 7 de ronde zaten de twee hoofdrolspelers nog steeds samen . 
    Het werd een spannende laatste ronde!
    44 sec later begonnen Mathias Fluckiger en Manuel Fumic aan hun allerlaatste ronde. Fontana ebde weg en  kreeg nog concurrentie van Miguel Martinez en Matthias Wengelin.
    In de laatste beklimming greep Kulhavy zijn kans en Nino Schurter brak. 
    We zagen een spannende finale en Kulhavy gaf de leiding niet meer af. 

    In 1u36:19 won Kulhavy zijn 1ste World Cup dit jaar, voor Nino Schurter en Manuel Fumic.
    Mathias Fluckiger eindigde op 4 voor Marco Aurelio Fontana. 
    De 24 ste plaats was voor  Versluys Pro biker Kevin Van Hoovels . 
    Met zijn 34 ste plaats was Hans Becking de beste Nederlander, hij ging Rudi Van Houts 4 plaatsen vooraf.
    Robby de Bock kreeg in de beginfase met pech af te rekenen en eindigde op 45.
    Na 2 lekke banden werd Seba Carabin 63 ste ; De Backer eindigde  na een valpartij op 64. Beide Belgen werden door de 80% regel uit koers genomen.

    Nino Schuter schrijft na het WK ook de World Cup  2013 op zijn palmares, door de afwezigheid van Julien Absalon werd Daniel McConnell verdiend tweede.

    reactie :
    Jaroslav Kulhavy : " Dit jaar had ik veel problemen met mijn gezondheid. Ik ben dus heelblij dat ik mijn vorm terug heb. Het was spannend tegen Nino,ongeveer hetzelfde scenario als vorig jaar in Londen. Dit was wel zwaar, de omloop was pittig met veel stenen en er was veel kans om lek te rijden. Maar na deze wedstrijd ben ik hoopvol voor het WK hier in Hafjell in 2014." 

    Nino Schurter : "  Ik ben blij dat ik het WK en de World Cup heb gewonnen.  Het WK is de belangrijkste wedstrijd van het jaar , maar de World Cup winnen, betekent dat je een heel jaar  de regelmatigste bent. In ben niet ontgoocheld. Na het WK is het altijd moeilijk om gefocust te blijven. Met de 2 de plaats ben ik best tevreden; ik vond het wel spijtig dat Julien Absalon er niet was."


    top 10
    1. Jaroslav Kulhavy Tsj
    2. Nino Schurter Zwi
    3. Manuel Fumic D
    4. Mathias Fluckiger Zwi
    5. Marco Aurelio Fontana It
    6. MatthiasWengelin Zwe
    7. Daniel McConnell Austr
    8. Ondrej Cink Tsj
    9. Miguel Martinez Fr
    10. Fabian Giger Zwi
    ....................................
    24. Kevin Van Hoovels Bel
    45. Robby De Bock Bel 
    60. Brice Scholtes Bel
    63. Sebastien Carabin Bel
    64. Jonas De Backer Bel










    Categorie:World Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Irina Kalentieva wint World Cup Dames in Hafjell
    Klik op de afbeelding om de link te volgen 50 dames gingen van start voor 6 ronden van 3,8  km.
    De Italiaanse Eva Lechner nam de 50 gretige dames op sleeptouw.
    Lechner,  Julie Bresset,  Lea Davison, Jolanda Neff,  Irina Kalentieva, Maja Wloszczowska , Gunn Rita Dahle en  Tanja Zakelj kwamen heelhuids door de 1 ste ronde.
    Adelheid Morath kreeg alsmeteen  met een afgebroken zadel te maken en Kathrin Stirnemann reed vroeg in de wedstrijd  lek.

    In de eerste ronde gingen er vier dames vandoor: Lechner, Bresset,  de Amerikaanse Lea Davison en  de Russin Irina  Kalentieva voerden het commando voor  de Zwitserse  Jolanda Neff.
    Een trio met de Poolse Maja Wloszczowska , Tanja Zakelj en Gunn Rita Dahle zaten in de achtervolging.
    Onze landgenote Githa Michiels , die in de eerste ronde een slippertje maakte en veeltijd verloor, baande zich een weg naar de top 30.

    Na 20 minuten wedstrijd pakte wereldkampioene Julie Bresset de wedstrijd in handen, maar onder impuls van Eva Lechner bleef het viertal zo goed als samen.
    Voor eigen volk rukte de Noorse Gune Rita Dahle (Multivan Merida)  op naar de 5 de plaats en zat voor  Maja Wloszczowska en de Canadese Catharine Pendrel. Giant bikester  Jolanda Neff moest wat gas terugnemen en ook voor World Cup leider Tanja Zakelj ging het wat te snel.

    Vooraan wisselden de positie regelmatig, maar de 4 dames losten elkaar geen vin.
    Achtereenvolgens trokken Lechner, Bresset en Kalentieva ten aanval, maar elke ontsnapping werd teniet gedaan.

    Halfkoers kregen Bresset en Kalentieva enkele meters, maar de Italiaanse kampioene Eva Lechner bleef alert en vond snel terug  aansluiting.  Op dat  moment leek de Amerikaanse Specialized bikster Lea Davison  uitgeteld , ze nestelde zich op 4 en liet het trio rijden.
    De achterstand van Gunn Rita Dahle liep intussen op tot 1 min , maar Catharine Pendrel kwam zeker niet dichter en ook Wloszczowska  en Zakelj verloren steeds meer terrein.
    Intussen zette onze landgenote Githa Michiels haar opmars verder en reed in  23 ste stelling, in de buurt van Nadine Rieder en Lene Byberg.

    Na 1 uur wedstrijd trok de Franse Julie Bresset  alle registers open en wist een redelijk gat op Lechner en Kalentieva (Topeak Ergon) te slaan.
    Net op dat cruciaal  moment reed Bresset achteraan lek en zo  kon Lechner haar passeren. Ook Kalentieva en Lea Davison  gingen de onfortuinlijke  Francaise van het  BH Suntour KMC team voorbij .

    Met amper 3 sec voorsprong op Kalentieva ging Eva Lechner de laatste ronde in.  Lea Davison pakte de 3 de stelling in.
    Bresset zat  nu op 4, maar  had  door die lekken band 1 min 11 achterstand opgelopen. 
    Belgisch kampioene Githa Michiels vocht voor een plaats in de top 20 en wist intussen Nadine Rieder en de Noorse Lene Byberg achter te laten.

    Irina Kalentieva had  echter nog wat over voor de laatste ronde en geraakte Eva Lechner kwijt. 
    Een ontketende Bresset maakte intussen jacht op de Italiaanse en reed met gemak het gat dicht. Toch kwam ze op het laatst tekort om Lechner van de tweede plaats te houden.
    De tweevoudige wereldkampioene ( 2007 en 2009)  Irina Kalentiev won in Hafjell haar 1 ste World Cup van 2013 voor Lechner en Bresset.
    Lea Davison kon zich op 4 handhaven en Gunn Rita Dahle bevestigde voor eigen volk met een 5 de plaats. 

    De Sloveense Tanja Zakelj werd nog 6 de en dat volstond voor de eindzege in de World Cup serie 2013 .
    Githa Michiels streed voor wat ze waard was en eindigde op een verdienstelijke  22 ste plaats.
    Ondanks  al de perikelen rond haar team is dit voor de bikester uit Geel een mooie afsluiter van het seizoen.

    Voor het Russische team was deze overwinning zeker een opsteker, nadat eerder alle fietsen van het team gestolen werden uit het hotel .Ook de trainingsfiets van Irina Kalentieva werd ontvreemd. Gelukkig reageerde de Noorse politie zeer alert en werden de dieven in Lillehammer gevat en werden de 8 gestolen fietsen tijdig terug bezorgd.


    reactie :
    Irina Kalentieva : " Dit jaar heb ik al veel tegenslag gehad. Dit kan ik nog niet geloven, ik ben zo blij. Ik wou ook dit keer goed vertrekken, want dat is dit jaar nog niet veel gelukt. Maar nu was ik  wel goed weg en het vertrouwen groeide naarmate de wedstrijd vorderde." aldus de Russische Topeak Ergon bikester.

    Tanja Zakelj : " Dit was echt de moeilijkste wedstrijd van het seizoen. Als leider in de stand  ondervond ik veel druk. Dit was trouwens  mijn ding niet, ik hou meer van warmte en  van zonnig weer. Het was lastig , maar ik heb mijn eigen wedstrijd gereden en het is me gelukt.Ik kijk al uit naar volgend jaar, hopelijk kan ik dit elan verder gaan." zei de Sloveense eindwinnares.

    top 10
    1. Irina Kalentieva Rus  in 1:23:34
    2. Eva Lechner It
    3. Julie Bresset Fr
    4. Lea Davison USA
    5. Gunn Rita Dahle No
    6. Tanja Zakelj Slo
    7. Catharine Pendrel Can
    8. Maja  Wloszczowska Po
    9. Jolanda Neff Zwi
    10 Alexandra Engen Zwe



    Categorie:World Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Andrea Waldis zegeviert in Hafjell
    Klik op de afbeelding om de link te volgen 5 ronden van 3,8 km stonden voor de dames U 23 op het menu in het Noorse Hafjell.
    De Zweedse Eliminator specialiste Jenny Rissveds was het snelst weg maar in de eerste ronde pakte de Zwitserse Andrea Waldis het commado over omdat niet meer uit handen te geven. In 1u16 won de Zwitserse Colnago bikester het voor haar landgenote Linda Indergand.
    Indergand maakte van in het begin een sterke indruk,  kwam ronde na ronde dichter om uiteindelijk op 47 sec van de winnares te eindigen.
    De derde podiumplaats was voor de Oekrainsche Yana Belomoyna ( Superior Brentjens).
    Haar teamgenote Anne Terpstra strandde na een vrij goed begin op plaats 17.
    De Duitse wereldkampioene ( militairen) Helen Grobert reed 2 keer lek en moest met de 11 de stek vrede nemen.

    Na Nove Mesto was dit voor Waldis haar 2  deWord Cup overwinning dit seizoen.

    U23 dames
    1. AndreaWaldis Zwi
    2. Linda Indergand Zwi
    3. Yana Belomoyna Oekr
    4. Rebecca Henderson Austr
    5. Mariske Strauss Z Afr
    6. Jenny Rissved Zwe
    7. Ramona Forchini Zwi
    8. Lena Putz D
    9. Karla Stepanova Tsje
    10 Lisa Mitterbauer Oostr



    Categorie:World Cup
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. WC Hafjell(Noorwegen)
    Finale World Cup Hafjell 

    Dames met  onze landgenote Githa Michiels
    LIVE vanaf 11u18 op :

    Categorie:World Cup
    11-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.World Cup Hafjell Noorwegen
    LIVE Uitzendingen vanaf donderdag 17u52 (Eliminator) 



    PROGRAMMA Noorwegen

    Donderdag 12 september

    XCE 16:45 World Cup Cross-country Eliminator - Kwalificaties
    XCE 18:00 World Cup Cross-country Eliminator - Finale

    Zaterdag 14 september

    XCO 09:00 World Cup Olympic Cross-country - Dames U23
    XCO 09:02 World Cup Olympic Cross-country - Dames Juniors
    XCO 11:30 World Cup Olympic Cross-country - Dames  Elite
    XCO 14:00 World Cup Olympic Cross-country - Heren  Elite
    XCO 16:30 World Cup Olympic Cross-country - Heren U23

    Zondag 15 september

    XCO 09:30 World Cup Olympic Cross-country - Heren Juniors
    DHI  12:30 World Cup Downhill - Finale - Heren Juniors
    DHI  14:15 World Cup Downhill - Finale -Dames
    DHI  15:00 World Cup Downhill - Finale - Heren Elite

    Categorie:World Cup
    06-09-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.World Cup Hafjell
    http://hafjellworldcup.com/spectators/world_cup_schedule/

    PROGRAMMA Noorwegen

    Donderdag 12 september

    XCE 16:45 World Cup Cross-country Eliminator - Kwalificaties
    XCE 18:00 World Cup Cross-country Eliminator - Finale

    Zaterdag 14 september

    XCO 09:00 World Cup Olympic Cross-country - Dames U23
    XCO 09:02 World Cup Olympic Cross-country - Dames Juniors
    XCO 11:30 World Cup Olympic Cross-country - Dames  Elite
    XCO 14:00 World Cup Olympic Cross-country - Heren  Elite
    XCO 16:30 World Cup Olympic Cross-country - Heren U23

    Zondag 15 september

    XCO 09:30 World Cup Olympic Cross-country - Heren Juniors
    DHI  12:30 World Cup Downhill - Finale - Heren Juniors
    DHI  14:15 World Cup Downhill - Finale -Dames
    DHI  15:00 World Cup Downhill - Finale - Heren Elite


    Categorie:World Cup


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Mijn favorieten
  • MTB foto's

  • Blog als favoriet !

    Archief per jaar
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 1973
  • 1972
  • 1971
  • -0001

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs