Rolf Wouters Advocaat Hofstraat 16 Houthalen tel . 011/52 52 70
Inhoud blog
  • link naar nieuwe site
  • Lancering nieuwe website
  • PROJECT 91 IN THE USA
  • Patrik Gallati naar Fischli Bike
  • Freelance-fotograaf Danny Zelck wordt officiële 'teamfotograaf' van het Granville Factory Team
  • Bike Inn 2014
  • Pascal Hossay naar Hard’n Bikers
  • Esther Süss denkt niet aan stoppen
  • Bart Brentjens komt ten val
  • Stop and Go
  • Velofollies 2014
  • Orange Monkey team
  • Zilver voor Mark Verloo
  • 24 u Finale Ligure
  • Winst voor Yorben Van Tichelt
  • Eva Lechner derde in Rome
  • Fietssportief Cup Landgraaf
  • Jonas Wellens pakt Limburgse titel
  • Todd Wells papa
  • Wereldbeker CX Rome
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgian GP (218)
  • BK (126)
  • BMX (744)
  • Crocodyle Trophy (53)
  • cross country (5668)
  • Downhill (728)
  • EK (141)
  • Eliminator (75)
  • Enduro (74)
  • Evenementen (919)
  • Flanders Cup (192)
  • Freeride (143)
  • Interview (71)
  • Kalender 2014 (248)
  • KIDS (348)
  • LMTB (170)
  • Marathon (1083)
  • meerdaagsen (593)
  • Nederland (54)
  • Olympische Spelen (90)
  • Produkten (201)
  • reglementen (40)
  • Strandraces (134)
  • Te Koop (17)
  • Trial (304)
  • varia (493)
  • veldrijden (379)
  • video (3)
  • Wallonia Cup (1)
  • WK (220)
  • World Cup (533)
  • Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    MTB-LILY
    alles over mountainbiken en BMX
    met Lily en Chantal
    24-07-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Roc d'Azur 2013
    Van 9 tot 13 oktober : Roc d'Azur Frejus

    inschrijven kan op  : http://www.asochallenges.com/

    Categorie:Kalender 2014
    23-07-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tom Meeusen opgelucht
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Enkele dagen nadat Tom Meeusen het zilver behaalde op het BK MTB in Lac de l' Eau de l' Heure, valt er een juk van de schouders  van de Telenet -Fidea crosser.
    Meeusen werd genoemd in een gerechtelijk onderzoek naar een dokter en zijn praktijken en was daarom 7 maanden niet meer welkom in de nationale selecties.
    " Dit nieuws zal zeker niet even hard inslaan als dat van 7 maanden geleden,  maar er is toch weer licht aan het eind van de tunnel." Twitterde Meeusen .

    Veldrijder Tom Meeusen  mag  dus opnieuw opgeroepen worden voor Wereldbekers en  voor het WK. "Ik wist dat dit moment zou komen, want ik deed nooit iets verkeerds." aldus Meeusen.

    " Het weegt op mij." zei hij enkele weken geleden in St Vith. " Iedereen wijst me na en het geraakt maar niet van de baan, maar ik heb nooit iets verkeerd gedaan. Het is moeilijk om in deze omstandigheden aan de gang te blijven."

    Na zijn tweede plaats op het BK MTB  en het recente posistieve  nieuws is Meeusen gemotiveerder dan ooit. " Ik mountainbiken heel graag, maar kijk ook uit naar de komende winter." zegt de biker uit Essen opgelucht.





    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.WK BMX Nieuw Zeeland
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Een voorbeschouwing voor het WK BMX in Nieuw-Zeeland.

    Om 23u onze tijd gaan de eerste Challenge rijders van start op het WK BMX in Auckland (N-ZL)
    De Girls en Boys  van 10 tot en met 14 komen het eerst aan bod. Voor ons landje zijn dat de 10-jarige Dees Dewitte uit het West-Vlaamse Meulebeke en rijdend voor Top Gear BMX, de 11-jarige Gianluca Pollefliet uit het Oost-Vlaamse Hamme en zijn 13-jarige zus Ilana ook rijdend voor Top-Gear BMX. Marthe Goossens, een 11-jarige die in Dessel nog zilver pakte tijdens de EK BMX Final Rounds op haar thuisparcours en woonachtig te Borgerhout. De 12-jarige Senne Poets uit Lommel rijdend voor BMX 2000 Dessel. Voor de 13-jarigen zijn het Seppe Lippens uit Westmalle rijdend voor de BMX Molensprinters Pulderbos en Sybren Geens uit Sint-Katelijne Waver rijdend voor het Verlu BMX Team Belgium.  Bij de Girls 13 komt Yentl Nijs aan de start. Zij behaalde in Dessel nog brons. Zij is woonachtig in Aarschot en rijdt voor BMX Gelrode. Brett Jacobs, 14 jaar rijdend voor het Meybo BMX Bike Belgium uit Meerhout is de laatste rijder voor blok 1 die dus vannacht hun WK rijden.
    Als blok 1 is afgewerkt, komen de jongens, meisjes, mannen en vrouwen van 15 jaar en ouder en de Masters aan de start. Ook hier enkele Belgen. Zenno Van Duffel, een 15 jarige jongen uit het Limburgse Lommel en rijdend voor het Verlu BMX Team Belgium. De 16-jarigen Mathijs Verhoeven uit Dessel van het One Bicycle Team en Jitte Nijs uit Aarschot van BMX Gelrode, inderdaad de broer van Yentl Nijs zullen ook zeker hun kansen wagen om zover mogelijk te komen in het BMX evenement van het jaar. Ook zo voor Karo Vertessen, een 16-jarige jongedame uit Balen die uitkomt voor het Pure BMX European Factory Team. Als laatste komt dan Roy Van Aken aan de start bij de Men 17-24, Roy is afkomstig uit Wuustwezel en rijdt voor het Team Revolution BMXShop. 
    Morgen zijn de jongsten aan de beurt, de meisjes en jongens van 5 tot 9 jaar. Bij de Boys 7 jaar zijn dat Axel Van Den Broek uit Ravels op het EK BMX te Dessel nog 7de  en rijdend voor de BMX Devils Ravels en zijn maatje Stef Lippens uit Westmalle van de BMX Molensprinters die in Dessel  mooi 4de eindigde op het EK BMX. Bij de Boys 8 jaar is het Mike Uytterhoeven uit Itegem van het BMX Dennenteam Keerbergen die er alles zal aan doen om naar de finale te kunnen op dit WK. En dan Kjelle Poets, de Lommelse jongedame rijdend voor BMX 2000 Dessel die in 2011 in Kopenhagen ( DK ) en in 2012 in Londen ( GBR ) naar de titel van Wereldkampioene reed. Zal zij dit ook voor een 3de maal kunnen doen? Zij werd dit jaar ook al Belgisch en Europese kampioene in haar klasse, dus tot zover zeker en vast al een geslaagd seizoen. 
    Ook de cruisers komen morgen aan de start. We lieten in een eerder bericht al weten dat Alain Deschagt wegens blessure zijn afreis naar Nieuw-Zeeland moest annuleren, dus komt voor Belgie alleen Koen Vanduffel uit Lommel en rijdend voor het Verlu BMX Team Belgium aan de start bij de Cruisers 45+. 
    Op zaterdag is het dan het WK TT ( Time Trial ) voor de Junior en Elite Women en Men. Hierin komen voor Belgie Lauren Stevens uit Balen aan de start in de categorie Junior Men en Elke Vanhoof uit Dessel  bij de Elite Women.  Er komen op het WK TT 32 Junior Women aan de start om de snelste ronde te proberen te rijden, 96 Junior Men, 44 Elite Women en 112 Elite Men. De Junior Women en Men mogen ongeacht hun tijd allemaal deelnemen aan het WK op zondag. Bij de Elite Women zullen er 12 dames afvallen en bij de Elite Men 16 heren. 
    Hopelijk kan ik de komende dagen heel goed nieuws brengen van onze Belgkes in Nieuw-Zeeland. Wij duimen alvast heel erg vanuit het thuisfront mee voor hun.


    Geschreven door BMX mama Chantal

    Categorie:BMX
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kritien Nelen 4 de op BK
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Het BK in Lac de l'Eau de l' Heure kreeg voor Kristien Nelen een aparte wending. Het beoogde resultaat was er wel, maar er had meer ingezeten voor de 34 jarige dame uit Essen. In extremisch moest ze vrede nemen met de 4 de plaats en viel dus naast het BK podium.

    Kritien Nelen :

    "Zaterdag paar rondjes gedraaid op het snelle parcours, het gevoel was maar matig. Ik hoopte dat het zondag beter zou zijn.

    Tijdens de opwarming op het parcours bleken de enkele technische stukjes er veel slechter bij te liggen dan gisteren. Voorzichtigheid en concentratie zouden nodig zijn. In het "bikeparkje" betekende het kleinste foutje dat je te voet verder moest.
    Het was nog steeds dat matige gevoel. Ik verwachtte er niet veel van...Doel was top 5, al beweerde mijn trainer dat het podium haalbaar was.

    Stikheet aan de start in de weide. Ik was heel goed weg en aan de 1ste bocht zat ik 3 de achter Petra Mermans. We vlogen bergaf naar de 2e bocht en Petra remde sterk af, daarom wou ik de laatste bocht binnendoor maar het ging niet. Ook het stuk rechtdoor om daarna bergop gelanceerd te worden remde ze, om bovenaan het aflopende stuk te kunnen blijven denk ik. Githa Michiels liep al wat uit op de groep. Bergop ging het nog vrij goed, Sanne ging voorbij en ik dook als 4 de het bos in. Ik had niet verwacht zo ver vooraan te zitten.
    Aan het strandje achteraan kwamen Alicia en Inne  Gantois mij voorbij, net voor het steile knikje. Ik voelde me maar flets, ging precies niet vooruit, hartslag was niet zo hoog...In de weide zag ik ze rijden en probeerde me te herpakken. Inne maakte veel foutjes in het technische bikeparkje en zo kon ik haar terugpakken.
    De 2e ronde ging beter en ik kwam dichter op Alicia Franck. Bij het ingaan van de 3 de ronde zat ik in haar wiel. Het vals plat aan de aankomstzone ging me wel goed af, ik gebruikte dit om haar voorbij te gaan maar ze remonteerde me nog net voor het bosje. Het zou een mooie strijd worden! Die ronde ging goed, ik reed zelfs de 3 de rondetijd. In het bosje slaagde ik erin Alicia te passeren, maar ze bleef in mijn wiel hangen.
    We gingen zij aan zij de 4 de ronde in, spannend. 
    Nu kreeg ik een dipje. Daarbovenop gebeurde er een foutje bij de 2e bevoorrading. Ik had afgesproken de 2 laatste rondes ander drinken aan te nemen maar ze gaven me dezelfde bus als anders. 
    De voorlaatste ronde dook zij als eerste het bosje in en een junior glipte mij ook nog net voor. Aan de afdaling aan de brug ging zijn ketting er af op de brug. Hij kon niet afstappen en ik kon niet voorbij. Ik werd onnodig lang opgehouden en vloekte, Alicia ging er van door. Mentaal kreeg ik een klop, ik liet het kopje hangen.
    De laatste ronde geloofde ik er niet meer in en reed behouden, zonder motivatie. Dan bleek Petra vooraan uitgevallen te zijn en zo werd Alicia nog 3 de en ik 4 de. Dat was echt balen!
    Ik werd liever op mijn waarde geklopt, had er een wrang gevoel bij. Hoe dan ook, ik had geen goeie dag, woensdag vloog ik hier rond met een supergevoel. Spijtig. Ik had er ook zelf wat meer in moeten geloven, ik dacht dat het parcours me te snel was en dat podium niet haalbaar was. Ik had mezelf onderschat. Ik was wel tevreden dat ik deze parcours ook aan kan. Het is niet omdat ik nu meer enduro rijd, dat ik versleten ben op XC vlak. Ik wil me nog zeker laten zien!" aldus de voormalige Belgische kampioene (2007 en 2010) 

    Categorie:BK
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.TX Active Bianchi
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Afgelopen weekend boekte het Italiaanse  TX Active-Bianchi team weer enkele grote successen. Kleppers als Alexander Gehbauer en Gerhard Kerschbaumer  deden hun reputatie alle eer aan en pakten opnieuw de nationale titel.

    In Nemi bij Rome won voormalig wereldkampioen  Gerhard Kerschbaumer voor de derde keer op rij de Italiaanse driekleur bij de beloften. Kerschbaumer reed van start tot finish aan de leiding en versloeg Nicholas Pettina en Daniel Braidot.

    Zijn teamgnoot Alexander Gehbauer  verlengde in  het Oostenrijkse  Payerbach zijn titel bij de eliten . Gehbauer trok pas in de laatste klim ten aanval en reed Karl Markt en Cristoph Sokoup naar zilver en brons.

    In  Sauze d'Oulx (Turijn)  deed de 31 jarige  Colombiaan Leonardo Paez  er nog een schepje bovenop en pakte zijn  8 ste overwinning van het seizoen. Marathon specialist Paez won de 60 km met 2600 hm in 2u33'32" en was daarmee net geen 2 minuten sneller dan de Italiaan  Juri Ragnoli (Scott Racing Team).












    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tour de france

    Mountainbiker springt op de flanken van de Côte de Semnoz  over de Tour caravaan!
    Je moet het maar doen!!


    http://vimeo.com/70721410

    Categorie:Freeride
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Flanders Cup Kessel
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    KESSEL

    Vrijdag 2 augustus  kampioenschap groot Nijlen  met start  om 19 uur .
    Zaterdag 3 augustus de 6 uren van 12 u tot 18 uur en de 3 uur voor de ladies van 15 tot 18 u .
    Zondag 4 augustus  Flanders Cup, verkennen vanaf 8 u.

    Eerste wedstrijd om 9.30 u 

    info op

    Categorie:Kalender 2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BK DH Maboge (La Roche)
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Op de nieuwe omloop in Maboge( La Roche) werd zondag het Belgisch DH kampioenschap betwist. Ondanks de afwezigheid van Nico Vink en de geblesseerde Kristof Lenssens was er veel animo en spanning. 

    Bij de juniores/eliten werd Bertrand Gilles opnieuw  Belgisch kampioen voor Dave Goris en Gregoire Pazdziorko.

    Voormalig Europees kampioen Laurent Georges pakte het goud  bij de masters/fun voor Yannick Barjibant en Dimitri Hirion.

    Bij de jongeren ( cadets) ging de tricolore trui naar Nicolas Close, Maxime Fransolet  kreeg het zilver en Vincenzo Lazzara het brons.






    Categorie:Downhill
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kenny Belaey
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Grote afwezige op het BK trial was natuurlijk negenvoudig wereldkampioen Kenny Belaey.
    De 30 jarige trialbiker liep vorig jaar tijdens de wereldbeker in Aalter een polsblessure op, ging sindsdien 2 keer onder het mes en moest eerder dit jaar ook het EK trial in Bern aan zich laten voorbij gaan.

    " Helaas, de pols blijft vervelend doen. Trainingen van meer dan 2 uur gaan  nog niet, teveel pijn. Een wedstrijd duurt al vlug een paar uur dus ja, de rekening is vlug gemaakt." zegt vader Ronny in Lac de l' Eau de l' Heure .

    "De schrik om het terug te breken zit er dik in. De breuk is al 2 keer geopereerd ; een 3 de breuk zou het  definitieve einde betekenen van zowel competitie als van de shows . Het is geen gemakkelijke keuze want zijn hart ligt bij die wedstrijden. Momenteel zit hij in Amerika en begin augustus moet hij in Frankrijk een showwedstrijd rijden en  dan  zien  in hoeverre dat mogelijk is . Ook gaat hij naar Crankworx in Canada, normaal om er zijn eerste enduro te rijden en ook de trial wedstrijd mee te doen. Daarna zal hij beslissen of hij gaat starten in het WK eind augustus."






    Categorie:Trial
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Brons voor Alicia Franck
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Alicia Franck goed voor brons op BK MTB bij de Elites

    De derde plaats van de 18 jarige Alicia Franck uit Lochristi kwam toch wel als een verrassing. Franck heeft de overstap naar de elite dames dus goed verteerd en het brons was zowel voor haar als voor het team Narvilflex Nomadesk  een beloning voor al het harde werk. Op het BK podium werd ze geflankeerd door Githa Michiels en Sanne Cant.

    " Ik kwam met een goed gevoel aan de start, maar door het tegenvallende resultaat in het Nederlandse Steenwijk, een week voordien, was ik toch niet zeker van m’n stuk.

    Bij de start was ik redelijk goed mee, en ik kon ronde de 7de plek het snel lopende bos indraaien. Na het eerste stuk singletrack kon ik opschuiven naar plaats 6.

    In de eerste twee rondes zit ik samen met Kristien Nelen en teamgenote Inne Gantois in een groepje om plaatsen 4 tot 6. Wanneer Gantois er af lag, wou ik ook niet meer wachten en viel de volgende ronde, na het technische aangelegde gedeelte aan op Nelen. 

    Er waren 2 moeilijke stukken in het parcours waar Nelen telkens voet aan de grond moest zetten, en waar ik kon rijden. Daar pakte ik telkens een aantal seconden voorsprong. Die voorsprong kon ik goed gebruiken om te proberen recupereren en genoeg te drinken in de ontzettende warmte. In de voorlaatste ronde kwam Nelen niet meer terug en ben ik vol blijven rijden. 

    Ook in die ronde viel Petra Mermans en kon ik zo naar de 3de plek rijden. Winst was voor Githa Michiels en Sanne Cant finishte tweede. Daarmee werd ik ineens ook eerste niet-prof.

    Ik ben zeer tevreden over dit resultaat, ik ben nog steeds pas eerstejaars belofte en hoop nog veel vooruitgang te kunnen boeken. Al valt de combinatie met hogere studies niet mee. Wedstrijden zoals het BK zijn dé motivatie om er voor te blijven werken. " aldus de jonge dame van Team Narvilflex Nomadesk.


    Categorie:cross country
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Uitslagen BK
    Definitieve uitslagen BK 2013 in bijlage

    Bijlagen:
    DEB.xls (37 KB)   
    DEF.xls (24.5 KB)   
    ELF.xls (27 KB)   
    ELH.xls (37 KB)   
    ESHb.xls (33 KB)   
    FUA.xls (35.5 KB)   
    JUF.xls (25 KB)   
    JUH.xls (33 KB)   
    MA1.xls (34 KB)   
    MA2.xls (31 KB)   


    Categorie:BK
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Roosendaal heet City Mountainbike welkom
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Vorig jaar mocht Nederland kennismaken met mountainbikers die het hart van de binnenstad veroveren. Zondag 28 juli is de Roosendaalse Markt, na een gesmaakte eerste editie in 2012, opnieuw het decor voor wat de derde manche van de City Mountainbike is. Op het gezellige marktplein met haar vele terrasjes kan jij mee het spektakel verzorgen!  

    Nieuw uurschema 
     
    Vanaf de manche in Roosendaal worden de starturen van de verschillende wedstrijden aangepast. Zo wordt de UCI eliminator voortaan afgewerkt voor de recrea eliminator. Door deze wijziging kunnen de TV-beelden tijdig op de verschillende redacties geraken en opgenomen worden in de nieuwsuitzendingen. De kids blijven iedere manche aftrappen, gevolgd door de tijdritten, UCI eliminator, recrea eliminator, recrea batlle en fun race. 
     
    Dagje Roosendal 
     
    Roosendaal profileert zich als een sportieve gemeente, waar jaarlijks tal van fietsevenementen plaatsvinden. Met de Volksronde op 27 juli, de City Mountainbike op 28 juli en Draai van de Kaai op 28 juli, staat in Roosendaal drie dagen lang de tweewieler centraal. De derde manche van de City Mountainbike is echter ook een ideale gelegenheid om er een dagje uit met het hele gezin van te maken. Naast de sportievelingen komen ook de shopppingfanaten hun trekken met een koopzondag in de sfeervolle binnenstad. Ook het plaatselijke Fashion Outlet Center opent op zondag de deuren.  
     
     
     


    Categorie:Eliminator
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fietsknooppunter
    De mooiste routes via fietsknooppunten


    Fiets jij al routes via fietsknooppunten? 
    Deze plaatsen knopen prachtige routes om met de tweewieler te ontdekken aan elkaar. Het leuke en praktische fietsroutesysteem geeft je alle vrijheid om zelf de afstand en de route van je tocht te bepalen. En je weet dat je onderweg zeker een leuke plaats tegen komt om te genieten van een natje en een droogje. Wist je dat de uitvinder een Vlaming is!

    Ken je Hugo Bollen?
    Het knooppunten-systeem is gestart in Limburg en heeft zich als een olievlek verspreid. De bedenker van het knooppunter-systeem zou eigenlijk dé held moeten zijn van de recreatieve fietsers. Hij heet Hugo Bollen en is een Vlaamse mijningenieur. Zijn inspiratie haalde hij dan ook bij de koolmijnen.

    Ondergrondse knooppunten
    In het labyrint van onderaardse mijngangen vindt men zijn weg met behulp van knooppunten. Na de teloorgang van de mijnbouw en de opkomst van het fietstoerisme bracht dat Bollen op het idee dat zo'n netwerk van knooppunten ook bovengronds kan werken. En inderdaad, het komt bij fietsroutes even goed van pas als in de mijngangen. 
    Volgens luisteraars van Radio2 en Seniorennet  verdient het netwerk zelfs de kwalificatie van 'Achtste Wereldwonder'. Dat lijkt misschien een tikkeltje overdreven. 
    Maar velen zijn het eens dat 'knooppunten' fietsers talloze mogelijkheden bieden.











    Categorie:varia
    22-07-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Megavalanche 2013
    http://vimeo.com/70638047

    Categorie:Enduro
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BK Trial
    Klik op de afbeelding om de link te volgen In bijlage het volledige klassement van het BK trial in Lac de l' Eau de l' Heure

    Bijlagen:
    EPREUVE_GARDE.PDF (79.2 KB)   


    Categorie:Trial
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Feenstra blinkt uit
    Voor het Nederlandse Feenstra Felt p-b Kenda Mountainbiketeam stonden Robby de Bock en Ruben Scheire aan het vertrek van het BK. Hen stond een pittige, acht ronden tellende wedstrijd te wachten in het meest Zuidelijk gelegen stukje België. 

    In deze Frans sprekende streek waren het uiteindelijk de Vlaamse renners die initiatief toonde en in de aanval gingen. 
    Bij de Elite nam de Bock initiatief en loodste het Elite peloton over de eerste heuvels. Vrij snel daarna was het Jonas de Backer die over nam en een eerste schifting wist te forceren. In ronde 2 was een groep ontstaan met Nys, De Backer, Pauwels, Meeuwsen en Van Tourenhout. 

    Deze groep dunde langzaam maar zeker steeds verder uit. Nys reed weg bij de concurrentie en daarachter barste een stevige strijd los voor de resterende podiumplaatsen. Uiteindelijk wist Tom Meeuwsen de 2e plaats te bemachtigen en wist Jonas de Backer nipt voor Robby de Bock (4 de) te finishen. 

    De strijd bij de beloften (Men U23) was in ronde 1 al te voorspellen. 4 man pakte een voorsprong van 1 minuut. Ruben Scheire, Bart de Vocht, Jens Schuermans en Jef Luyten reden tot in ronde 5 samen tot dat
    Schuermans moest lossen. Daarna versnelde de Vocht, maar Juyten gaf hem geen ruimte. Scheire moest zodoende in de achtervolging en deed dit op indrukwekkende wijze. Hij kwam tot Luyten waarna hij de aanval inzette op de Vocht. 

    In de laatste ronde kwam het duo Scheire en de Vocht samen door, om nog een keer 3 beklimmingen en een technische northshore te overbruggen. Scheire nam over en versnelde, maar de Vocht bleef kort achter hem. In de laatste beklimming naar de finish won de Vocht de sprint met een verschil van precies 1 meter op Scheire. 

    "Vandaag eerder goud verloren dan zilver gewonnen. Ik baal dan ook enorm over het verliezen van de beloften titel, maar ben zeer tevreden een bevestiging te zien van mijn vorm." aldus Ruben Scheire.





    Categorie:BK
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Frans Claes 9 de op BK
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Marathonspecialist Frans Claes 9de op BK cross country.

    Leuvenaar Frans Claes in op het BK cross country 9 de geworden. Een verdienstelijk resultaat als je weet dat hij enkele weken geleden nog schitterde op het WK marathon in het Oostenrijkse Kirchberg. Frans, een man van de lange adem, moest het nabij Lac de l’Eau de l’Heure afleggen tegen de veel explosievere types, latere kampioen Sven Nijs op kop. Frans werkt echter hard om beide disciplines met elkaar te combineren en hij hoopt in de toekomst nog hoger te eindigen in de kortere cross country wedstrijden.

    Reactie Frans:

    " De verwachtingen vooraf waren niet al te hoog. Het parcours bevatte vooral korte en nijdige hellingen en enkele venijnige technische partijen, niet echt mijn ding. Bovendien was het niet evident om het vormpeil van 3 weken terug op het WK op hetzelfde peil te houden. Dat liet zich vooral voelen tijdens de start waardoor ik pas rond een 20ste plaats het bos indook. Het duurde nog een volledige ronde vooraleer de motor op gang schoot. Ik reed de stukken die zich ertoe leenden voluit en in de technische zones deed ik het behoedzaam. Tijdens de parcoursverkenning op vrijdag kwam ik 2 maal ten val en dat speelde toch nog in mijn hoofd tijdens de wedstrijd. Toch kon ik de volgende rondes heel wat plaatsen goedmaken maar de eerste 7 renners waren buiten schot. Ik maakte simpelweg iets te veel stuurfoutjes en op de korte nijdige hellingen ging het niet snel genoeg om aanspraak te kunnen maken op een top5 notering. In de laatste ronde werd ik op het einde nog gehinderd door een gedubbelde renner en zo strandde ik op een 9de plaats.
    Weliswaar mijn beste resultaat op een BK korte afstand. Mits een parcours met langere hellingen en een beter vormpeil probeer ik de volgende jaren alvast hoger te mikken in de cross country discipline. Ik blijf echter ook gestaag werken aan mijn zwakkere punten, nl het korte bochtenwerk en de explosieve hellingen.
    Nu staat er een weekje rust op de agenda om vanaf eind juli het tweede luik van het seizoen voor te bereiden. Dat gaat in het teken staan van enkele marathon wedstrijden in de Alpen afgewisseld met enkele cross country races. Ik heb alvast nog veel motivatie om er nog enkele maanden tegenaan te gaan!" aldus de biker van het Eco MTB team.

    Categorie:BK
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Drama voor Gerrit Delfosse
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Een scenario zoals het BK voor masters 1 had niemand op voorhand kunnen bedenken. 
    Het duel tussen Henderieckx en Delfosse kreeg een wrang na smaakje. Strijdend op het scherp van de snee reden de twee hoofdrolspelers tegen elkaar en kwam een ijzersterke Gerrit Delfosse  als verliezer uit het duel. 
    Gelukkig werden de plooien na de wedstrijd gladgestreken.

    " Naar mijn gevoel was  ik geen topfavoriet , dat waren Kristof Houben en Kris Henderieckx.
    Zij gaan in het buitenland rijden en trainen en ik denk dat ik daardoor wat inhoud  mankeer. Later zou blijken , dat ik met  mijn  trainingen in Vlaams-Brabant ook een hoog niveau kan halen." verduidelijkt de biker van het Intrasys Dreamteam.

    " Zaterdag nog voor de laatste keer het parcours  doorgenomen  , ik was er klaar voor. Toch iets wat zenuwachtig , maar nog zeer binnen de perken.
    De start verliep even moeilijk , ergens op een bultje  loopt mijn ketting van het buitenblad af. Deze heb ik er in volle start met de hand van tussen de cranckarm en kettingblad moeten trekken.
    Als dat in orde was , ging ik vol door om als eerste het bos in te duiken. Ik denk dat Benny achter mij zat dan.
    Op de weg terug naar de finish zag ik Kristof  Houben naderen , ik denk dat na de eerste ronde  Gody Jacobs en Kristof Houben mee waren.
    Verderop gaan Kristof  Houben en ik verder. We bouwden onze voorsprong uit .
    Even later in de 3de ronde kreeg ik het moeilijk , ondertussen kwam Kris  Henderieckx er ook bij .
    Ik klampte aan ; aan de finish wil het gaatje van 5 m toe rijden  en net op dat moment trokken Kris en Kristof door.
    Ik kon even niet meer mee. Ik knikte nee, de speaker dacht dadelijk  dat ik niet kon volgen ; maar het was nee IK plooi niet vandaag  .  Ik probeerde te bekomen en ging op mijn  ritme verder. 
    Tot mijn verbazing liepen ze maar 12 sec uit. Nog even een gelletje genomen van Sponsor en dan begon ik echt te vliegen.
    Ik kwam terug , ik haal Kristof in en kom in de voorlaatste ronde tot op 6 sec van Kris Henderieckx.
    Deze 6 sec rijd ik in de voorlaatste ronde toe. We gaan samen de laatste ronde in .
    Ik doe niet te gek en neem het eerste deel van parcours op rekening van mij.
    In mijn hoofd speelt , even de rem inhouden op het klein klimmetje van 1m en dan moet hij van de fiets. Nee , gaan we niet doen. Ik laat hem de kop nemen richting bevoorrading.
    Eens daar smijt ik mijn drinkbus weg , weg ballast. Ik sprint vol weg en neem 20 m.
    Bijna aan het bike park kijk ik naar links en zie een renner 20 m van mij .
    Op dat moment een slag en weet niet wat er gebeurd en lig op de grond. Door naar links te kijken zie ik Kris niet rechts komen en  daar was ik dan ook niet op voorbereid. Je kan het zien zoals de sprint van Veleers en Cavendisch in de ronde van Frankrijk. 

    Achteraf denk ik , dit had nooit goed afgelopen , ik zat binnenkant bocht . Hoe zou hij mij nog kunnen voorbij steken zo. Had ik hem zien komen , had ik mij kunnen verdedigen en misschien lagen we er dan wel alle twee. Zo een risico’s neem ik niet. Dan liever 2 de. (Vorig jaar in Kessel kon ik Gody ook opzij leggen in de sprint naar de finish toe. Ben toen in de remmen gegaan en ben dan 2 de geëindigd.)
    Wat onthou ik hier. Ik ben wel sterk en blij dat ik Kris en Kristof heb kunnen volgen.
    Met hard te werken en goed op te letten , kan ik aantonen dat je nog kan verbeteren als je ouder wordt. Dit wil ik ook graag meegeven voor de jeugd binnen de ploeg  , geef nooit op . Je komt er wel als je blijft werken.
    Ik wil ook de ganse ploeg bedanken voor alle steun en de weer voortreffelijke  bevoorrading , zo kan ik zorgeloos rijden. " besluit Delfosse, die op het BK vrede moest nemen met het zilver.

    Categorie:BK
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.3 de titel voor Githa Michiels
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    De 3 de titel van Githa Michiels was er eentje om in te kaderen, eentje met een goud randje. Met meer dan 4 minuten haalde ze het voor Sanne Cant.
    Alicia Franck pakte het brons bij de dames eliten.

    Githa Michiels( Toka Print) :

    "Doordat ik de laatste twee weken wedstrijden tegen de Belgische dames gereden had, wist ik ongeveer waaraan ik me kon verwachten. Voor de warmte en de omloop had ik geen angst , ik had vooral bang voor mechanische pech.

    Ik had me voorgenomen om van bij de start te proberen om een gat te slagen, dat lukte me toen ik vol doorging in de startklim. Ik bleef de eerste twee ronden vol doorgaan en dat zorgde direct voor een mooie voorsprong. Van toen af kon ik wat meer controleren en kiezen op welke stukken in de omloop dat ik wat rustiger aan kon doen zodat ik geen risico liep om de titel te verliezen.

    Zo kon ik toch een beetje genieten van deze wedstrijd en het behalen van mijn derde cross country titel.. Na de prachtige resultaten die ik de voorbije maanden behaalde hoopte ik ook weer beslag te leggen op de mooie tricolore trui. Toen ik woensdag de omloop verkende zag ik al dat het een snelle maar toch zware wedstrijd zou worden. De technische gedeeltes in de omloop konden me zeker bekoren.

    Met het behalen van deze titel heb ik al mijn doelen voor dit seizoen kunnen waarmaken, volgend weekend is er nog de wereldbeker in Andorra waarna ik enkele weken minder wedstrijden zal rijden en weer bij trainen om het laatste deel van het seizoen succesvol af te werken.

    Langs deze weg wil ik iedereen bedanken die in mij is blijven geloven de voorbije jaren waardoor dat ik ook dit jaar weer een stap vooruit heb kunnen zetten en natuurlijk ook iedereen die me gisteren langs de omloop met de vele aanmoedigingen gesteund heeft !" aldus Michiels uit geel.


    Categorie:BK
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fien Lammertyn in top 10
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Het zal weinigen opgevallen zijn, maar mevrouw Belaey of  Fien Lammertyn reed als amateur een degelijk BK. Ze sloot haar wedstrijd af op 10 en dat is aangezien de omstandigheden ver van slecht.
    Haar verhaal : 

    "Normaal heb ik een vergunning Dames Masters,  maar helaas kan ik daar in België niet veel mee doen daar er in het MTBgebeuren nooit aparte wedstrijden zijn voor deze categorie.
    Na de afknapper van het BK Eliminator (ik mocht er niet starten omdat ik geen Elite vergunning had,  maar "slechts" de masters vergunning) had ik 2 opties:
    1) Ofwel bleef ik Dames Master en moest ik op zaterdag bij de heren meerijden
    2) Ofwel deed ik een upgrade van mijn vergunning naar Elite en kon ik de zondag starten bij de "echte" dames.

    Geen van beide opties leek me een goede keuze. Tussen de heren rondtoeren = zelfmoord plegen en tussen de Elite Dames rijden = not my place.
    Meer dan een maand heb ik erover nagedacht, gemaild met de Bond om toch maar een aparte categorie voor Dames Masters te verkrijgen 
    (helaas ).
    Uiteindelijk heb ik vorige week beslist mijn goede wil te tonen maar tegen mijn principes in, te upgraden naar Elite. 

    En toen werd het zondag  ipv met een hele entourage en soigneurs richting Lac de L'Eau d'Heure af te zakken, was het just me & the dog. 
    Bij de inschrijving kreeg ik polsbandjes voor de verzorgers voor de bevoorradingsposten.. Nou, daar had ik niet aan gedacht, daar stond ik met mijn ene drinkbus -AmateurBlunderNummer1.

    In ieder geval, vol goede moed vertrok ik om iets na 12u voor een verkenningsrondje op aanraden van medebikers. Gelukkig had ik eens geluisterd en kon ik 1 verkenningsrondje doen. Achteraf gezien natuurlijk véél te weinig want er zaten toch een paar tricky plaatsen in die enige herhaling vereisten. Helaas, geen tijd daarvoor -AmateurBlunderNummer2

    Om 13u werd dan het startschot gegeven van een slopende wedstrijd. Als een pijl uit een boog schoot ik weg om al even vlug de realiteit te ondervinden, dit was geen Eliminator race van een minuutje, nee Fien, dit was 90min afzien, dus gas terug -AmateurBlunderNummer3 

    Gezwind gingen we de bosjes in en toen, bij het eerste mini afdalingetje, die uitkwam op de north shore, gebeurde het, iets dat bepalend was voor mijn verdere verloop van de wedstrijd.
    Blijkbaar teveel dames voor 1 north shore met alle gevolgen vandien, oa een valpartij van een medebikester. Er begon een andere medebikester te brullen, roepen, tieren,.. 
    Et voila, voor mij deed dat de deur dicht. Ik kwam voor de fun, maar met zo'n onsportief gedrag was de fun ver te zoeken. Ik liet het kiekenkot begaan, en bekeek alles op afstand. Wanneer de meute weer in gang schoot, vervolgde ik ook mijn weg maar me afvragend wat ik in hemelsnaam in gedachten had om deel te nemen aan het BK Elites. De eerste ronde werd dan ook meer een mentale strijd dan een physieke strijd. De concentratie was weg -AmateurBlunderNummer4.

    Even na ons startschot werd ook het startschot gegeven van de Heren Juniores. Nog meer geweld op het parcours.. Deze kleine Pink Panther werd geïntimeerd.. Vanaf de 2de ronde werd het hoofddoel: Junioren niet hinderen en vlot laten passeren. Gemakkelijker gezegd dan gedaan. Je bent volop in ritme maar je moet telkens omkijken of er geen Junior in je wiel hangt om dan een geschikt plaatsje te zoeken om ze ongehinderd te laten passeren. Het was een job op zich en ik probeerde die met glans te vervullen. Ik wou het niet gedroomd hebben dat er iemand zijn podium zou missen door een roze hindernis op het parcours.

    De rondes werden langzaam afgemaald en uiteindelijk kon ik in de voorlaatste ronde nog een dame inhalen en zo kon ik toch 1 ronde een "echte" koers rijden. Funfactor was terug aanwezig, ook al was het sterven en zwart zien voor de ogen.

    Nu, velen zullen het misschien flauwtjes vinden dat ik op sommige plaatsen afgestapt ben (afstappen = not done, ik weet het) maar met een kleine risicoberekening van het verleden, besloot ik toch maar om op veiligheid te spelen. Ben genoeg crash test dummy geweest en de schouder kan die valpartijen niet goed meer verteren.

    In ieder geval, ik blik terug op een, voor mij, geslaagd BK. 
    De omstandigheden bekeken (er niet voor getraind, er niet voor geleefd & mijn 100% amateurisme) ben ik uitermate tevreden dat ik net in de top10 gestrand ben. 
    Doel was niet te vallen en niet laatste te eindigen en ik mag besluiten: mission completed !Lang leve de Elites !" aldus Fien Lammertyn uit Aalter.

    Categorie:BK


    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Mijn favorieten
  • MTB foto's

  • Blog als favoriet !

    Archief per jaar
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 1973
  • 1972
  • 1971
  • -0001

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs