Mr. White
 

Welkom op mijn blog! Deze blog gaat over mijn vele interesses en mijn helden.

Foto
Foto
Foto
Inhoud blog
  • Populaire TV-formats
  • Harry Potter and the Deadly Hallows
  • De Peetvader - Mario Puzo
  • 'The Planet' (2006) Johan Söderbergh
  • Jefferson Airplane- White Rabbit
  • Creedence Clearwater Revival- Have You Ever Seen The Rain
  • 'clip' Innuendo van Queen
  • Apocalypto (2007) Mel Gibson
  • The Departed
  • The Elder Scrolls IV: Oblivion
  • Recensie 'Tegen Beter Weten' cabaretshow Theo Maassen
  • Boycot Electrabel!
  • Commissie 2030
  • Moby
  • Artikel Peter Tom Jones (bron www.petertomjones.be)
  • Mijn hond Moby
  • The Raven (Edgar Allan Poe)
  • Lola Rennt - Run Lola Run en Pulp Fiction
  • muziektip: Aphex Twin
  • filmbespreking Babel (2006)
  • 120 dagen van Sodom (D.A.F Sade)
  • Edgar Allan Poe: korte biografie
    Rondvraag / Poll
    Gelooft u dat het klimaat wereldwijd opwarmt?
    Ja, en de oorzaak is de mens
    Ja, maar de opwarming is onderdeel van een natuurlijke cyclus
    Ja, maar we kunnen beter de symptomen van opwarming bestrijden dan de oorzaken van de opwarming
    Nee, de opwarming is niet bewezen. Het is voorbeeld van links doemdenken
    Bekijk resultaat

    Over mijzelf
    Ik ben Mr White
    Ik ben een man en woon in Waasland (België) en mijn beroep is student.
    Ik ben geboren op 05/02/1990 en ben nu dus 35 jaar jong.
    Mijn hobby's zijn: muziek, film, boeken (klassiekers), voetbal, uitgaan, kunst, wetenschap, filosofie, schaken, slapen, eten, Amerikaanse t.
    Foto
    Foto
    E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.

    Foto
    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    ikke_lieve
    www.bloggen.be/ikke_li
    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    speedy
    www.bloggen.be/speedy
    25-07-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'The Planet' (2006) Johan Söderbergh
        

    Deze documentaire was onlangs te zien op canvas (2 dagen na Life Earth) en is gemaakt door Zweedse regisseurs. Het is net als 'An inconvenient truth' een film om mensen te sensibiliseren om ecologischer te gaan leven, maar deze film is veel minder emotioneel verteld aangezien er geen commentaar is en hij bevat ook meer humor. Het is ook een meer artistieke film met een mooie soundtrack. Toch heeft deze docu mij meer geraakt dan Al Gore omdat er hier meer gebruik wordt gemaakt van de kracht van beelden, cijfers en quotes. Naast het dikwijls prachtige beeldmateriaal worden er een tiental experts en wetenschappers geraadpleegd (o.m. Jared Diamond) die benadrukken dat de huidige toestand van de aarde kritiek is. Jared Diamond vertelt bijvoorbeeld over de Paaseilanden (de eilanden met de beroemde beelden). Dit was de eerste beschaving die verdween als gevolg van ecologische factoren. Door de verregaande ontbossing bleef er op de duur geen boom meer over en werd hun samenleving een soort van hobbesiaans universum, waarin veel mensen noodgedwongen overgingen tot kannibalisme. Door de geïsoleerde positie van de eilanden kon men nergens heen en stierven de bewoners uit.

    Image:AhuTongariki.JPG 

    Belangrijk is dat 'The Planet' duidelijk maakt dat het broeikaseffect niet het enige ecologische probleem is. Ook ontbossing, vervuiling van de oceanen, overbevissing, bedreiging van diersoorten enz. mogen niet genegeerd worden. Het is duidelijk dat de westerse overconsumptie en industrialisatie de grootste oorzaken vormen van de huidige crisis, die nog groter dreigt te worden door de economische groei van China en India. De mens is het dier met de grootste impact op het milieu en het landschap in de biologische geschiedenis. In de laatste 200 jaar sinds de industriële revolutie heeft de aarde meer veranderingen ondergaan dan normaal in miljoenen jaren. Ik denk dan ook dat de geschiedenis de ecologische onverschilligheid van de 20ste (en 21ste?) eeuw het zwaarst zal veroordelen naast de twee wereldoorlogen. Toch is deze film geen voorbeeld van 'groen doemdenken', eerder een 'a wake up call' dat onze mentaliteit moet veranderen zodat de milieuschade hersteld kan worden.

    Fragment van 'The Planet' te bekijken op
    http://www.soderberg.tv/
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    25-07-2007, 13:37 geschreven door Thomas  
    Foto
    Foto
    Foto
    Archief per week
  • 06/08-12/08 2007
  • 30/07-05/08 2007
  • 23/07-29/07 2007
  • 02/07-08/07 2007
  • 25/06-01/07 2007
  • 18/06-24/06 2007
  • 11/06-17/06 2007
  • 26/09-02/10 2005
    Foto
    Foto
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Gastenboek
  • bedankt om mijn blogje te bezoeken
  • bedankt om mijn blogje te bezoeken
  • Aangespoeld
  • tof meiske

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    nieuwsmedia
    www.bloggen.be/nieuwsm
    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    movie
    www.bloggen.be/movie
    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    movie
    www.bloggen.be/movie
    Blog als favoriet !

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs