Dit is een lekker, gemakkelijk en vers recept, wat je heerlijk met je handen kunt eten.
Nodig voor 2 personen:
6 wraps
2 jalepeno pepers
1/2 komkommer
1 rode ui
500-1000 gr shoarmavlees
2 eetl. yoghurtmayonaise (gewone mayo kan ook)
1.5 eetl. zure room
1 teen knoflook (fijngesneden)
3 cactusvijgen óf 1 blikje tomatenblokjes
Bereiden:
- Voeg de mayonaise, zure room en knoflook bij elkaar om een knoflooksaus te maken. Laat rusten in een koele omgeving,
- Schil de cactusvijgen (gebruik handschoenen om splinters te voorkomen!).
- Pureer de cactusvijgen met een staafmixer of blender en bewaar gekoeld in een schaaltje.
- Doe, als je i.p.v. cactusvijgen tomaat gebruikt het blikje tomatenblokjes in een schaaltje (je kunt dit ook vers maken door 6 tomaten te snijden, even te laten bakken, 50 mL. water toe te voegen en vervolgens lang in de koelkast te zetten, voor snel resultaat werkt de vriezer ook).
- Snijd de komkommer in kleine reepjes.
- Snijd de geschilde rode ui fijn en voeg bij de komkommer.
- Snijd de jalepeno's fijn en voeg bij de komkommer en ui. Tip: Voor een minder pittig resultaat verwijder je de zaadlijsten. Als je heel weinig pittigheid wilt, kun je de pepers ook in grove stukken snijden, ze bij de salade voegen en voor het serveren verwijderen.
- Smelt een klont boter in een braadpan en bak het shoarmavlees hierin.
- Verwarm eventueel de wraps in de magnetron.
Serveer in losse bakjes, zo kan ieder zijn eigen verhoudingen kiezen. Voor het eten doe je eerst wat knoflooksaus en cactusvijgsalsa of tomatensalsa op de wrap. Doe vervolgens de gewenste hoeveelheid vlees erbij en werk af met de salade voor frisheid en pit.
Eet smakelijk!
|