Na lang proberen en aanpassen, heb ik eindelijk het perfecte recept gevonden voor cupcakes. Het recept is heel makkelijk te variƫren (er kunnen dingen aan toegevoegd worden voor een ander soort cupcakes), maar hieronder vind je het basisrecept voor cupcakes en voor frosting.
Cupcakes
Nodig:
5 eieren
250 gr zelfrijzend bakmeel
250 gr boter
230 gr kristalsuiker
1/4 theel. vanille (extract of van een vanillestokje geschraapt)
2 cupcake bakvormen
20-24 cupcake papieren vormpjes
Bereiden:
- Smelt de boter in de magnetron, zodat deze zachter wordt en makkelijker door te roeren.
- Voeg het bakmeel en de suiker toe en roer door met een garde, spatel of een mixer met garden.
- Voeg de eieren en de vanille toe en roer goed door. Zorg ervoor dat het beslag luchtig opgeklopt wordt. Met een mixer gaat dat vanzelf, maar met een garde of spatel moet je er zelf lucht door roeren. Dit doe je door af en toe het beslag op te heffen op je spatel en de lucht er zo in te roeren.
- Leg de papieren vormpjes in de bakvorm en vul ze tot ong. 2/3. Zo hebben ze de ruimte om te rijzen.
- Bak op 175gaden Celcius voor ongeveer 20 minuten. Prik na 20 min. even met een coctailprikkertje in het cakeje. Als deze nog nat is, is het nog niet gaar.
Frosting
Nodig:
50-100 gr boter
500 gr poedersuiker (neem extra in huis, voor als het toch nog te nat is)
scheut melk
Bereiden:
- Smelt de boter.
- Voeg beetje bij beetje poedersuiker toe en roer door met een garde.
- Voeg een beetje melk toe, roer weer door.
- Voeg al roerend weer poedersuiker toe totdat het mengsel rechtop kan blijven staan en niet meer inzakt.
- Doe in een spuitzak en spuit het op de cupcakes als ze een beetje afgekoeld zijn.
- Versier eventueel met baksuikertjes.
Categorie:Toetjes/gebakjes
|