Van zondag 30 augustus 2015 tot en met maandag 07 september 2015 wordt in de parochie van St.-Gillis een noveen ter ere van St.-Gillis gebeden. Noveen komt van het latijnse woord Novena en zijn negen dagen dat men op een bijzondere wijze tot God (tot St-Gillis) bidt. In de parochiegemeenschap van Sint-Gillis is er een enthousiaste ploeg medewerkers die de bedevaart in goede banen leidt. De mensen worden er warm onthaald, het koor luistert de vieringen op, er zijn de verkopers van godsdienstige voorwerpen, de gebedsleiders en priesters, de mensen van de bloemen en versiering, … Kortom: er leeft wat in deze Tongerse wijk. De Kapel van Mulken is elke dag open tussen 10u. en 17u. Op zondag zijn de diensten en zegeningen in de kerk op Hasseltsesteenweg 109. Er zijn dan missen om 8.30 u. en 10 u. Lof om 17u.
Op weekdagen zijn de diensten in de kapel van Mulken op de Mulkerstraat: mis of gebedsdienst om 10 u. lof om 17 u
Om de straten Hasseltsesteenweg en Mulkerstraat te vinden op gps of routeplanner neemt ge Tongeren als stad.
nieuws van en over Sk Tongeren
Graag wat info over mijn opa, Antoine Lox uit Tongeren. Hij was beroepsrenner in de jaren 1920 tot en met 1930. Zijn topjaren waren 1927/1928. Wie heeft nog info of materieel over mijn opa? Want veel is tijdens de oorlog verloren gegaan. Alles is welkom.
Comme certains d'infos sur mon grand-père, Antoine Lox de Tongres. Il était un coureur cycliste professionnel dans les années 1920 à 1930. Ses années de pointe ont été 1927/1928. Quiconque possède des renseignements ou documents sur mon grand-père? Parce que beaucoup a été perdu pendant la guerre. Tout est bienvenu
Wie einige Informationen über meinen Großvater, Antoine Lox von Tongeren. Er war ein Radprofi in den Jahren 1920 bis 1930. Seine Spitze Jahre waren 1927/1928. Wer hat Informationen oder Material über meinen Großvater? Denn viel hat sich während des Krieges verloren gegangen. Alles ist willkommen.
Like some info on my grandfather, Antoine Lox from Tongeren. He was a professional cyclist in the years 1920 to 1930. His peak years were 1927/1928. Anyone who has information or material about my grandfather? Because much has been lost during the war. Everything is welcome.
{TITEL_VRIJE_ZONE}
Beoordeel dit blog
Over mijzelf
Ik ben Lode
Ik ben een man en woon in tongeren (belgië) en mijn beroep is ambtenaar.
Ik ben geboren op 16/08/1979 en ben nu dus 45 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: passief voetbal, wandelen met de hond, terraske, en nog van die leuke zaken.
supporter van club brugge voor eeuwig en altijd!!!
Nu is er eens een agent die zich inzet om misdadigers proberen in te rekenen en dit op risico dat ie misschien beschoten ging worden en prompt krijgt ie van de rechter een boete omdat ie door het rode verkeerslicht is gereden.
Ja, wat had die agent dan moeten doen? Moeten stoppen en teken gedaan hebben met zijn lichten naar de misdadigers om te zeggen he jongens, wacht ff, heb rood licht maar kom zo dadellijk terug achter jullie aan.
Deze uitspraak is toch een kaakslag voor die agent en hulp voor de toekomstige misdadigers want welke agent gaat nu nog riskeren bij een interventie om door het rode verkeerslicht te rijden?
Twee tachtigers,de pierre en Chris zitten op een bank in het park
Zegt Robert opeens: K'hem zin in een cremmeke! Chris: " K zal ze gaan halen, wat wilde van smaak?" -"2 Bollen chocolat en gij?" ... - "Voor mij twee vanille" Zegt Robert: " Ge zou het beter opschrijven, want ge gaat dat zeker vergeten!" -"Maar nee: de ijskar staat hier vlak voor ons"! -"Schrijf het op, want ge gaat het vergeten, zeg ik u!" -"Nee, nee ik ga just niks vergeten!" Chris staat grommelend recht "Twee chocolat, twee vanille... twee ch..." Na een lang kwartier komt Chris terug met twee braadworsten en twee pakjes frit !!!!!!!!!! Zegt Robert "En waar is de mosterd ? " "Gedoeme, vergeten !" "Zie de wel dat ge dat moest opschrijven !"
Het begint alweer. Eerst deze dag zegt men op het radionieuws dat er een video met schaars geklede kinderen gevonden was met deze psychopaat en nu tijdens het radionieuws van 12 uur zegt de procureur dat het niet waar is.
Men wist toch al langer dat deze persoon terug ging hervallen. Die is ongeneeslijk ziek.
En wat gaat het volgende zijn? Dat er een rechter of procureur er geen probleem mee heeft dat Dutroux Marc gewoon vrij komt en dat iedereen recht heeft op een nieuw leven?!
En wat dan met de ouders van de slachtoffers? Ze hebben al een messteek gekregen door Mevrouw Michelle Martin vrij te laten en uitstapkes te laten maken naar de zee en zelf een cursus ehbo te laten volgen.
Blijkbaar is niks te gek hier in dit belgen landje. En jammerlijk ben ik er een inwoner van dit landje.
Schoonmoeder Simone komt huis en treft haar schoonzoon woedend aan, bezig zijn koffer te pakken.
Wat is er gebeurd, Frits? vraagt ze hem. Wat er gebeurd is? Ik zal het je vertellen. Ik heb mijn vrouw een telegram gestuurd dat ik vandaag van mijn reis zou thuiskomen. En raad eens wat ik aantrof toen ik thuiskwam? Mijn vrouw, ja mijn Marie, met een naakte vent in ons bed. Het is uit met ons huwelijk, ik ga er voorgoed vandoor! Rustig maar zegt mama er is iets vreemds aan deze geschiedenis, jouw vrouw zou zoiets nooit doen. Wacht maar, ik ga even na wat er gebeurd is. Enkele ogenblikken later komt Simone breed lachend terug. Zie je wel, ik dacht al dat er een eenvoudige verklaring voor is. Marie heeft jouw telegram nooit ontvangen.
De drie directeurs van Maes, Heineken en Duvel nemen elke morgen om 10 over 7 samen de trein naar het werk. Op zekere morgen is er een serieuze vertraging en ze besluiten daarom iets te gaan drinken. Ze stappen een café binnen waar ze meer dan 120 verschillende biersoorten hebben. De directeur van Maes roept : Patron, drie Maeskes alstublieft.' Nadat hun glas leeg is, roept de directeur van Heineken : Hallo, barman, kan jij ons nog effe drie Heinekens serveren asjeblief !' Nadat deze uit zijn, is het de beurt aan de directeur van Duvel : 'Patron, breng jij nog eens 't zelfde als 't kan !' De directeurs van Maes en Heineken schrikken en kijken elkaar verwonderd aan. Plots zegt die van Heineken: 'Man, hoe kan dat nou,.. jij bent directeur van Duvel en jij bestelt drie Heinekens ? 'Wel, ja,' zegt de directeur van Duvel, op zijn uurwerk kijkend,
De nmbs of toch de vakbonden raden zelf aan om morgen (27/06/13) niet de trein te nemen om naar het werk te gaan of om naar de zee te gaan.
Vind het persoonlijk een beetje hilarisch dat ze hiervoor nu oproepen want de treinen rijden toch nooit op tijd. Ze zouden beter gewoon elke dag kunnen zeggen van neem niet de trein want er kan vanalles gebeuren en wonder boven wonder, er gebeurd dan ook vanalles zoals:
"een trein die per ongeluk in panne valt; de seinverlichting die om een onbekende reden gewoon uitvalt; een machinist die al dan niet moedwillig door het rood licht krijgt om zo zijn verlof te kunnen krijgen; enz......
Een nieuwe slogan zou kunnen zijn: "de trein is altijd een beetje veel reizen. Je weet nooit wanneer je vertrekt en weet nooit wanneer je gaat aankomen op je bestemming."
In het park van Antwerpen, dicht bij de Zoo ligt er een Marokkaan in het gras te zonnen naast de vijver. Komt daar opeens een krokodil uit de vijver die ontsnapt was uit de zoo! HAP HAP HAP HAP HAP!!!! Heel de Marokkaan is opgeslokt behalve zijn kop, die hangt nog uit de krokodil zijn bek!!! Passeert daar een oud koppelke: "Godverdoemme zegt Jef, ziet da na af, allemaal profiteren van het OCMW ............, mor ze hemme wel ne sloapzak van Lacoste!"
Op een avond valt den Jos halsoverkop zijn stamcafé binnen en zegt tegen de waard:"Geef mij rap een grote pint bier want ik heb net weer ruzie gehad met mijn vrouw." "Allé," zegt zijn goede vriend Gerard, "en hoe verliep het deze keer?" "Toen het voorbij was, kwam ze op handen en voeten naar mij toegekropen...." "Man, man, man," zegt Gerard, "dat is verrassend, en heeft ze nog iets gezegd?" "Ja, ja," zegt Jos, "ze zei: kom onder dat bed vandaan gij schijtluis......"
Geen probleem voor mij maar nu blijkt dat de volume weer beperkt wordt tot 100 gb?
Vroeger of beter gezegd, voorheen was het ook beperkt en toen concurrent belgacom het onbeperkt maakte volgde telenet maanden later ook en nu gaan ze het terug beperken?
Mooie vooruitgang met het terug te beperken en stiekem duurder te worden met deze nieuwe bundels. Wel een leukere manier om het te verkondigen dat er nieuwe bundels komen dan te zeggen dat er een prijsverhoging komt.
Maar had al wel een vermoeden dat er iets op til was bij telenet want sedert enkele weken had ik plots problemen om mijn inkomende mails binnen te krijgen in outlook express en van verzenden was helemaal geen sprake meer en toen ik het melde was het probleem plots terug verdwenen.
Maar toen kwam het volgende probleem eraan. Op een morgend zagen wij, mijn vrouw en ik, plots op de digibox het woord test staan en hoelang het er al stond weten we niet maar het heeft toch nog zekers 15 seconden gestaan toen we het opmerkten.
En ja toen we 's avonds tv wilden zien, kwamen de zenders er niet door maar het geluid wel. Op geen enkele post kwam de zender er door maar wel steeds het geluid. Digibox uitgezet en terug aan en dit was weer goed voor een uurke of 2 tv en daar kwam het weer, geen beeld maar wel geluid.
Dit probleem aan telenet gemeldt maar tot op heden nog steeds geen antwoord terug gekregen.
Maar volgens mij doen ze er alles aan in het center om alles naar de vaantjes te krijgen zodat ze de mensen bijna verplichten om nieuwe spullen aan te schaffen want ze weten goed genoeg dat de mensen toch niet zullen overstappen naar de concurrent.
Maar ik ga dit wel doen, telenet heeft bij mij nu definitief afgedaan!
Een beetje regen en alle verkeer op de weg zit vast en hier en daar is er wateroverlast.
Men zit alles dicht te bouwen maar vergeet blijkbaar goed te voorzien van afwateringssystemen.
Maar dacht toch dat als ge bouwde nu verplicht waard om een goed afwateringssysteem te beschikken en anders geen groen licht om te mogen bouwen.
Maar bij het aanleggen van een nieuwe weg of bij het vernieuwen van een weg zorgt men ook niet goed voor een afwateringssysteem want anders hadden we geen last van teveel water op de weg en autostrade.
Kan het nog absurder worden zo op het einde voor de Ministers allemaal in verlof gaan?
Na het bedenken om een boete te geven aan diegenen die mooi hun weg volgen en een ritser niet inlaten hebben nu sommige Ministers een nieuw luminuus idee om alcohol te verbieden onder de 18.
Ik denk zo, en dat is een eigen denk van mij, dat de Ministers zelf een beetje of misschien veel aan de alcohol zitten want hoe komen ze anders aan zulke absurde ideeën gelijk die boete's bij het risten en dan nu dit verbod.
Het is niet alleen de warmte maar ook de alcohol wat naar hun hoofd gestegen is maar dacht toch wel dat ze op hun kabinetten en vergaderzalen, kamer, senaat en parlement overal airco aanwezig is dus veel last van de warmte zullen ze niet hebben en wat blijft er dus nog over, juist ja .....
Ze verbieden het een ander om het zelf te kunnen nuttigen en dan zijn ze zo licht in hun hoofd dat ze absurde ideeën ter wereld brengen.
Nu heeft het bestuur van de nmbs een reden om uit te leggen
waarom ze zo'n groot bedrag als premie kregen.
Hun antwoord nu is gewoon "we schaffen de rechtstreekse
rit van Antwerpen naar Hasselt af".
Nu ziet ge wat zo'n groot bedrag met ons kopke doet he,
onnozele beslissingen nemen en niet tot het besef komen dat veel pendelaars
getroffen gaan worden want het bestuur van de nmbs neemt nooit zelf de trein.
Of zou dit een verkiezingsstunt van formaat kunnen zijn?
Zou er binnenkort, als de storm wat is gaan liggen een
politieker op springen en zeggen dat ie ervoor gaat zorgen dat deze rit niet
afgschafd gaat worden om zodoende een pak stemmen te gaan halen bij de komende
verkiezingen van 2014?
Jetzt, im Verwaltungsrat der NMBS ein Grund zu erklären,
warum sie eine so große Menge als Prämie bekommen.
Ihre Antwort lautet jetzt nur "wir die direkte Fahrt
von Antwerpen nach Hasselt af beschaffen".
Jetzt sehen ge was eine so große Menge mit uns Kopke er
Entscheidungen, dumm und nicht kommen zu der Erkenntnis, dass viele Pendler
beeinflusst werden kann, weil der Vorstand der NMBS sich nie den Zug nimmt.
Oder wäre
dies ein Wahl-Trick-Format?
Es wäre bald, als der Sturm was auf einen stärkeren
politischen Sprung und erklären, dass ie gelegt hat, will, die diese Fahrt wird
nicht Afgschafd sein ein Pack zu holen Stimmen in den bevorstehenden Wahlen
2014 bestellen?
Maintenant,
le Conseil de la NMBS une raison pour expliquer pourquoi ils ont obtenu un
montant aussi gros comme prime.
Leur
réponse est maintenant juste « nous procurons la route directe d'Anvers à
Hasselt af ».
Voyons
maintenant ge quel un montant aussi gros avec nous kopke fait il prendre des
décisions, stupide et pas venir à la réalisation que de nombreux navetteurs
seront touchés parce que le Conseil d'administration de la NMBS prend jamais le
train.
Ou s'agirait-il d'un format de stunt élection ?
Il n'y
aurait bientôt, alors que la tempête ce qui a réglé sur un saut plus politique
et dire que c'est à dire veut que ce voyage va n'être pas afgschafd commande un
pack d'aller chercher des votes aux prochaines élections de 2014 ?
Now, the
Board of the NMBS a reason to explain why they got such a big amount as
premium.
Their
answer now is just "we procure the direct ride from Antwerp to Hasselt
af".
Now see ge
what such a big amount with us kopke does he make decisions, silly and not come
to the realization that many commuters will be affected because the Board of
the NMBS never takes itself the train.
Or would
this be an election stunt format?
There would
be soon, as the storm what has settled on a more political jump and say that ie
wants that this ride is going to be not afgschafd order a pack to go get votes
in the forthcoming elections of 2014?
Nu heeft het bestuur van de nmbs een reden om uit te leggen waarom ze zo'n groot bedrag als premie kregen.
Hun antwoord nu is gewoon "we schaffen de rechtstreekse rit van Antwerpen naar Hasselt af".
Nu ziet ge wat zo'n groot bedrag met ons kopke doet he, onnozele beslissingen nemen en niet tot het besef komen dat veel pendelaars getroffen gaan worden want het bestuur van de nmbs neemt nooit zelf de trein.
Of zou dit een verkiezingsstunt van formaat kunnen zijn?
Zou er binnenkort, als de storm wat is gaan liggen een politieker op springen en zeggen dat ie ervoor gaat zorgen dat deze rit niet afgschafd gaat worden om zodoende een pak stemmen te gaan halen bij de komende verkiezingen van 2014?
Vereerd te Tongeren vanaf 1690… Reeds vanaf 1690 vervulde de kapel van Mulken zowel de functie van hofkapel van het kasteel van Betho als van bedevaartskapel. St-Gillis wordt aanbeden als beschermer tegen zenuwziekte, epilepsie, schrik, angst en als beschermer van kleine kinderen. Maar vooral zijn voorbeeldig leven spreken ons tegenwoordig aan. Ook op de dag van vandaag trekken er vele ouders naartoe om hun kinderen te laten zegenen. Iedereen is er van harte welkom.
St-Gillis… St-Gillis is geboren in 640. Op 24 jaar verloor hij beide ouders en hij verkocht dan ook al zijn bezittingen om zich te wijden aan God. Hij ging leven in een grot als kluizenaar in een bos bij Nîmes. Op zekere dag waren de hovelingen van Vamba (Flavius), koning van de West-Goten, op jacht en een hinde vluchtte naar de grot van St-Gillis. St-Gilllis wilde het dier beschermen en werd getroffen door een pijl. Ter compensatie van de geleden schade en uit bewondering voor zijn leven hielp de koning St-Gillis daar een klooster bouwen, waar nadien een bloeiende gemeenschap ontstond. St-Gillis was een man die God op de eerste plaats zette, iemand met grote naastenliefde en een nederig man. Na zijn dood gebeurden vele mirakels en hij werd hij beroemd in heel Frankrijk.
Du dimanche 30 août 2015 jusqu'au lundi 07 septembre 2015, dans la paroisse de St-Gillis une neuvaine en l'honneur de St-Gillis, prières. Neuvaine provient du mot Latin neuvaine et ses neuf jours que l'un d'une manière spéciale de Dieu (jusqu'à St-Gillis) prier. Dans la communauté de la paroisse de Sint-Gillis, il y a un employés enthousiastes de l'équipe qui dirige le pèlerinage de bons emplois. Les gens sont chaleureuses, le chœur écoute les célébrations, il y a les vendeurs d'objets religieux, les leaders de la prière et les prêtres, les fleurs et la décoration... En bref : il vit ce que dans ce quartier de Tongers. La chapelle est ouverte tous les jours entre 10 h van Mulken. et 17. Le dimanche, sont les services et les bénédictions de l'église sur hasseltsesteenweg 109. Il y a que vous et vous manquez de 8.30.10. louange à 17. Jours de la semaine, les services à la chapelle de la Mulkerstraat van Mulken: mis ou un service de prière à 10. louez à vous vous 17.
St-Gilles... St-Gillis est né à 640. Il a perdu les deux parents à 24 ans et il a vendu tous ses biens à donc pour se consacrer à Dieu. Il est allé comme un ermite vivant dans une grotte dans une forêt près de Nîmes. Un jour, ont été les courtisans de Vamba (Flavius), roi des Wisigoths, la chasse et un hinde s'enfuit de la grotte de St-Gillis. St-Gilllis voulait protéger l'animal et a été heurté par une flèche. Afin de compenser pour les dommages subis et d'admiration pour le roi St-Gillis sa vie a contribué aidée construire un monastère y, où une communauté florissante a été formée par la suite. St-Gillis est un homme qui a mis Dieu en premier lieu, une personne avec une grande charité et un homme humble. De nombreux miracles qui s'est passé après sa mort, et il fut il célèbre dans toute la France
Honoré à Tongres de 1690... De 1690 déjà rempli la fonction de ces deux la chapelle van Mulken, chapelle de la chapelle du château de Betho comme de. St-Gillis est vénéré comme protecteur contre les maladies nerveuses, l'épilepsie, peur, crainte et protecteur des petits enfants. Mais surtout sa vie exemplaire nous parlent de nos jours. Beaucoup de parents à laisser leurs enfants à y aller pour bénir les attirent également le jour d'aujourd'hui. Tout le monde est bienvenu. Plus d'infos : http://www.dekenaattongeren.be
From Sunday 30 August 2015 until Monday 07 september 2015, in the parish of St.-Gillis a Novena in honor of St.-Gillis prayers. Novena comes from the Latin word Novena and his nine days that one in a special way to God (until St-Gillis) pray. In the parish community of Sint-Gillis, there is an enthusiastic team employees who leads the pilgrimage in good jobs. The people are warm, the choir listens the celebrations on, there are the sellers of religious objects, the prayer leaders and priests, the people of the flowers and decoration, ... In short: there lives what in this neighborhood Tongers. The Chapel is open every day between 10 am van Mulken. and 5 pm. On Sunday, are the services and blessings in the Church on hasseltsesteenweg 109. There are than you and you miss to 8.30.10. praise to 5 pm. On weekdays, the services in the chapel on the Mulkerstraat van Mulken: mis or prayer service at 10. praise to you you 17.
St-Gilles ... St-Gillis was born in 640. He lost both parents at 24 years and he sold all his possessions to therefore to devote himself to God. He went as a hermit living in a cave in a forest near Nîmes. Some day were the courtiers of Vamba (Flavius), King of the Visigoths, hunting and a hinde fled to the cave of St-Gillis. St-Gilllis wanted to protect the animal and was struck by an arrow. To compensate for the damage suffered and out of admiration for the King St-Gillis his life helped build a monastery there, where a thriving community was formed afterwards. St-Gillis was a man who put God in the first place, someone with great charity and a humble man.
Many miracles happened after his death and he was he famous throughout France
Honored to Tongeren from 1690 ... From 1690 already fulfilled the function of both the chapel van Mulken Chapel of the castle of Betho Chapel as of. St-Gillis is worshipped as protector against nerve disease, epilepsy, fright, fear and as protector of small children. But especially his exemplary life speak to us nowadays. Also on the day of today attract many parents to let their children there go to bless. Everybody is welcome